עם כל זה שכיף לצחוק עליכם

דיונים כלליים

מנהל: newprofile

scissors

עם כל זה שכיף לצחוק עליכם

הודעהעל ידי scissors » 21 אפריל 2009 17:14

אולי תנסו להסביר לי פעם אחת ולתמיד למה הצבא הוא עד כדי כך חשוב שהוא דורש גיוס חובה יותר מדברים אחרים??

הצבא הוא הגוף היחיד שמגן עלינו ושמציל חיים
לא נכון. המשטרה, בתי החולים, כל מי שדואג לזה שיהיה לנו אוכל, שתיה, חימום, חומרי נקיון (אפשר למות מזיהום), אמצעים לשמירה על האוכל, אמצעי הגנה ממחלות, בגדים (ששומרים מזיהום, מהקור ומפציעות) וכו' וכו' וכו' מציל את החיים שלנו, מגן עלינו ושומר עלינו.

גם האוניברסיטאות מגינות עלינו, אם לא ילמדו אותנו איך לעשות דברים לא תמיד נצליח לעשות אותם. רוב העולם בנוי על טכנולוגיה, כדי להפעיל אותו צריך לדעת איך. אם אף אחד לא ילך לאוניברסיטה אז כולנו נמות.

"מה אם אף אחד לא יעשה את זה?"
תחשבו כמה דברים יש בעולם שאם אף אחד לא יעשה אותם כולנו נמות. אם אף אחד לא יעבוד בחברת המים כולנו נמות. למה אף אחד לא מודאג מזה שאף אחד לא יעבוד במכון הפתולוגי? זה נראה לכם עבודה נחמדה? אבל מישהו צריך לעשות זה. ומישהו עושה את זה. תמיד יש אנשים שעושים כל עבודה שכולנו נמות אם לא יעשו. מאיפה באה ההסטריה הזאת רק על העבודה הצבאית?

ומה אם הדברים שלא מצילים חיים או עוזרים לאנשים?
איזה דברים בדיוק? תרבות? אומנות? ספורט? הם באמת דברים שלא עוזרים לאנשים? אם מי שעוסק בדברים האלה הוא טפיל על החברה מה אתם אומרים על גלי צה"ל? על להקות צבאיות? הם בדיוק אותו דבר.
אם תרבות וספורט זה רק בזבוז זמן וכסף ולא עוזר לאף אחד למה אנשים מוציאים עליהם כל כך הרבה זמן. אתם לא רואים סרטים? לא קונים מכשירים יקרים בשביל שתוכלו לשמוע מוזיקה בכל מקום? לא צפיתם אף פעם בספורט? הדברים האלה כן עוזרים לאנשים. אנשים שנמצאים בתנאים קשים עוסקים באומנות כמו אנשים שיש להם חיים טובים.

זה נכון שיש הרבה מקצועות שמצילים חיים אבל הצבא זקוק יותר לכוח אדם

לא נכון. יש עוד מקצועות מצילי חיים שסובלים מחוסר בכוח אדם - בעיקר המשטרה, הרפואה והחינוך (דברים שאפילו אתם לא יכולים להגיד שהם לא חשובים) ולא רק שהם סובלים מחוסר בכוח אדם הם סובלים מזה שהמצב שלהם הוא על הפנים כי לאנשים איכפת רק מהצבא ולא מהם. אבל אני לא רואה אף אחד מודאג ודורש להפוך את המקצועות הלאה ל"חובה".

אחרי שהפכו את הצבא ל"חובה" דחפו לתוכו כל כך הרבה תפקידים שהם לא קשורים לתפקיד של הצבא בכלל. והתפקיד המוזכר ביותר הוא "מורה חיילת". למה מורה צריכה להיות חיילת? למה היא צריכה ללבוש מדים? אני לא רואה אותה נלחמת באף אחד. אני לא רואה אותה מסיירת לאורך הגבול. למה שלא תעשה את זה בשירות לאומי? או שאולי במקום לקחת ילדה בת 18 שעברה קורס קצר למה לא לקחת מישהי שלמדה את המקצוע שהיא מלמת וגם למדה הוראה? אולי כי הצבא מחפש מה לעשות עם כל האנשים שדוחפים לתוכו?

האם אתם חושבים שבמשרדים שיש בצבא יש מספר הגיוני של אנשים? אין אף אחד מיותר? אם במשרד אחד יהיה איש אחד פחות זה יהיה סיכון בטחוני? האם המצב יותר קרוב לזה או יותר קרוב לזה שאפשר יהיה להפעיל אותם עם רבע מהאנשים?

אבל החיילים מסכנים את החיים שלהם
אם רק מי שמסכן את החיים ומציל חיים הוא "תורם" וכל האנשים שמסביבו הם טפילים אז זה כולל גם את כל האנשים שמשרתים בצבא שלא מסכנים את החיים. ויש הרבה כאלה. מה באמת ההבדל בין כל אלה לאלה שועשים שירות לאומי?
מה ההבדל בין הטבח הצבאי שדואג שיהיה לחיילים מה למישהו שעושה שנת שירות בחקלאות ודואג שיהיה אוכל?

כמו דוגמא שהבאתי פעם של שוטר שמסכן את החיים שלו ועצר פושעים מסוכנים ומורה בבית ספר שמחנך את התלמידים שחיי פשע זה רע. שניהם בעצם פועלים למען אותה מטרה והעבודה של שניהם חשובה אפילו שאחד מהם יותר בסכנה. אולי אנשים פעילים שהולכים לחלוקות מזון בשטחים, אנשים שהולכים לדבר עם הצד השני בעצמם כי מי שאחראי על זה לא עושה את זה. תורמים לזה שאולי יהיה פתרון. גם אם הם לא יורים, הורגים, אונסים, כובשים, מרביצים, מפציצים ומפגיזים כל היום. וכשחושבים על זה הם גם מסכנים את החיים שלהם.

אבל החיילים לא מקבלים כסף
הערך העליון של ההתנדבות. מי שמתנדב תורם מי שמרוויח כסף הוא טפיל. למה? גם אנשים שעובדים מצילים את החיים שלנו ושומרים עלינו גם אם הם מקבלים משכורת. למה הם צריכים להתנדב? למה שהם לא יתקיימו מהעבודה שלהם? לבני אדם שעושים עבודה חשובה יש זכות להתקיים בכבוד, לא? מי שעובד במקצוע, שהוא לא איזה ילד בן 18 שמתנדב שנתיים באיזה שירות לאומי בלי הכשרה אלא שלמד את המקצוע כמה ויודע מה הוא עושה הרבה יותר תורם מאיזה מתנדב.

למה שחיילים לא יקבלו משכורת שמתאימה לתפקיד שלהם. אין מספיק כסף? ברר שכרגע אין כשמנסים לדחוף כמה שיותר אנשים לכל משרד ולהמציא תפקידים בלי שום קשר לצבא.

זה שחיילים לא מקבלים כסף זה לא דבר טוב. חיילים צריכים לקבל כסף, או לפחות תנאי עבודה טובים, או לפחות תנאי מחייה טובים. אם אני אאחר כל הזמן לעבודה ולא אהיה רצינית יפטרו אותי. אם חייל יעשה את זה הוא ילך לכלא. למה? על הפשע שנורא של "לא להיות עובד טוב". לחיילים לא נותנים לבחור את העבודה מחליטים איפה לשים אותם בלי לשאול אותם (לפעמים עושים יפה מאוד כאילו שואלים אותם). ואם הם לא מסכימים - כלא. יחי הדמוקרטיה!

ישראל נמצאת בסכנה קיומית. זה יותר חשוב מכל דבר אחר
יש סכנות קיומיות שמאיימות על העתיד של כל כדור הארץ. לתמפרטורה העולה, לקרחונים הנמסים ולאוזון לא איכפת איזה ארצות מוקפות באוייבים. אני לא רואה הסטריה. אני לא שומעת אנשים שזועקים ודורשים מממשלות כל העולם לפתור את הבעייה הזאת. יש לי הרגשה שאנשים בוחרים ממה להכנס לפאניקה.

מתי הסכנות הקיומיות חשובות? מתי בטחון האזרחים חשוב? מתי תרומה לחברה חשובה? מתי התנדבות חשובה? - רק כשצריך לפגוע במישהו אחר. כשרוצים להגיד משהו פוליטי בלי להזכיר אותו:

הצבא לא קשור לפוליטיקה
שוב, לא נכון. הצבא הוא הפוליטיקה. מה הבעייה להגיד "אם יש לך בעייה עם נשק, מדים ואלימות לך לבית חולים, תטפל בכל הפצועים" (בכל מלחמה יש פצועים שצריכים טיפול מעבר לחובש המהולל), תעשה הרבה דברים אחרים שצריך שיעשו אותם במקום. לא אומרים את זה כי יש כאן מאבק פוליטי. הרבה יותר קל להגיד על מישהו שהוא עצלן ושהוא לא רוצה לתרום.
מה ההבדל בין בן אדם עם דעה שונה לבין אדם אטום ופנאט? בן אדם פנאט חושב שאנשים שיש להם דעה שונה הם בני אדם פחות טובים. אנשים לא מתגייסים לצבא כי הם עצלנים לא כי הם מתנגדים לפשעי מלחמה. ישראלים לא ציונים הם אנשים אגואיסטים ששמים את עצמם במרכז ולא את החברה, לא אנשים שרוצים ליצור חברה לא גזענית. הרבה יותר קל להגיד על מי שיש לו דעה אחרת שהוא בן אדם פחות טוב. ככה לא צריך להתמודד עם הדעה שלו. בגלל זה יש פאניקה, בגלל זה איכפת לאנשים מהצבא יותר ממה שאיכפת להם מזה שיש לנו סכנה שלא יהיו מספיק רופאים נורמלים, או שהקרחונים יתביעו את כולנו. הפאניקה הזאת עוזרת לפוליטיקאים לשלוט באזרחים ולא להשמיע את הויכוח הפוליטי.

אם מישהו מתחיל להגיד משהו פוליטי הוא מקבל תשובה של "חייבים להתגייס לצבא כי מסוכן\מה היה אם אף אחד לא היה עושה את זה? וכו'. לא תשובה שעונה לדעה הפוליטית שלו.

האם ילד בן 17 שנדרס הוא בזבוז יותר גדול מילד בן 21 שנדרס? הוא עוד לא הספיק להיות בצבא אחרי כל הכסף שהמדינה השקיע בו וההוא כבר היה.....

בפוליטקיה יש בעייה של מצב לא הגיוני. יש שטחים כבושים מצד אחד לא רוצים לספח אותם לחלק ממדינת ישראל מצד שני לא רוצים להפוך אותם למדינה עצמאית. בכל הדיונים מתעלמים מהעניין הזה. רק אומרים שלא רוצים לתת עצמאות אבל לא מזכירים את זה שאין גם כוונה לספח אותם. אנשים לא מציעים פתרון. רק מאשימים את מי שלא מתגייס... אם המדינה שלנו מתכוונת להתנהג בחוסר הגיון ולהמשיך להגיד לנו "הולכים להחזיק בשטחים שתמיד תהיה בהם התנגדות לזה שנהיה שם, לעולם לא נספח אותם, לעולם לא נחזיר אותם, אנחנו רוצים שאתם תלכו לההרג כדי לשמור עליהם, תודה." איזה סיבה יש לנו להסכים לעשות את זה? הפוליטיקאים הם לא אלה שנהרגים במלחמות. להם לא יקרה כלום. האם החיים של הפוליטיקאים יותר חשובים משלנו?

למה שאני אתגייס ואתם לא?
זה הרגע בו כל האיכפתיות של קודם נעלמת. פתאום לא איכפת לאנשים אם בכלל צריך לעשות את העבודה. גם אם אין צורך קיומי, גם אם אפשר לתת לאנשים עבודות שיש בהן יותר צורך, זה לא משנה. העיקר שכוווולם יסבלו. זה כבר לא ערך ההתנדבות זה ערך של הסבל. אם מישהו עובד עם עיוורים הוא סובל פחות מחייל בצבא. לכן זה לא בסדר. לא משנה כבר אם הוא עוזר לאנשים או לא. לא משנה אם זה רק יהיה בזבוז של כסף (קודם דאגנו שאין כסף, לא?) העיקר שכולם יסבלו. מצידנו שתממנו בן אדם 3 שנים שיחפור בורות וימלא אותם, העיקר שיסבול. זה הטיעון שמבטל את ההגיון ושמבטל את כל הדאגות הקודמות.

לסיכום
יש הרבה עבודות שיהיה רע מאוד אם אף אחד לא יעשה אותן. כל עבודה היא חשובה, עוזרת לאנשים (גם אם זה לא כולם). לאנשים שעובדים מגיע כסף ותנאי עבודה וחופש בחירה. מי שחי בארץ תורם לכל מי שמסביבו. אני יודעת שאלה מסביבי (ואפילו המובטלים שבינהם) תורמים לי. הסכנה הקיומית לא זקוקה לזה שימציאו תפקידים לאנשים והיא גם לא הסכנה הקיומית היחידה. בקיצור ההסטריה לא מוסברת. תודה על הזמן שלכם.
אורח

Re: עם כל זה שכיף לצחוק עליכם

הודעהעל ידי אורח » 21 אפריל 2009 19:35

מה עם שיוויון זכויות וחובות?
עוד אין פה צבא מקצועי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 אפריל 2009 19:48

אורח כתב:מה עם שיוויון זכויות וחובות?
עוד אין פה צבא מקצועי.

אין כזה דבר "שיוויון" בעולם. בארץ אחת על כמה שאין שום שיוויון. לא בזכויות ולא בחובות.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 21 אפריל 2009 20:23

אתה רוצה ברצינות להגיד לי שאם היתה לך אפשרות לקבל פטור מתשלום מיסים כחוק, אפילו שהיית צריך לשקר קצת, שלא היית עושה את זה? אני מכיר אולי 3 אנשים שלא היו עושים את זה, ו2 מהם זה בגלל שהם פחדנים, לא מתוך אידיאולוגיה.
אחרי שאנשים נדפקים הם מסובבים את זה לכמה הם בעצם רוצים לעשות את מה שדפקו אותם לעשות, ופתאום הופכים לאידיאולוגים גדולים ומתפלספים על חשיבות השיוויון וערך האחווה.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
ניר

הודעהעל ידי ניר » 21 אפריל 2009 21:04

אז מה, אתה מעודד אחרים לדפוק אותך?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 אפריל 2009 21:42

"מתפלספים" זאת ההגדרה שלך לאנשים שמביאים רשימה של טיעונים מפורטים שאתה לא יכול להגיב עליהם?

לשלם מיסים = לתת כסף
להתגייס = להיות עבד חסר זכויות שלא נותנים לו טיפול רפואי 3 שנים אה, נכון וגם לעשות פשעי מלחמה נגד האנושות. יחי ההבדל הקטן!!
לא, רגע אסור לדבר על פוליטיקה או על זכויות עובדים זה "להתפלסף".

תענה לי בבקשה על כל אחד ואחד מהטיעונים. או שאתה לא מסוגל, אולי לקחו לך את המוח בצבא, נכון?

זכויות וחובות = גישה ישראלית "הדשרך כרגע היא בסדר בסדר בסדר בסדר בסדר בסדר!!!!!! אל תשנו שום דבר!!!!! אסור לתת ביקורת!!!! אסור להגיד מה צריך לשנות!!!" קחו את כל ה"זכויות" וה"חובות" ותשנו אותם כמו מה שאני הצעתי. מה הבעייה בזה? אתה יכול להסביר או שמספיק לך לכתוב את המילה "חובה"?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 אפריל 2009 23:16

אורח כתב:"מתפלספים" זאת ההגדרה שלך לאנשים שמביאים רשימה של טיעונים מפורטים שאתה לא יכול להגיב עליהם?

לשלם מיסים = לתת כסף
להתגייס = להיות עבד חסר זכויות שלא נותנים לו טיפול רפואי 3 שנים אה, נכון וגם לעשות פשעי מלחמה נגד האנושות. יחי ההבדל הקטן!!
לא, רגע אסור לדבר על פוליטיקה או על זכויות עובדים זה "להתפלסף".

תענה לי בבקשה על כל אחד ואחד מהטיעונים. או שאתה לא מסוגל, אולי לקחו לך את המוח בצבא, נכון?

זכויות וחובות = גישה ישראלית "הדשרך כרגע היא בסדר בסדר בסדר בסדר בסדר בסדר!!!!!! אל תשנו שום דבר!!!!! אסור לתת ביקורת!!!! אסור להגיד מה צריך לשנות!!!" קחו את כל ה"זכויות" וה"חובות" ותשנו אותם כמו מה שאני הצעתי. מה הבעייה בזה? אתה יכול להסביר או שמספיק לך לכתוב את המילה "חובה"?

אתה נובח על העץ הלא נכון, במילא רגוע הוא משלנו (למרות שהוא מזדקן ;) )
Eddie
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Eddie » 24 אפריל 2009 10:06

מספריים אתה אומר דברים נכונים אבל למה לתקוף את הצבא וכל מה שקשור אליו.

אתה אומר שכל חייל הוא אטום ופאנט ובכן אני ממש לא אטום ולא פאנט וגם לי קוסם רעיון הצבא המקצועי.

אבל וזה אבל גדול אולי אתה יודע ואולי לא (אבל בעצם זה הרי לא משנה) שיש מחסור בלוחמים מחסור עצום.

ישראל היא אומנם מדינה קטנה אבל גבולות רבים יש לנו ומכל אחד ואחד מהם יכולה לבוא הצרה למה? לא כי כולם שונאים ורוצים להרוג אותנו (אני מאמין שלירדנים ולמצרים ולסורים יש גם דברים אחרים בסדר היום) אבל כל חודש נכנסים דרך גבול מצרים שבחים(שוהה בלתי חוקי) סודנים,ערבים גם סמים ונשים שמובלות לזנות. בכל אופן הנה הפואנטה אם הסודנים המסכנים והמורעבים שהלכו אלפי קילומטרים יכולים להסתננן בקלות גם מחבלים יכולים. שלא נדבר על מנהרות ההברחה של רפיח שרק אלוהים יודע מה הם מכניסים משם.

הנקודה היא שמקרה הזה המצרים (זה קורה גם בגובולות אחרים מצרים זו דוגמא) מאפשרים להם להסתנן לא כי הם שונאים אותנו פשוט יש להם תבעיות שלהם ובכה וכה הם יודעים שהם מנסים להגיע לישראל אז לא ממש אכפת להם.

האחריות אל ביטחוננו מוטלת רק עלינו אנחנו לא יכולים לסמוך על אף אחד אחר. גבולות מצרים,ירדןוסוריה הם ענקיים וכדי לשמור עליהם בצורה אפקטיבית צריך כוח אדם לוחמים לא ג'ובניקים וצריך הרבה מה שיש לא מספיק.
כמובן שאם הלוחמים האלה צריכה לבוא מעטפת שלמה של תומכי לחימה.

לסיכום: גם אני בעד לקצץ את החיילים המיותרים בצבא אלא שלא תורמים כלום למערכת וסתם מבלים 3 שנים או שנתיים בלאכול לשתות לישון לקבל הפניות וטיפולים רפואיים יקרים על חשבון הצבא.
אין עדיין פתח לצבא מקצועי אבל הצבא יכול להתחיל לדלל את שורות עובדי הרס"ר ומשקי השטות לדוגמא.

נ.ב- אני אישית לא מרגיש מקופח או נדפק כי אני משרת ואחרים לא (ויש עוד הרבה כמוני) אז אני מבקש להפסיק להכליל שכל החיילים הם טיפשים ואטומים.
זה בדיוק כמו שאני אגיד שכל מי שיצא על 21 הוא משתמט ועלוקה.

אגב אני לא רואה את ההיסטריה הזו שאתה מדבר עליה מצטער. אני חושב שאתה מרגיש קצת נרדף על ידי פרסומות וקמפיינים נגד משתמטים, ובכן אתה יודע מה אומרים "על ראש הגנב בוער הכובע" במקום להמשיך לתקוף את הצבא ואת כל העולם ולומר רע רע רע תציע תחלופות.
המוסר הוא אינו אוניברסלי ואין אמת אחת מה שנכון בחברה מסויימת לא נכון באחרת. המוסר מותנה, אדם חופשי באמת לא כפוף לכללי מוסר של חברה זו או אחרת אלא רק לכללי המוסר שלו עצמו. כדי להיות חופשיים באמת אנחנו צריכים להפסיק להסתכל על עצמנו דרך עניים של אחרים.
אני!

הודעהעל ידי אני! » 26 אפריל 2009 19:40

שלום :) לא באתי לקלל או לצרוח, באתי להוסיף צד לדיון הזה.
ההשתמטות הזאת של אנשים שהם ברי יכולת לשרת בצבא ישראל, בלי להעליב -
היא ממש אנוכית ודוחה.
אנשים שלא מסוגלים לשרת בצבא מסיבות פיזיות או נפשיות, מובן ומקובל על כולנו
אבל אנשים שלא רוצים לשרת בצבא כי זה קצת קשה והם לא יוכלו לשבת בבית ולהתפנק
או להשלים תואר שני בלא יודעת מה, זה כבר ממש ממש מעצבן אותי.
אנשים רבים מתו\ מתים במלחמות נוראיות + יומיומיות על מנת שאתם תוכלו לשבת עכשיו במחשב
ולהגיד לאנשים אחרים ש"אם לא מתאים לך צבא, בוא נסביר לך איך להיפטר מזה"
אנחנו מדינה קטנה, מוקפת באויבים - שלא נדבר על האנטישמיות המזעזעת שהוגברה לאחרונה ע"י הסתות פלסטיניות
בשל מלחמת עזה האחרונה
או על איראן שמפתחת גרעין, או על אובאמה שמתחיל להראות סימנים פרו-ערביים [ כצפוי ]..

אנחנו האנשים, הם אלה שמרכיבים את הצבא הזה
ובזכותינו ובזכות קודמינו אנחנו עדיין כאן, חוגגים 61 שנה לארץ ישראל.
שאני אמנה את מס' המלחמות שעברו עלינו לאחרונה? או בכללי?
מי אתם חושבים שהגן עליכם כדי שתהיה לכם בכלל זכות להתלבט אם להתגייס או לא?
אולי אלה היו החיילים המצרים? או אולי בכלל הפלסטינים?
לא! כי לכל אלה לא יהיה אכפת, ברגע שיעלה בידם הם יתנו לכם להתבוסס בדמכם
בשביל זה קיים צבא, כדי שאנחנו נחיה, כדי שהדור הבא יחיה!
ואם אתם לא עושים את זה בשביל להצדיק את כל אלה שכבר מתו על מנת שלכם תהיה מדינה,
לפחות תעשו את זה בשביל אלה שעלולים למות אם אתם לא תתגייסו.
די לחשוב על עצמכם לשנתיים-שלוש, ותחשבו גם על אחרים שכן מתגייסים,
ונותנים את הנשמה למדינה בזמן שאתם משלימים לכם תארים-
שאגב לא יהיו שווים הרבה אם בגללכם תהיה שואה שניה!
אני! [ שוב ]

הודעהעל ידי אני! [ שוב ] » 26 אפריל 2009 20:22

הצבא הוא הגוף היחיד שמגן עלינו ושמציל חיים
לא נכון. המשטרה, בתי החולים, כל מי שדואג לזה שיהיה לנו אוכל, שתיה, חימום, חומרי נקיון (אפשר למות מזיהום), אמצעים לשמירה על האוכל, אמצעי הגנה ממחלות, בגדים (ששומרים מזיהום, מהקור ומפציעות) וכו' וכו' וכו' מציל את החיים שלנו, מגן עלינו ושומר עלינו.

גם האוניברסיטאות מגינות עלינו, אם לא ילמדו אותנו איך לעשות דברים לא תמיד נצליח לעשות אותם. רוב העולם בנוי על טכנולוגיה, כדי להפעיל אותו צריך לדעת איך. אם אף אחד לא ילך לאוניברסיטה אז כולנו נמות.

"מה אם אף אחד לא יעשה את זה?"
תחשבו כמה דברים יש בעולם שאם אף אחד לא יעשה אותם כולנו נמות. אם אף אחד לא יעבוד בחברת המים כולנו נמות. למה אף אחד לא מודאג מזה שאף אחד לא יעבוד במכון הפתולוגי? זה נראה לכם עבודה נחמדה? אבל מישהו צריך לעשות זה. ומישהו עושה את זה. תמיד יש אנשים שעושים כל עבודה שכולנו נמות אם לא יעשו. מאיפה באה ההסטריה הזאת רק על העבודה הצבאית?

אם כל אחד יתחיל להתפנק ולהגיד ש"לא מתאים לו" אז כן, אנחנו נגיע למצב שאף אחד לא יעשה וכולם ימותו,
אבל יש הבדל בין משהו שאתה יכול לשלוט עליו [ כמו מים וכו' ] מאשר משהו שלא [ בני אדם, במקרה הזה אויבי ישראל ]
כל אדם יימצא את הדרך לשרוד, כי זה לא שהזן האנושי נכחד כאשר לא הייתה טכנולוגיה.
לעומת זאת, כשאדם כמו היטלר קם והחליט שבא לו להרוג יהודים, ולנו לא היה צבא, מתו שישה מיליון יהודים ז"ל.
אז מעניין איזה דבר באמת יותר חשוב לעשות, לעבוד בחברת המים או להתגייס?

ומה אם הדברים שלא מצילים חיים או עוזרים לאנשים?
איזה דברים בדיוק? תרבות? אומנות? ספורט? הם באמת דברים שלא עוזרים לאנשים? אם מי שעוסק בדברים האלה הוא טפיל על החברה מה אתם אומרים על גלי צה"ל? על להקות צבאיות? הם בדיוק אותו דבר.
אם תרבות וספורט זה רק בזבוז זמן וכסף ולא עוזר לאף אחד למה אנשים מוציאים עליהם כל כך הרבה זמן. אתם לא רואים סרטים? לא קונים מכשירים יקרים בשביל שתוכלו לשמוע מוזיקה בכל מקום? לא צפיתם אף פעם בספורט? הדברים האלה כן עוזרים לאנשים. אנשים שנמצאים בתנאים קשים עוסקים באומנות כמו אנשים שיש להם חיים טובים.

גלי צה"ל, להקות צבאיות וכו' הם הרבה יותר מועילים ממה שנשמע\ נראה.
המשפט " נפש בריאה בגוף בריא " אומר למישהו מכאן משהו?
זה ברור וידוע כבר המון זמן שהמצב הנפשי משפיע על המצב הפיזי [ במקרה הזה של חיילים שהולכים להילחם ]
וגם להם מגיע בידור והווי, וקצת יציאה מהקושי מדי פעם, שיעשו להם קצת טוב בנשמה כמו שאומרים.
אתם גם מוזמנים לחפש את הקשר בין מוזיקה לרוגע, אם עדיין לא שוכנעתם, זה גם הוכח מחקרית ועל אוכלוסיות אפילו יותר קשות לטיפול, למשל אוטיסטים.

זה נכון שיש הרבה מקצועות שמצילים חיים אבל הצבא זקוק יותר לכוח אדם
לא נכון. יש עוד מקצועות מצילי חיים שסובלים מחוסר בכוח אדם - בעיקר המשטרה, הרפואה והחינוך (דברים שאפילו אתם לא יכולים להגיד שהם לא חשובים) ולא רק שהם סובלים מחוסר בכוח אדם הם סובלים מזה שהמצב שלהם הוא על הפנים כי לאנשים איכפת רק מהצבא ולא מהם. אבל אני לא רואה אף אחד מודאג ודורש להפוך את המקצועות הלאה ל"חובה".

אם לא תהיה לך מדינה, לא תהיה לך מן הסתם גם משטרה, או רפואה - או חינוך!
בוא נגיד שכרגע לאור האיומים הביטחוניים ובכלל, יותר חשוב שאנשים יתגייסו לצבא מאשר יהפכו לשוטרים,
ובוא גם נמחק את ההשוואה המוזרה הזאת, כי זה בכלל לא סותר.
אדם יכול להתגייס שנתיים-שלוש ואז להיות רופא או שוטר!
ההפך הוא הנכון, הצבא נותן לכל אדם משמעת ובגרות, ואדם שהיה בעייתי בבית הספר
יוכל להתגלות כגאון אמיתי, ויוכלו לגלות את כישרונותיו בצבא , והוא יוכל לקבל המלצות להמשך חייו
ותפקיד יותר טוב - מאשר אם לא היה משרת מעולם!
ולא רק זה - שבצבא גם אפשר ללמוד רפואה וכו'.
אל תדבר באוויר.

אחרי שהפכו את הצבא ל"חובה" דחפו לתוכו כל כך הרבה תפקידים שהם לא קשורים לתפקיד של הצבא בכלל. והתפקיד המוזכר ביותר הוא "מורה חיילת". למה מורה צריכה להיות חיילת? למה היא צריכה ללבוש מדים? אני לא רואה אותה נלחמת באף אחד. אני לא רואה אותה מסיירת לאורך הגבול. למה שלא תעשה את זה בשירות לאומי? או שאולי במקום לקחת ילדה בת 18 שעברה קורס קצר למה לא לקחת מישהי שלמדה את המקצוע שהיא מלמת וגם למדה הוראה? אולי כי הצבא מחפש מה לעשות עם כל האנשים שדוחפים לתוכו?

לא, פשוט יש אנשים שצריכים להשלים השכלה ולמזלנו הצבא דואג להם גם לזה!
מה זה משנה אם זו מישהי שמלמדת שנים או מלמדת שבוע?
אני מכירה מורות שמלמדות מעל 20 שנה והן על הפנים,
ותלמידות מהכיתה שלומדות את החומר מעל שבוע וכבר מתעלות מעליהן!
מה גם שחומר שמורה חיילת נותנת לתלמידיה, הוא לא ברמת קושי שמצריכה דוקטורט, עם כל הכבוד.

האם אתם חושבים שבמשרדים שיש בצבא יש מספר הגיוני של אנשים? אין אף אחד מיותר? אם במשרד אחד יהיה איש אחד פחות זה יהיה סיכון בטחוני? האם המצב יותר קרוב לזה או יותר קרוב לזה שאפשר יהיה להפעיל אותם עם רבע מהאנשים?

זה מתחיל מאיש אחד, ונגמר באלפי אנשים.
ולא - ככל שיש יותר חיילים קרביים צריך יותר אנשים שיספקו גם שירותים מסביב לזה.
על כל חייל קרבי יש לפחות 7 אנשים בסטטוס אחר שתפקידם לתמוך באותו חייל.
על כל חייל קרבי שלא ישתמט, יהיה צורך ב7 אנשים שהם לא קרביים אלא עושים עבודות פקידותיות\ רפואיות וכד'
תעשה את החשבון!

אבל החיילים מסכנים את החיים שלהם
אם רק מי שמסכן את החיים ומציל חיים הוא "תורם" וכל האנשים שמסביבו הם טפילים אז זה כולל גם את כל האנשים שמשרתים בצבא שלא מסכנים את החיים. ויש הרבה כאלה. מה באמת ההבדל בין כל אלה לאלה שועשים שירות לאומי?
מה ההבדל בין הטבח הצבאי שדואג שיהיה לחיילים מה למישהו שעושה שנת שירות בחקלאות ודואג שיהיה אוכל?

ההבדל הוא, שהטבח הצבאי דואג ישירות לחיילים, ומה לעשות - זה שעושה שנת שירות בחקלאות לא.
וגם אם הוא תורם בעקיפין, אם הוא הגיע לשנת שירות באמת בצדק לא היו לו הרבה ברירות אחרות, לעומת הטבח הצבאי
שכן היו לו ברירות, והעדיף לתרום במקום להתפנק!

כמו דוגמא שהבאתי פעם של שוטר שמסכן את החיים שלו ועצר פושעים מסוכנים ומורה בבית ספר שמחנך את התלמידים שחיי פשע זה רע. שניהם בעצם פועלים למען אותה מטרה והעבודה של שניהם חשובה אפילו שאחד מהם יותר בסכנה. אולי אנשים פעילים שהולכים לחלוקות מזון בשטחים, אנשים שהולכים לדבר עם הצד השני בעצמם כי מי שאחראי על זה לא עושה את זה. תורמים לזה שאולי יהיה פתרון. גם אם הם לא יורים, הורגים, אונסים, כובשים, מרביצים, מפציצים ומפגיזים כל היום. וכשחושבים על זה הם גם מסכנים את החיים שלהם.

ואני לא רואה שבזכות האנשים האלה מפסיקים לירות עלינו, להרוג אותנו, לאנוס אותנו, לנסות לכבוש, להרביץ להפציף ולהפגיז "כל היום".
צה"ל מפציץ רק כשאין ברירה, ומרביץ רק כשאין ברירה, וצה"ל לא אונס אף אחד.
צהל כשמו כן הוא - הוא צבא הגנה לישראל.
הממשלה תפקידה לפתור סיכסוכים בדרכי נועם,
ואם אין ברירה וזה מצב של השכם להורגו -
מפעילים את צה"ל, וזה הכל.

אבל החיילים לא מקבלים כסף
הערך העליון של ההתנדבות. מי שמתנדב תורם מי שמרוויח כסף הוא טפיל. למה? גם אנשים שעובדים מצילים את החיים שלנו ושומרים עלינו גם אם הם מקבלים משכורת. למה הם צריכים להתנדב? למה שהם לא יתקיימו מהעבודה שלהם? לבני אדם שעושים עבודה חשובה יש זכות להתקיים בכבוד, לא? מי שעובד במקצוע, שהוא לא איזה ילד בן 18 שמתנדב שנתיים באיזה שירות לאומי בלי הכשרה אלא שלמד את המקצוע כמה ויודע מה הוא עושה הרבה יותר תורם מאיזה מתנדב.

יש לך תלונות להכל מה זה!
כי אם חייל ירוויח כמו שאתה מצפה שהוא ירוויח, המיסים שלך ושל אמא שלך ואבא שלך יעלו ישירות!
למדינה יש הרבה דברים אחרים לדאוג להם בעניינים כספיים וחיילים מרוויחים כמה שאפשר. וכן מרוויחים כסף -
חייל רגיל 350+ , חייל קרבי או באיזורי סיכון 550+ .
לא הכל בחיים זה כסף, וחבל שאתה לא מבין את זה.
יש בני אדם עם אידיאולוגיה של אהבת ארץ ישראל, ושימור הגזע היהודי
שעושים את זה כדי שלך תהיה בכלל אופציה להיות בחיים ולהתלונן על התנאים.

למה שחיילים לא יקבלו משכורת שמתאימה לתפקיד שלהם. אין מספיק כסף? ברר שכרגע אין כשמנסים לדחוף כמה שיותר אנשים לכל משרד ולהמציא תפקידים בלי שום קשר לצבא.

לא...... ברור שאין כשיש עוד אלפי דברים לדאוג להם, כגון כסף למיגון בטחוני וכו'.

זה שחיילים לא מקבלים כסף זה לא דבר טוב. חיילים צריכים לקבל כסף, או לפחות תנאי עבודה טובים, או לפחות תנאי מחייה טובים. אם אני אאחר כל הזמן לעבודה ולא אהיה רצינית יפטרו אותי. אם חייל יעשה את זה הוא ילך לכלא. למה? על הפשע שנורא של "לא להיות עובד טוב". לחיילים לא נותנים לבחור את העבודה מחליטים איפה לשים אותם בלי לשאול אותם (לפעמים עושים יפה מאוד כאילו שואלים אותם). ואם הם לא מסכימים - כלא. יחי הדמוקרטיה!

דבר ראשון על פקודה בלתי חוקית בעליל אפשר למחות ולא חייב לציית. [ תלמדי אזרחות ]
דבר שני קצת משמעת עוד לא הרגה אף אחד, ובטח שלא תהרוג אותך!
אם כל אחד יעשה מה שבא לו בצבא ויקלו ראש זה יהפוך לשוק,
במיוחד כשיש הרבה אנשים, הדרך משוק לא כזאת רחוקה,
וצריך להעמיד לאנשים גבולות כי כידוע לאנשים יש תכונה של ניסיון למתוח גבולות.
[ קחי את עצמך לדוגמא ].

ישראל נמצאת בסכנה קיומית. זה יותר חשוב מכל דבר אחר
יש סכנות קיומיות שמאיימות על העתיד של כל כדור הארץ. לתמפרטורה העולה, לקרחונים הנמסים ולאוזון לא איכפת איזה ארצות מוקפות באוייבים. אני לא רואה הסטריה. אני לא שומעת אנשים שזועקים ודורשים מממשלות כל העולם לפתור את הבעייה הזאת. יש לי הרגשה שאנשים בוחרים ממה להכנס לפאניקה.

דבר ראשון רושמים טמפרטורה.
דבר שני זה שלאף אחד לא אכפת זה לא קשור לצבא,
וזה רק מראה לך איזה טיפשות זאת להתעלם מסכנות רק כדי שלך יהיו חיים קצת יותר מפונקים!
וברור שאנשים לא ילכו ויזעקו למען חייך! יש כאלה שבכלל לא רוצים אותך פה!
אני מתערבת איתך שרוב הערבים שונאים אותי ואותך ורוצים שנמות.
הם יזעקו למען עמיהם אבל לא למעננו, מה חשבת לעצמך בכלל? D:
מי יזעק בשבילך? אנטישמים?

מתי הסכנות הקיומיות חשובות? מתי בטחון האזרחים חשוב? מתי תרומה לחברה חשובה? מתי התנדבות חשובה? - רק כשצריך לפגוע במישהו אחר. כשרוצים להגיד משהו פוליטי בלי להזכיר אותו:

הצבא לא קשור לפוליטיקה
שוב, לא נכון. הצבא הוא הפוליטיקה. מה הבעייה להגיד "אם יש לך בעייה עם נשק, מדים ואלימות לך לבית חולים, תטפל בכל הפצועים" (בכל מלחמה יש פצועים שצריכים טיפול מעבר לחובש המהולל), תעשה הרבה דברים אחרים שצריך שיעשו אותם במקום. לא אומרים את זה כי יש כאן מאבק פוליטי. הרבה יותר קל להגיד על מישהו שהוא עצלן ושהוא לא רוצה לתרום.
מה ההבדל בין בן אדם עם דעה שונה לבין אדם אטום ופנאט? בן אדם פנאט חושב שאנשים שיש להם דעה שונה הם בני אדם פחות טובים. אנשים לא מתגייסים לצבא כי הם עצלנים לא כי הם מתנגדים לפשעי מלחמה. ישראלים לא ציונים הם אנשים אגואיסטים ששמים את עצמם במרכז ולא את החברה, לא אנשים שרוצים ליצור חברה לא גזענית. הרבה יותר קל להגיד על מי שיש לו דעה אחרת שהוא בן אדם פחות טוב. ככה לא צריך להתמודד עם הדעה שלו. בגלל זה יש פאניקה, בגלל זה איכפת לאנשים מהצבא יותר ממה שאיכפת להם מזה שיש לנו סכנה שלא יהיו מספיק רופאים נורמלים, או שהקרחונים יתביעו את כולנו. הפאניקה הזאת עוזרת לפוליטיקאים לשלוט באזרחים ולא להשמיע את הויכוח הפוליטי.

דבר ראשון רושמים יטביעו*
דבר שני - בצבא יש גם פרמדיקים וחובשים, אז זה לא לגמרי נכון.
לאנשים אכפת מהסכנות הכי משמעותיות וקרובות, ובמקרה הזה זה איום בטחוני
מה את יודעת? את יושבת לך בבית ומקלידה
את יודעת כמה פיגועים חיילים מסכלים ביום?
את יודעת כמה אנשים מנסים לחדור לשטחי ישראל ולפוצץ אותך או אותי??
משמר הגבול יושבים ושומרים עלייך, למרות שעם הגישה הזאת לא יודעת אם ממש מגיע לך.
דבר שלישי אם דעה של מישהו היא לא נכונה, גם חייב ללכת לפיה?!
לא!
זה שאת בוחרת להתעלם מהעובדות שקיימות וברורות לכולם,
לא הופך אותך לבעלת דעה נכונה אלא ההפך.
זאת עובדה שקיימת סכנה בטחונית משמעותית על ישראל ואזרחיה
זאת עובדה שאם מישהו ינסה לירות בך אז סימן שהוא רוצה להרוג אותך, ואז זכותך להגן על עצמך ולירות בו לפני.
וזה מה שעושים בצבא, בלי איום ממשי גם אם תרצי לא יתנו לך לגעת או לירות באף אחד.

אם מישהו מתחיל להגיד משהו פוליטי הוא מקבל תשובה של "חייבים להתגייס לצבא כי מסוכן\מה היה אם אף אחד לא היה עושה את זה? וכו'. לא תשובה שעונה לדעה הפוליטית שלו.

האם ילד בן 17 שנדרס הוא בזבוז יותר גדול מילד בן 21 שנדרס? הוא עוד לא הספיק להיות בצבא אחרי כל הכסף שהמדינה השקיע בו וההוא כבר היה.....

חח מה הקשר תגידי? את סתם זורקת שטויות לאוויר כדי להישמע חכמה, וזה בכלל לא גורם לך להישמע ככה אלא אפילו ההפך.

בפוליטקיה יש בעייה של מצב לא הגיוני. יש שטחים כבושים מצד אחד לא רוצים לספח אותם לחלק ממדינת ישראל מצד שני לא רוצים להפוך אותם למדינה עצמאית. בכל הדיונים מתעלמים מהעניין הזה. רק אומרים שלא רוצים לתת עצמאות אבל לא מזכירים את זה שאין גם כוונה לספח אותם. אנשים לא מציעים פתרון. רק מאשימים את מי שלא מתגייס... אם המדינה שלנו מתכוונת להתנהג בחוסר הגיון ולהמשיך להגיד לנו "הולכים להחזיק בשטחים שתמיד תהיה בהם התנגדות לזה שנהיה שם, לעולם לא נספח אותם, לעולם לא נחזיר אותם, אנחנו רוצים שאתם תלכו לההרג כדי לשמור עליהם, תודה." איזה סיבה יש לנו להסכים לעשות את זה? הפוליטיקאים הם לא אלה שנהרגים במלחמות. להם לא יקרה כלום. האם החיים של הפוליטיקאים יותר חשובים משלנו?

לא הם לא.
אבל להזכירך הפוליטיקאים האלה גם שירתו בצבא
וגם הם העמידו את חייהם בסכנה.
ולמה את פה ומדברת בדיונים מתפלספים שכאלה שאין להם שום מטרה וזה כן בסדר?
עניין השטחים הוא יותר בעייתי ממשהו שאפשר לפתור רק בדיון,
ואם נספח אותם - ערבים עצבניים יתחילו לפגוע אפילו יותר באזרחים כנקמה
ואם ניתן להם עצמאות - הם יתחילו לפגוע בנו בצורה חוקית!
יש דברים שעדיף לא לגעת בהם כרגע ולהשאיר אותם ככה.

למה שאני אתגייס ואתם לא?
זה הרגע בו כל האיכפתיות של קודם נעלמת. פתאום לא איכפת לאנשים אם בכלל צריך לעשות את העבודה. גם אם אין צורך קיומי, גם אם אפשר לתת לאנשים עבודות שיש בהן יותר צורך, זה לא משנה. העיקר שכוווולם יסבלו. זה כבר לא ערך ההתנדבות זה ערך של הסבל. אם מישהו עובד עם עיוורים הוא סובל פחות מחייל בצבא. לכן זה לא בסדר. לא משנה כבר אם הוא עוזר לאנשים או לא. לא משנה אם זה רק יהיה בזבוז של כסף (קודם דאגנו שאין כסף, לא?) העיקר שכולם יסבלו. מצידנו שתממנו בן אדם 3 שנים שיחפור בורות וימלא אותם, העיקר שיסבול. זה הטיעון שמבטל את ההגיון ושמבטל את כל הדאגות הקודמות.

חחח לא לא,
זאת לא הפואנטה.
בן אדם שעושה שירות לאומי הוא אדם שלא יכול לשרת מסיבות מוצדקות [ בד"כ ]
והשירות שלו נחשב משמעותי בדיוק כמו אדם שכן נמצא בצבא.
אבל אדם משתמט שעושה משהו אחר שבינינו בד"כ מועיל רק לעצמו
זה מגעיל, ואגואיסטי - ואם משהו לא בסדר זה זה!
למה שאת לא תסבלי קצת למען המדינה שלך ולמען הדורות העתידים לבוא?
החיים שלך שווים יותר משל מישהו שכן מוכן לתת קצת מעצמו?
תעני לי. אני מתההה לשמוע את התשובה!
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 אפריל 2009 12:09

"איזה דבר חשוב יותר, לעבוד בחברת המים או להתגייס?"

-החיילים האמיצים לא שותים? אם לא יהיו מיים כל האנשים ימותו תוך 3 ימים בלי יוצא מן הכלל. זה מה שלימדו אתכם בצבא? לזלזל? גם אתם צריכים לשתות. כשאתם שותים אין לכם שום הכרת תודה לזה שאתם יכולים לשתות, שיש לכם מים בבית. כי לימדו אתכם בצבא לזלזל בחישיבות של עבודות שתורמות לחברה. לכן גם לא איכפת לכם שהמים בכל העולם מזדהמים. לכן אתם לא הסתרים על הזיהום של המים שמאיים להרוג את כולנו. אלא רק לאוייבי ישראל. יש עוד דברים שמאיימים להרוג אותנו, חמודה, לא רק "אוייבי ישראל". כשכל המים יזדהמו בעולם (וזה קורה) כולנו נמות. אז אולי תחשבי טוב טוב על השאלה מה יותר חשוב לעבוד בחברת המים או להתגייס....

את הכי צבועה בעולם כשאת כותבת על "גלי צה"ל". אם את כל כך בטוחה בחשיבות המוזיקה, הבידור והסרטים למה את קוראת משתמטים לאנשים שעוסקים בדברים החשובים האלה? מה ההבדל בין מישהו שעושה את זה בצבא או מחוץ לצבא? לא רק מוזיקה מעלה את המוראל. הרבה חיילים העלו את המוראל שלהם בלהסתכל על תמונות של דוגמניות שלא היו בצבא. הן תרמו למוראל שלהם. הרבה חיילים הקשיבו לשירים של אנשים שלא היו בצבא והם תרמו למוראל שלהם. אין שום סיבה לעשות את זה מתוך גלי צה"ל. זה לא תורם יותר. למה צריך דווקא להיות בצבא בשביל זה?

אם לא תהיה לך מדינה... וכו' וכו'". גם אם לא תהיה לך רפואה לא יהיה לך צבא ואז לא תהיה לך מדינה. אם לא יהיה לך חינוך לא יהיו לך כלי נשק וגם אז לא יהיה לך צבא. אם לא יהיו לך מים ואוכל גם לא יהיה לך צבא. אבל הדברים האלה לא חשובים, נכון? רק הצבא.

"גם בצבא אפשר..."
מותק, זה גם עובד הפוך. גם מחוץ לצבא אפשר. אבל על זה את לא חושבת, נכון? גם מיחוץ לצבא אפשר לתרום, וזה החלק שאת מתעלמת ממנו. נניח שאפשר. למה? למה לעשות מוזיקה בצבא? אפשר גם לא. זאת אותה תרומה. למה להיות רופא בצבא? אפשר גם מיחוץ לצבא, זה תורם אותו דבר. למה להיות מורה בצבא? וכו'. זאת השאלה שאת מתעקשת להתעלם ממנה.

"אדם יכול להתגייס שנתיים ואז להיות שוטר" אדם גם יכול להיות שוטר שנתיים ואז לעשות משהו אחר. אדם גם יכול להיות אח שנתיים ואז לעשות משהו אחר. למה דווקא שיהיה בצבא שנתיים ולא בעוד מקום שצריך כוח אדם כמו האנשים שדואגים שלא תמותי בכביש אם תפגעי בתאונת דרכים? אבל הם לא חשובים, נכון?

"הצבא נותן לכל אדם משמעת ובגרות". גם האוניברסיטה נותנת משמעת ובגרות וגם עבודה נותנת משמעת ובגרות, ואפילו שירות לאומי (הדבר לו את הכי מתנגדת בעולם) נותן לאנשים משמעת ובגרות. לאנשים יש זכות לבחור את הדבר שנותן להם משמעת בלי שאנשים כמוך יבואו ויכפו עליהם דברים בצורה דיקטטורית אנטי דמוקרטית.

"חושב יותר שאנשים יתגייסו משיהיו שוטרים" למה? תנסי לחיות יום אחד בלי משטרה. זה לא יאמן איך הצבא הופך את האזרחים לכפויי טובה שלא מבינים עד כמה אנשים אחרים עובדים קשה בשביל להציל את החיים שלהם. פשוט עצוב. המשטרה היא הסיבה היחידה שאנשים מסויימים לא אונסים ורוצחים אותך ולוקחים לך את כל הכסף. אבל הם לא איום כי הם חלק מישראל, נכון?

כל הכבוד באמת למורות החיילות. אבל לא הסברת מה ההבדל אם הן היו עושות את זה בשירות לאומי. האם בחרת להתעלם מהשאלה הזאת כי את לא יכולה לענות עליה? מורות חיילות לא נלחמות נגד אוייבי ישראל. קחו את כולן שימו אותן בשירות לאומי. מה ההבדל?

על כל חייל צריך 7 אנשים - שטויות שמוכרים לכם בצבא כדי לא להודות בזה שיש בזבוז מטורף ושמנסים למצוא איפה לדחוף עוד אנשים כי יש יותר מידי. במשטרה אין 7 אנשים על כל שוטר בתפקיד שטח ובבתי החולים אין 7 אנשים על כל אחות. בבית ספר אין 7 אנשים על כל תלמיד. תעשו את החשבון. (אבל לא צריך לעשות חשבון כי בית ספר לא חשוב, רק הצבא)

"מי שעובד בחקלאות מתפנק" שוב, זלזול, כפיות טובה, שום ערך של עבודה. זה מה שלמלמדים אתכם בצבא. פעם היה ערך לעבודה לאנשים בארץ. בצבא אתם לא אוכלים? כפויי טובה שכמותכם. האוכל שלכם לא גדל על המדפים בסופר. מישהו הביא אותו לשם. מישהו שעבד קשה בשביל שתשמינו. משתמטים שמתפנקים שכמותכם. אם אתם רוצים שיגיע לכם לאכול תעבדו שנתיים בחקלאות ואז תלכו לצבא.

כל הכבוד לצבא שיורה בילדות בנות 10 רק כשאין ברירה. כנראה שאתם באמת כל כך מסכנים שילדות בנות 10 מסכנות את החיים שלכם. הצבא לא אונס אף אחת... בוא נראה... כמה משפטי אונס היו בצבא שהם רק קצה הקרחון של המקרים האמיתיים? או שגם מזה נוח לך להתעלם?
לא אמרת שום דבר על זה שגם אנחנו מסכנים את החיים שלנו. חלוקת מזון בשטחים היא סיכון חיים. שני הצבאות שנלחמים בינהם מנסים להרוג אותנו, וזה כולל אתכם. זה להתפנק? זה לא לתרום? גם מזה בחרת להתעלם?

"לא הכל בחיים זה כסף". זה התירוץ של כל מי שמעסיק עבדים. לא דיברתי לרגע על "כסף" דיברתי על הזכות להתקיים בכבוד. המונח שאת מתרגמת ל"כסף". למה שבן אדם שעובד קשה לא יקבל משכורת? אם כל החיילים שלא צריך אותם יקבלו משכורת זה יעלה המון, אבל אם ישאירו רק את החיילים שצריך זה לא יעלה כל כך הרבה. למי שעובד מגיעה פרנסה. לא "כסף" - פרנסה. מגיעים לו האמצעים להתקיים. כמה קל שאפשר להגיד לכל מי שרוצה להתקיים שהוא רוצה "כסף". ככה אפשר לבטל את כל הזכויות שלו, נכון?

יש אלפי דברים לדאוג להם אבל הם אף פעם לא החיים של האזרחים, או תנאי המחיה שלהם.

מה זה כסף:
"רביטוקס- תרופה יקרה לסרטן שלא בסל ועלותה כשלושים אלף שח לחודש" - זה כסף. אבל לאנשים שיש את המלחה הזאת מגיע למות, נכון? פתאום את לא רוצה להגן על האזרחים במדינה, נכון?

"למתוח גבולות" אולי תנסי "לעבור על כל חוקי זכויות האדם". את נורא רוצה להגןן על האזרחים (אלה שאין להם סרטן) אבל לא על הזכויות שלהם. גם בעבודה מותחים גבולות. מי שלא עושה מה שצריך והופך את העבודה לשוק - מפוטר. לא הולך לכלא. אלא מפוטר. יש הבדל גדול שאת לא יכולה להבין כי לא קראת את מגילת זכויות האדם שכל מדינה שקוראת לעצמה דמוקרטית מתחייבת לקיים - תלמדי אזרחות.

מדברים על הסכנות הסביבתיות, אבל את לא מסוגלת לדבר על זה, זה קשה לך מידי. ישר את זורקת את הערבים שלא רוצים אותך פה. מה זה יעזור לי אם תגני עלי מהערבים שכשכל העולם יוצף וכולנו נמות, על זה את מסוגלת לענות? או שאת מסוגלת רק לתקן (לקתן זה לא לענות). מה הצבא יעשה כדי שלא נמות מהחום, מהזיהום, מהקרחונים הנמסים ומזה שהעולם הולך לעזזל? למה את בפאניקה רק מהערבים ולא מזה? זה לא הגיוני, בבקשה תסבירי.

כשאת יושבת בבית ומקלידה את יודעת כמה שוטרים מסכנים את החיים שלהם ביום נגד הפשע? את יודעת כמה פרמדיקים לא צבאיים מצילים חיים כשיש פיגוע, והם גם בסכנה שיהיה עוד פיצוץ. את יודעת כמה רופאים מצילים את החליים של החיילים שנפצעו, או שעדיף לך שהם ימותו? אז יודעת כמה אנשים עובדים קשה כדי שיהיה לך מה לשתות ומה לאכול. אבל מה איכפת לך? העיקר שיהיה לך בית ומחשב להקליד עליו. את לא שואלת את עצמך מי בנה את הבית? מי תכנן את המחשב? למה לא כל אחד יכול לפרוץ ולגנוב לך את המחשב? אין לך טיפת כבוד לעבודה שאנשים עושים בשבילך.

"חח" זה לא תשובה. האם ילד בן 17 שמת הוא בזבוז כי הוא לא היה בצבא הקדוש? כן או לא בבקשה.

"גם הפוליטיקאים שרתו בצבא" יופי להם. זה שהם פעם היו בסכנה נותן להם רשות לשלוח אחרים למות? עכשיו לא יקרה להם כלום, הם כבר עברו את הסכנה. אם השאיפה שלך בחיים זה למות כדי שהם יוכלו לנאום לזכרך בבקשה.

את בעצמך לא מוצאת שום פתרון. את אומרת "לא לספח זה מסוכן". "לא להחזיר זה מסוכן" אז אני מניחה שהפתרון שאת מציעה הוא רצח עם?

ולבסוף שוב פעם הסבל. "למה שלא תסבלי קצת". למה לסבול אם זה לא עוזר לאף אחד ולא תורם לאף אחד? למה לסבול אם אפשר לעשות משהו מועיל שתורם לחברה במקום להתייבש במשרד ולהיות בסכנה מתמידה של אונס. כי מישהו אחר גם סבל? זאת סיבה לא לעשות משהו שתורם?
scissors

הודעהעל ידי scissors » 29 אפריל 2009 12:31

הגברת שלא באה לקלל או לצרוח לא באה גם לקרוא או לענות לעניין.

את אומרת שחשוב שיהיה גיוס חובה רק לצבא. (בתוספת נאום שאת בטח חוזרת עליו שוב ושוב) את לא מסבירה למה יש צורך בגיוס חובה ודווקא רק לצבא.

את יכול להסביר או רק להגיד "זה חשוב".

גם את איבדת את ערך העבודה והתרומה בגלל הצבא. "צבא זה תרום להשלים תארים זה אנוכי"

כדי שתהיה לך חברה חשוב שאנשים ילמדו באוניברסיטה הם תורמים לבניית החברה וגם לך. אנשים שלומדים באוניברסיטה הם דור ההמשך של המדינה שלך, אבל אין לך טיפת כבוד אליהם.
אנשים שעובדים הם לא אנשים אגואסיטים. כל עבודה תורמת לחברה ולך. איבדת כל טיפת כבוד. אין לך ערך עבודה. אתה
לא אומר תודה לאנשים שדואגים שתהיה בריא, שיהיה לך אוכל, מים וחינוך שלא ירצחו אותך פושעים.

אנשים כמוך גורמים לחברה להראות ככה. אנשים שחושבים שלהתפרנס זה אנוכי. שתנאי חיים מינימליים זה אנוכי. שזכויות אדם זה אנוכי.

בשביל להקים חברה נורמלית צריך אנשים עם ערך עבודה והשכלה שלך פשוט אין.
scissors

הודעהעל ידי scissors » 29 אפריל 2009 13:00

ולבסוף - הבחור הנורמלי.

מחסור בלוחמים עומד מול עודף כוח אדם במקומות אחרים. בעיקר במשרדים. איפה שדוחפים המון המון אנשים שלא צריך. רק בגלל ערך הסבל. אם הם יעשו משהו יותר מועיל באותו זמן זה רק יעזור לכולם וגם ללוחמים.

אתה עוד פעם מדבר על סכנות בטחוניות. למה אתה לא מדבר על סכנות אחרות? כל העולם הולך ללכת לעזזל מכל הזיהום והחום. זה לא איום שצריך לפעול נגדו? מחלות, סרטן התקפי לב, תאונות דרכים הם איומים שהורגים אותנו. איפה הפאניקה שלך? למה בכלל לא אכפת לך אפילו קצת מכל הדברים האלה?

זה לא הוגן שאתה אומר "תציע תחלופות" אחרי מגילה שלמה של תחלופות שהצעתי. אולי זה אומר שאתה לא באמת קורא לפני שאתה מגיב?

אתה לא רואה את כל ההסטריה כשהיא לא פונה כלפיך. אני בטוחה שמי שהוא לא אתיופי לא רואה גזענות נגד אתיופים. זה אומר שהיא לא קיימת. אני בטוחה שגרמני לא ראה אנטישמיות, כשהיא לא מופנה נגדו. אם לא שמת לב היו פה המון תגובות של אנשים שברצינות רוצים להוציא להורג אנשים, לשלול להם את האזרחות ולבטל את הדמוקרטיה בירשאל. אם הם היו פונים נגדך היית רואה אותם.

מישהו כתב פה שהוא רוצה לרצוח אותנו. מה ההבדל אם הוא ירצח אותי או אם האיראנים ירצחו אותי. אתה לא חושב שזה איום? אתה לא חושב שזה פלילי?

שמתי לב שלאנשים האלה לא אמרת "אולי במקום להפסיק לתקוף את המשתמטים תציעו פתרון".

אני אומרת לך - אולי במקום לתקוף את הערבים ולהגיד "רעים רעים רעים" תציע פתרון. לספח את השטחים או להחזיר אותם?

אולי במקום להתעלם מהסכנה הסביבתית תציע פתרונות. קדימה, איש שהרגע פגשתי שאין לו שום השכלה בנושא - תציע פתרון. איך אנחנו הולכים להציל את העולם?
מה אמרת? רגע... אולי אתה צודק. זה מגוחך לבקש ממך להציע פתרום לזיהום העולם כי אתה לא מבין בזה. צריך לבקש מהמדענים שיתאחדו וינסו למצוא פתרון, מאנשים שמבינים בזה.... מענין.... מענין אפילו מאוד....
מעדיף לתת 3 שנים ואז לפנות לכל השאר

הודעהעל ידי מעדיף לתת 3 שנים ואז לפנות לכל השאר » 29 אפריל 2009 13:51

יום יבוא, והמשפחה שלך תצא לבילוי בקניון. באותו יום בהיר יחליט לצאת לשם גם מחבל. יקרה מה שיקרה, ואז תגיע השאלה "למה?". התשובה היא די פשוטה: א) כל טרוריסט והסיבות שלו. ב) בגלל שהחייל הפוטנציאלי שהיה יכול לתפוס את אותו המחבל, החליט שהצבא לא בא לו בטוב והחליט להשתמט. ואז ביום שבוא תשב בשבעה לבד בבית, נראה אותך מרים את היד לכיוון המקלדת ורושם כל דבר שהוא שיכול להצדיק השתמטות.
Vandelay
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Vandelay » 29 אפריל 2009 14:40

מעדיף לתת 3 שנים ואז לפנות לכל השאר כתב:יום יבוא, והמשפחה שלך תצא לבילוי בקניון. באותו יום בהיר יחליט לצאת לשם גם מחבל. יקרה מה שיקרה, ואז תגיע השאלה "למה?". התשובה היא די פשוטה: א) כל טרוריסט והסיבות שלו. ב) בגלל שהחייל הפוטנציאלי שהיה יכול לתפוס את אותו המחבל, החליט שהצבא לא בא לו בטוב והחליט להשתמט. ואז ביום שבוא תשב בשבעה לבד בבית, נראה אותך מרים את היד לכיוון המקלדת ורושם כל דבר שהוא שיכול להצדיק השתמטות.

יום יבוא, והאח הקטן שלך יתגייס לצה"ל. אותו אח לא יסתדר בצבא, יאבד כל חשק או יכולת לחייך, לשמוח, לחיות. הוא ירצה לפנות לקב"ן, אבל מכל כיוון הוא ישמע: "אתה לא ישראלי! משתמט! לכולם קשה" אח שלו אפילו ילך עם חולצת "אני לא משתמט". יום אחד יגיעו אלייך חיילים הביתה, ויספרו לך ש"קרה מה שקרה". ואז ביום שבו תשב שבעה בבית לבד, נראה אותך מרים את היד לעבר המקלדת ורושם כל דבר שהוא נגד "השתמטות".
scissors

הודעהעל ידי scissors » 29 אפריל 2009 14:52

יום אחד זה יקרה לך. תצא החוצה לשמש וכשתחזור זה יהיה עם סרטן העור. אז תתחרט על כל הפעמים שאמרת שהנושא הסביבתי לא חשוב.
יום אחד זה יקרה לך הרופא יכנס ויגיד שיש לך סרטן. אבל מה לעשות? התרופות יקרות מידי.
יום אחד זה יקרה לך. פתאום המים יגיעו כי הקרחונים נמסו. פתאום לא יהיה לאן לברוח. פתאום הרובים יהיו כבדים מאוד כשתצטרך לשחות.
יום אחד זה יקרה לך. אנשים יתחילו להרוג אחד את השני בשביל לשתות מים. את מעט המים שנשארו לא מזוהמים. יום אחד כולם ילחמו רק על לשתות. אז אתה תזכור את כמויות המים שירדו כל פעם שהורדת את המים באסלה. אז תתחרט שלא עשית שום דבר כדי לחסוך.
יום אחד זה יקרה לך. כל הכסף בעולם יתגלה כלא אכיל. כשכבר לא יהיה מספיק אוכל. יום אחד אתה תחשוב על כל הזמן הזה שישבת בבית והקלדת בלי לעשות כלום בנוגע לזה.
יום אחד זה יקרה לך. יוולד לך בן אוטיסט, אבל לא יהיה מי שיעזור לך איתו. כי לא יהיה שווה לגדל מישהו שלא יכל להיות חייל.
יום אחד זה יקרה לך. הבת שלך תתגייס והמפקד במשרד יאנוס אותה. שוב ושוב ושוב, כי אם היא לא תגיע למשרד היא תלך לכלא. היא תבכה לך ואתה תגיד לה שככה זה ושכולם עברו את הצבא, גם אם זה קצת קשה. יום אחד אתה תפגע בבת שלך כמו שלא פגעו בה בחיים כשלא תהיה בצד שלה.
יום אחד זה יקרה לך. הבן שלך לא יהיה מלא חדווה ואושר לתפארת המדינה והלאום. יגידו שהוא "בעייתי" הוא אפילו יבלה את שעות הפנאי שלו בחיתוך הידיים. יום אחד הוא יחליט לסיים את זה. אז אתה תשב מול המחשב ותכתוב שהבן שלך התאבד. אז יכתבו לך שהיה מגיע לו. פתאום לא תחשוב שזה לא חשוב שאנשים כותבים לנו ככה כל הזמן.
יום אחד זה יקרה לך. סתם בזמן שתסע לבד במכונית ולא תשים לב. תשמע בום. ותראה דם. ואז יגיעו אנשים בשירות לאומי, משתמטים, אגואיסטים שמתנדבים במד"א ויצילו את החיים שלך. אתה לא תסרב לקבל מהם טיפול כי הם משתמטים.
יום אחד זה יפול עליך. מישהו ילך אחרי החבר הכי טוב שלך בלילה ברחוב. מישהו יהורג אותו רק בשביל הארנק. כי המשטרה לא יכולים להיות בכל מקום, אין להם מספיק אנשים. הם יהיו עסוקים עם פושע אחר. אז אתה תכתוב באינטרנט כמה שהמשטרה חרא. אבל לא תחשוב על להצטרף ולעזור להם.
יום אחד זה יקרה לך. התנור שלך יתקלקל באמצע החורף הקר. אבל יהיה יום שבת ותצטרך לחכות יום שלם עד שיגיע מישהו , משתמט עלוב, אגואיסט שהעבודה האנויכת שלו היא לתקן לך את התנור. פתאום לא תכעס עליו על הפשע הנוראי של להתפרנס מהמקצוע שלו, פתאום תתגעגע אליו נורא.
יום אחד זה יקרה. המעלית תתקע. התכנאי שיעזור לך פתאום יראה מאוד חשוב.
יום אחד זה יקרה לך. יום אחד הם יבטלו את כל הדברים הנחוצים. יום אחד לא יהיו יותר סרטים, מוזיקה וספורט, כי זה לא יהיה נחוץ להגנה על המדינה. יום אחד תשב ותתגעגע לראות סרט, אבל יהיה אסור.

יום אחד זה יקרה לך. כל הדברים האלה יקרו לכולכם. עד שתלמדו להעריך מה אנשים עושים בשבילכם. עדש שתעריכו את האוויר שאתם נושמים. עד שתפסיקו לזלזל בכוכב היחיד שאתם יכולים לחיות עליו. עד שתפסיקו להתעלם מזה שהורסים אותו.
נו באמת...

הודעהעל ידי נו באמת... » 14 יוני 2009 14:29

יום יבוא, והמשפחה שלך תצא לבילוי בקניון. באותו יום בהיר יחליט לצאת לשם גם מחבל. יקרה מה שיקרה, ואז תגיע השאלה "למה?". התשובה היא די פשוטה: א) כל טרוריסט והסיבות שלו. ב) בגלל שהחייל הפוטנציאלי שהיה יכול לתפוס את אותו המחבל, החליט שהצבא לא בא לו בטוב והחליט להשתמט. ואז ביום שבוא תשב בשבעה לבד בבית, נראה אותך מרים את היד לכיוון המקלדת ורושם כל דבר שהוא שיכול להצדיק השתמטות.

יום יבוא, וסבתא שלך תחלה בסרטן. התרופות יהיו יקרות מידי, ולא בסל התרופות. יקרה מה שיקרה, ואז תגיע השאלה "למה?". התשובה היא די פשוטה: בגלל שהמשתמט הפוטנציאלי שהיה יכול לעבוד או ללמוד ולשלם מיסים, החליט שהאזרחות לא באה לו בטוב ובמקום לעשות משהו מועיל, החליט להיות עציץ בצה"ל ולחיות על חשבון כספי המיסים שיכלו לממן את התרופות של סבתא שלך. ואז ביום שבו תשב בשבעה בבית, נראה אותך מרים את היד לכיוון המקלדת ורושם כל דבר שהוא שיכול להצדיק שירות בצה"ל בתפקיד של עציץ.

הוקפץ לאחרונה על ידי Anonymous בתאריך 14 יוני 2009 14:29.

חזור אל “בין מיליטריזם לפמיניזם”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 2 אורחים