התהליך של היציאה מהצבא קשה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

dudu19
יצירת קשר:

התהליך של היציאה מהצבא קשה

הודעהעל ידי dudu19 » 21 יולי 2011 20:12

היי, התהליך כבר אורך הרבה זמן כנראה שאני עושה משהו לא נכון...
זה הפוסט האחרון שלי לרקע כללי לסיפור: viewtopic.php?f=2&t=12146

כבר ממרץ חשבתי שאני רוצה לצאת מהצבא כי הרגשתי על הפנים כל שנייה שהייתי בבסיס, זה עוד שהייתי בטכני בחיפה.
הייתי עריק 49 יום + נפקד = 15 כלא ועוד 10 יום מעצר. אחרי זה נפגשתי עם קבן (קפ"ס בחיל האוויר) בטכני ורמזתי לה על הרצון שלי לצאת מהצבא + דמות דיכאונית בלי חברים. אחרי הפגישה היא אמרה שהיא תמשיך איתי בטיפולים וקבעה לי קה"ס 43, ובקיצור נפלטתי לימ"מ מהטכני. הקפס"ית הבטיחה לי יומיות וכמובן זה שקר... בקיצור הגעתי לימ"מ ומשם קבעו שאני יהיה באפסנאות בבסיס סגור שהיציאות שמה 11\3 זה בסיס מבצעי - חצור
אמרתי לה אבל הקפסית הבטיחה לי יומיות ושטויות.. בקיצור הגעתי לחצור בלי רצון ושוב התחיל אצלי הדיכאון והעצבים על המערכת ובראיון עם הקצינה שהיא מפקדת הגף אמרתי לה בבירור אני לא הולך לעשות פה 11 \ 3 אלא יומיות והיא זימנה לי תור לקפסית וראיתי במקרה באותו יום את הקפסית. הקפסית עברה על ההיסטורה הרפואית שלי שנפגשתי עם הקודמת עוד בטכני ושאלה אם אני רוצה לצאת מהצבא אמרתי לה כן אני חושב על זה כבר יותר מ 3 חודש והיא אמרה טוב אחר כך נדבר על זה... ובסוף לא דיברנו על זה. במהלך הפגישה היא ניסה להבין למה אני לא יכול יומיות ושוב אמרה אם יש לי חברים אמרתי לה ללא בקושי
ושאני מנגן בגיטרה ומלחין שירים ובמחשב וככה עובר היום שלי, בסוף היא קבעה לי עוד תור לעוד שבועיים (~~!!) ואמרתי לה מה אני יעשהה עכישו אין לי כח לחזור!! היא אמרה אין ברירה, אמרתי טוב אני יחכה. עכשיו השאלה שלי מה הלאה? היא הרי שאלה אם אני רוצה לצאת מהצבא ואמרתי לה כן.. מה הלאה? היא מעבירה את זה? או יכולה להעלים? כי אני לא זוכר שהיא הקלידה את זה במחשב בזמן שאמרתי לה.. מה אני יעשה בפגישה הבאה (השלישית שלי) כי אני מת כבר להשתחרר !!! אמרתי לה שאני חושב שהשירות הצבאי מאוד חשוב אבל הבנתי שהוא לא בשבילי ושאני רוצה לצאת... בקיצור היום עקצתי מהמפקד שלי חופש סתם אמרתי לו שיש לי איזה מיון ויום ראשון אני רוצה להוציא גימלים כדי להירגע

מה דעתכם? המלצתכם?
אורח

Re: התהליך של היציאה מהצבא קשה

הודעהעל ידי אורח » 21 יולי 2011 20:49

טוב תקשיב אחי,
קודם כל יש אופציה שהיא חושבת שאתה שרוי בדיכאון כמו שאמרת, ורוצה לראות איך תהיה עוד שבועיים
כי אפיזודת דיכאון אמורה להימשך לפחות שבועיים.
בפגישה הבאה אתה אומר לה שהפסקת להלחין ולנגן, שאתה לא מסוגל, שאתה שונא את זה.
שאתה לא מצליח לאהוב שום דבר, לא לאהוב ולא להנות מכלום.
אתה חייב להחמיר את זה ולגרום לה להבין שאתה לא מסוגל להמשיך עוד שניה במצב הנוכחי
אתה מראה לה שאתה במצב לא טוב אבל אתה מאופק, מי שמאופק עוד מצליח להתמודד.

תשבור את הכלים, אל תתבייש, לא תפגוש את האנשים האלה אחרי שתשחרר.
תחמיר הכל, היא צריכה לחשוב שאין לך סיבה לקום בבוקר יותר.

ועוד משהו, קה"ס 43 אם אני לא טועה אמור להיות מלווה במינמום ת"ש 3 נפשי.
אז איך שמו אותך בבסיס סגור?
תבדוק את זה. הקפסית שלך לא אמרה לך כלום על ת"ש?
dudu19
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dudu19 » 21 יולי 2011 21:06

היי, תודה קודם על העצה וכן הרצון שלי להשתחרר ענק ובגלל זה אני לא יושב בצד ושותק. יש לי קה"ס 43 וזה רשום במחשב והכל.. ורק הגעתי לבסיס יש לי חודש הסתגלות כי זה נהוג פה ככה לכולם ואז אחרי החודש זה 11 \3 כי זה חיל האוויר ובסיס מבצעי ובלה בלה... והיא לא אמרה דבר על הקהס 43 אבל קצינת המיון אמרה שכן אבל אמרה שזה לא מה שיביא לי יומיות .. בקיצור עבדו עליי וחשבתי שיהיה לי יומיות בדוק ונשבר לי אני לא ילחם כבר על להשיג יומיות אני ילחם על לצאת מהצבא לא ברצון שלי שאני יצא דפוק עם בעיות נפשיות חמורות מהצבא רוצה להיות חופשי ולחייך וכבר תקופה ארוכה מאוד מאז שהתגייסתי לא היו לי התפרצויות צחוק או חיוכים של ממש.. =\
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 יולי 2011 22:05

מבין אותך אחי אבל תמיד תזכור שזה יגמר בקרוב וזה עניין של זמן
ואז תשכח מכל הרע שהיה ותבין שיש חיים אחרי צה"ל!
אני כמעט בטוח שקה"ס 43 מלווה בת"ש 3 ממליץ לך לבדוק את זה עם המשקית ת"ש או עם הרכזת כח אדם,
אם לא הולך אז אפילו לפנות לקפ"צ ולשאול.
yudencow
יצירת קשר:

הודעהעל ידי yudencow » 02 אוגוסט 2011 22:17

תעקוץ אוצם בגימלים או תגיד להם שיש לך תור לרופא בתל השומר ותלך לברהן תל השומר. תביא איתך מכתב מפסיכיאטר/פסיכולוג אזרחי אם אתה יכול וכמו שזה לפני תעיד על חוסר תפקוד, אובדן משקל ורצון לפגיעה עצמית. תגיד שאתה רוצה להשתחרר רק אם שואלים אותך ולא ישר ובהצלחה.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 10 אורחים