"אין סודיות: מעבירים מידע על חולים, בפקודה." איך זה ישפיע?

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

משה
יצירת קשר:

"אין סודיות: מעבירים מידע על חולים, בפקודה." איך זה ישפיע?

הודעהעל ידי משה » 07 אוגוסט 2013 21:21

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4412937,00.html
יש לזה השלכות על סרבנים ושאר נמנעים?
כול מה שרציתם לדעת על איך לצאת מהצבא:
viewtopic.php?p=96644#p96644
https://www.dropbox.com/sh/9is6d2vbbii3oga/qW-Kvz7LYl
A guest

Re: "אין סודיות: מעבירים מידע על חולים, בפקודה." איך זה ישפיע?

הודעהעל ידי A guest » 03 ספטמבר 2013 00:00

זה בעיקר מסיבות משפטיות, כמו הנפת אחריות מנכי צה"ל. אני לא רואה סיבה למה שזה יעבוד בהפוך, שהצבא ישפוך נתונים אישיים עבור כולם לעיין. במיוחד בגלל שעבור תאגידים, חברות ולמעשה כל עסק שהו לא ירצה לחקור לעומק את העובדים שלהם. זה סתם יעלה להם המון כסף כדי לממש כזו תוכנית. כמובן שהצבא זהו בור של כסף ושל משאבים אנושיים אין סופיים (שברוב המקרים בכלל לא עולה לצבא כסף ביחס לערך המשאב, האנשים, בשוק האמיתי), כך שיש להם מוטיב לנסות לתקן את עצמם מבחינה כלכלית, אך לא ממש מבחינה ... הבא נאמר, "חברתית".
ס"כ הצבא הוא סוג של תאגיד, ויש לו את "הזכות" להגן על עצמו מתביעות. איך זה משפיע על אנשים אחרים זה כבר משהו אחר. הנקודה העיקרית כאן, שמדובר כאן באירגון שמנסה להגן על עצמו (ואני מניח שבאופן עקיפי גם דואג ל"עובדים" שלו); כך שאין סיבה לחשוב שזה ישפיע באופן מסויים ביוצאי-צבא, אלא אם כן זה יתחיל להיות מקובל בחברה להשתמש בכל פריט אישי של האזרח כקריטרייה לעבודות, מלגות, השכלה וכה'. משמע : שזה עלול להיות מנוצל על ידי פוליטיקאים.
עלול.
אפשר להמשיך לדמיין מה יכול לצאת מזה, אך כרגע אפשר לדעת שזה לא קשור ליוצאי צבא.
a guest1

Re: "אין סודיות: מעבירים מידע על חולים, בפקודה." איך זה ישפיע?

הודעהעל ידי a guest1 » 03 ספטמבר 2013 00:04

אה, מרד. קראתי את זה לא נכון.
בנוגע לנמעים וכדמ', אף אחד לא צריך לחוות תיעוד קליני או פרטני על ידי סגל המורים (למשל, אם זה בכלל נכנס אל תוך החישובים שלהם) לגבי המצב הנפשי של המלש"ב במקרה של פגישת קב"ן לפני גיוס. מדובר כאן על יעול תהליכי גיוס, לא על יעול אחוזי הגיוס. אם הקבנים היו רוצים לגייס כמה שיותר מידע על היחיד, הם היו עושים זאת ממיזמן (ס"כ יש להם האפשרות והיכולת לעשות זאת).
אני משאר שזה עלול לדפוק אנשים אחרים שלא שמעו על ההצעה הזאתי וישקרו על המצב הבריאותי שלהם, כנגד מה שהגיליון הרפואי שלהם מראה. אך ככל שזה הולך לבריאות הנפש...? לא נראה לי שזה יעשה שינוי (בהצלחה לשלב בירוקרטיה ביחד עם משהו רגיש כמו בריאות-הנפש).

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 6 אורחים