לא מבין אותכם כל כך

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

Spor
יצירת קשר:

Re: לא מבין אותכם כל כך

הודעהעל ידי Spor » 11 יולי 2010 17:46

ניר מלצקי כתב:בוחר בחופש, כוונתי היא שזכותך לצאת מהכלל, אבל אם זאת איבדת את השפעתך על הכלל, כלומר, אני מכיר כמה אנשים שמתבטאים כמו כאן, "אני סוציופט אגואיסט גאה", "לא בא לי לתרום" אבל מתבטאים בנוגע לשכר הלימוד הגבוה, או לזכויות הסוציאליות העלובות שמקבלים כאן במדינה, אז, בבקשה, אל תתרום אבל גם אל תבוא לקחת

לגבי הדברים שאמר דונגל, אני בטוח שהבנת שאלו קישקושים, ואני אישית מתנגד ואתנגד לפגוע באנשים חפים מפשע, אפילו אם הם אגואיסטים ולא אכפת להם מאף אחד, וזה כולל אותך, אבל אם יום יבוא ואתה או מישהו יקר לך יזדקק לעזרת הכלל, אל תצפה מהמדינה לבוא לגבות אותך...

דונגל, אני מבין שנוח לך לברוח לדוגמאות פשטניות (גרמניה) על מנת להסביר את עמדתך, אם תנסה להתמודד עם טיעונים שונים משלך, זה בוודאי יקרב אותך למטרתך יותר, ואל תבין אותי לא נכון, אני יודע שזה קשה להתמודד עם אדם שהוא לא שחור-לבן כמו החבר'ה מ"הימין" שעולים פה מידי פעם, אבל ניסיון כנה מצידך יהווה תעודת כבוד בשבילך

ואם אתה צריך רענון, אז הנה, לפעמים, רק לפעמים, יש טובים ויש רעים, הטובים אינם מושלמים והרעים אינם שחורים משחור, אבל יש מצבים כאלו, מלה"ע השנייה לדוגמא, המלחמה הקרה, קוריאה צפון נגד דרום, וישראל נגד העולם הערבי

אם יש לך השגות, על אחד או כמה מהסכסוכים האלה, יש לנו את הכלים לדון בהם, ואוכל לגרום לך להיווכח שאכן היה צד טוב נגד רע, על פי כל אמת מידה אנושית, אך אל תטעה, אין זה אומר שהצד אותו אנחנו מכנים "טוב" מעולם לא טעה שגה או פשע, פשעים נעשים משני הצדדים, אך יש פשעים בדרגות חומרה שונות, ובעלי כוונות ומטרות שונות

אני חולק על דעתך.
לפי הבנתי, אתה מציג אותי כמתבודד מהחברה.
וזה די נכון, אני מודה.
אבל זה לא כי מתחשק לי.
זה כי בעיני, החברה מתנהלת גרוע.
מלכתחילה, החברה הזאת, גרמה לי לראות שצרכיי לא ממש מעניינים אותה.
שאני, בשבילה, לא ממש נחוץ. גרמה לי לראות הרבה פגמים בה.
אז כן, אני לא רוצה להיות חלק מחברה פגומה.
אבל אני חושב שיש לי כל זכות עדיין לבקר אותה.
אם החברה הייתה מתוקנת, מתנהלת כמו שעון, נכונה והגיונית,
לא היו אאוטקאסטים.
אומנם אני סוציופת, אבל בפנים אחרים, שהם לאו דווקא עשיית שירות מלא,
אני כן תורם לחברה. אני כן תורם לפי בחירתי, במטרה אחת - לתקן את מה שלי, נראה כמעוות.
לעשות שירות מלא אני לצערי לא רוצה, אבל אני כן רוצה להתנדב לרווחת ניצולי השואה,
שזוכים לתנאים מחפירים בארץ.
למה את הצד הזה אתה לא בוחר לראות?
"הרוח הפיאודלית, של מי המדינה? של אנשי הכסף, או אנשי הנשמה?"
- אל תפנו אלי בהודעות פרטיות. סביר להניח שלא אענה.
נירמלצקי

הודעהעל ידי נירמלצקי » 13 יולי 2010 13:11

חבר, אין לי בעיה עם זה שלא שירתת וכל הכבוד שאתה מתנדב במה שאתה מתנדב

אני פשוט אומר, שערבות הדדית היא תנאי הכרחי לקיומה של חברה בריאה, ואתה בוחר שלא לקחת חלק באותה סירה עם כולנו, זו זכותך ואני מכבד אותה, אבל כבד את האחרים אם יחשבו שיחשבו שאין לך פריבלגיות שלאנשים שנטלו חלק בנטל יש.

בנוסף הטענה שלך, שהחברה לא מתקתקת כמו שעון ולא מושלמת היא נכונה, אבל זו אינה סיבה להפנות לה עורף, אוכל גם לחלוק איתך סוד קטן, מעטים מאוד הדברים בעולמנו שהם מושלמים, האם נתרחק מהכל?
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 13 יולי 2010 22:19

נירמלצקי כתב:חבר, אין לי בעיה עם זה שלא שירתת וכל הכבוד שאתה מתנדב במה שאתה מתנדב

אני פשוט אומר, שערבות הדדית היא תנאי הכרחי לקיומה של חברה בריאה, ואתה בוחר שלא לקחת חלק באותה סירה עם כולנו, זו זכותך ואני מכבד אותה, אבל כבד את האחרים אם יחשבו שיחשבו שאין לך פריבלגיות שלאנשים שנטלו חלק בנטל יש.

בנוסף הטענה שלך, שהחברה לא מתקתקת כמו שעון ולא מושלמת היא נכונה, אבל זו אינה סיבה להפנות לה עורף, אוכל גם לחלוק איתך סוד קטן, מעטים מאוד הדברים בעולמנו שהם מושלמים, האם נתרחק מהכל?

צודק אתה בחלק האחרון של התגובה.
מעבר לזה, אנחנו ניכנס לדיאלוג על השקפות עולם.
עם כל הכבוד, לא חושב שזה המקום הראוי לזה.
דעתך היא דעתך, דעתי היא דעתי. נשאיר את זה ככה.
"הרוח הפיאודלית, של מי המדינה? של אנשי הכסף, או אנשי הנשמה?"
- אל תפנו אלי בהודעות פרטיות. סביר להניח שלא אענה.
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 14 יולי 2010 00:59

נירמלצקי כתב:בנוסף הטענה שלך, שהחברה לא מתקתקת כמו שעון ולא מושלמת היא נכונה, אבל זו אינה סיבה להפנות לה עורף, אוכל גם לחלוק איתך סוד קטן, מעטים מאוד הדברים בעולמנו שהם מושלמים, האם נתרחק מהכל?

זאת אמירה מופשטת וחסרה, בניגוד לדוגמא על גרמניה ממנה אפשר ללמוד.

ברור שלא כל דבר שלא מתקתק כמו שעון מפנים אליו עורף. אבל מה אמרת בזה? כלום.
כאן לא מדובר על "לא מתקתקת כמו שעון", אלא על תקתוק אנטי-ליברלי ונגד זכויות אדם. אין פה מה להתבלבל. לא נוח לי לברוח לדוגמאות מופשטות.

ולגבי הימין - אותם אני הכי אוהב. הם ישר ולעניין, והם לא מספרים סיפורים. הבעיה שלי היא כמובן עם השמאל הרדום.

ושוב, זה אתה שמפשט - אומר לי שאתה יכול להוכיח על פי כל אמת מידה אנושית שיש צד טוב וצד רע. תסלח, אבל זה לא רציני.
גם אם תחזור ותגיד את המשפטים האלה שוב ושוב. גם אם תקרא לאמירות שלך "טענות ונימוקים", זה לא יהיה.
ולכן גם הימין הנכון מעניין אותי יותר ממך. וגם כל דיון של טיעונים ונימוקים.

כבר עניתי לך לפני מספר חודשים על האמירות שלך ועוד מתוך הדברים שלך. הבאתי ציטוטים, הסברתי לוגית (לוגי אמיתי, לא "לוגי" אינטואיטיבי) והראיתי לך איפה הטעויות. אני, אישית, לא יכול ליצור דיון איתך שבו אני לא מתעצבן מהסיבה שאתה באמת לא יוצר דיון לוגי ואתה נוטה ללכת במעגלים. מצטער.
BHR

הודעהעל ידי BHR » 14 יולי 2010 10:08

דונגל, יפה שאתה משמש פרשן לחבריי הפורום

בנוגע לימין, ה'ימין האמיתי' וה'ימין הנכון', אני חייב להודות שאיני מבין את כוונתך, האם אתה מתכוון למתלהמים שמגיחים פה בפורום מפעם לפעם וקוראים לשלול לכם את האזרחות?

לגבי הדיון הקודם שלנו, אני רואה שיש לך זיכרון טוב, אם כי אני חושב שהראתי שישנם הבדלים תהומיים בין תרבות המערב לתרבות הערבית, וטיעונייך שלך לא התייחסו ללב העניין

עצבנותך מעידה על כך יותר מכל

אם אתה מעוניין שנדון בעניין שוב, ויהיה לנו אדם נייטרלי SPOR למשל, שיגיד מה דעתו, אני מוכן
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 יולי 2010 11:14

דונגול אתה באמת לא אוהב בקלוואה?!?!?!?
חה-חה-חה

הודעהעל ידי חה-חה-חה » 30 יולי 2010 07:36

david1212 כתב:שלום !
...קשה לי להבין סרבנים סרבנים שהם נגד המדינה או הדרך שהיא בחרה בה כלפי ערבים
הברירה הכי אנימאליסטית שיש היא הגנה ומה אנחנו עושים אם לא הגנה?...

מה בידיוק אתה לא מבין? אדון "דונגל" מאמין בזכותם של מוסלמים לכבוש בחזרה את המדינה, הוא מאמין בזכותם לישמור על תרבותם האיסלמית קיצונית גם אם זה כולל דברים כמו רצח על כבוד המישפחה או סקילת נשים או החוסר רצון לחיות במישטר דמוקרטי. הוא מאמין בזכותם לבנות כאן מדינה מוסלמית קיצונית כמו אירן והוא גם מאמין בזכותם להרוג אותו אחרי שהם יכבשו את המדינה.
אני רואה את התמונה כבר עכשיו:
שני מוסלמים עם זקן וחרב גדולה לוקחים את אדון "דונגל" לכיכר העיר ואדון דונגל צועק להם "אבל אני הייתי שמאלני! אני תמכתי בכם!"
והערבים עונים לו ככה "ALLA U ACKABR"! וחותכים לו את ראש.
אבל כאלה יש מאט מעוד, יחידות אולי. כול השאר השתחררו סתם כי לא בזין שהלם צבא. וגם צודקים, מה לעשות אנחנו אנשים שראוים ילדים אחרים לא עושים צבא אלה נהנים מהחיים ושואלים את עצמם "למה מה אני עז? גם אני רוצה!" אח שלי היה ביחידה מובחרת התנדבותית גם ברך לחו"ל ובצדק, הוא תופס מחבלים והממשלה משחררת בישביל שהוא יוכל ליתפוס אותם עוד פעם ויסכן את עצמו שוב פעם ושוב פעם.
אני אישית גם השתחררתי על קבן לפני 15 שנה. עשיתי את זה בגלל אטימות של הצבא, הייתי חייל נשואי והייתי צריך לפרנס משפחה. הצבא בעצמו אמר לי "מה שאנחנו יכולים לעשות בשבילך זה לשחרר על 21". נו מה יש להגיד על זה? גם אתם לא חכמים.
היום כולנו בחו"ל, תשברו את הראש לבד. או שנילחמים כמו שצריך ועד הסוף או לוקחים את הדברים והולכים. אתם לא לפו ולא לשם, מתנדנדים באמצע ויוצרים מציאות בלתי ניסבלת!
תחליתו מה אתם רוצים אז אולי נחזור.

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 5 אורחים