הייתה לי פגישה עם קב"ן שקבע לי השבוע פגישה עם פסיכיאטר

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

ophirlevi
יצירת קשר:

הייתה לי פגישה עם קב"ן שקבע לי השבוע פגישה עם פסיכיאטר

הודעהעל ידי ophirlevi » 04 ספטמבר 2011 20:32

שלום,

שבוע שעבר הייתי אצל קב"ן מרצוני, בגלל שאני לא מצליח לעשות כלום בבסיס, בבית אני רק שוכב במיטה וחושב איך לתקוע לעצמי כדור בראש, אני לא אוכל ולא ישן, הפסקתי לנגן בגיטרה.
ויש לי מחשבות על התאבדות, מה שרשמתי זה מה שאמרתי לקב"ן בערך.
חשוב לציין שיש לי פרופיל 45 על חרדות ואני משרת בבסיס פתוח יומיות.
מה שאני רוצה זה לצאת מהצבא כי אני כבר לא יכול ולפני שאני התאבד.
הקטע הוא שהוא שאל אותי כמה שאלות שלא כל כך ידעתי איך לענות עליהם, נגיד שאמרתי לו שיש התקפי סחרחורות וכאבי ראש, הוא שאל אותי - " נו מה אתה רוצה אתה לא אוכל" אז עניתי לא כזה שקט וראש למעטה- אין לי טעם לזה,( כאילו אני מיואש)
ועוד משהו, הוא שאל אותי אם אני רוצה שיהיו ליידי כל הזמן שני אנשים, כאילו נוהל התאבדות, ואמרתי לא לא אני לא רוצה, כי זה לא נעים.
והקב"ן לא נתן גימלים עד הפסיכיאטר שזה גם מדאיג, בגלל שאני חושב שהקב"ן חושב שהמצב שלי לא חמור מספיק כדי לתת לי גימלים.
חשוב לציין, שהקב"ן שאל אותי אם אני רוצה לצאת מהצבא ,כי אמרתי לו שאני לא רוצה לקחת כדורים וטיפול פסיכולוגי, אמרתי לו כן שאני רוצה לצאת.
אבל זה לא בא ממני היציאה מהצבא נתתי לקב"ן להגיע למסקנה הזאת, כדי שלא יחשוב שאני עובד עליו.

ובכללי אני מודאג שלא ישחררו אותי מהצבא והפסיכיאטר ינפנף אותי בפגישה איתו, אני מודאג בגלל שיש לי באמת בעיה ואני אפגע בעצמי.

אשמח אם תייעצו לי מה לעשות מול הפסיכיאטר, ובאיזה מצב אני עומד כרגע ומזה אומר כל מה שרשמתי למעלה.
תודה.
אורח

Re: הייתה לי פגישה עם קב"ן שקבע לי השבוע פגישה עם פסיכיאטר

הודעהעל ידי אורח » 04 ספטמבר 2011 22:41

ophirlevi כתב:שלום,

שבוע שעבר הייתי אצל קב"ן מרצוני, בגלל שאני לא מצליח לעשות כלום בבסיס, בבית אני רק שוכב במיטה וחושב איך לתקוע לעצמי כדור בראש, אני לא אוכל ולא ישן, הפסקתי לנגן בגיטרה.
ויש לי מחשבות על התאבדות, מה שרשמתי זה מה שאמרתי לקב"ן בערך.
חשוב לציין שיש לי פרופיל 45 על חרדות ואני משרת בבסיס פתוח יומיות.
מה שאני רוצה זה לצאת מהצבא כי אני כבר לא יכול ולפני שאני התאבד.
הקטע הוא שהוא שאל אותי כמה שאלות שלא כל כך ידעתי איך לענות עליהם, נגיד שאמרתי לו שיש התקפי סחרחורות וכאבי ראש, הוא שאל אותי - " נו מה אתה רוצה אתה לא אוכל" אז עניתי לא כזה שקט וראש למעטה- אין לי טעם לזה,( כאילו אני מיואש)
ועוד משהו, הוא שאל אותי אם אני רוצה שיהיו ליידי כל הזמן שני אנשים, כאילו נוהל התאבדות, ואמרתי לא לא אני לא רוצה, כי זה לא נעים.
והקב"ן לא נתן גימלים עד הפסיכיאטר שזה גם מדאיג, בגלל שאני חושב שהקב"ן חושב שהמצב שלי לא חמור מספיק כדי לתת לי גימלים.
חשוב לציין, שהקב"ן שאל אותי אם אני רוצה לצאת מהצבא ,כי אמרתי לו שאני לא רוצה לקחת כדורים וטיפול פסיכולוגי, אמרתי לו כן שאני רוצה לצאת.
אבל זה לא בא ממני היציאה מהצבא נתתי לקב"ן להגיע למסקנה הזאת, כדי שלא יחשוב שאני עובד עליו.

ובכללי אני מודאג שלא ישחררו אותי מהצבא והפסיכיאטר ינפנף אותי בפגישה איתו, אני מודאג בגלל שיש לי באמת בעיה ואני אפגע בעצמי.

אשמח אם תייעצו לי מה לעשות מול הפסיכיאטר, ובאיזה מצב אני עומד כרגע ומזה אומר כל מה שרשמתי למעלה.
תודה.

אתה בדרך החוצה... פסיכיאטר זה כמו קבן ואם אתה כבר עם 45 סיכוייך לצאת הם גדולים מאוד.
ophirlevi
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ophirlevi » 04 ספטמבר 2011 23:38

יש לי שאלה, כשאמרתי לקב"ן שאני לא רוצה שיהיו ליידי שני חיילים, אז זה מפחית מחומרת המצב כפי שהיא רואה את זה?
כי תכלס זה פאקינג לא נעים שכל הזמן יש אנשים ליידי, וגם יש לי חרדה חברתית, אני מקווה שזה לא יפגע בסיכויים שלי לצאת.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 05 ספטמבר 2011 00:09

ophirlevi כתב:יש לי שאלה, כשאמרתי לקב"ן שאני לא רוצה שיהיו ליידי שני חיילים, אז זה מפחית מחומרת המצב כפי שהיא רואה את זה?
כי תכלס זה פאקינג לא נעים שכל הזמן יש אנשים ליידי, וגם יש לי חרדה חברתית, אני מקווה שזה לא יפגע בסיכויים שלי לצאת.

לא משנה מה אמרת או לא אמרת, אם קיבלת הפניה לפסיכיאטר זה אומר שההתרשמות הייתה שהמצב לא טוב.
זה לא מבחן שנכשלים בו אם אומרים משפט לא במקום או תשובה שנראית לך טיפשית, כל זה שולי.
ophirlevi
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ophirlevi » 08 ספטמבר 2011 20:50

שמעו, הייתי אצל הפסיכיאטר והוא לא רוצה לשחרר אותי על סעיף נפשי כי לטענתו אין בעיה נפשית חמורה.
אבל הוא הציע לי תרופות וטיפול פסיכולוגי שסירבתי להם, אז הוא אמר שהוא ממליץ עלי לוועדת אי התאמה.
עכשיו לא יודע מה הקשיחו את כל העניין של לצאת על דיכאון??, כי אני בדיכאון ולפי מה שקראתי באינטרנט, אני בדיכאון מאז'ורי (קליני), יש לי את כל התסמינים ואמרתי לו אותם.
זה לא שאני משחק אותה בדיכאון אני באמת כזה.
עכשיו וואלה לא יודע, אם הוא לא מוכן לשחרר אותי, אני התמקד בתופעה אחרת סכיזופרניה או משהו.

תגידו, אם הפסיכיאטר מאבחן אותי שיש לי סכיזופרניה אז הוא משחרר אותי מייד, או שמציע לי תרופות ושטויות כמו במקרה של הדיכאון?
אהה, והוא רוצה לקבוע לי פגישה עם הקב"ן עוד פעם להמשך טיפול, מה זה אומר למה החרא הזה?

תודה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 08 ספטמבר 2011 23:10

ophirlevi כתב:שמעו, הייתי אצל הפסיכיאטר והוא לא רוצה לשחרר אותי על סעיף נפשי כי לטענתו אין בעיה נפשית חמורה.
אבל הוא הציע לי תרופות וטיפול פסיכולוגי שסירבתי להם, אז הוא אמר שהוא ממליץ עלי לוועדת אי התאמה.
עכשיו לא יודע מה הקשיחו את כל העניין של לצאת על דיכאון??, כי אני בדיכאון ולפי מה שקראתי באינטרנט, אני בדיכאון מאז'ורי (קליני), יש לי את כל התסמינים ואמרתי לו אותם.
זה לא שאני משחק אותה בדיכאון אני באמת כזה.
עכשיו וואלה לא יודע, אם הוא לא מוכן לשחרר אותי, אני התמקד בתופעה אחרת סכיזופרניה או משהו.

תגידו, אם הפסיכיאטר מאבחן אותי שיש לי סכיזופרניה אז הוא משחרר אותי מייד, או שמציע לי תרופות ושטויות כמו במקרה של הדיכאון?
אהה, והוא רוצה לקבוע לי פגישה עם הקב"ן עוד פעם להמשך טיפול, מה זה אומר למה החרא הזה?

תודה.

לזייף מחלה נפשית חמורה כמו סכיזופרניה תגרום להרבה יותר השלכות מאשר שחרור מהצבא, לא רעיון טוב בכלל.
ophirlevi
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ophirlevi » 08 ספטמבר 2011 23:57

ואם אני יקח את הטיפול שהם נותנים לי, שזה תרופות וטיפול עם פסיכולוג, ואני אראה שאין לי שיפור במצב, אז הם ישחררו אותי על סעיף נפשי, או התעקשו על אי התאמה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 09 ספטמבר 2011 01:36

ophirlevi כתב:ואם אני יקח את הטיפול שהם נותנים לי, שזה תרופות וטיפול עם פסיכולוג, ואני אראה שאין לי שיפור במצב, אז הם ישחררו אותי על סעיף נפשי, או התעקשו על אי התאמה?

אני לא הייתי לוקח תרופות על סמך פגישה אחת אם הפסיכיאטר אומר שאין בעיה, וזה לא טיפול עם פסיכולוג אלא עם קבן... שזה בדרך כלל סתם עובד סוציאלי.... וזה לא טיפול אלא סתם שיחות מוטיבציה.

אם אתה במצב נפשי לא טוב אתה יכול ללכת לראות פסיכיאטר במיון לקבל חוות דעת נוספת, וביום ראשון אתה יכול גם ללכת לברהן תל השומר לראות קבן \פסיכיאטר שם. תעשה חיפוש יש על הברהן הרבה מידע.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 11 ספטמבר 2011 08:10

נראה לי שיש לך בעיה אמיתית.
אני הייתי מבקש מהמערכת טיפול והתחשבות בשרות.
לעיתים תרופות מסייעות.
prizeta
יצירת קשר:

הודעהעל ידי prizeta » 13 ספטמבר 2011 15:18

הכי חשוב בראשית אלו החיים שלך והבריאות שלך.
הצבא זו מערכת עם המון בירוקראטיה, אתה נשמע ממש במצוקה ואתה חייב להמשיך להילחם על שלך- שזה אומר להמשיך לראות קב"ן או פסיכאטר, הם לא יכולים לכפות עליך טיפול במסגרתם. ואם אתה תסכים ללכת לטיפול אז סביר להניח שהם ינתו לך פסק זמן לטיפול ושאחרי שמצבך ישתפר תצטרך לחזור לצבא.
וועדת אי התאמה- זזה סוג של כרטיס יציאה מהצבא, פשוט לא מתאימים בריאותים, אלא מתאים של חוסר התאמה לצבא.
כאשר מקבלים פטור מהצבא, אם יוצאים על 21- נרשם פטור מסיבות רפואיות- וזה יכול להיות רפואי או נפשי לא מפורט
כאשר יוצאים על אי התאמה זה מאוד ברור מאיזה סיבה קיבלת פטור.זה משהו שטיפה יכול להיות שיסתכלו בעין פחות יפה מאשר פטור של 21. אבל זה שוב מאוד תלוי איפה רוצים לעבוד.

במצב שלך- זו החלטה שלך אם אתה רוצה להמשיך להתעקש על קב"ן- כי מצבך הנפשי לא מאפשר לך. פשוט צריך קצת להמשיך לא לוותר ולדבר עם הקב"ן ולומר לו שאתה פשוט לא יכול נפשית להיות שם.
אם הם שולחים אותך לוועדת אי התאמה אין לך הרבה בחירה בעניין. זו וועדה שבוחנת את סיפורך ומחליטה על לשחרר או לא- וזה נבחן בצורה התנהגותית.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 19 אורחים