מעוניין בחוות דעת לגבי מצבי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

CaptainGod
יצירת קשר:

מעוניין בחוות דעת לגבי מצבי

הודעהעל ידי CaptainGod » 08 ינואר 2011 17:38

שלום...אז ככה:
התגייסתי לפני קצת יותר מ5 חודשים כלוחם בתותחנים.
במהלך השירות סבלתי נורא ועברתי מספר משברים אבל החלטתי לתת את כולי ולנסות למרות זאת.
סיימתי את הטירונות בהצלחה והתחלתי אימון מתקדם.
לפני כשלושה שבועות הגעתי לבסיס בהרגשה נוראית, פניתי אל המפקד האישי שלי וספרתי לו איך אני מרגיש לגבי התפקיד שלי בפעם השלישית, ובפעם השלישית ענה לי ״אני מבין, אבל יש כרגע עבודה לעשות אז תרגע רבע שעה ותגיע״...
באותו רגע הרגשתי שאני לא מסוגל יותר וברחתי כמספר דקות לאחר השיחה איתו...
כשהגעתי הביתה נהלתי שיחה ארוכה עם הורי וסיפרתי להם איך אני מרגיש והחלטתי שלא משנה מה אני עובר לתפקיד לא קרבי ופחות מלחיץ.
התקשרתי לאחד המפקדים שלי ושאלתי מתי לחזור מחר ובבוקר הגעתי לבסיס נחוש לעבור תפקיד אך במצב רגשי רע מאוד...
משם במשך תשעה ימים נפגשתי 3 פעמים עם הקב״ן, ספרתי לו כמה שקשה לי עם כל הלחץ ושאני מרגיש בפינה אל מול המערכת הצבאית...
הוא דיבר עם הפסיכולוג שלי שהתראתי איתו במשך שנתיים עד שהתגייסתי והודיע לי בפגישה השלישית שיוצי אותי מתפקידי הנוכחי לתפקיד לא קרבי.
מאז אני מחכה בבסיס (קבלתי ריתוק על הנפקדות) ואני מרגיש ששום דבר לא זז, המסו״ל (שווה ערך למ״פ רק בתותחנים) כבר אמר גם הוא שאני אצא מהמערך הקרבי אבל חוץ מזה שום דבר לא זז, הם ממשיכים ללחוץ עלי להשתתף בלו״ז ואני כל הזמן מתנגד ונשאר באוהל...

אז השאלה העיקרית שלי היא האם לדעתכם אני קרוב למטרה כמו שאני חושב?
אני מפחד שאם אני לא ישתתף אז המסו״ל ידפוק אותי בתפקיד גרוע אבל מצד שני אני מפחד שהוא ישנה את דעתו ויחליט שאני כן כשר לתפקיד...
איך לדעתכם עלי לפעול במצב הנוכחי?
תודה רבה~
ace2866
יצירת קשר:

Re: מעוניין בחוות דעת לגבי מצבי

הודעהעל ידי ace2866 » 10 ינואר 2011 14:47

CaptainGod כתב:שלום...אז ככה:
התגייסתי לפני קצת יותר מ5 חודשים כלוחם בתותחנים.
במהלך השירות סבלתי נורא ועברתי מספר משברים אבל החלטתי לתת את כולי ולנסות למרות זאת.
סיימתי את הטירונות בהצלחה והתחלתי אימון מתקדם.
לפני כשלושה שבועות הגעתי לבסיס בהרגשה נוראית, פניתי אל המפקד האישי שלי וספרתי לו איך אני מרגיש לגבי התפקיד שלי בפעם השלישית, ובפעם השלישית ענה לי ״אני מבין, אבל יש כרגע עבודה לעשות אז תרגע רבע שעה ותגיע״...
באותו רגע הרגשתי שאני לא מסוגל יותר וברחתי כמספר דקות לאחר השיחה איתו...
כשהגעתי הביתה נהלתי שיחה ארוכה עם הורי וסיפרתי להם איך אני מרגיש והחלטתי שלא משנה מה אני עובר לתפקיד לא קרבי ופחות מלחיץ.
התקשרתי לאחד המפקדים שלי ושאלתי מתי לחזור מחר ובבוקר הגעתי לבסיס נחוש לעבור תפקיד אך במצב רגשי רע מאוד...
משם במשך תשעה ימים נפגשתי 3 פעמים עם הקב״ן, ספרתי לו כמה שקשה לי עם כל הלחץ ושאני מרגיש בפינה אל מול המערכת הצבאית...
הוא דיבר עם הפסיכולוג שלי שהתראתי איתו במשך שנתיים עד שהתגייסתי והודיע לי בפגישה השלישית שיוצי אותי מתפקידי הנוכחי לתפקיד לא קרבי.
מאז אני מחכה בבסיס (קבלתי ריתוק על הנפקדות) ואני מרגיש ששום דבר לא זז, המסו״ל (שווה ערך למ״פ רק בתותחנים) כבר אמר גם הוא שאני אצא מהמערך הקרבי אבל חוץ מזה שום דבר לא זז, הם ממשיכים ללחוץ עלי להשתתף בלו״ז ואני כל הזמן מתנגד ונשאר באוהל...

אז השאלה העיקרית שלי היא האם לדעתכם אני קרוב למטרה כמו שאני חושב?
אני מפחד שאם אני לא ישתתף אז המסו״ל ידפוק אותי בתפקיד גרוע אבל מצד שני אני מפחד שהוא ישנה את דעתו ויחליט שאני כן כשר לתפקיד...
איך לדעתכם עלי לפעול במצב הנוכחי?
תודה רבה~

הייתי בול במצב כזה, קיצור תעשה כמה שיותר בלאגן ותסרב לכל דבר אני מדגיש כל דבר אפילו תסרב לאכול אם צריך, הם ינצלו אותך ויוציאו לך את הנשמה עד שתעוף משם. כנראה שגם יגידו לך ששום דבר לא זז כי אתה "בעונש ריתוק" (חרטה רצינית) וגם תלך לקב"ן כמה שיותר תשגע אותו.

תחשוב עם עצמך גם אם תפקיד שהוא רק "לא קרבי" זה באמת מה שאתה רוצה, כי אם תדבר עם הצבא ככה אז יתקעו אותך תומך לחימה בתותחנים ותאמין לי שזה יכול להיות יותר משביז מקרבי...

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 36 אורחים