תגובה על החוק החדש לפי הדעות של המחוקקים

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

Gargar1984
הודעות: 3
הצטרף: 13 ינואר 2014 19:03
יצירת קשר:

תגובה על החוק החדש לפי הדעות של המחוקקים

הודעהעל ידי Gargar1984 » 13 ינואר 2014 19:58

עבר חוק חדש http://www.nrg.co.il/online/1/ART2/539/ ... =404&loc=2
והנה תגובתי שנכתבה לו הייתי מסכים עם הדעות של המחוקקים:
(אני כותב לפעמים בלשון נקבה ולפעמים בזכר וזה מעצבן קוראים עד מוות. אך אמשיך לכתוב כך עד יומי האחרון! בא לי!)

טוב אז הנה התגובה,
אהם אהם:

כל 5 דקות עובר איזה חוק לסנקציות על אנשים שלא היו בצבא, והוא מוגדר חוק נגד משתמטים, והסיבה שמביאים היא שהמשתמטים - מילה ללא הגדרה מדוייקת - עוברות על החוק אבל משום מה אי אפשר לעשות נגדן שום דבר.
אבל הרי כל מי ששוחררה מהצבא, מלבד עריקים, שוחררה באופן חוקי. בעריקים מטפלים דרך האמצעים בהם מטפלים ברוב האנשים שעוברות על החוק: משטרה, בית משפט, כלא וכו' .

אין שום טיפת היגיון באף אחד מהחוקים האלה.

לפעמים מספקים הגדרה למילה משתמטים: כל מי שביצע הונאה בשביל לקבל את הפטור. אם כך למה לא להשתמש בחוקים שקיימים בשביל למנוע הונאה? לתבוע את הבן אדם על הונאה, להוכיח לבית המשפט שהונאה אכן בוצעה ולהעניש את הבן אדם בהתאם?
במקום זה מחוקקים חוקים של עונשים וסנקציות שחלים גם על אלו שלא ביצעו הונאה. מכיוון שהפטורים חוקיים יש להניח שחלק מקבלות אותם ע"י הונאה וחלק לא.
זאת אומרת שחברי הפרלמנט מעוניינים "להקריב" אנשים שלא עברו על החוק, כדי להצליח להעניש גם כאלה שכן עברו עליו.
לצורה הזאת קוראים "עונש קולקטיבי", להעניש קבוצה שלמה של אנשים שכוללת חפות מפשע בתקווה שהפושעים יהיו בתוכן.

אבל הם הפרלמנט. הן מחוקקות את החוקים. הם יכולים לשנות את החוקים בדיוק כמו שהם רוצים. לכן לא ברור למה הן עושות תקנות וחוקים חסרי כל הגיון.

עוד דבר מוזר הוא שמנסים לחוקק חוקים שיענישו אנשים שקיבלו פטור מהצבא, אבל בחרו לא להתנדב לשירות לאומי. אבל.... שירות לאומי הוא לא חובה! זהו שירות שלוקח מתנדבות. מכיוון שהשירות אינו חובה יש להניח שחלק יתנדבו לשם וחלק לא.
לפרלמנט יש את הכוח להפוך אותו לחובה, אבל במקום זה הן בוחרות להעניש את מי שלא התנדב לשירות הזה כשהוא לא חובה. (היגיון? מישהו?)

יש ל"הם" כמה הסברים למה לא להפוך שירות לאומי לחובה:
הסבר אחד הוא שאז לאנשים תהיה הזדמנות לבחור לא לשרת בצבא וללכת במקום זה לשירות לאומי. זאת טענה מטופשת באופן מטופש. מצד אחד הם טוענים שאנשים עושות את זה גם ככה, ולכן צריך להעניש אותם.
מצד שני זה לא חייב להיות ככה. כי, כפי שהזכרנו, הם הפרלמנט והם יכולות לסדר את החוק איך שבא להם. אפשר לחוקק שכל מי שמקבלת פטור חוקי מהצבא מגוייסת אוטומטית לשירות הלאומי.
ברגע שהוא מקבל צו גיוס הוא יכול לגשת לפסיכולוגים *שלהם*, לרופאות *שלהם* וכו', והן יחליטו אם הוא מסוגל או לא.
יש להניח שהרבה אנשים, שמומחים בתחום קבעו שהם לא מסוגלים רפואית או נפשית לשרת בצבא, יהיו מסוגלות למלא תפקידים מסויימים של שירות לאומי.

הסבר שני הוא שאין מספיק תקנים. גם הטענה הזאת מטופשת באופן אידיוטי (גם אם נניח שאין שום דרך לייצר עוד תקנים). אם זה המקרה אפשר לבצע מיונים. לקחת רק את הטובים שבטובות. לא לתת לכל ילדה בת 18, שלא תהיה מוכנה להרוס את האיפור בשביל שאוטיסט לא יורעל, לטפל באוטיסטים. לקחת רק את אלו שעברו את המבחנים הקפדניים.

בעייה נוספת שלא מדברים עליה היא היד הקלה על החותמת של הפטורים. הרי הפטורים הם חוקיים לגמרי. בשביל לקבל פטור נפשי מהצבא ישנם פסיכולוגים, פסיכיאטרים וועדות שצריכים לחתום כמה פעמים בשביל שהבן אדם תשוחרר. הן לא חייבות לשחרר כל אחד.

אותן פסיכיאטריות מתעקשות להגדיר כמעט כל בן אדם כפסיכופט אפילו אם הוא רגיל לגמרי. לכל אחת יש תסביכים ובעיות נפשיות.
במקום לחפש את מי שהבעיות הנפשיות שלו גורמות לכך שהוא לא מסוגל לעמוד במשימה של שירות צבאי, הם בודקים למי יש בעיות נפשיות נקודה וישר חותמים בהעתקים רבים.
כל ילדה שתגיד שהיא לא מגלחת רגליים תקבל פטור אוטומטית. כל ילד שיגיד שהוא משחק DND. מי שמנגנת על כלי נגינה כלשהו תקבל זימון מידי לפגישה עם פסיכולוגית.
אנשים שהולכים בהתלהבות פטריוטית ומסירותית לתנועות נוער ומול עיניהם רק מטרה אחת - שהתנועה תכין אותם לצבא, מתפלאים אחר כך לגלות שמסלולים מסויימים בצבא לא לוקחים יוצאי תנועות נוער בכלל.
מי שמדברת בצורה פטריוטית ומתלהבת מעתידה הצפוי בצבא מתפלאת לגלות שבוע אחר כך זימון לשיחה עם פסיכולוג בדואר.
ילדים שכבר היו בצו הראשון מזהירים את חבריהם מה אסור להם להגיד. אסור להגיד שהלכת לפסיכולוג ילדים אי פעם, זה זימון אוטומטי לבדיקת הכושר הנפשי שלך לשירות צבאי. ילדות שהוריהם התגרשו נשאלות פעם אחר פעם אם זה באמת נכון שהן מעולם לא נשלחו לפסיכולוג ילדים וחלקן נשברות ומודות.
ילדים שטובים במחשבים ובטוחים שכשרונם ינוצל בזמן שירותם הצבאי מופתעים לקבל בדואר זימון כי הם הזכירו שהם אוהבים גם מדע בדיוני ופנטזיה.
כל מי שבכיתה מוגדר כ"חנון" או "גיק" מוגדרת ע"י הצבא כחולת נפש.
תלמיד ששוקד על הלימודים מוגדר כלא חברתי שמסתער על הלימודים כדי להדחיק את בעיותיו עם חבריו לכיתה. תלמידה שלא משקיעה בלימודים מוגדרת כתלמידה עם בעיות שבגללן היא מתדרדרת בלימודים.

לא קיים בן נוער אחד שאי אפשר למצוא אצלו איזושהי בעיה נפשית.
ילדים גוערים בחבריהם לכיתה אחר כך: "למה אמרת להם שהלכת לפסיכולוג! הם ישחררו אותך!"
"למה אמרת להם שאת לא מגלחת רגליים?! תבואי עם מכנסיים ארוכים ואל תוציאי מילה בנושא!"
"אל תעז לספר להם ששיחקת DND!"
"אמרת להם שאת רבה לפעמים עם ההורים?! השתגעת?!"
ילדים גוערים זה בזה על כך שהם *****לא***** שיקרו. לא על זה שהם ביצעו הונאה, אלא בדיוק ההיפך. הפשע החמור הוא להגיד את האמת.
אם מישהו עדיין משוכנע שזה לא נכון, שיחשוב על ילדים שבאמת ניסו להתאבד - כולן מיעצות להן להסתיר את המידע הזה מהצבא. הפשע הוא *לא* לשקר.

הרבה מהילדים נבוכים להגיד שהם עשו הכל, הביאו הורים, הלכו במיוחד לפסיכולוגית שההורים שילמו עליה שתכתוב לפסיכולוג הצבאי חוות דעת בה היאטוענת שהילדה כשירה לגמרי לשירות צבאי. הם לא רוצים לספר איך ההורים שלהם התחננו מול הבירוקרטיה שילדיהם לא קיבלו פטור. איך שהם הגיעו לדמעות בסיפורים על כמה שהם חלמו להיות חיילים. כמובן שההגעה לדמעות רק שכנעה אותם שמדובר בילד רגיש להחריד שכנראה יתאבד.
הילדים ששונאים את "המשתמטים" פתאום מגלים שהם הולכים להפוך לכאלה ואין שום דבר שהן יכולות לעשות בנידון. הרבה פעמים זה גורם להן לכעוס. הפגנת הזעם, כמובן, היא ההוכחה הסופית של הפסיכולוג שמדובר בבן אדם עם בעיות זעם ומי רוצה לתת לו רובה.
ברגע שהם מבינים שההחלטה סופית הרבה מהן חוות דיכאון - עוד הוכחה ש"הנה! אמרנו לכם שלילד יש דיכאון!"

מדוע היד כל כך קלה על החותמת? אולי אפשר להקשיח קצת יותר את מדיניות חלוקת הפטורים? מודע נותנים פטורים על בסיס בעיות נפשיות לאנשים שמעולם לא לקחו כדורים פסיכיאטרים ואף פסיכולוג או פסיכיאטר לא טוען שהן צריכות? אולי לאחד או שניים מהם. אבל לכל כך הרבה?
מחלקים פטורים כמו מבצעים למכשירים ניידים ואחר כך מתלוננים על זה שלקחו אותם?!
בעצם המחוקקים רואים את המצב כך - אנחנו מרשים לכם באופן חוקי לעשות משהו, אבל זה רק מבחן, אם תבחרו לעשות את הדבר שאנחנו מרשים לכם תכשלו במבחן ולכן תקבלו עונש.

תירוץ שנשמע פעמים רבות הוא: "הפסיכולוג, הפיסיכיאטר, הועדה, כולם ידעו שאת עושה את עצמך, אבל הם בחרו לשחרר אותך כי הם ראו שאת לא רוצה להתגייס". סליחה?! מה זה? צבא פולין?! תנו לבן אדם בעיטה בתחת. תגידו לו "נסיון יפה, עכשיו סתום את הפה ותנקה שירותים!"

בעיקרון רוצים להעניש את מי שבחרה לעשות משהו חוקי לחתולין אבל... לא מוסרי. (אני גם כותב "לחתולין", סליחה אם זה מעצבן).
כמו הטענה ש"מוסרית" מי שלא שירתה בצבא צריכה לקום על דעת עצמה ולעזוב את הארץ. חס וחלילה שיהיה חוק של גירוש. שאשכרה יגרשו מאדמת הארץ את מי שקיבלפטור חוקי. הם צריכים לגרש את עצמם לבד. על דעת עצמם. אבל, שוב, כל עוד אין חוק, חלק יעשו כך וחלק לא -לא רוצים חוק? חיו עם התוצאות!

עוד דבר הוא מוזרות העונשים. הרי יש סיבה שמוסדות כמו בתי משפט, משטרה, כלא וכל מיני כאלה קיימים. מדוע להמציא כל מיני עונשים חדשים? אתם חושבים שמישהי ביצעה הונאה - השליכו אותה אל מול השופט שישליך אותה לכלא. מדוע זה כל כך קשה?
חוסר הכוח לפרוצדורה הזאת שווה הקרבה של חפים מפשע רק בשביל שיוכלו לתפוס גם פושעות ברגע שיענישו את כולן ביחד?!

ישנה עוד הגדרה למילה משתמטים, הרבה פעמים עולה השורה: "מי שסביבתו הקרובה יודעת שהוא השתחרר ע"י הונאה". אבל בשביל זה צריך להביא את "הסביבה הקרובה" בתור עדות. במהלך משפט. וזה בדיוק מה שכל הטוענים שעונש צריך להתבצע לא רוצים לראות. הן לא רוצות להתשמש בבתי המפשט למטרה שלהן. אך מדוע לא? (מדוע לא, אני שואל אתכם, מדוע לא?!?!?!?!?!)

הפתרון ליד הקלה על הפטור הוא פשוט להכריז לפסיכיאטרים הצבאיים:
הקשיבו הקשיבו מעכשיו - ילדים דחויים חברתית. פריקים, ערסים, חנונים, גיקים, טובות בלימודים במיוחד, גרועים בלימודים במיוחד, פמיניסטיות, חובבות מדע בדיוני, פנטזיה, DND, שהולכים לחוגים, שהולכים לתנועות נוער, שמנגנות על כלי נגינה וכו' וכו' הם לא בהכרח חסרי כושר נפשי לשירות צבאי.
תפסיקו לשחרר כל אחת. בואו ננסה להגיע למצב ש90% ממקבלי הפטור הנפשי יהיו ילדוים שמטופלים בתרופות פסיכיאטריות ולא 10%.
אם אתם חושדים שמישהו מנסה לרמות אתכם הדרך לטפל בו היא לא להגיד "טוב, אם אתה כל כך לא רוצה קח את הפטור! מקווה שאתה מרוצה! עכשיו אני עצוב בגללך!"
אם הממונים רואים שיש ועדה מסויימת או קב"ן מסויים שמשחרר הרבה אנשים - עשו איתו שיחה ותבדקו מה קורה שם.

זה כבר יצמצם את ציבור המשתמטות הרבה יותר מתקנות מטופשות על מלגות או רישיון או שכר דירה או כל מיני שטויות כאלה, שפוגעות בערבים אזרחי ישראל שמקבלים פטור אוטומטי, באנשים שמקבלים פטור רפואי, או פטור של עודף כוח אדם או אנשים שבאמת יש להן בעיות נפשיות.

עוד דבר - הרבה מבני הנוער סובלים ממשברים. יכול מאוד להיות שבן אדם בגיל 18 סובלת מנטיות אובדניות ואשכרה מסוכן לחייה לשים לה רובה בידיים. אבל כמה מהם יכולים לצאת מהמשבר עד נניח... גיל 25?
הגיוס לצבא הוא עד גיל 28. אבל היד הקלה על הפטור גם טוענת שבן אדם בן 18 שמקבל פטור הוא חסר כל סיכוי להתגבר על המשברים עד גיל 28. באמת?
מדוע לא להפוך את הפטור לזמני? מדוע לא לשלוח את אותן בנות נוער דכאוניות להערכה נפשית כל שנה עד גיל 28?

עוד צמצום! פחות צורך לתקנות מטופשות של חברי פרלמנט חסרי כל שכל!

ועוד הצעה - הפכו שירות לאומי לחובה. כל מי שמקבל פטור מהצבא אוטומטית "מגוייס" לשירות לאומי. עם צו גיוס, עריקות וכל זה. אם חסרים תקנים, עשו מיונים וקחו את הטובות ביותר.
לפחות אלו שיקבלו פטור מהצבא ומהשירות הלאומי כאחד יהיו כאלה שיעברו דרך צינורות מערכת מסויימת שבחרו לשחרר אותן ולא יהיו כאלה שפשוט בחרו לא להתנדב.

אם כל זה לא מספיק לכן, ואתם עדיין רוצים שמי שקיבל פטור חוקי גם מהצבא וגם מהשירות הלאומי יעזוב את הארץ, חוקקו חוק. אתם הפרלמנט. השליכו את הדמוקרטיה לפח וחוקקו חוק גירוש מהארץ. שכל מי שלא בריא מפסיק או חלש נפשית מידי בשביל להתמודד עם דרישות הארץ יגורש. (אבל תשאירו כמה חולים ואוטיסטים כדי שתוכלו להעביד כמה אנשים בשירות לאומי איתם).

אני מצפה מכל מי שתומכת בחוקים המטופשים של התקנות המטופשות אבל מתנגדת לכל מה שכתבתי כאן שתסביר לי למה.

עכשיו אצהיר הצהרה: אני לא מסכים בכלל עם כל מה שכתבתי! הלוואי שיבטלו כל שירות חובה ושישלמו משכורת הוגנת לכל עובד ועובדת!

...אבל... אני מאוד רוצה להראות שגם במערכת הדעות של ה"הם" אין שום היגיון שהוא בתקנות האלה.
הדבר היחיד שהן מביעות הוא שנאה. המטרה שלהן היא לעורר שנאה. אבל בשביל זה יש לכן תעמולה. בשביל זה אתם פוליטיקאים שנואמים. תשמרו את השנאה לנאומי שנאה. אם אתן רוצות שהציבור יעשה משהו - חוקקו חוק שכך צריך לעשות. במקום לתת אופציה חוקית לא לעשות ואז להמציא עונשים מוזרים.

תודה לכל מי שקראו עד הסוף!
katya

Re: תגובה על החוק החדש לפי הדעות של המחוקקים

הודעהעל ידי katya » 13 ינואר 2014 20:50

לא הבנתי אתה בעד או נגד הישטמתות?
katya

Re: תגובה על החוק החדש לפי הדעות של המחוקקים

הודעהעל ידי katya » 13 ינואר 2014 20:52

אה,
ואתה בטח לא יודע לקרוא (על זה אולי שיחררו אותך?)
אבל בכתבה כתוב בפירוש שזה יחול רק על מי שלא קיבל פטור בצורה מסודרת
כלומר עריקים ומשטמתי גיוס
פרופילניק
הודעות: 772
הצטרף: 04 מאי 2009 18:13

Re: תגובה על החוק החדש לפי הדעות של המחוקקים

הודעהעל ידי פרופילניק » 13 ינואר 2014 22:42

הטענות שלך נכונות באופן כללי (אם כי רבות מההצעות שציינת הן בעייתיות), אבל לא שמת לב לכך שהצעת החוק לא עברה עדיין אפילו קריאה טרומית, וגם לא לכך שההצעה מתכוונת לחול רק על מי שלא קיבל פטור כדין. פירוש הדבר הוא שזו הצעה מטומטמת למדי, אך פגיעתה לא גדולה בהיקפה - היא פוגעת רק במי שעבר ממילא על החוק וצפוי להסדיר את מעמדו בסופו של דבר, אך מתכוון ללמוד בינתיים באוניברסיטה. אין זה אומר, כמובן, שיש לתמוך בה - יש לה כמה וכמה השלכות שליליות; אך אין שום השלכות ישירות על מי שקיבל פטור חוקי.
משה
הודעות: 78
הצטרף: 16 ספטמבר 2012 22:09
יצירת קשר:

Re: תגובה על החוק החדש לפי הדעות של המחוקקים

הודעהעל ידי משה » 14 ינואר 2014 12:55

אני מסכים שזאת הצעה חוק רעה.
אבל בה נסים דברים בפורפורציה, זה בסך הכול נועד כדי לתפוס כותרת בעיתון. הממשלה מנסה בשיטת "מצליח" לדחוף כמה שיותר עיזים ולראות עד כמה אפשר לבדוק את הציבור. מה גם שמדובר רק על עריקים.
כול מה שרציתם לדעת על איך לצאת מהצבא:
viewtopic.php?p=96644#p96644
https://www.dropbox.com/sh/9is6d2vbbii3oga/qW-Kvz7LYl
Gargar1984
הודעות: 3
הצטרף: 13 ינואר 2014 19:03
יצירת קשר:

Re: תגובה על החוק החדש לפי הדעות של המחוקקים

הודעהעל ידי Gargar1984 » 18 ינואר 2014 22:39

katya כתב:אה,
ואתה בטח לא יודע לקרוא (על זה אולי שיחררו אותך?)
אבל בכתבה כתוב בפירוש שזה יחול רק על מי שלא קיבל פטור בצורה מסודרת
כלומר עריקים ומשטמתי גיוס


זאת בדיוק הנקודה. אם מחוקקים חוק נגד "עריקים" אז שיכתבו עריקים. מילה עם הגדרה. במקום זה בוחרים לא להשתמש במילה שעליה מדברים. בוחרים להשתמש במילה אחרת ללא הגדרה.
אם רוצים להתמודד עם אנשים שעוברים על החוק אפשר להשתמש בבתי משפט, משטרה וכלא - האמצעים של המדינה להתמודד עם מי שעובר על החוק.
למה מחוקקים חוקים מטופשים עם כל מיני סנקציות מטופשות?
אם היו מחוקקים חוק ש... נניח, לרוצחים ששוחררו מהכלא יש פחות זכויות מלאסירים שאינם רוצחים. למשל - סנקציות על מלגות או שכר דירה או רשיון או דברים מטופשים אחרים, והיו משתמשים בכתבה במילה "גנבים" בכותרת ורק אחר כך היו כותבים אי שם בקטן שמדובר אך ורק ברוצחים.

זאת בדיוק הבעיה. כשהם מנסים לחוקק חוקים נגד "משתמטים" בסוף הם מגיעים להגדרות האחרות. עריקים, או אנשים בעלי פטור חוקי.
אף אחד לא מצליח להגדיר מה זה משתמשטים.
אף אחד לא ביקש מעולם לתבוע בעלי פטור חוקי על הונאה, על כך שהם השיגו את הפטור החוקי בצורה לא חוקית. אף אחד מאותם "לוחמים בהשתמטות" לא מעוניין בזה, כך שזו כנראה *לא* ההגדרה של משתמטים.
פרופילניק
הודעות: 772
הצטרף: 04 מאי 2009 18:13

Re: תגובה על החוק החדש לפי הדעות של המחוקקים

הודעהעל ידי פרופילניק » 19 ינואר 2014 22:12

הצעת החוק הנ"ל מופיעה כאן, עם דברי הסבר תמוהים ורשימת יוזמים מעניינת:
http://www.knesset.gov.il/privatelaw/data/19/1880.rtf
ניתן לראות שהיא דווקא מגדירה את המונח "משתמט":
"משתמט" – מי שחובת הגיוס חלה עליו כחוק והוא לא קיבל פטור משירות סדיר בצה"ל ולא סיים את שירותו הסדיר כחוק;

כלומר, לגבי הצעת החוק אין מקום לטענה שלך על אי-דיוק במונחים.
לגבי אי-דיוק במונחים בתקשורת - זה כך פעמים רבות.
לגבי הטענות שלך נגד ההצעה עצמה - זכית כאן להסכמה גורפת.

אפשר לעדכן גם ששר החינוך הגיש ערר על תמיכת הממשלה בהצעת החוק, בשל התנגדות האוניברסיטאות לפגיעה בתקציבן. לכן הצעת החוק מוקפאת כל עוד לא יוסר הערר או יידחה בהצבעה.
Aliraza173
הודעות: 1
הצטרף: 11 נובמבר 2014 07:45
יצירת קשר:

Re: תגובה על החוק החדש לפי הדעות של המחוקקים

הודעהעל ידי Aliraza173 » 11 נובמבר 2014 07:50

בואו נעשה חשבון שניה

לפני הפמיניזים: בנות היו צנועות ולא היו עושות את השטויות האלה
אחרי הפמיניזם: בנות משרללות את עצמן בשביל עוד לייק בפייסבוק

אוי שיט העיקר שיש פטריארכים שאומרים לבנות להצטלם בעירום עם נשקים בשביל לייק בפייסבוק!! זה כאילו שאין להם יכולת לבחור!!
Are you worried about Uniformed Services University of the Health Sciences prep and 300-135 testking braindump ? Check out our latest resources for EXIN and Kyoto University questions for practice with definite guarantee of Youtube training.

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 5 אורחים