זהו ויתרתי.

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

abcdefg
יצירת קשר:

זהו ויתרתי.

הודעהעל ידי abcdefg » 03 מרץ 2010 18:58

המצב בכללותו מההתחלה.
התגייסתי לקרבי בגלל לחץ של המשפחה במרץ 09
אחרי 4 חודשים של טירונות-נפקדות ראשונה של שבועיים
כשחזרתי מהנפקדות אחריי שהמ"פ בא אליי הבייתה לשנכע אותי לחזור- כשחזרתי נתנו לי קבן בלי שביקשתי.. לא חשבתי על לצאת מהצבא עדיין.
הבהרתי לקבן שאני כן מתכנן להתאבד יום אחד אבל אני לא יודע מתי.. נראתי דיי בסדר אז הוא לא מצא סיבה להתייחס אליי יותר מידיי.
אחרי 20 יום בכלא 6 ועוד חודשיים בבסיס שבהם היציאות שלי היו 28-2- נפקדות שניה של שבוע.
שוב המ"פ בא אליי הבייתה והפעם איים שהוא יאזוק אותי ויקח אותי בכוח לבסיס והאמנתי לו כי הייתי צעיר מידיי ושוב חזרתי לבסיס.. ואז יומיים אחריי זה לפני שנשפטתי אפילו ברחתי שוב לעוד שלושה שבועות..
בגלל שידעתי שההורים שלי לא יקבלו את זה אז ברחתי מהבית במשך כל הזמן שהייתי נפקד. מה שעבד לטובתי כי אמא שלי התקשרה לרסר שלי בהיסטריה כשברחתי.. וכשחזרתי - הפעם בעצמי כי החלטתי שאני רוצה לסיים עם הצבא קיבלתי רק 14 יום על תנאי כי הם חשבו שאני בדיכאון או משהו כזה.
הורידו אותי לסוג של ג'וב זמני כזה כעובד רס"ר.
שוב אחרי שבועיים דפקתי עוד נפקדות שהפכה לעריקות של 67 ימים.. קבילתי את התמיכה של ההורים שלי סוףסוף בעניין והם קבעו לי תור אצל פסיכיאטר פרטי ששם קיבלתי חוות דעת בינונית לגמריי והתקשרו לברהן כדי שאני יראה שם פסיכיאטר צבאי ששוב.. מצא שיש לי נטיות אובדניות ודיכאון קל אבל אמר לי שבגלל שאני עריק הוא לא יכול לקבוע לי פטור מהצבא [?!].
חזרתי עם החוות דעת הפרטית למשפט קיבלתי 6 יום כלא+התנאי שהיה לי.. זאת אומרת 20 יום בכלא..הם הסכימו לי לפגוש קבן לפניי שאני ניכנס לכלא והקבן הזה פשוט לא האמין לי וצחק לי פחות או יותר בפרצוף. אז אמרתי לו תודה ויום טוב וברחתי שוב.. אני לא יכול לחזור לכלא.. לא יקרה.
עכשיו אני עדיין בבית לא מצליח למצוא שום מקום עבודה שמוכן להעסיק אותי בשחור.. חיי על חשבון ההורים.. כן, על הפנים.
וזהו. רישמית ויתרתי. אני לא יכול לצאת מהצבא ולא יכול לחזור לכלא או לבסיס.
אז אלא אם כן למישהו פה יש עוד רעיון איך אני יוצא מהמצב הזה אני אכן מתכוון להתאבד ברגע שיתפסו אותי.. גם ככה החיים על הפנים. אין לי כוח יותר לדברים האלה.. התעייפתי.
ובבקשה אם מישהו מגיב לזה שזה לא יהיה משהו כמו "אל תעשה את זה! הצבא לא שווה את זה!" הצבא היה רק הגורם ששבר אותי סופית.התאבדות תמיד הייתה תוכנית ב'.. ידעתי שזה יקרה מתי שהוא. הצבא רק הקדים את זה כניראה.
תודה לכל המגיבים אם יהיו כאלה.
פרופילניק

Re: זהו ויתרתי.

הודעהעל ידי פרופילניק » 03 מרץ 2010 19:45

באמת אל תעשה את זה. אתה תפסיד הכל ואתה יכול לצאת מהצבא אם הגעת למצב כזה. יש קב"ן גם בכלא ואולי הוא יוכל לשחרר אותך. אני לא יודע מה בדיוק כדאי לך לעשות במצבך, אבל להתאבד זו תמיד האופציה הגרועה ביותר. אתה יכול לחיות חיים ארוכים, למה לקטוע אותם כל כך מוקדם, ועוד בגלל משהו כל כך קצר טווח כמו הצבא?

תקרא את טרגט 21 (חפש בגוגל), זה ייתן לך מידע על ההליכים, ואולי אחרים בפורום יוכלו לעזור יותר.
חסויה

הודעהעל ידי חסויה » 03 מרץ 2010 21:26

לפי דבריך נישמע שאתה נימצא באמת במצוקה אבל באמת
אל תוותר תמשיך אתה תראה שבסופו של דבר אתה תיצא!!!מי שרוצה לצאת מהצבא המגעיל הזה יוצא בסופו של דבר!!
אני בעצמי כבר בתהליכים כמעט 4 חודשים אני לקראת הסוף ואתה תראה שגם אתה תיהיה!!!
תילך למיון עם אחד מההורים ושיסבירו שאתה נימצא במצב מאוד קשה בטוח ירשמו לך חוות דעת חריפה ועם זה תילך לברהן כי שם מקבלים ניפקדים ונראה לי גם עריקים שם אתה תוכל לראות קב"ן ...
שיהיה בהצלחה תעדכן אותנו :))
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 03 מרץ 2010 23:11

אחי אל תוותר, גם אני עברתי את אותו משבר. כמו שאומר שיר צבאי לא מוכר.
בוא נסכם כזה דבר - הפעם הזאת שאתה מסגיר את עצמך, היא האחרונה.
קבע תור לקב"נ, ותבוא בגישה של 'אין לי מה להפסיד'.
תגיד לו את מה שאמרת פה. תהיה יצירתי. איימים עליו יעזרו גם.
תגיד לו שאין לך מה להפסיד. אם לא תצא, אתה תלך למ"פ שלך ותקח עט ותתקע לו אותו בעין.
יכניסו אותך לכלא, תעשה את אותו הדבר לכל אסיר, סוהר ומד"כ שתפגוש שם.
אתה הגעת לנקודת השבירה. אין לך מה להפסיד יותר.
תבהיר לו שאתה מוכן לפעול בדרכים קיצוניות.
והכי חשוב - תהיה בטוח בעצמך. תבוא בידיעה שהפטור אצלך.
הקב"נ זה רק לפורמליות, אם הוא לא יוציא, תגרום לצבא להקיא אותך ממנו.
תהיה נחוש, תוקפני ותראה להם שמי שקובע פה בעצם הוא אתה.
"הרוח הפיאודלית, של מי המדינה? של אנשי הכסף, או אנשי הנשמה?"
- אל תפנו אלי בהודעות פרטיות. סביר להניח שלא אענה.
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 04 מרץ 2010 00:28

בדיוק מה שאמרו לך כאן למעלה, ואני אוסיף, כי העניין הזה חוזר עצמו - אצלי זה לקח שמונה חודשים.
הדבר היחיד שאני מתחרט עליו זה שהייתי בלחץ בתקופה ההיא. ואני הייתי במצב פחות טוב מבחינת סיכויי השחרור.

אתה חייב להתאושש. צא מהלחץ, צא מהמחשבה כאילו הצבא יכול לשלוט בך, כי הוא לא.
אמרת שההורים תומכים בך. דבר איתם, תבקש מאמא להתקשר שוב לברה"ן ולהסביר את המצב, רק בצורה יותר דרמטית.

אני מנסה להבין משהו - הפסיכיאטר שהיית אצלו, בעצם היה מוכן לשחרר אותך וכל הסיפור זה כביכול שאתה עריק ?
קודם כל, זה שטויות, זה לא נכון. אבל למה שלא תשב את השלושה שבועות האלה בכלא, תשכח מהכל ותשתחרר?

ברור לך שאתה לא עונה לטלפונים מהצבא, וכן הלאה? כן?
תצא גם

הודעהעל ידי תצא גם » 05 מרץ 2010 01:57

גבר תקשיב אני מטייל פה הרבה אבל לא מגיב אז תקח את הדברים שלי ברצינות

התאבדות זה פשוט פתרון תמידי לבעיות זמניות במקרה שלנו הצבא

תפסיק לרחם על עצמך כולנו עברנו את הקשיים האלו ואפילו יותר קשים תהיה שמח שיש לך משפחה שתומכת בך בכלל כי יש כאלו שאין להם גם את זה :(

תהיה גבר תפסיק להתבכיין ולהגיד אני אתאבד אני גם עברתי תקופה קשה ונכון לפעמים נשברים אבל תקח את עצמך בידיים ופשוט אתה הולך לצאת זה עניין של זמן ואני מאמין שלא הרבה עם המצב שלך תחזור כמו גבר ותלחם!
יש לך את כל החיים להנות אחרי שתשתחרר ,זה תקופה מגעילה שעוברת על כולם בדרך ל 21 המיוחל בסוף כולם מנצחים
תחזור בכל הכח!.. אנחנו איתך נעזור לך בכל שאלה שתשאל אל תתיאש אל תתן את ההנאה הזו לצה"ל.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 מרץ 2010 00:48

תצא גם כתב:יש לך את כל החיים להנות אחרי שתשתחרר ,זה תקופה מגעילה שעוברת על כולם בדרך ל 21 המיוחל בסוף כולם מנצחים
תחזור בכל הכח!.. אנחנו איתך נעזור לך בכל שאלה שתשאל אל תתיאש אל תתן את ההנאה הזו לצה"ל.

מסכים במאה אחוז. גם אני עברתי את התליך ל21 המיוחד, וגם לי היתה את התקופה המגעילה הזאת. תהיה נחוש ותבוא בידיעה שמי שבאמת רוצה לצאת מהצבא יעשה זאת בסופו של יום - גם אם הוא נמצא בקורס טיס או בממר"ם.

המערכת המזדיינת הזאת שנקראית צה"ל כל כך אטומה, ומה לעשות יש אנשים שהמסגרת הזו לא מתאימה להם, ובמקום להתחשב בהם הם עושים להם סבל שלא יתואר! חלק מהאנשים נאבקים בטירור שהצבא משליט ומשתחררים, וחלק בוחרים לסיים בחלטה פזיזה את חייהם ולהכנס לסטטיסטיקה של המתאבדים בצה"ל. אל תהיה עוד אחד מהסטטיסטיקה הנוראה הזאת - תאבק ותשתחרר!

בהצלחה אח שלי!
Yossarian
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Yossarian » 06 מרץ 2010 18:22

חבר תהייה חזק! ואל תחשוב על התאבדות כי היא פשוט לא באה בחשבון, לחיים שלך יש משמעות פשוט הצבא לקח אותה זמנית. אתה בדרך החוצה מהמערכת הטיפשית הזאת לחיים הנורמאלים שם תתחיל לחיות ולהנות מהחיים.

אז תשאר חזק נשאר לך ממש קצת! :D

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 28 אורחים