יש לי פגישה עם הקב"ן בעוד פחות מחודש - צריך עזרה! אני מלש"ב

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

t77
יצירת קשר:

יש לי פגישה עם הקב"ן בעוד פחות מחודש - צריך עזרה! אני מלש"ב

הודעהעל ידי t77 » 18 אוגוסט 2011 01:31

////////
נערך לאחרונה על ידי t77 ב 05 אוקטובר 2011 14:47, נערך פעם 1 בסך הכל.
פרופיל21
יצירת קשר:

Re: יש לי פגישה עם הקב"ן בעוד פחות מחודש - צריך עזרה! אני מלש"ב

הודעהעל ידי פרופיל21 » 18 אוגוסט 2011 02:29

t77 כתב:שלום.
אני בן 17 שאמור להתגייס ביולי 2012 ככל הנראה לקרבי (פרופיל 82~97 אני לא בטוח, קרבי בקיצור).

אני יודע שאני לא מסוגל לשרת בקרבי מסיבות מוצדקות...
מחודש יולי אני נפגש עם פסיכולוגית שעזרה לי בקביעת פגישה עם קב"ן ובאמת קבעו לי פגישה לתחילת החודש הבא.

אני פוחד שמול הקב"ן אני לא אדבר על הדברים המשמעותיים שמטרידים אותי ו/או אני לא אתנהג משכנע מספיק...
אני בינתיים לא מעוניין לצאת על נפשי, אלא מעוניין לקבל יומיות ושירות נוח קרוב לבית.

הנה חלק מהבעיות שאני מעוניין להציג לקב"ן:
-יש לי פגם פיזי בגוף שאותו אני מסתיר מאנשים, לא יוצא לים או לבריכה, לא מוריד חולצה ובכלל זה מטריד אותי בחיי היומיום.
-אני מתקשה לישון מחוץ לבית, ובכלל להתנהג רגיל מחוץ לבית, אני לא הולך לשירותים אפילו אם אני צריך מחוץ לבית, בקושי אוכל ושותה, ממש גורם לעצמי לסבול עד שאני חוזר הביתה.
-יש לי משקפיים שאני מסרב לשים, אני יוצא רק עם עדשות מהבית ואני יודע שאני לא מסוגל להתעסק עם עדשות בשירות שאני ישן בבית...
-הפסיכולוגית טוענת שיש לי חרדות ואובססיות שקשורות לגוף שלי ופגמים שיש בי - איך להציג את זה אצל הקב"ן?
-אני הרבה זמן מבלה במחשבות שהן לפעמים דכאוניות וזה גורם לי לעיתים לחוסר תיאבון, נדודי שינה ואיבוד עניין בדברים...
-ההורים מודעים לבעיות האלה והם היו אלה שיזמו פגישה עם פסיכולוג כדי לעזור לי...
-לפני שנפגשתי עם הפסיכולוג היו לי הרבה חרדות לקראת הצבא שאני לא אצליח לפגוש קב"ן ולא אצליח לעמוד על שלי ולהשיג את התנאים והשירות המתאימים לי, וגם זה גרם לי לסוג של דכאון, חוסר עניין, תיאבון ונדודי שינה...

וזה עוד לא הכל, אני פשוט פוחד שאני אדפוק הכל אצל הקב"ן כי אני לא יודע לבטא את הקשיים שלי כמו שצריך, שזה יהיה בדיוק כמו בצו הראשון שיצאתי מטומטם ולא דיברתי על הקשיים שלי וחזרתי עם פרופיל 97 הביתה...

חבר'ה אני אשמח לעזרה, אני לא יודע למה לצפות בפגישה עם הקב"ן, אני חייב לצאת משם עם פרופיל נמוך ותנאים שיהיו נוחים לי!

לדעתי אתה צריך קודם לשנות את סדר העדיפויות שלך. קודם כל תרצה לטפל באמת בבעיות שלך, הצבא לא חשוב מספיק בשביל להזניח את עצמך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 אוגוסט 2011 03:50

t77 כתב:שלום.
אני בן 17 שאמור להתגייס ביולי 2012 ככל הנראה לקרבי (פרופיל 82~97 אני לא בטוח, קרבי בקיצור).

אני יודע שאני לא מסוגל לשרת בקרבי מסיבות מוצדקות...
מחודש יולי אני נפגש עם פסיכולוגית שעזרה לי בקביעת פגישה עם קב"ן ובאמת קבעו לי פגישה לתחילת החודש הבא.

אני פוחד שמול הקב"ן אני לא אדבר על הדברים המשמעותיים שמטרידים אותי ו/או אני לא אתנהג משכנע מספיק...
אני בינתיים לא מעוניין לצאת על נפשי, אלא מעוניין לקבל יומיות ושירות נוח קרוב לבית.

הנה חלק מהבעיות שאני מעוניין להציג לקב"ן:
-יש לי פגם פיזי בגוף שאותו אני מסתיר מאנשים, לא יוצא לים או לבריכה, לא מוריד חולצה ובכלל זה מטריד אותי בחיי היומיום.
-אני מתקשה לישון מחוץ לבית, ובכלל להתנהג רגיל מחוץ לבית, אני לא הולך לשירותים אפילו אם אני צריך מחוץ לבית, בקושי אוכל ושותה, ממש גורם לעצמי לסבול עד שאני חוזר הביתה.
-יש לי משקפיים שאני מסרב לשים, אני יוצא רק עם עדשות מהבית ואני יודע שאני לא מסוגל להתעסק עם עדשות בשירות שאני ישן בבית...
-הפסיכולוגית טוענת שיש לי חרדות ואובססיות שקשורות לגוף שלי ופגמים שיש בי - איך להציג את זה אצל הקב"ן?
-אני הרבה זמן מבלה במחשבות שהן לפעמים דכאוניות וזה גורם לי לעיתים לחוסר תיאבון, נדודי שינה ואיבוד עניין בדברים...
-ההורים מודעים לבעיות האלה והם היו אלה שיזמו פגישה עם פסיכולוג כדי לעזור לי...
-לפני שנפגשתי עם הפסיכולוג היו לי הרבה חרדות לקראת הצבא שאני לא אצליח לפגוש קב"ן ולא אצליח לעמוד על שלי ולהשיג את התנאים והשירות המתאימים לי, וגם זה גרם לי לסוג של דכאון, חוסר עניין, תיאבון ונדודי שינה...

וזה עוד לא הכל, אני פשוט פוחד שאני אדפוק הכל אצל הקב"ן כי אני לא יודע לבטא את הקשיים שלי כמו שצריך, שזה יהיה בדיוק כמו בצו הראשון שיצאתי מטומטם ולא דיברתי על הקשיים שלי וחזרתי עם פרופיל 97 הביתה...

תשמע אם תגיד את מה שכתבת אתה באמת לא תקבל כלום, כי אתה עושה את "מה שנראה לך" שצריך...אבל כל מה שרשמת אלה תירוצים ממש מטופשים שלא עושים רושם על אף אחד, לא מרכיב משקפיים עלק... תעשה לי טובה........... פחחחחחחחחחח
בקיצור מי שלא מתאים לצבא זה מי שלא מתפקד, כל סיפורי הסבתא שתספר לקבן לא ישנו כלום, ואתה לא מתחיל לספר סיפורים מטופשים כמו הסיבות שלך אצל הקבן, אלא פשוט עונה לשאלות שלו........ תקרא עוד בפורום כי מצבך גרוע מאוד.

חבר'ה אני אשמח לעזרה, אני לא יודע למה לצפות בפגישה עם הקב"ן, אני חייב לצאת משם עם פרופיל נמוך ותנאים שיהיו נוחים לי!

רוצה לשרת או לא?
t77
יצירת קשר:

הודעהעל ידי t77 » 18 אוגוסט 2011 10:23

רבאק מה נפלתם עליי, אני באתי לפה לבקש עזרה לא לקבל ממכם חרא לפנים.
באתי לפה כי אני צריך עזרה, כלום ממה שאמרתי זה לא סיפורי סבתא, אני זרקתי המון כסף על פסיכולוג שהמטרה היא בעיקר להגיע לקב"ן ולקבל מה שמגיע לי.

פרופיל21 לא הבנתי למה אתה מתכוון - אני רוצה לטפל בבעיות שלי, בשביל זה הלכתי לפסיכולוג, בשביל זה יש לי קב"ן עוד כמה שבועות ובשביל זה אני פה, כדי לקבל עזרה מכאלה שיש להם נסיון בעניין...

ו"אורח", אם יש לך כמה דברים שאני יכול לקרוא בפורום שיעזרו לי, אשמח לקבל אותם, אני חסר נסיון אני לא יודע למה לצפות אצל הקב"ן ולא יודע מה אני צריך או לא צריך לקרוא כי אני משוכנע שהבעיות שלי אמיתיות ואני לא צריך להמציא שום דבר.

ובקשר לאם אני רוצה לשרת או לא, אני מעדיף קודם כל לנסות שירות קרוב לבית שאוכל להגיע הביתה כל יום, שירות קרבי אני לא מסוגל לתפקד בשום אופן.
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 18 אוגוסט 2011 10:25

תאגוד את כולם יחד. מה קיבלת? אדם עם חרדות [אפילו הייתי אומר חרדת נטישה],
הערכה עצמית נמוכה וחוסר בטחון. להוציא אותך מהצבא על ההתחלה - אני בספק.
אבל להקל עליך - אני חושב שזה אפשרי בהחלט.

לגבי ההתנהגות אצל הקב"נ - אתה לא אמור לאבחן את עצמך אצלו, זה התפקיד שלו.
אתה אמור לספר על מה שעובר ועבר עליך, הדברים האלו שמפריעים לך.
אם זה ייקל עליך, קח זמן מה מראש ותכין לך מין רשימה קטנה של דברים שהיית רוצה להגיד לו,
כדי לא ללכת לאיבוד תוך כדי השיחה. לקב"נ תסביר שאתה נכנס ללחץ מאינטראקציה עם גורמים זרים,
ולכן אתה שוכח את קו המחשבה שלך.

תרגיש חופשי להביע רגשות, אם זה לבכות או אם זה לרעוד בפאניקה. זה ייתן אמון.

במידה וזה עובד, ומחייבים אותך ללכת לקרבי - תסתגר בשירותים כאילו מכאן אתה הולך לא לבא"ח,
אלא להוצאה להורג.

זכור שהרבה מזה תלוי בכוח הרצון שלך.
"הרוח הפיאודלית, של מי המדינה? של אנשי הכסף, או אנשי הנשמה?"
- אל תפנו אלי בהודעות פרטיות. סביר להניח שלא אענה.
t77
יצירת קשר:

הודעהעל ידי t77 » 18 אוגוסט 2011 10:34

תודה Spor.

בקשר לרשימה, להכין אשכרה דף עם דברים שאני רוצה להגיד? כי אני מרגיש שאני בקלות יכול ללכת לאיבוד במה שיש לי להגיד, ולצאת משם בהרגשה שלא דיברתי על הכל.

אני מאוד לא רוצה לדפוק את כל המאמץ שהשקעתי, הכסף והזמן שבזבזתי בכדי לפגוש קב"ן.
בינתיים אני לא מעוניין לצאת לגמרי משירות, אם יקחו את הבעיות שלי בחשבון ויתנו לי שירות נוח אני לא אצא מהצבא, אחרת אני אשקול באמת לצאת.

בקשר להתנהגות אצל הקב"ן - איך אני אמור להתנהג בשפת הגוף, טון דיבור וכל זה?...
בפגישות עם הפסיכולוגית אני הייתי לרוב מופנם, סגור רגשית, מבט לרוב מושפל לרצפה, רגליים תמיד בתזוזה, ובקושי הייתי מדבר והיה לי קשה לבטא את הבעיות שלי...
וזה לא שעשיתי "הצגה", אלא ככה אני מתנהג במצבים כאלה, מאוד סגור ומופנם ואני פוחד שזה ימנע ממני לבטא ולציין את כל הבעיות שיש לי מול הקב"ן.
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 18 אוגוסט 2011 10:44

כן. תכין פשוט רשימה של דברים שהיית רוצה לדבר עליהם, ותרחיב על כל אחד מה שיש לך.
אצל הקב"נ, אל תגיד שאתה שוקל לצאת. אל תגיד שאתה נותן לצבא "צ'אנס".
פשוט תגיד שבאת בשביל עזרה. שבאזרחות טופלת אצל פסיכולוגית, ועכשיו אתה רוצה עזרה במסגרת הצבאית.

לגבי התנהגות - טארגט נותן כמה כיוונים, אבל אל תִנעל על זה.
סימנים כאלו הם אוסף, ואם תגזים ותתנהג ותראה את כולם יחד, זה עלול לעורר חשד.
http://www.shimigold.com/Articles/617.aspx
תקרא ותפנים את הסימנים הרלוונטיים כלפיך [התגוננות וחוסר בטחון].
שמור על טון דיבור איטי וחלש. מעבר לזה - התנהג בדיוק כמו שהמוח שלך דורש באותו הרגע.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 אוגוסט 2011 12:08

t77 כתב:תודה Spor.

בקשר לרשימה, להכין אשכרה דף עם דברים שאני רוצה להגיד? כי אני מרגיש שאני בקלות יכול ללכת לאיבוד במה שיש לי להגיד, ולצאת משם בהרגשה שלא דיברתי על הכל.

אני מאוד לא רוצה לדפוק את כל המאמץ שהשקעתי, הכסף והזמן שבזבזתי בכדי לפגוש קב"ן.
בינתיים אני לא מעוניין לצאת לגמרי משירות, אם יקחו את הבעיות שלי בחשבון ויתנו לי שירות נוח אני לא אצא מהצבא, אחרת אני אשקול באמת לצאת.

בקשר להתנהגות אצל הקב"ן - איך אני אמור להתנהג בשפת הגוף, טון דיבור וכל זה?...
בפגישות עם הפסיכולוגית אני הייתי לרוב מופנם, סגור רגשית, מבט לרוב מושפל לרצפה, רגליים תמיד בתזוזה, ובקושי הייתי מדבר והיה לי קשה לבטא את הבעיות שלי...
וזה לא שעשיתי "הצגה", אלא ככה אני מתנהג במצבים כאלה, מאוד סגור ומופנם ואני פוחד שזה ימנע ממני לבטא ולציין את כל הבעיות שיש לי מול הקב"ן.

SPOR הוא מלך העצות הגרועות פה בפורום... תקשיב לו ותגיע רחוק...

הקבן הוא לא הפסיכולוג שלך, אין לו זמן להקשיב לדף של השטויות שלך, וקרוב לוודאי שהוא ישאל אותך שאלות וזהו. הוא לא כזה נחמד כמו הפסיכולוג כי אתה לא משלם לו.

שירות נוח מהצבא? אני מקווה שתחזור לפה אחרי שתהיה פקיד 8-17 ותספר איזה כיף ונוח זה :)
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 18 אוגוסט 2011 15:06

זה מתחיל להמאס שאתם קוטלים את מה שאני אומר בלי להציע משהו חכם יותר.
לבוא וללכלך גם אני יכול, אבל ברגע שצריך להגיד משהו חכם, כולכם משום מה סותמים את הפה.
t77
יצירת קשר:

הודעהעל ידי t77 » 18 אוגוסט 2011 15:15

במקום להיות כל כך טובים בלקטול ולבאס, תהיו טובים בלעזור אם אתם כל כך מבינים.
עוד מעט יש לי קב"ן ואני צריך כמה שיותר עזרה, ואני לא רוצה לדפוק את זה.

אם אתם אומרים שמה שהדברים שציינתי הולכים להחזיר אותי הביתה בלי שינוי, אז מה אתם בעצם מציעים? שאני אמציא דברים ואעשה הצגות? אם כן, כמו מה?
מה מהדברים שציינתי עדיף שאני לא אגיד או עדיף שאני אתמקד בהם?
למרות שלפי התגובות שלכם זה נשמע כאילו כל מה שאני אגיד זה יראו כסיפורי סבתא טפשיים...
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 18 אוגוסט 2011 18:13

לא כדאי לך לקחת ללב, יש כאן כותבים שהם לפעמים בוטים. זה לא משהו אישי כלפיך.

אני לא יודע מה הקב"ן יעשה, כי אני לא יודע מה השיקולים שלו או מה בדיוק תגיד לו. אבל קודם כל כדאי לך להירגע - לא הכל תלוי בפגישה הזו, ואתה בוודאי לא "תהרוס הכל ותבזבז את כל מה שהשקעת" אפילו אם הקב"ן יסרב לעשות כל דבר שהוא. אפשר לבקש קב"ן פעם נוספת, ואפשר גם לדבר עם קב"ן במהלך השירות. הקב"ן יכול לתת לך ציון קה"ס (קשיי הסתגלות), שהחל מרמה מסוימת מונע ממך לשרת בקרבי למרות הפרופיל, אבל לא בהכרח נותן יומיות, והוא יכול גם להפנות אותך לפסיכיאטר ולהוריד פרופיל, שעושה דבר דומה. אולי הדברים שאתה אומר יישמעו כתירוצים ואולי לא, אבל אם הם אמיתיים אז אתה צריך לגרום לקב"ן להתרשם כך. אנחנו לא יכולים להגיד לך מה להגיד ואיך לדבר, ולא יכולים לחזות איזה רושם זה יעשה על הקב"ן ומה הוא יחליט. עם זאת, כדאי לך לדבר ולא להיות עצור מדי - מה שלא תגיד לו, הוא לא יידע. גם אני לא אהבתי בכלל לדבר על עצמי כך אצל הקב"ן והפסיכיאטר, אבל בכל זאת דיברתי ואמרתי את מה שרציתי.

כדאי לך שחוות הדעת של הפסיכולוגית תהיה מול הקב"ן, זה יקנה אמינות לדברים שלך - אז אולי כדאי להביא עותק שלה לכל מקרה. לא כדאי לך לשקר או לעשות הצגות, כי יש לך דברים אמיתיים לומר ואתה צריך לפחות לנסות להעביר אותם, והם הרבה יותר אמינים ממה שתנסה לעשות (הרבה מנסים). לדעתי לרשום ולזכור דברים שאתה צריך להגיד זה רעיון טוב, אך לא להגיד אותם כרשימת מכולת וכלמידה בעל פה, וגם לא להקריא אותם מול הקב"ן, אלא להסביר לקב"ן איך אתה מרגיש בנושאים השונים שציינת לעצמך. אתה יכול גם לרשום מכתב שבו אתה מסביר מה אתה מרגיש - כך אני קיבלתי פגישה עם קב"ן בצו הראשון, וכך גם ידעתי שהקב"ן והפסיכיאטר רואים את עיקרי הדברים עוד לפני שדיברו איתי.
t77
יצירת קשר:

הודעהעל ידי t77 » 19 אוגוסט 2011 16:44

תודה על התשובות.

יש כמה דברים ממה שציינתי שכדאי לי להתמקד בהם? או דברים כאלה שעדיף שלא אגיד?
האם כדאי להעזר בטרגט 21? או פשוט להיות אמיתי ולדבר על בעיות אמיתיות שיש לי? (שד"א כוללות כמה דברים מטרגט 21, כמו חוסר תיאבון, קשיי שינה, ומחשבות דכאוניות לעיתים...)

העובדה שנפגשתי עם פסיכולוג וההורים שיזמו הכל יכולה לעזור במשהו?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 אוגוסט 2011 19:58

כן, תקרא את טרגט 21 כדי לדעת מזה קב"ן בכלל ובכדי לקבל המלצות איך להתנהג אם אתה חושש,
תביא לו את החוו"ד מהפסיכולוגית ויהיה בסדר.
מוכן להתערב שהוא יפנה אותך לפסיכיאטר שיאבחן לך OCD ויתן לך פרופיל 64 ת"ש 2 ומעקב קב"ן ישירות ליומיות. בהצלחה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 אוגוסט 2011 20:02

ועוד משהו אחי, אל תהיה פנטזיונר.
לא מעטים האנשים שפנו לקב"ן וציפו לקבל תוך פגישה או שתיים הקלות בשירות.
אז זהו, זה לא יקרה.
הוא ירשום לך שצפויים להיות לך קשיי הסתגלות, זה מה שיפגיש אותך עם קב"ן כבר בטירונות
ושם כבר תוכל לקבל את דרגת הקה"ס שלך ועם הזמן גם את ההקלות.
משוחרר טרי

הודעהעל ידי משוחרר טרי » 20 אוגוסט 2011 20:27

אל תתיחס לכל מי שמנסה לקטול פה אני לא מבין מה המטרה שלהם בלהגיב תגובות כאלה ממש מפגרים לדעתי...

בכל מקרה זה מה שאני חושב :

תבקש מהפסיכולוגית האזרחית שלך שתוציא לך חוות דעת עם מסקנות מכל הפגישות שלך איתה...אתה תראה מה היא רושמת בחוות דעת, תעבור על זה טוב טוב ותלמד כל מה שכתוב שם ותבנה לפי זה סיפור בראש שלך.
קח איתך את החוות דעת הזאת לפגישה עם הקבן - הוא כבר יקרא את החוות דעת ולפי זה ישאל אותך שאלות כדי לאבחן אותך...פשוט תענה על השאלות שלו בהתאם לחוות דעת וכבר יהיה בסדר הוא יתן לך קהס ותש בטוח לדעתי.
t77
יצירת קשר:

הודעהעל ידי t77 » 20 אוגוסט 2011 23:32

אני רוצה להשיג שירות קל, קרוב לבית וטירונות קצרה.
בשום אופן אני לא הולך לטירונות קרבית, ואני לא מסוגל לישון בבסיס רחוק מהבית...

אני פוחד שמה שציינתי פה זה לא מספיק, או שאני אשכח דברים וכל זה או שאני לא אהיה משכנע מספיק.

יש לכם עצות על מה כדאי לי להתמקד אצל הקב"ן?
יש לי סוג של פגם מולד בגוף (עיוות בבית החזה) שמרבית מהאנשים שסובלים מזה סובלים מדימוי עצמי מאוד נמוך, הביטחון ברצפה, ומחשבות דכאוניות, וכן לפעמים זה יכול לגרום לבעיות פיזיות והצבא מתייחס לזה כבעיה קוסמטית שלא מפריעה תפקודית וזה מצחיק אותי כמה שזה מטומטם... אין להם מושג כמה זה מפריע.
כדאי להדגיש ולהתמקד בזה?

וסתם שאלה, אני יכול לפנטז על להוציא פרופיל כמו 45, או שבלחץ אני יורד מפרופיל 72?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 אוגוסט 2011 00:40

t77 כתב:אני רוצה להשיג שירות קל, קרוב לבית וטירונות קצרה.
בשום אופן אני לא הולך לטירונות קרבית, ואני לא מסוגל לישון בבסיס רחוק מהבית...

אני פוחד שמה שציינתי פה זה לא מספיק, או שאני אשכח דברים וכל זה או שאני לא אהיה משכנע מספיק.

יש לכם עצות על מה כדאי לי להתמקד אצל הקב"ן?
יש לי סוג של פגם מולד בגוף (עיוות בבית החזה) שמרבית מהאנשים שסובלים מזה סובלים מדימוי עצמי מאוד נמוך, הביטחון ברצפה, ומחשבות דכאוניות, וכן לפעמים זה יכול לגרום לבעיות פיזיות והצבא מתייחס לזה כבעיה קוסמטית שלא מפריעה תפקודית וזה מצחיק אותי כמה שזה מטומטם... אין להם מושג כמה זה מפריע.
כדאי להדגיש ולהתמקד בזה?

וסתם שאלה, אני יכול לפנטז על להוציא פרופיל כמו 45, או שבלחץ אני יורד מפרופיל 72?

אם מתרשמים שהמצב לא טוב, אבל אתה רוצה לשרת, אז תקבל 45 או קה"ס גבוה, שזה אומר אותה משמעות בשבילך... טירונות לא קרבית ושירות כפקיד\עובד רסר\שטות אחרת שתקבל תלוי מה צריכים ומה ואיך אתה מבקש בבסיס שאליו ישבצו אותך.
כשמורידים פרופי נפשי ברוב המקרים המוחלט זה ל-45 שבד"כ לא מאפשר קורסים, שזה אומר בין השאר שלא יכולים לדחוף אותך לחרא כמו חימוש.
קבניסטי

הודעהעל ידי קבניסטי » 21 אוגוסט 2011 15:46

אחי, אני מבין את מה שאתה אומר אבל לצה"ל זה לא מספיק משכנע
תזכור תמיד שהקב"ן שיראה אותך ראה 200,000 חיילים שמתוכם 87% חירטטו לו,
הוא מכיר את כל הסיפורים ואת כל ההצגות,לרוב גם את טרגט21 וגם את הפורום שלנו.
בגלל זה, אתה צריך למצוא משהו שמייחד אותך, למצוא סיבה רצינית ומוחשית יותר.
ברגע שתגיד על הפגם המביך שלך, אתה תקבל אפשרות להתקלח לבד בטירונות באמצע היום במקום בשעת ת"ש.
וגם זה, לא בטוח שכל מה אתה אומר ישכנע אותם ויאמינו לך. זה צה"ל.
תחשוב על משהו קיצוני יותר, תגזים. רק ככה הם מבינים.
אני אומר לך חד משמעית זה לא יספיק לכלום. ואתה יכול להפסיק לדאוג, קרבי אתה לא תהיה.
וגם אם לא יצא כלום מהשיחה איתה, יש קב"נים גם בטירונות ובסדיר.
t77
יצירת קשר:

הודעהעל ידי t77 » 21 אוגוסט 2011 21:54

////////
נערך לאחרונה על ידי t77 ב 05 אוקטובר 2011 14:47, נערך 2 פעמים בסך הכל.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 21 אוגוסט 2011 22:30

t77 כתב:לפי מה שהבנתי פה בפורום רוב הסיכויים שאני לא אראה קב"ן פעמיים לפני הגיוס, אני מאוד פוחד לדפוק את ההזדמנות הזאת.

אני לא יודע ממה הבנת את זה. יש לך המון זמן עד הגיוס, ואם ידחו את הבקשה שלך הפעם, אז תבקש לראות עוד קב"ן, עם חוות דעת נוספת.
t77
יצירת קשר:

הודעהעל ידי t77 » 21 אוגוסט 2011 23:10

פרופילניק כתב:
t77 כתב:לפי מה שהבנתי פה בפורום רוב הסיכויים שאני לא אראה קב"ן פעמיים לפני הגיוס, אני מאוד פוחד לדפוק את ההזדמנות הזאת.

אני לא יודע ממה הבנת את זה. יש לך המון זמן עד הגיוס, ואם ידחו את הבקשה שלך הפעם, אז תבקש לראות עוד קב"ן, עם חוות דעת נוספת.

בכל זאת, יש לך השערה איך הסיפור שלי ישפיע אצל הקב"ן? (לפי ההודעה האחרונה שרשמתי)
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 אוגוסט 2011 23:19

t77 כתב:הפגם שלי לא רק מפריעה לי בזה שאני מסתיר את הגוף, לא הולך לים וכל זה...
זה גם משפיע לי על חיי היומיום אני מתעסק בזה הרבה, זה יכול להיות קשור למחלה גנטית רצינית וכל אלה דברים שאני מתעסק בהם כל הזמן, ולפעמים גורמים לדכאונות בקיצור סיפור ארוך.
אפשרות להתקלח לבד זה ממש לא מספיק לי...
שאני מחוץ לבית אני פשוט לא יכול להתנהל כרגיל, לא אוכל כמו שצריך, לא ישן כמו שצריך, אפילו לשירותים אני לא הולך וזה לא כי אני לא רוצה...

נראה לכם שאני יכול להפוך את זה לדבר קיצוני? (כי הדבר הזה באמת קיצוני שדופק לי את כל האיכות חיים, ואני גם אדם חרדתי)
כדאי להתמקד בזה? זה דבר שאני באמת חווה, ואם אני יכול למנוע מעצמי לספר סיפורים לא נכונים זה יקל עליי.
אני יכול "לשחק" על זה? למרות שאני ממש לא משחק וזה רציני... הדבר הזה אמור להוריד פרופיל רפואי, אבל הצבא עובד על עובדות רפואיות עתיקות ומיושנות לפיהם מה שיש לי לא מפריע תפקודית.

אני גם רוצה להוריד את הפרופיל כמה שיותר לפני הגיוס, אני לא רוצה להגיע לטירונות של קרביים ושם באמת אני אאבד את עצמי ואחרי זה לרוץ אחרי קב"נים, אני לא בנוי לזה...
לפי מה שהבנתי פה בפורום רוב הסיכויים שאני לא אראה קב"ן פעמיים לפני הגיוס, אני מאוד פוחד לדפוק את ההזדמנות הזאת.

אתה חי בבית נכון? מתקלח? הולך לשירותים? אז למה נראה לך שזה ישכנע את הקבן שאתה לא יכול לשרת? אתה באמת חושב שהוא יאמין שאתה מתבייש ללכת לשירותים או להתקלח כשאתה לבד בגלל חזה הסנדלרים שלך?
אתה מתמקד בקקה...... והקבן יביא לך מענה לקקה כמו הסברים ושעת מקלחת לבד.
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 22 אוגוסט 2011 02:33

אישית, אני חושב שאתה עובד באופן מוטעה.
אתה בא לכאן לבקש הדרכה עד הפרטים הקטנים, ו-וודאות כזו אף אחד לא יכול לתת לך.
אתה יכול להגיד לקב"נ ולהגיד לו 'שמע, אני חושב שאני שמנמן. אני לא שלם עם הגוף שלי'.
אבל באחד המקרים אתה תראה כמו סתם אחד שעושה עניין מכמה קילו מיותרים,
ובמ'קב אחר אתה תהיה בולמי שמקיא ומזיק לגוף שלו על בסיס יומיומי.
בולמיה היא מחלה נפשית לכל דבר, ומזכה את המאובחנים בה בצבא בפרופיל נמוך מאוד.
קח את המקרה הזה כדוגמה, ונסה ליצור אובססיה שלמה סביב הבעיה שלך, שמונעת ממך תפקוד יומיומי תקין.
עצם הבעיה, זה פרט שולי. מה שמשנה זו הגישה שלך אליה -
האם זו אי נוחות מבחינתך, או אובססיה?
ברגע שהגישה שלך משתנה מ'לא נוח לי עם מי שאני', ל'אני נגעל ממראה הגוף שלי איך שהוא כרגע',
כאן יש עילה לבעיה נפשית. ורמז קטן בשבילך - חוסר הערכה פיזי ונזק לגופך, הרעבה לצורך העניין,
אלה דברים שלא סתם יעברו לקב"נ ליד הפרצוף.
t77
יצירת קשר:

הודעהעל ידי t77 » 22 אוגוסט 2011 11:52

//////
נערך לאחרונה על ידי t77 ב 05 אוקטובר 2011 14:48, נערך פעם 1 בסך הכל.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 אוגוסט 2011 03:19

אוקיי תישמע:
במרץ הייתה לי פגישה אם קב"ן. גם אני פחדתי שאני ידפוק את הכל בשיחה איתו ושישלחו אותי לקרבי למרות שברור שאני לא מתאים לזה. נפגשתי אם פסיכולוג על בסיס שבועי למשך כמה חודשים לפני-כן, וייצאתי משם אם חוות דעת, והמלצה לקב"ן לשחרר אותי על בסיס נפשי.
אילו הן הסיבות שבגללן רציתי להשתחרר:
- חרדות מעוד קשות משירות צבאי, בעיקר חשש מפני מערכת המשמעת והציות הצבעית, וחוסר היכולת שלי להתמודד אם הלחץ שהמפקד יפעיל. אם החרדות הגיעו מחשבות דכאוניות ברמה כלכך קשה שאני מתכוון לפרט (בו פשוט נגיד שחשבתי לא פעם ולא פעמיים על התאבדות).
- למרות שכל זה היה אמיתי לגמריי בלי אפילו חירטות אחד, אני אשקר אם אגיד לך שהדעות שפוליטיות שלי בנוגע לשירות צבאי וגיוס חובא לא היו מעורבות, מפני שהם היו חלק גדול מעוד מחוסר הרצון שלי להתגייס.

אתה בתך שואל את עצמך למה לעזאזל סיפרתי לך כרגע את הסיפור שלי, כשברור שהמטרה שלך בפתיחת הדיון הזה היא לקבל עזרה בשבילך, לפגישה שלך אם הקב"ן. הסיבה לכך היא שעל פי מה שכתבת בהודעה המקורית ועל פי הפירוט שנתתה בתגובות שלך על התגובות של אחרים, ברור לי שכמה שהמצב שלי היה גרוע, ברור שהמצב שאתה מתאר הוא הרבה יותר קיצוני, אז רציתי להראות לך שאם שיחררו אותי מצה"ל, הקב"ן יצתרך להיות חולה נפש כדי להתעלם מהמקרה שלך, ולכן כל עוד אתה תסביר את עצמך בצורה מובנת ואמינה, אין לך מה לדאוג, בתח כשה אתה רוצה להתגייס ואתה לא מעוניין בפתור, אלא רק בשירות קרוב לבית ועוד התחשבות במצב שלך בזמן השירות.

כמו שאמרו כבר כמה אנשים שהגיבו לפניי- על תפנטז, כי בכל זאת אי אפשר לדעת בוודעות שהניסיון שלי מהפגישה אם הקב"ן המסויים שאני ניפגשתי איתו הוא אותו נסיון שיהיה לכל אחד עם כל קב"ן אחר. אבל יש לי תחושה שיהיה בסדר וייתנו לך את כל ההקלות שמגיעות לך (כמובן אי אפשר להיות בתוכים, אבל דבר אחד כן בתוח: לא יגייסו אותך לקרבי, כי ברגע שהיחידות הקרביות יודעות שבכלל הייתה צריך להיפגש אם קב"ן הם לא יהיו מעוניינות בך בלי קשר לתוצאות הפגישה, בגלל דעות שליליות שלהן על אנשים שעוד לפני שהתגייסו כבר רצו לראות קב"ן). במיקרה שלי הקב"ן רק שעל אותי כמה שעלות קטנות בקשר לגיל שלי, התחביבים שלי, היחסים שלי אם ההורים ועוד כל מיני שאלות מאותו סגנון. הדבר היחיד שאוליי היה קשור איחשהו למטרת הפגישה היה השאלה "האם איי פעם ניסיתה לפגוע בעצמך פיזית?" והקב"ן עצר אותי מיד אחרי שאמרתי "לא" והמשיך לשאלה הבעה לפני שהספקתי להסביר שהיו פעמים רבות שחשבתי על זה. אחרי זה הקב"ן אמר לי לצאת מהחדר וקרה להורים שלי לדבר איתו למשך חצי שעה, ולפחות לפי מה שההורים שלי סיפרו לי אחר כך, הוא רק שעל שאלות מטומתמות כמו האם אמא שלי שתתה אלכוהול כשהיא הייתה בהריון איתי... ההורים שלי יצאו מהחדר של הקב"ן ואז הוא אמר לי "אתה משוחרר, הפטור הרישמי מצה"ל יישלח לך בדואר השבועות הקרובים. אני מציאה לך בכל זאת להתנדב, בהצלחה בחיים יא גבר".
כן, עד כדי כך פשוט... הבנתי שהפחד מלדפוק הכל ולבזבז את כל המעמץ והכסף הזה היה מיותר, ובעצם הכל היה פשוט מעוד, והפגישה אם הקב"ן בצו הראשון הייתה הפעם האחרונה שאיי פעם אני עצתרך אפילו לחשוב על הצבא, בדיוק כמו שהפסיכולוג הבטיח לי.

[url]רק תיקח כמה המלצות[/url]:
1. תבקש מהפסיכולוגית שכתוב לצבא מכתב אם החוועת דעת שלה מהפגישות איתך, ושהיא גם תמליח במכתב שיתנו לך את כל ההקלות שמגיעות לך בגלל המצב שלך.
2. אני בתוח שהסיבה לכך שהקב"ן לא ביקש ממני אפילו להגיד מילה אחת על המצב שלי ועל הסיבות שלי לא לשרת היא המכתב שציינתי להל"ן, שהגיאה אל הקב"ן כחודש לפני הפגישה שלו איתי, והיה מול העיניים שלו לאורך כל הפגישה. אני ממליץ לך לנשות לדחות את הפגישה אם הקב"ן לתאירך מאוחר יותר כדי לתת זמן למכתב להגיע ולקב"ן להכיר אותו מראש, זה באמת עוזר תאמין לי!
3. תשאל את הפסיכולוגית שלך אם היא מקירה פסיכיאטר מוסמך שיכול להוסיף חתימה שלו על המכתב, או אפילו לכתוב מכתב נוסף משלו. זה יכול לתרום בגלל אתה יודע איך זה היום אם כל אלא שעושים הצגות עצל הקב"ן... המלצה של פסיכולוג מוסיפה אמינות למה שאתה אומר, אך בכל זאת קיים חשד שהפסיכולוג עזר לך רק כי שילמתה לו הרבה כסף (וידוע שיש הרבה פסיכולוגים בארץ שבלי קשר לכסף שהם מקבלים הם נחמדים מעוד ומבינים והרצון שלהם לעזור למטופל הוא גדול הרבה יותר מהרצון שלהם להיות אמינים ולא לשקר לצבא). אין לי מושג למה, אבל כל חשד מפני חוסר אמינות נעלם ברגע שמדובר גם בפסיכיאטר, ולא רק בפסיכולוג. כנראה בגלל שלפסיכיאטר יש שמכויות משפטיות שאין לפסיכולוג, כמו לאשר לחולים לקחת תרופות שבדרך כלל אינן לחשבות חוקיות, ולכן הצבא מבינה שאין מצב שהוא ישקר בנוגע למצב בריאותי/נפשי של מטופל (פשע פלילי שיכול אפילו להוביל למעסר)
4. על תעשה הצגות, תהיה הכי אמיתי שאתה יכול להיות, ותסביר את כל החרדות, הבעיות והבקשות שלך בצורה הכי מפורטת וברורה שאתה יכול ומספיק לפני שהקב"ן עוצר אותך או שואל אותך שאלה אחרת. (חשוב! אם הוא רומז שהוא שמע מספיק והגיע הזמן לעבור לשאלה הבעה שלו או לנושא הבא על תמשיך לפרט על אותו דבר! זה יכול לגרום לו לחשוב שאתה עושה הצגות ושלמדדתה נעום שלם בעל פה, הדבר הכי גרוע בשבילך שהוא יחשוב.)

בהצלחה, מקווה שזה עזר
t77
יצירת קשר:

הודעהעל ידי t77 » 23 אוגוסט 2011 09:04

תודה אורח, הלוואי ולי ילך חלק כמו שלך הלך.
אני שלחתי את המכתב של הפסיכולוגית לצבא, אבל המכתב שלה לא כל כך "חריף", המכתב כן מעיד על החרדות שלי אבל לא בקיצוניות לכן אני אצטרך ממש יכולות שכנוע שהמצב כן קיצוני, שזו המציאות...

אם לדוגמא הוא ישאל אם אני רוצה לשרת, או איפה אני רוצה לשרת, באיזה סגנון לענות על שאלה כזאת?
אני מרגיש שאני מוכן לשרת או לפחות לנסות בתנאים כמו שאמרתי (קרוב לבית, יומיות, הקלות וכו'...) ולא ישר לצאת מהצבא למרות שאני חושב שהטירונות גם אם תהיה של חודש תהווה בעיה בשבילי.

מה אתם חושבים?
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 23 אוגוסט 2011 10:54

אתה לא יכול להתכונן לכל שאלה שהקב"ן עשוי לשאול, כי תמיד סביר שהקב"ן ישאל אותך שאלה כלשהי שלא התכוננת אליה. במקום זאת אתה צריך לענות על השאלות בצורה אמיתית - תגיד מה שאתה חושב. וקודם כל אתה צריך להחליט האם אתה רוצה בכלל להתגייס או לא, ובאילו תנאי שירות. אם, כפי שאמרת לנו, אתה כן רוצה להתגייס אבל לא לקרבי, אז זה מה שתגיד לו. על השאלה הזו, שהיא חשובה, קודם כל תענה לעצמך, ואז תענה לקב"ן (אם הוא ישאל). אנחנו לא יכולים לקבל את ההחלטה שלך במקומך.
t77
יצירת קשר:

הודעהעל ידי t77 » 23 אוגוסט 2011 17:21

אני מתכוון להיות אמיתי כי אני יודע שאני לא דורש דברים שלא מגיעים לי.
הבעיה שאני מרגיש שכל מה שיש לי להגיד מאוד מבולגן, ואני עלול לא להגיד דברים מאוד חשובים. מצד שני, אני לא רוצה לבוא יותר מדי מסודר אליו כי זה עלול להעיד על הפוך מאיך שאני מציג את עצמי, או שיכול להיות שאני טועה?

אם במקרה הוא לא ישאל אותי על דברים שאני רוצה וחשוב שאני אגיד, איך אני אוכל להכניס אותם לשיחה איתו?

אני קראתי בטרגט 21 והרבה סימנים של דיכאון שמופיעים שם הופיעו אצלי לא פעם אחת ולתקופות ארוכות יחסית, וחשוב לי שהוא ידע על זה. אבל אני פוחד שהנושא הזה לא יעלה אם אני אתמקד רק בחרדות שלי...

ד"א, כדאי לדחות את הפגישה עם הקב"ן? או שזה לא משנה? אם אפשר בכלל...
משוחרר טרי

הודעהעל ידי משוחרר טרי » 23 אוגוסט 2011 19:18

שמע הבעייה הכי גדולה שלך זה שאתה מפחד יותר מידי וחושב יותר מידי על מה שיהיה...
אני מבין אותך אני גם הייתי ככה אבל לא ברמה הזאת, אבל זה לא טוב להיות ככה.
פשוט תעבור על הסיפור 1000 פעם בראש שלך כמה ימים לפני הפגישה עם הקבן תיכנס ממש לדמות תחשוב על זה כל היום אל תוציא לך את זה מהראש, ואל תתחיל לתת לקבן הרצאות ולדבר יותר מידי פשוט תענה לשאלות שהוא ישאל אותך בהתאם לדמות אל תדאג הוא כבר ישאל אותך הכל ויוציא ממך הכל...אבל אתה חייב להיכנס לדמות ולא לפחד ולחשוב יותר מידי
t77
יצירת קשר:

הודעהעל ידי t77 » 23 אוגוסט 2011 22:10

משוחרר טרי כתב:שמע הבעייה הכי גדולה שלך זה שאתה מפחד יותר מידי וחושב יותר מידי על מה שיהיה...
פשוט תעבור על הסיפור 1000 פעם בראש שלך כמה ימים לפני הפגישה עם הקבן תיכנס ממש לדמות תחשוב על זה כל היום אל תוציא לך את זה מהראש, ואל תתחיל לתת לקבן הרצאות ולדבר יותר מידי פשוט תענה לשאלות שהוא ישאל אותך בהתאם לדמות אל תדאג הוא כבר ישאל אותך הכל ויוציא ממך הכל...אבל אתה חייב להיכנס לדמות ולא לפחד ולחשוב יותר מידי

מה זאת אומרת להיכנס לדמות? אני לא בדיוק הכנתי דמות, למשל שאני הייתי אצל הפסיכולוגית הייתי מופנם, מביט ברצפה בעיקר ולא בעיניים וכו'... ככה להתנהג גם אצל הקב"ן?
XZizeR
יצירת קשר:

הודעהעל ידי XZizeR » 25 אוגוסט 2011 04:27

t77 כתב:
משוחרר טרי כתב:שמע הבעייה הכי גדולה שלך זה שאתה מפחד יותר מידי וחושב יותר מידי על מה שיהיה...

מה זאת אומרת להיכנס לדמות? אני לא בדיוק הכנתי דמות, למשל שאני הייתי אצל הפסיכולוגית הייתי מופנם, מביט ברצפה בעיקר ולא בעיניים וכו'... ככה להתנהג גם אצל הקב"ן?

כן, בידיוק ככה...
t77
יצירת קשר:

הודעהעל ידי t77 » 25 אוגוסט 2011 07:29

חבר'ה אם אני אציג את עצמי בתור אחד שיש לו חרדות ואובססיות לגבי הגוף (הייתי קורא לזה גם היפוכונדריה), פחדים מהצבא וכל זה גורם גם למחשבות דכאוניות, חוסר ביטחון וכל זה, אפילו הרגשת נחיתות - זה יהווה משקל כבד אצל הקב"ן?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 אוגוסט 2011 08:19

t77 כתב:חבר'ה אם אני אציג את עצמי בתור אחד שיש לו חרדות ואובססיות לגבי הגוף (הייתי קורא לזה גם היפוכונדריה), פחדים מהצבא וכל זה גורם גם למחשבות דכאוניות, חוסר ביטחון וכל זה, אפילו הרגשת נחיתות - זה יהווה משקל כבד אצל הקב"ן?

טוב נשמע כבר שאתה משתגע מרוב שאלות.....
בוא נגיד את זה ככה, כשהקבן רואה שאתה מתקשה ולא מתאים לצבא אתה לא תשרת, אולי זה ייקח עוד פגישה עם הקבן אבל אי אפשר להכריח בן אדם שלא מסוגל.

אלפי השאלות שאתה שואל זה סתם בזבוז זמן, זה לא מדע טילים, וכדאי שפשוט תירגע וזהו ותספר איך היה בפגישה.
t77
יצירת קשר:

הודעהעל ידי t77 » 26 אוגוסט 2011 01:51

אני רוצה לדעת אם חרדות בסדר גודל כזה, אובססיביות וכל מה שציינתי בהודעות הקודמות הם דברים שיהוו משקל אצל הקב"ן?
ועוד משהו, להתמקד אצל הקב"ן על הדברים המשמעותיים שגורמים לי לחרדות, או לדבר גם על הדברים הפחות משמעותיים (כמו הבעיה עם הראייה, אפילו עם השיער וכו'...)?

אתם חושבים שבמקרה שלי אני צריך להמציא דברים ולשחק כדי לקבל את מה שאני רוצה? או שלספר לו על הדברים שבאמת מפריעים לי...

תודה על התשובות.
Spor
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Spor » 26 אוגוסט 2011 03:03

אם תראה אצלו את אותה העצבנות והאובססיה שאתה מראה כאן - אין לך מה לדאוג.
t77
יצירת קשר:

הודעהעל ידי t77 » 28 אוגוסט 2011 09:21

חבר'ה אני צריך לקחת ממש ברצינות את הפגישה הזו? או שאם במקרה הכי גרוע הקב"ן יחזיר אותי בידיים ריקות אני אוכל להיפגש בעתיד (עדיין בתור מלש"ב) עוד פעם עם קב"ן בלי מכתבים נוספים מפסיכולוג?

ועוד משהו - יש לי הרבה דברים להגיד שמעידים על דברים שונים כמו אובססיות, חרדות ולפעמים דכאונות ואני פוחד שהוא יחשוב שאני סתם ממציא כמה שיותר סיפורים...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 אוגוסט 2011 11:27

t77 כתב:חבר'ה אני צריך לקחת ממש ברצינות את הפגישה הזו? או שאם במקרה הכי גרוע הקב"ן יחזיר אותי בידיים ריקות אני אוכל להיפגש בעתיד (עדיין בתור מלש"ב) עוד פעם עם קב"ן בלי מכתבים נוספים מפסיכולוג?

ועוד משהו - יש לי הרבה דברים להגיד שמעידים על דברים שונים כמו אובססיות, חרדות ולפעמים דכאונות ואני פוחד שהוא יחשוב שאני סתם ממציא כמה שיותר סיפורים...

די חלאס לזיין בשכל.. אתה אפילו אל קורא את התשובות שנותנים לך כי אתה שואל שאלות שענו לך עליהן מיליון פעם.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 9 אורחים