נושא שמציק לי בזמן האחרון

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

January_09
יצירת קשר:

נושא שמציק לי בזמן האחרון

הודעהעל ידי January_09 » 14 מרץ 2009 02:04

אני קוראת בזמן האחרון(במיוחד אחרי שהתפרסם על האחוזים של ה''משתמטים'')המון טורים או כתבות על הנושא
אבל יש דבר אחד שמפריע לי יותר מכל הדברים שנאמרים שם
הדבר הזה נאמר גם בטורי דעה וגם בכתבות עם ציטוטים של ח''כים
מה שהם אומרים זה שמי שלא התגייס\יצא על 21 אחרי השירות צריך להיות עם מיסים יותר גבוהים,נידוי חברתי,אות קין בעצם
אם כל אלה שיצאו על 21(''מטעמי בריאות''=נפשי\נכה\בעיית כליות וכו')נחשבים ''משתמטים''...אז האם אלה שיצאו על סיבה נפשית בעצם צריכים להרגיש שעדיף שהיו מגיעים למצב של פגיעה עצמית רק בשביל לא לשלם מיסים יותר גבוהים? לזה החברה שלנו הגיעה? שהיא גורמת לאנשים להתבייש באחים שלהם? אין לנו מספיק אויבים? צריך להוקיע את אלה שחולקים את אותו דם?
אני לא התגייסתי,לא הייתי מסוגלת להיות חלק מהמסגרת הצבאית אם אנשים רוצים לשפוט אותי על זה בבקשה
אבל העובדות הן שהייתי בעד המבצע בעזה ונגד הפסקת אש חד צדדית,חושבת שצריך להיכנס בהם בכל הכוח,לעשות שם מגרש חלק ולבנות שם בתים לאלה שפינו אותם מהשטחים..חושבת שהקרביים עושים מלאכת קודש מה שנקרא..מותר לשנוא אותי על זה?
בעיקרון מה שכולם אומרים זה שבן אדם יכול להתאבד בגלל השירות הצבאי אבל זה לא יהיה נוראי כמו זה שהוא יצטרך לשלם קנסות על זה שהוא בחר לחיות?
Jack_Flash
יצירת קשר:

Re: נושא שמציק לי בזמן האחרון

הודעהעל ידי Jack_Flash » 14 מרץ 2009 02:49

בינתיים הדיבורים האלה נשארים בגדר דיבורים ולא מתורגמים למעשים. קשה לי להאמין שינקטו צעדים משמעותיים נגד משתמטים. מה גם שהרבה אנשים עושים הבחנה בין כאלה שלא התגייסו בכלל לכאלה שנפלטו במהך שירותם הצבאי מסיבה כזו או אחרת. למשל, אני מכיר מישהו ששירת קצת יותר משנה עד שלקה במחלת נפש קשה ביותר בעקבות אירוע טראומטי שהוא עבר, היו לו התקפי פסיכוזה והוא לא יכל עוד להמשיך לשרת. אני לא מאמין שמישהו יכול לכעוס עליו, במיוחד כשהוא מוכר כנכה צה"ל.

בכל מקרה, הפוליטיקאים שמפנים את חצי הביקורת שאת מדברת עליהם, הם בסך הכול אזרחים שתרמו 3 שנים מהחיים שלהם למען הגנת המדינה ומתרעמים על כך שישנם אנשים שלא מוכנים או לא רוצים לשאת בנטל. הם בסך הכול רוצים שהנטל יתחלק בצורה שווה על כלל התושבים. ותהיי בטוחה - הם לא רוצים לגייס אנשים עם בעיות אמיתיות, שבאמת לא יכולים לשרת.

לגבי הדעות הפוליטיות שלך, (שלא הייתי מגדיר כימניות, אבל גם לא שמאליות) זה סבבה לגמרי. אין קשר בין שירות צבאי לדעות פוליטיות, למרות שלא סוד שמקובל להניח שיש יותר ימין בצבא. אבל אני אתן לך דוגמא: אני מכיר מישהו שמסיבות ברורות הצבא פטר אותו משירות מיוזמתו. עכשיו, זה בן אדם שבאמת לא יכול להתגייס, גם מסיבות נפשיות (פיגור שכלי) וגם מסיבות רפואיות פיזיות. (מוכר כנכה ע"י ביטוח לאומי) אותו אדם חביב מחזיק בדעות פוליטיות מאוד ימניות ונוהג להצביע למפלגות מגוש הימין בכנסת.

יש לי הצעה לתוכנית שיכולה לפתור הרבה בעיות בחברה הישראלית, החל מתופעת ההשתמטות, בזבוז כוח אדם בצה"ל ועד המיתון הכלכלי במשק.
ההצעה הולכת כך: ביטול צבא גיוס החובה והפיכתו לצבא מקצועי. כל אזרח, בהגיעו לגיל 18, יחוייב בשירות אזרחי למשך שנה. השירות יתבצע במד"א, כיבוי אש, משטרה, משמר אזרחי, שב"ס בתי חולים, יד שרה ויש עוד מגוון אפשריות. איפה שהכי קל"ב, או לפי בחירה אישית. אינני מומחה גדול בענייני שירות לאומי/אזרחי. אבל לחייב את כולם, אפילו בעלי אחוזי נכות של 50%! כמו שיש חוק חינוך חובה, ועושים בעיות למי שלא מגיע לבית הספר, ככה אפשר ליישם את התוכנית הזאת. מאידך, מי שיהיה מוכן להמיר את השנה הזאת בשלוש שנות שירות בצבא, יזכה לקבל תנאים ושכר ראויים שהולמים את עבודתו ותרומתו לחברה. לא יהיה דבר כזה יותר שחיילים ירגישו פראיירים או שאנשים יוחזקו בצבא בניגוד לרצונם. מי שלא יהיה מוכן לשירות אזרחי של שנה אחת, מצידי שתישלל לו האזרחות עד שישלים את השנה.

וחבר'ה, אני יודע, אולי זו הצעה לא הכי ליברלית - ואני בן אדם מאוד ליברלי - אבל אל תשכחו שיש, גם כיום, לא מעט מדינות נאורות (אפילו שוייץ!) בהן מונהג שירות צבאי חובה(!) גם אם זה רק לשנה או שנתיים.

אם תנועת "פרופיל חדש" תאמץ את הרעיון הנ"ל ותתמוך בישומו, אני אראה זאת בעין מאוד יפה.
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
Vandelay
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Vandelay » 14 מרץ 2009 12:50

Jack_Flash כתב:בינתיים הדיבורים האלה נשארים בגדר דיבורים ולא מתורגמים למעשים. קשה לי להאמין שינקטו צעדים משמעותיים נגד משתמטים. מה גם שהרבה אנשים עושים הבחנה בין כאלה שלא התגייסו בכלל לכאלה שנפלטו במהך שירותם הצבאי מסיבה כזו או אחרת. למשל, אני מכיר מישהו ששירת קצת יותר משנה עד שלקה במחלת נפש קשה ביותר בעקבות אירוע טראומטי שהוא עבר, היו לו התקפי פסיכוזה והוא לא יכל עוד להמשיך לשרת. אני לא מאמין שמישהו יכול לכעוס עליו, במיוחד כשהוא מוכר כנכה צה"ל.

בכל מקרה, הפוליטיקאים שמפנים את חצי הביקורת שאת מדברת עליהם, הם בסך הכול אזרחים שתרמו 3 שנים מהחיים שלהם למען הגנת המדינה ומתרעמים על כך שישנם אנשים שלא מוכנים או לא רוצים לשאת בנטל.כמה זמן ליברמן שירת בצה"ל? הם בסך הכול רוצים שהנטל יתחלק בצורה שווה על כלל התושבים.הם בסה"כ רוצים מקום בכנסת.מה יותר קל מלהשתלח ב"משתמטים". על הפרד ומשול שמעת? ותהיי בטוחה - הם לא רוצים לגייס אנשים עם בעיות אמיתיות, שבאמת לא יכולים לשרת. :lol:

לגבי הדעות הפוליטיות שלך, (שלא הייתי מגדיר כימניות, אבל גם לא שמאליות) זה סבבה לגמרי. אין קשר בין שירות צבאי לדעות פוליטיות, למרות שלא סוד שמקובל להניח שיש יותר ימין בצבא. אבל אני אתן לך דוגמא: אני מכיר מישהו שמסיבות ברורות הצבא פטר אותו משירות מיוזמתו. עכשיו, זה בן אדם שבאמת לא יכול להתגייס, גם מסיבות נפשיות (פיגור שכלי) וגם מסיבות רפואיות פיזיות. (מוכר כנכה ע"י ביטוח לאומי) אותו אדם חביב מחזיק בדעות פוליטיות מאוד ימניות ונוהג להצביע למפלגות מגוש הימין בכנסת.

יש לי הצעה לתוכנית שיכולה לפתור הרבה בעיות בחברה הישראלית, החל מתופעת ההשתמטות, בזבוז כוח אדם בצה"ל ועד המיתון הכלכלי במשק.
ההצעה הולכת כך: ביטול צבא גיוס החובה והפיכתו לצבא מקצועי. כל אזרח, בהגיעו לגיל 18, יחוייב בשירות אזרחי למשך שנה. השירות יתבצע במד"א, כיבוי אש, משטרה, משמר אזרחי, שב"ס בתי חולים, יד שרה ויש עוד מגוון אפשריות. איפה שהכי קל"ב, או לפי בחירה אישית. אינני מומחה גדול בענייני שירות לאומי/אזרחי. אבל לחייב את כולם, אפילו בעלי אחוזי נכות של 50%! כמו שיש חוק חינוך חובה, ועושים בעיות למי שלא מגיע לבית הספר, ככה אפשר ליישם את התוכנית הזאת. מאידך, מי שיהיה מוכן להמיר את השנה הזאת בשלוש שנות שירות בצבא, יזכה לקבל תנאים ושכר ראויים שהולמים את עבודתו ותרומתו לחברה. לא יהיה דבר כזה יותר שחיילים ירגישו פראיירים או שאנשים יוחזקו בצבא בניגוד לרצונם. מי שלא יהיה מוכן לשירות אזרחי של שנה אחת, מצידי שתישלל לו האזרחות עד שישלים את השנה.דה ליברמן

וחבר'ה, אני יודע, אולי זו הצעה לא הכי ליברלית - ואני בן אדם מאוד ליברלי - אבל אל תשכחו שיש, גם כיום, לא מעט מדינות נאורות (אפילו שוייץ!) בהן מונהג שירות צבאי חובה(!) גם אם זה רק לשנה או שנתיים.

אם תנועת "פרופיל חדש" תאמץ את הרעיון הנ"ל ותתמוך בישומו, אני אראה זאת בעין מאוד יפה.
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 14 מרץ 2009 16:17

למיטב ידיעתי ליברמן, כעולה חדש שלא ידע מילה בעברית, עשה שירות מקוצר בתותחנים. אבל זה לא משנה, אני לא בא להגן על הפוליטקאים או לדבר בשמם. אם תשים לב, אחוז נכבד מהח"כים שירתו כלוחמים וחלקם גם היו קצינים בכירים.

ומה מצחיק? ניראה לך שמישהו ירצה לגייס בן אדם עם אוטיזם או עם תסמונת דאון?
I said I know, it's only rock 'n' roll but I like it! Like it, yes, I do. Oh, well, I like it, I like it, I like it
Vandelay
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Vandelay » 14 מרץ 2009 23:03

אז ליברמן לא השלים 3 שנים, כלומר בסלנג העברי- משתמט. ואמרת שהפוליטיקאים מנסים להעביר חוקים פאשיסטיים כדי לא להרגיש שהם נדפקו, ועניתי שזה לא נכון. ואם זה נכון, זה חמור מאוד.

על הפרעות אישיות שונות שמעת? חרדה חברתית? עוד סיבות שעוד לא מצאו להן הגדרה?
בן אדם לא צריך להיות אוטיסט (שכולל בד"כ מספר מחלות והפרעות נפש) כדי לא להיות כשיר לשרת בצבא.
ואגב, לא שזה מעיד על מגמה, אבל תדע שהיה מקרה שניסו, פיזית, לגייס אוטיסט. לא כ"כ הלך.
Jack_Flash
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jack_Flash » 15 מרץ 2009 00:01

Vandelay כתב:אז ליברמן לא השלים 3 שנים, כלומר בסלנג העברי- משתמט.
על הפרעות אישיות שונות שמעת? חרדה חברתית? עוד סיבות שעוד לא מצאו להן הגדרה?
בן אדם לא צריך להיות אוטיסט (שכולל בד"כ מספר מחלות והפרעות נפש) כדי לא להיות כשיר לשרת בצבא.

כמובן, ועוד איך ששמעתי. לא אמרתי שלא, רק נתתי דוגמא.
לגבי האוטיסט... WTF?!
Vandelay
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Vandelay » 18 מרץ 2009 20:11

סיפור ממקור ראשון
murfhom
יצירת קשר:

הודעהעל ידי murfhom » 11 אפריל 2009 14:49

שטויות במיץ עגבניות...עצם הרעיון מגוחך ..
מה בדיוק תגיד הצעת החוק?כל מי שיצא מהצבא באמצע הוא משתמט?צריך להבין שחיילים לא אומרים יאללה נמאס לי צבא אני יוצא והצבא מחלק ל ו סוכריה..יש שיחרור על ידי בעיה רפואית\נפשית וכו'...אתה לא יכול לבוא לבנאדם להגיד לו מה אכפת לי שהיית בדיכאון אתה תיענש על ידי זה גם אם הוא עשה הצגה או לא כי אי אפשר לדעת...מי שכן ניתן להעניש זה אולי אנשים שמשתחררים על ידי אי התאמה ולא אותרה אצלם כל בעיה ..
black scissors

הודעהעל ידי black scissors » 15 אפריל 2009 14:01

הם תמיד מגיעים לאותו פרדוקס ולא משנה מה הם יעשו שם הנושא תמיד יתקע.
אף אחד מכל החיילים האמיצים המתלהמים האלה לא הציע פתרון לפרדוקס הזה. תמיד הם אומרים "זה לא בעייה לפתור את זה", או "זאת לא הבעייה" ואף פעם לא עונים תשובה על "איך" לפתור את זה.

הציבור המתלהם (ששוב ושוב קורא לבטל את הדמוקרטיה ללא הצלחה) רואה שני סוגים של בעלי פרופיל 21. סוג אחד של אנשים שראויים לפרופיל הזה וסוג שני של אנשים שהשיגו אותו במרמה.

הקב"נים רואים רק סוג אחד. אנשים שהם החליטו על סמך הדיאגנוזה שלהם שמגיע להם פרופיל 21.

כך שהציבור המתלהם שאוהב לצעוק מה צריך לעשות "להם" (אבל לא העלו את ההצעה הפשוטה של חוק שירות לאומי חובה, עדיף שלא נתן להם רעיונות, אולי עוד כמה זמן הם יגיעו לזה לבד) לא נמצא באתו ראש בכלל עם המערכת הצבאית.

מכיוון שזה ציבור חסר כל התחשבות שלא באמת רוצים "להגן" אלא משתמשים במילה הזאת בתור שיח חדש של המילה "לתקוף", לא איכפת להם מאנשים חולים או מאנשים חולי נפש, אז כל ההצעות שלהם הם עונש קולקטיבי - אם יענישו את שני הסוגים ביחד אז יצליחו לתפוס את הסוג השני. זה לא שיש להם משהו נגד חולים או חולי נפש. הם כן חושבים שלאנשים כאלה מגיע פטור.אבל פשוט לא איכפת להם מאנשים כאלה והם מוכנים להקריב אותם למען המטרה הנעלה של - להעניש.

כבר נתנו את הדוגמא שאם נעניש את כל מי שאי פעם העיד בבית משפט (ע"י שלילת רשיון או משהו דומה) אז ככה נעניש את כל מי שהעיד עדות שקר - גאוני, נכון?

אבל כמה שהם לא ינסו הם לא יצליחו לסמן את ה"משתמטים" שהם כל כך שונאים. הם לא יכולים להפריד אותם מהאנשים שהם חושבים שכן ראויים לפטור. כמה ששאלתי... ושאלתי.... ושאלתי... כל התשובות לבעייה הזאת שקיבתי הן:

"זה לא בעייה לדעת למי יש פטור חוקי ולמי לא" באמת? לא בעייה? אז תסבירו לי איך. "אממ... כולם יודעים מי שיקר ומי לא... החברים שלהם יודעים..." אז אתם מתכוונים להעמיד למשפט את כל מקבלי הפטור? - זה הרגע בו הם מפסיקים להגיב....

הבעייה היא שלציבור שבנוי על אספסוף מתלהם ושנשען על שנאה כלפי ציבור מסויים קשה להציע פתרונות לבעיות של הגדרת הציבור המסויים. זה דורש חשיבה ומפריע להתלהמות.

לדעתי אין שני סוגים של מקבלים 21. אני חושבת שכל מי שקיבל את הפטור הזה ראוי לו. מי שמשקר זה אנשים שמשקרים אחר כך. הרבה יותר קל להגיד "איך עבדתי עליהם ועשיתי את עצמי" מ"בכיתי אצל הקב"ן". ברור שהאנשים המתלהמים לא כועסים (אפילו לא קצת) על פסיכיאטרים שהם טיפשים שהם לא יכולים לזהות הצגה. למה לכעוס על הצבא? הם מתנהגים ל"משתמטים" כאילו הם חותמים לעצמם על הפטור, כשבעצם מי שנותן את החתימה זאת המערכת הצבאית לה הם סוגדים. מכיוון שהם סוגדים לה הם לא מתכוונים להאשים אף קב"ן. אפילו אם זה קב"ן טיפש במיוחד שלא ברור מי נתן לו רשיון לעסוק במקצוע אם הוא לא יכול לעשות את העבודה שלו ולזהות שקרנים.

אם באמת ירצו ברצינות להעניש את ה"משתמטים" האלה יצטרכו להעמיד אותם למשפט לראות שהם אכן שיקרו. להעניש סתם את כולם זה לא משהו שבאמת יהיה פרקטי, אפשר לצעוק, אפשר להרגיש טוב על זה שצעקו. אבל זה לא באמת יקרה...

הצעתי להם כמה חוקים (שמתאימים לדעות שלהם) - חוק שירות לאומי חובה. עוד חוות דעת פסיכיאטריות בשביל להשתחרר, בדיקה נוספת אחרי שנה. הם הגיבו בלחסום אותי מהפורום שלהם ולהמשיך ב"לשלול את הרשיון", "לשלול את האזרחות" שלהם. שיהיה להם באמת בהצלחה עם זה....
999

הודעהעל ידי 999 » 15 אפריל 2009 16:50

black scissors כתב:הם תמיד מגיעים לאותו פרדוקס ולא משנה מה הם יעשו שם הנושא תמיד יתקע.
אף אחד מכל החיילים האמיצים המתלהמים האלה לא הציע פתרון לפרדוקס הזה. תמיד הם אומרים "זה לא בעייה לפתור את זה", או "זאת לא הבעייה" ואף פעם לא עונים תשובה על "איך" לפתור את זה.

הציבור המתלהם (ששוב ושוב קורא לבטל את הדמוקרטיה ללא הצלחה) רואה שני סוגים של בעלי פרופיל 21. סוג אחד של אנשים שראויים לפרופיל הזה וסוג שני של אנשים שהשיגו אותו במרמה.

הקב"נים רואים רק סוג אחד. אנשים שהם החליטו על סמך הדיאגנוזה שלהם שמגיע להם פרופיל 21.

כך שהציבור המתלהם שאוהב לצעוק מה צריך לעשות "להם" (אבל לא העלו את ההצעה הפשוטה של חוק שירות לאומי חובה, עדיף שלא נתן להם רעיונות, אולי עוד כמה זמן הם יגיעו לזה לבד) לא נמצא באתו ראש בכלל עם המערכת הצבאית.

מכיוון שזה ציבור חסר כל התחשבות שלא באמת רוצים "להגן" אלא משתמשים במילה הזאת בתור שיח חדש של המילה "לתקוף", לא איכפת להם מאנשים חולים או מאנשים חולי נפש, אז כל ההצעות שלהם הם עונש קולקטיבי - אם יענישו את שני הסוגים ביחד אז יצליחו לתפוס את הסוג השני. זה לא שיש להם משהו נגד חולים או חולי נפש. הם כן חושבים שלאנשים כאלה מגיע פטור.אבל פשוט לא איכפת להם מאנשים כאלה והם מוכנים להקריב אותם למען המטרה הנעלה של - להעניש.

כבר נתנו את הדוגמא שאם נעניש את כל מי שאי פעם העיד בבית משפט (ע"י שלילת רשיון או משהו דומה) אז ככה נעניש את כל מי שהעיד עדות שקר - גאוני, נכון?

אבל כמה שהם לא ינסו הם לא יצליחו לסמן את ה"משתמטים" שהם כל כך שונאים. הם לא יכולים להפריד אותם מהאנשים שהם חושבים שכן ראויים לפטור. כמה ששאלתי... ושאלתי.... ושאלתי... כל התשובות לבעייה הזאת שקיבתי הן:

"זה לא בעייה לדעת למי יש פטור חוקי ולמי לא" באמת? לא בעייה? אז תסבירו לי איך. "אממ... כולם יודעים מי שיקר ומי לא... החברים שלהם יודעים..." אז אתם מתכוונים להעמיד למשפט את כל מקבלי הפטור? - זה הרגע בו הם מפסיקים להגיב....

הבעייה היא שלציבור שבנוי על אספסוף מתלהם ושנשען על שנאה כלפי ציבור מסויים קשה להציע פתרונות לבעיות של הגדרת הציבור המסויים. זה דורש חשיבה ומפריע להתלהמות.

לדעתי אין שני סוגים של מקבלים 21. אני חושבת שכל מי שקיבל את הפטור הזה ראוי לו. מי שמשקר זה אנשים שמשקרים אחר כך. הרבה יותר קל להגיד "איך עבדתי עליהם ועשיתי את עצמי" מ"בכיתי אצל הקב"ן". ברור שהאנשים המתלהמים לא כועסים (אפילו לא קצת) על פסיכיאטרים שהם טיפשים שהם לא יכולים לזהות הצגה. למה לכעוס על הצבא? הם מתנהגים ל"משתמטים" כאילו הם חותמים לעצמם על הפטור, כשבעצם מי שנותן את החתימה זאת המערכת הצבאית לה הם סוגדים. מכיוון שהם סוגדים לה הם לא מתכוונים להאשים אף קב"ן. אפילו אם זה קב"ן טיפש במיוחד שלא ברור מי נתן לו רשיון לעסוק במקצוע אם הוא לא יכול לעשות את העבודה שלו ולזהות שקרנים.

אם באמת ירצו ברצינות להעניש את ה"משתמטים" האלה יצטרכו להעמיד אותם למשפט לראות שהם אכן שיקרו. להעניש סתם את כולם זה לא משהו שבאמת יהיה פרקטי, אפשר לצעוק, אפשר להרגיש טוב על זה שצעקו. אבל זה לא באמת יקרה...

הצעתי להם כמה חוקים (שמתאימים לדעות שלהם) - חוק שירות לאומי חובה. עוד חוות דעת פסיכיאטריות בשביל להשתחרר, בדיקה נוספת אחרי שנה. הם הגיבו בלחסום אותי מהפורום שלהם ולהמשיך ב"לשלול את הרשיון", "לשלול את האזרחות" שלהם. שיהיה להם באמת בהצלחה עם זה....

לא שווה להתעצבן ולהתווכח עם אנשים חסרי שכל.
חסרי שכל תמיד ינצחו, כי יש פשוט יותר מידי מהם.
אי אפשר להילחם כנגד העדר העצום, שהוא הם.
המדינה והחברה מטפחים אנשים להיות עדר טיפש. העדר הטיפש הוא נוח לשליטה וככה זה יישאר כי מי שלומד הוא רק מי שרוצה ללמוד.
העדר הטיפש משריש לילדים שלו את חוסר השכל והעקרונות הטיפשיים שלו וכן הלאה, והתופעה מתעצמת.
זה בכלל לא משנה לטיפש ש-2+2=4 בשבילו זה שווה 5. וכשתוכיחי לו שזה לא שווה 5 יבואו עוד 1000 טיפשים שיגידו שזה כן שווה 5. אז לא שווה לבזבז את האנרגיה עליהם בזמן שאפשר לעשות דברים מהנים אחרים.

אזהרה:
מחקרים הוכיחו ששיחות מרובות עם טיפשים, או הימצאות מרובה בחברתם פוגמת באינטליגנציה ועלולה לגרום לאימפוטנציה ורצון לדפוק את הראש בקיר.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 16 אפריל 2009 12:40

כמות המשוחררים על 21 נפשי, כמו גם על כל סעיף אחר, מנוטר ומנוהל בקפדנות על ידי הצבא. לא שהם שולטים ברמה האינדיבידואלית, אבל הם בפירוש עם יד על הדופק, הם יודעים טוב מאוד כמה משתחררים, וכשזה לא מוצא חן בעיניהם הם יודעים לסגור או לפתוח את הברז בהתאם להערכות שלהם של מה הם צריכים. אני נוהג לומר שציד המכשפות הנוכחי נגד משתמטים הונע בעקבות התסכול ממלחמת לבנון השניה, אבל מהצד של הצבא הוא מונע מהירידה הצפויה במחזורי גיוס בגלל שההשפעה של גל ההגירה ממזרח אירופה מתחילה לרדת. הם עושים תחזיות של גדלי מחזורי הגיוס לשנים קדימה ורואים שהמחזורים קטנים ומה שמעניין אותם זה לשמור על אותו גודל מחזור גיוס גם אם הם לא צריכים את כל האנשים האלה ולשם כך הם גם מקשיחים את התנאים לקבלת פטורים (פתאום הם קלטו שיש 30% בנות שמצהירות על דת ורק 20% מהבנות בארץ הן דתיות?) וגם מלבים את ציד המכשפות.

ההתמקדות באחריות אישית היא רלוונטית, אבל ההתעלמות מהנכלוליות של הצבא היא מטומטמת, וההיתממות של הצבא שמצטרף לעדת המתלהמים, היא בזויה.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
Eddie
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eddie » 16 אפריל 2009 18:04

לא משנה מה אומרים כי הרוב המוחלט של המשתמטים בעצם יוצאים מהצבא או לא מתגייסים על פי חוק.

זה שלא כולם באמת סובלים מבעיות נפשיות זו בעיה אבל כמו בכל מקרה אחר אנשים רעים ינצלו פרצות בחוק ובכך יפגעו באוכלוסיה שלמה על לא אוול בכפה.

הבעיה היא שהמיעוט שיוצא מהצבא דרך הונאה ומשחק משובך הורס לרוב שבאמת לא מסוגל לשרת את החיים.

ואני לא בא לשפוט מי אמיתי ומי לא אני פשוט אומר שיש גם וגם ונורא חבל שהשקרנים מנצלים ורוכבים על בעיות אמיתיות של אנשים.

אני מקווה מאוד שמערכת בריאות הנפש הצבאית תתחיל לעשות עבודה טובה יותר בסינון השקרנים, אבל ככה זה שכשקב"ן
מילואימניק בא לחודש ולא ממש מתכוון להיכנס לעומק הדברים או כשרופא בסדיר מאבד את בטחון שיפוטו ומשחרר כל מי שיש לגביו אפילו את החשש הקטן ביותר בקטע הצבא יורה לעצמו ברגל.

תראו צבא זה חרא אין ספק אבל מי שבאמת רוצה ימצא גם טוב מי שבוחר לשקר ולתחמן כדי להימנע משירות או להפסיקו יחיה כך את כל חייו וימשיך לשקר ולרמות בדרך למטרותיו.
המוסר הוא אינו אוניברסלי ואין אמת אחת מה שנכון בחברה מסויימת לא נכון באחרת. המוסר מותנה, אדם חופשי באמת לא כפוף לכללי מוסר של חברה זו או אחרת אלא רק לכללי המוסר שלו עצמו. כדי להיות חופשיים באמת אנחנו צריכים להפסיק להסתכל על עצמנו דרך עניים של אחרים.
99

הודעהעל ידי 99 » 16 אפריל 2009 21:57

Eddie כתב:לא משנה מה אומרים כי הרוב המוחלט של המשתמטים בעצם יוצאים מהצבא או לא מתגייסים על פי חוק.

זה שלא כולם באמת סובלים מבעיות נפשיות זו בעיה אבל כמו בכל מקרה אחר אנשים רעים ינצלו פרצות בחוק ובכך יפגעו באוכלוסיה שלמה על לא אוול בכפה.

אם הפסיכיאטר שיחרר אותם, אז מסתבר שיש להם בעיה. הוא זיהה בעיה (כמו שאני מזהה את שגיאות הכתיב המרובות שלך) ונותן אבחנה (כמו שאני יכול לתת אבחנה שאין לך תעודת בגרות) ובזה זה מסתיים.

הבעיה היא שהמיעוט שיוצא מהצבא דרך הונאה ומשחק משובך הורס לרוב שבאמת לא מסוגל לשרת את החיים.

"משובח". ולהיפך. אם אף אחד לא היה הולך אז המערכת הייתה פחות גמישה ולא הייתה משחררת את האנשים שכבר על סף מוות. וגם לא הייתה מערכת תמיכה.

ואני לא בא לשפוט מי אמיתי ומי לא אני פשוט אומר שיש גם וגם ונורא חבל שהשקרנים מנצלים ורוכבים על בעיות אמיתיות של אנשים.

אם אתה לא בא לשפוט אל תשפוט. וכדאי שתתגבר על ההרגשה שנדפקת בצבא ותתחיל להתקדם בחיים שלך כי כשתהיה בן 30, תעודת השחרור שלך תהיה טובה לניגוב תחת בלבד.
לעומת תואר ראשון של כל "משתמט".

אני מקווה מאוד שמערכת בריאות הנפש הצבאית תתחיל לעשות עבודה טובה יותר בסינון השקרנים, אבל ככה זה שכשקב"ן
מילואימניק בא לחודש ולא ממש מתכוון להיכנס לעומק הדברים או כשרופא בסדיר מאבד את בטחון שיפוטו ומשחרר כל מי שיש לגביו אפילו את החשש הקטן ביותר בקטע הצבא יורה לעצמו ברגל.
כדאי שתדאג יותר לעצמך מאשר לכולם חוץ מעצמך, אתה כותב כאילו שאתה יודע הרבה דברים אבל לצערך הרב אנחנו לא ילדים בני 16 שעדיין קונים את החרא שכל אפס שמרגיש שהוא נדפק כותב (כמו בפורומים בתפוז ושאר הפורומים "הפטריוטיים") ואנחנו ישר מזהים טמבל כשאנחנו נתקלים באחד. (בדרך כלל הם שופעי שגיאות כתיב, כי בצבא ילמדו להרוג אבל חס וחלילה לא לכתוב או לקרוא ספר).

תראו צבא זה חרא אין ספק אבל מי שבאמת רוצה ימצא גם טוב מי שבוחר לשקר ולתחמן כדי להימנע משירות או להפסיקו יחיה כך את כל חייו וימשיך לשקר ולרמות בדרך למטרותיו.

ומי שהשתין בשיחים פעם אחת ישתין כל החיים שלו בשיחים.
מי שלא יודע לכתוב בלי שגיאות בחיים לא יידע.
הטיפשים יעלוזו לנצח.
אכן, עולם אכזר.
הטיעונים שלך כולם נכונים. אתה פשוט בן אדם גאון. עמיר פרץ הבא. אתה תגיע רחוק, אח שלי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 אפריל 2009 22:08

אז מה שבעצם אמרת שכן יש שני סוגי מקלי 21. סוג א' מסכנים ואומללים שיש להם בעיות ולא רק שיש למסכנים האלה בעיות קשות גם מוציאים להם שם רע על לא עוול בכפם. ומולם סוג שני של אנשים רשעים, לא מניעה אותם אידיאולוגיה נגד הכיבוש אלא רק רוע טהור, כל מה שהם רוצים זה לא לתרום ולעשות רק מה שטוב להם והם האשמים היחידים בזה ש"הורסים" לסוג הראשון האומלל "את החיים" לא היחס של האנשים השפויים - הם רק רוצים להגן עליהם ולתרום, לא ההתנהגות המתלהמת וציד המכשפות - הם רק עושים את מה שכל אדם תורם צריך לעשות (לבכות שזה לא פייר שאחרים לא עושים את זה). יש כאן רק אשם אחד. זה קצת כמו שמפיונרים מדברים, לא? לא הסכמת לשלם לנו אז אתה זה שהרס למשפחה שלו את החיים, לא? בעצם זה קצת יותר כמו שאנטישמים מדברים - מצאתם לכם ציבור להאשים בכל הבעיות בעולם.

ולבסוף = האשמה כלפי הקב"ן עצמו (סוף סוף תודה לאל). הקב"ן כמובן, הוא עדיין מהצבא. אז אי אפשר להאשים בטמטום או ברוע (אלה תארים שנותנים רק לאנשים שלא היו בצבא). הוא רק מואשם (לפי הפואטיקה הצבאית) שהוא "יורה לעצמו ברגל" למעשה הוא פשוט טועה. ולא בגלל שהוא רע, אלא בגלל שהוא יחסית קצת עצלן. העצלנות שלו גורמת לו לא לרדת לעומק הדברים. זה כל הפשע שהוא ביצע.
כי הדרגה האזרחית שלו יותר גבוהה. הוא אדם "תורם" שעושה מילואים.

תמיד אנשים מגלים איכפתיות (כלפי ביטחון האזרחים המסכנים, כלפי חולי נפש מסכנים ואומללים) רק כשצריך לפגוע במישהו אחר. אף אחד מהמתלהמים לא זועק "למה בתי החולים והמוסדות לחולי נפש על הפנים? אנשים חולים נפגעים! אנשים שעברו תאונות נפגעים! בטחון האזרחים נפגע! צריך להגן על האזרחים!!!" לאא.. אין כאן אף אחד שצריך להרוג, לא מעניין. פאתום בטחון ואנשים חולי נפש לא כל כך מעניינים.

לדעתי הצבא משחרר הרבה פחות אנשים ממה שהוא צריך. אין לקב"נים בעייה לגייס פסיכופטים שאומרים להם "אני רוצה להרוג ערבים", אנשים שמסוגלים להרוג בעינויים ולצחוק. הם לא אנשים "רעים" חס וחלילה, הם אנשים תורמים. אין לצבא בעייה לגייס אנשים שברור שיש להם נטייה לאלימות, להיפך. אלה בדיוק האנשים שצריך. אנשים שאין להם כבוד לחיי אדם, ושברור שהם מסוגלים להרוג ולאנוס. אבל הם חס וחלילה לא "רעים". אבל מישהי שרוצה לרפא את החבר'ה שלכם אחרי שהם נפצעים במלחמות ההרואיות במקום לתת להם לאנוס אותה לפני שהם יוצאים למלחמות ההרואיות היא "רעה".
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 אפריל 2009 22:09

מי שקורא לכולם טיפשים כנראה טיפש בעצמו וגם יהיר שזו תכונה מאוד נפוצה אצל טיפשים. וזה בדיוק המקרה שלך מר 9999999999999, טיפשות. ואתה גם לא מודע לה. יפה מאוד.

(ולפני שאתה מדבר על טיעוני אחרים תבדוק את טיעוניך)
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 אפריל 2009 22:10

אורח כתב:מי שקורא לכולם טיפשים כנראה טיפש בעצמו וגם יהיר שזו תכונה מאוד נפוצה אצל טיפשים. וזה בדיוק המקרה שלך מר 9999999999999, טיפשות. ואתה גם לא מודע לה. יפה מאוד.

זה כמובן בתגובה ל"99".
999

הודעהעל ידי 999 » 16 אפריל 2009 23:17

אורח כתב:
אורח כתב:מי שקורא לכולם טיפשים כנראה טיפש בעצמו וגם יהיר שזו תכונה מאוד נפוצה אצל טיפשים. וזה בדיוק המקרה שלך מר 9999999999999, טיפשות. ואתה גם לא מודע לה. יפה מאוד.

זה כמובן בתגובה ל"99".

לא קורא לכולם טיפשים. רק למי שאני חושב שהוא טיפש.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 14 יוני 2009 14:29

אם אתה עונה במשפט אחד למישהו אחר אתה חושב שלא ישימו לב שלא התייחסת למה שכתבתי?
אין לך מה לענות על זה? אתה לא מסוגל לענות על זה?
אולי אתה באמת טיפש.

אם אתה לא ענית לשום דבר שכתבתי זאת אומרת שאתה מסכים עם הכל? שזה מטופש לחלק בצורה גורפת את כל מקבלי הפטור לשני סוגים, להוריד את כל האשמה מעל הפסיכיאטר ששחרר אותם ולהפיל אותה עליהם וכמובן - להעניש את כולם באונשים דבילים במקום עונשים הגיוניים כי זה בסדר להקריב אנשים נחותים בשביל המטרה?

או שפשוט תכתוב "אתה טיפש" ותחשוב שאף אחד לא ישים לב להודעה שהייתה לפניך?

הוקפץ לאחרונה על ידי Anonymous בתאריך 14 יוני 2009 14:29.

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים