השתמטות, צדק

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

שמואל
יצירת קשר:

השתמטות, צדק

הודעהעל ידי שמואל » 25 אפריל 2011 21:23

שלום,

אני חושב שאי גיוס לצבא הוא דבר מוצדק, בגלל הרעיונות שהוא מייצג, והרעיונות שהוא מייצג בשביל החברה כרגע - מה שהוא הדרדר אליו.

אבל כן מפריעה לי (או לפחות אין לי מה לענות) לשאלה של הצדק.

אם אני לא מתגייס, אני נהנה מפירות עמלם של אחרים. כי אם הם לא היו מגנים עלי, סביר שהיה לי הרבה יותר רע לחיות \ לא אפשרי בכלל.

מה אתם חושבים?
yudencow
יצירת קשר:

Re: השתמטות, צדק

הודעהעל ידי yudencow » 12 יוני 2011 19:21

אני שוטר במצ שכל מה שאני עושה זה לבדוק תעודות. מחשב יכול לעשות מה שאני עושה אבל אף אחד לא חשב על זה אז אני בחום בקור צריך לעמוד כמו זין 4-8 שעות ביום. אם אני אשתחרר אף אחד לא יבכה. ואף אחד לא ירצה לעשות מה שאני עושה אז זה לא כזה משנה. מה שאני מנסה לומר שלא כל החיילים מגנים עלייך, ואילו שכן לא כועסים על ג'ובניקים אז זה לא באמת משנה אם עוד אחד עשה שירות מפגר או לא.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 יוני 2011 04:51

שמואל כתב:שלום,

אני חושב שאי גיוס לצבא הוא דבר מוצדק, בגלל הרעיונות שהוא מייצג, והרעיונות שהוא מייצג בשביל החברה כרגע - מה שהוא הדרדר אליו.

אם אני לא מתגייס, אני נהנה מפירות עמלם של אחרים. כי אם הם לא היו מגנים עלי, סביר שהיה לי הרבה יותר רע לחיות \ לא אפשרי בכלל.

מה אתם חושבים?

אין שום צדק בעולם. יש מערכת של מניפולציות שהחברה מנחילה בך מגיל 0 כדי לתת לך אשליה של צדק על מנת שתישאר כבש צייתן וטיפש, חס וחלילה שלא תסטה מהעדר.
זה מה שהופך את כל הנצלנים העשירים (ביחס לעניי העולם כמובן) ואתה ביניהם, לצדקנים שחוץ מלהקליד דברי צדקנות ולפתוח את הפה המסריח שלהם למי שמוכן להקשיב, לא עושים כלום מלבד להיות טפילים חסרי תועלת בחברה.

הג'ינסים שאתה לובש, אתה לא נהנה מפירות עמלם של סינים מסכנים? שעבדו 16 שעות ביממה תמורת שקל לשעה במקרה הטוב? החולצות שלך, הנעליים, זה לא כל כך מפריע לך נכון? למה? אם הם לא יהודים הם לא אנשים?

חתיכת חרא צבוע. נראה לי שאתה תהיה מוכן למכור את אמא שלך כדי לשפר את החיים שלך.
שונא צביעות של אנשים שמנצלים הכל מסביב, ואז באים לעשות מניפולציות עם השכל הלא כזה מתוחכם שלהם.
לך תמכור את הצדקנות לאמא שלך, שתתפור את הבגדים שלה בעצמה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 יוני 2011 14:31

אורח כתב:

מה אתם חושבים?

אין שום צדק בעולם. יש מערכת של מניפולציות שהחברה מנחילה בך מגיל 0 כדי לתת לך אשליה של צדק על מנת שתישאר כבש צייתן וטיפש, חס וחלילה שלא תסטה מהעדר.
זה מה שהופך את כל הנצלנים העשירים (ביחס לעניי העולם כמובן) ואתה ביניהם, לצדקנים שחוץ מלהקליד דברי צדקנות ולפתוח את הפה המסריח שלהם למי שמוכן להקשיב, לא עושים כלום מלבד להיות טפילים חסרי תועלת בחברה.

בסדר, יש אנשים שמעוניינים למכור צדק כי זה משרת את האינטרסים שלהם, אבל זה לא פוסל את העיקרון של צדק בפני עצמו (זה שאנשים עושים איתו מניפולציות). לא אנשים שעומדים בשער אבל אנשים שבאמת מגינים מפני סכנות בטחוניות - אני מניח שיש כמה כאלה באמת. השאלה של החוסר צדק היא כלפיהם.

אגב, אני יצאתי מהשירות אז לא נראה לי שאתה מבין מאיזה מקום אני שואל.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 14 יוני 2011 11:37

אורח כתב:
אורח כתב:

מה אתם חושבים?

בסדר, יש אנשים שמעוניינים למכור צדק כי זה משרת את האינטרסים שלהם, אבל זה לא פוסל את העיקרון של צדק בפני עצמו (זה שאנשים עושים איתו מניפולציות). לא אנשים שעומדים בשער אבל אנשים שבאמת מגינים מפני סכנות בטחוניות - אני מניח שיש כמה כאלה באמת. השאלה של החוסר צדק היא כלפיהם.

אתה "מניח" שיש כמה כאלה באמת? אה חבל שלא אמרת שזאת סתם שאלה פילוסופית ואז אפשר לגלוש לתחום הלה לה לנד.... צדק בפני עצמו? איזה צדק בפני עצמו? צדק זאת יישות? או המצאה של בני אדם? אתה לא יודע על מה אתה מדבר בכלל... קישקוש חירבוש.
אגב, אני יצאתי מהשירות אז לא נראה לי שאתה מבין מאיזה מקום אני שואל.
__שמואל

הודעהעל ידי __שמואל » 13 אוגוסט 2011 22:13

yudencow כתב:אני שוטר במצ שכל מה שאני עושה זה לבדוק תעודות. מחשב יכול לעשות מה שאני עושה אבל אף אחד לא חשב על זה אז אני בחום בקור צריך לעמוד כמו זין 4-8 שעות ביום. אם אני אשתחרר אף אחד לא יבכה. ואף אחד לא ירצה לעשות מה שאני עושה אז זה לא כזה משנה. מה שאני מנסה לומר שלא כל החיילים מגנים עלייך, ואילו שכן לא כועסים על ג'ובניקים אז זה לא באמת משנה אם עוד אחד עשה שירות מפגר או לא.

אוקי.

אבל האם אתה מסכים שבגלל שיש חיילים שכן מגנים עליך, כל אחד צריך לנסות ולעשות את המקסימום בשביל כן להתגייס לצבא, ובמידת האפשר להיות קרבי?

אני לא אומר שאתה לא עשית את זה, אני לא יודע. אני שואל כאן כי ברור שזה לא מה שעמותת פרופיל חדש חושבת.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 14 אוגוסט 2011 00:05

__שמואל כתב:
yudencow כתב:אני שוטר במצ שכל מה שאני עושה זה לבדוק תעודות. מחשב יכול לעשות מה שאני עושה אבל אף אחד לא חשב על זה אז אני בחום בקור צריך לעמוד כמו זין 4-8 שעות ביום. אם אני אשתחרר אף אחד לא יבכה. ואף אחד לא ירצה לעשות מה שאני עושה אז זה לא כזה משנה. מה שאני מנסה לומר שלא כל החיילים מגנים עלייך, ואילו שכן לא כועסים על ג'ובניקים אז זה לא באמת משנה אם עוד אחד עשה שירות מפגר או לא.

אוקי.

אבל האם אתה מסכים שבגלל שיש חיילים שכן מגנים עליך, כל אחד צריך לנסות ולעשות את המקסימום בשביל כן להתגייס לצבא, ובמידת האפשר להיות קרבי?

אני לא אומר שאתה לא עשית את זה, אני לא יודע. אני שואל כאן כי ברור שזה לא מה שעמותת פרופיל חדש חושבת.

בשר התותחים ש"מגן" עליי נמצא שם לא "בשבילי", חלקם שם בגלל הטימטום שלהם, חלק בגלל שבא להם להחזיק נשק, חלק כי הם שונאים ערבים ורוצים לזיין אותם במכות, חלק בגלל לחץ מההורים\הסביבה, חלק כי פשוט שייכו אותם לשם ולא שאלו אותם והם לא מסוגלים נפשית להתנגד...
יש המון סיבות אבל בשבילי אף בן זונה לא ייתן לי שקל ברחוב אם יגנבו לי את הארנק, אז בטח שאף אחד לא מסכן את החיים שלו בשבילי.
זאת סתם מניפולציה זולה שגורמת לאנשים מטומטמים ונוחים להשפעה לעשות דברים מטומטמים, בגלל משפטים מטומטמים, ובלי שום סיבה מוצדקת אמיתית מאחוריהם.

אבל אני חושב שהפרוטקציונרים שיושבים בלהקות צבאיות, גל"צ, מודיעין, יחידות המחשבים, וכו' צריכים ללכת לקרבי... במקום שישלחו אותי לקרבי בזמן שהם עושים כיף חיים ובונים קריירה.
אחרי שהם ישרתו ביחידות קרביות (ולא בשייטת, טיס, או במטכ"ל ששם הם חיים בגן עדן עם התנאים הכי טובים) אלא בחרא של החרא של היחידות בצבא, יחידות שאליהן רוצים שאני אלך - אחרי שהם ילכו ויראו דוגמא אישית, אז אני אשקול ללכת גם.
עד אז, תשלח את אמא שלך, סבא שלך, ואבא שלך שיטחנו שמירות והשפלות, "בשבילי" או בשביל "עם ישראל", ואני ממליץ לך ללכת גם לקרבי, ועד שלא היית שם וחזרת... תזיין ת'שכל לאנשים מטומטמים כמוך במקום לאנשים מפוכחים עם שכל שרואים דרך כל החרא שנוזל לך מבין השפתיים (שאתה כל כך נהנה לאכול).
__שמואל

הודעהעל ידי __שמואל » 15 אוגוסט 2011 20:57

מה זה משנה מה המניעים שבגללם אנשים הולכים לקרבי?

הבעיה שקיימת כאן היא בעיית הטרמפיסט,
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91%D7%A2%D7%99%D7%99%D7%AA_%D7%94%D7%98%D7%A8%D7%9E%D7%A4%D7%99%D7%A1%D7%98

והמניעים של האנשים לא חשובים לצורך העניין.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 15 אוגוסט 2011 21:02

סליחה, הנוסע החפשי לא ממש קשור.

הטענה היא טענה נגד חוסר צדק, שקיים פרזיטיזם מצד מי שלא טורם, לא רוצה, ולא מנסה.

האם מי שתורם עושה את זה ממניעים אלטרואיסטים? זה לא משנה בכלל.

יודןקאו אמר שהוא לא עושה משהו חשוב, אבל מה לגבי העקרון?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 15 אוגוסט 2011 22:32

אורח כתב:סליחה, הנוסע החפשי לא ממש קשור.

הטענה היא טענה נגד חוסר צדק, שקיים פרזיטיזם מצד מי שלא טורם, לא רוצה, ולא מנסה.

האם מי שתורם עושה את זה ממניעים אלטרואיסטים? זה לא משנה בכלל.

יודןקאו אמר שהוא לא עושה משהו חשוב, אבל מה לגבי העקרון?

לכל אחד יש עקרונות משלו, למה העקרונות שלך יותר חשובים משלי?
אתה יכול לקרוא לי פרזיט, ואני יכול לקרוא לך פראייר מטומטם שיקבל בחזרה מהמדינה אגרוף בתחת בבוא היום ויצטער על כל הזמן שהוא ביזבז.
אם ככה מה שאני חושב עליך לא משנה, כמו שלי לא משנה מה אתה חושב עליי, ההבדל הוא שאני לא מנסה להטיף לאף אחד ואתה יכול לכתוב את מה שיש לך להגיד על דף ולדחוף לעצמך עמוק עמוק.
ccaazzlfhoiz

ugg boots uk

הודעהעל ידי ccaazzlfhoiz » 17 אוגוסט 2011 19:17

find very low priced timberland boots cheap ugg boots online
__שמואל

הודעהעל ידי __שמואל » 21 אוגוסט 2011 20:58

יכול להיות שההאשמה בפרזיטיזם היא לא בהחלט נכונה, אבל קשה להבין למה.

למשל, כופים על הפרט להשתתף במנגנון המדיני. אולי הוא לא רוצה בכלל?
ואז מאשימים אותו בפרזיטיזם במסגרת שאין לו שום יכולת בחירה אם להשתתף בה או לא.

סליחה שלא הבהרתי את עצמי. אני חושב שיכול להיות שיש איזושהי בעיה עם ההאשמה בפרזיטיזם. אבל קשה לי להבין מהי בדיוק.

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 5 אורחים