נואש לצאת מהצבא

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

ruslan
יצירת קשר:

נואש לצאת מהצבא

הודעהעל ידי ruslan » 05 אפריל 2010 16:58

שלום,
אני עתודאי בן 24. יש לי בעיות כלכליות קשות וגם בעיות במשפחה. שירתתי בצבא כבר יותר משנה, אך אין לי כוח להמשיך יותר.
בתפקיד ראשון היה לי מפקד מתחשב, שהיה משחרר אותי מוקדם ולא היה מציק בכלל. ובתפקיד החדש המפקד פשוט מניאק שסם זיין על כולם, סרוט על כל הראש.
היה לי שיחות רבות עם המפקד, עם מפקד של מפקד ועם מפקד של מפקד של מפקד (סליחה על הבלבול) ואף אחד לא עזר בכלום. "צבא - זה חובה ואני לא יכול לעזור לך, עם כל הרצון הטוב" - זה פחות או יותר מה שהם אומרים, למרות שאין שום רצון טוב.....
לא מזמן פוטרתי מהעבודה ואני בכלל לא רואה, איך אני יכול להמשיך להיות כך...מאז אני נצמא בדיכאון, כי אני פשוט לא יודע מה לעשות.
פעמיים הייתי אצל קב"נים. בחו"ד של המפקד, רשום לי מוטיבציה נמוכה, בן אדם מתבודד, תפקוד לקוי, תקשורת עם מפקדים - לקויה....
בפעם אחת נתן לי מכתב למבקד בחיר עם המלצה לעזור בת"ש ורשם שיש לי מצוקה קלה עקב קשי הסתגלות. המכתב, כמובן לא עזר בכלום.
בפעם שניה הגעתי לקבן אחר, השיחה איתה היתה מאוד כבדה. הוא ביקש אותי לצאת ולחזור כמה פעמים. דיבר אם המפקד שלי ואם כל העולם. בסוף הפגישה הוא אמר לי, שאני נראה לו בריא והוא לא יכול לעזור בכלום.
ונתן לי מכתב למפקד, שבו הוא ממליץ על וועדת הפרט.
אני מרגיש, שסתם מנפנפים אותי, ואין לי כוח להלחם עם המערכת. הדבר האחרון שנעוץ לי בראש שזה רצון לצאת מהצבא.
אני שונא את המפקדים שלי, את הבסיס שלי ואת כל הצבא - לא יכול לסבול את זה יותר. אף אחד לא באמת עוזר, רק דוחפים אותי מאחד לשני....
בתפקיד אני לא עושה כלום, מה שאומרים לי לעשות, אני בקושי עושה - עולי חצי וגם עקום. אין לי מוטיבציה לכלום.
יום אחד הייתי נפקד (לא 100%, כי בבוקר שלחתי הודעה שאני לא אבוא) ולא עשו לי כלום - רשמו לי חופש. אבל החופשים שלי הולכים להיגמר ופשוט אין לי כוח לקום בבוקר לצבא.
בבקשה, תמליצו לי משהו לעשות, כי אני לא רוא שום דרך מכאן.
דונגל
יצירת קשר:

Re: נואש לצאת מהצבא

הודעהעל ידי דונגל » 05 אפריל 2010 19:54

אהלן

ללא ספק אתה במצב לא טוב מבחינה רגשית.
עם זאת, תתעודד, המצב לא חסר תקווה.

קודם כל, רק תדע שאתה יכול להשאיר הודעה במשיבון של פרופיל חדש ומישהו יחזור אליך תוך מספר ימים. יש להם הרבה ניסיון והם יעזרו לך טלפונית.
שנית, אתה צריך להבין שבצבא אפשר ליפול על אנשים שונים, קב"נים שונים ומפקדים שונים, אז אל תחשוב שאם הקב"ן שהיית אצלו אדיוט אז כולם ככה. ולמה אני אומר את זה, כי אתה יכול לפנות לקב"ן אחר.
אבל אני מנסה להבין קודם מה זה בדיוק ה"ועדת פרט" הזאת? לשחרור מצה"ל?

בנוגע לקב"ן, יכול להיות שלא הדגשת כמה המצב שלך בעייתי וכמה קשה לך. קראת את "טרגט21"?
באופן עקרוני, אתה לא יכול להצביע רק על תחושות של חוסר רצון, אלא על קושי פסיכולוגי עמוק והדרדרות.
אתה צריך להגיד דברים כמו שאמרת כאן - שאתה לא רואה יותר דרך לצאת מהמצב שלך, שאתה לא ישן, לא אוכל, לא רוצה לקום בבוקר וכן הלאה.
יש כאן הרבה שאלות על זה, אני מציע שתעיין בהן
ruslan
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ruslan » 05 אפריל 2010 20:54

כמו שהבנתי, וועדת הפרט זה גוף שיכול לאשר כל מיני הקלות בשירות. אבל אני כבר לא מבקש הקלות! נמאס לי! כי כשביקשתי, אז כולם אמרו לי זין. ומה קרה עכשיו פתאום?

לפני הפגישה השניה עם הקבן קראתי טארגט21, אבל הגעתי לקב"נ אחר, וכל השיחה לא הלכה לי טוב. נגררתי לויכוח איתו, ובסוף, למרות שזרכתי לו מפשטים בסגנון של "אם אתה לא תעזור לי, אז אחשוב על דרך אחרת לצאת מהצבא" והסברתי, שאני פשוט לא יכול לקום בבוקר ואין כוח להמשיך וכ"ו וכ"ו, הוא הכריז שאני בריא נפשית ואין לו מה להתערב כאן.

אז אני רוצה לשאול, האם יש טעם לבוא שנית לקב"נ שהחליט שאני בריא, או שצריך ללכת לקבן שלישי? והאם קטע של נפקדות עוזר במקרה של עתודעים?
organo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי organo » 05 אפריל 2010 22:12

לא רוצה לבאס אבל נראה לי שלעתודאים מאוד קשה לצאת מהצבא, עם כמה שאני מרגיש אמפתיה
למצב שלך.
יכול להיות מאוד שאני טועה, אבל נראה לי שבשילוב עם טרגט 21, הוא צריך להפסיק לתפקד, פשוט לשבת ולבהות
בקיר, וכשאומרים לו לעשות משהו אז להגיב באדישות ואיטיות, ככה אולי יגיע גם לכלא והוא יאבד את הערך שלו בעניי צה"ל.
ככה גם כשקבנים ופסיכיאטרים ישאלו לחוות דעת של מפקדים אז הם יגידו שהוא לא מתפקד ולא מדבר ונראה בדיכאון..
נראה למישהו דרך פעולה הגיונית?
דונגל
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דונגל » 06 אפריל 2010 00:27

גם אני הייתי עתודאי. זה תלוי מאוד גם במצב שלך, לאיזה מקצוע אתה שייך ובאיזה שלב אתה מנסה לצאת.
זה טוב שאתה לא ממתין יותר מדי.

וכן, כדאי מאוד ללכת שוב לקב"ן. יש קב"נים שינסו לגרור אותך לויכוחים וכן הלאה כדי להראות שאתה רציונאלי ובעל דעה וכל זה.
זה כמובן מטופש, ולא פסיכולוגיה, אבל יש כאלה שאוהבים לשחק.

תראה, לך אליו עוד פעם, ומקסימום, אתה יכול ללכת לאחד אחר.
חשוב חשוב חשוב: לא לתפקד בכלל בעבודה. גם אם זה יגרור בסופו של דבר כלא. כלא זה לא נורא לכמה ימים, במיוחד אם יש לך קמ"א.
תעשה דברים שאחרים עשו - תסגור את עצמך בשירותים לכמה שעות. שילחצו, שידפקו בדלת, שים את הראש על בין הברכיים כשהם באים ואל תענה. ככה, עד שיגמר היום או עד שתראה שהם באמת מוטרדים ואז תצא. תשתדל כמה שפחות לדבר, להסביר, להיות נחמד וכל זה. אתה מדוכא מעכשיו.
דבר נוסף - ההורים תומכים בך? הם יכולים להתקשר למפקדים ולקב"ן ולצעוק קצת?
ruslan
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ruslan » 11 אפריל 2010 11:51

הפסקתי לתפקד די מזמן. בערך בשלשב שכבר לא היה לי איכפת לא מכלא ולא מכלום.

אמא שלי תומכת בי, ורוצה לעזור, אבל יש בעיה, שהיא לא יודעת עברית. היא תנסה להתקשר ולבקש משהו שמדבר רוסית.

יש לי שאלה לגבי פסיכיאטר פרטי: איך עושים את כל התהליך, כמה זה מפגשים עד שהוא נותן לי חחות דעת, מה צריך להיות בחוות דעת שהוא נותן, כמה בערך עולה ביקור? כל דבר שתולו להסביר מאוד יעזור לי.

תודא מראש לכולכם.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 12 אפריל 2010 21:59

אתה יכול ללכת לפסיכיאטר דרך קופת חולים, זה יצא יותר זול.[לא זול, כמובן. אבל יותר]
אבל לא כל פסיכיאטר של קופת חולים נותן פטור לצבא, אז הממ תברר לפני.
והממ אם אתה רוצה על בטוח, חפש בדפי זהב או באינטרנט. ותתקשר אליו

רק בהצלחה בחור, ושלא תדע עוד צער, אה סליחה - צה"ל.

אם אתה צריך עוד משהו, רק תגיד
ruslan
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ruslan » 12 אפריל 2010 23:11

לא הבנתי כמה דברים:
אורח כתב:אתה יכול ללכת לפסיכיאטר דרך קופת חולים.

איך אני עושה את זה? הרי הוציאו אותי מקופת חולים ברגע שהתגייסתי.
ואם אתה יודע, כמה זה עולה, כי לשלם עכשיו 1000 שקל אין לי...
אורח כתב:לא כל פסיכיאטר של קופת חולים נותן פטור לצבא, אז תברר לפני.

איך אני מברר? פשוט מתקשר ושואל אם הוא מוכן לתת חו"ד לצבא?
אורח כתב:אם אתה רוצה על בטוח, חפש בדפי זהב או באינטרנט.

אבל אז זה יוצא הכי יקר, נכון? למה זה יותר טוב מאשר דרך קופת חולים? כמה זה עולה במקרה הזה?

אני אשמך לכל הבההרה בנושא, כי לא מצאתי באתרים שום הסבר מפורט לגבי הנושא של פסיכיאטר אזרחי.

ותודה רבה לכל מי שענה ועוד יענה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 אפריל 2010 17:04

הממ צודק, לא חשבתי על זה התבלבלתי לגמריי. קופת חולים לא אופציה.

והממ בקשר לפסיכיאטר, כן. תשאל אותו בטלפון אם הוא נותן חוות דעת מראש, שלא יווצר מצב שבסוף לא יתן לךוזה יוצא מאוד יקר, לא יודע בדיוק כמה לפגישה.

בהצלחה.

סליחה שבלבלתי אותך

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 9 אורחים