משוחרר 2 שאלות דחופות !!!!

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Sovelmet
יצירת קשר:

משוחרר 2 שאלות דחופות !!!!

הודעהעל ידי Sovelmet » 07 ספטמבר 2011 00:45

1) אם השתחררתי מהצבא אחרי 4 חודשים על דכאון קליני האם אני זכאי לעבודה מועדפת ?? יענו לקבלת המענק.

2) יש סיכוי כלשהוא שאגוייס שוב לצבא ?? או שיבקשו ממני לעבור בדיקות או משו פשוט זה משהו שאני ממש פוחד.
פרופילניק

Re: משוחרר 2 שאלות דחופות !!!!

הודעהעל ידי פרופילניק » 07 ספטמבר 2011 08:59

לשאלה 2 - אמנם יש סמכות חוקית לעשות זאת, אבל בפועל לא ממש משתמשים בה. מבחינת הצבא, מי שקיבל ממנו פטור לא ממש מעניין אותו (יש חריגים כמו בנות ששוחררו על רקע דת ודברים דומים שקל לזייף ושהצבא חושד בהם, אבל במקרה הנוכחי מדובר בשחרור שהצבא עצמו בדק ואישר). הוא לא מבקש מיוזמתו ממשוחררים לעבור בדיקות או להתגייס מחדש, כי מבחינתו הוכח שמדובר באנשים שלא כשירים לשירות צבאי ולא יועילו לצבא. להיפך - מי שרוצה להתגייס או לחזור לצבא אחרי שקיבל פטור על רקע בריאותי צריך לעבור תהליך ארוך ומייגע של התנדבות או ערעור על פרופיל, והצבא לא מקל עליו ולא עושה זאת מיוזמתו.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 ספטמבר 2011 07:06

יש עוד מישהו שמוכן לענות לבחור על השאלות ?
prizeta
יצירת קשר:

הודעהעל ידי prizeta » 13 ספטמבר 2011 15:59

במצבים של מלחמה הם עשויים לגייס אותך, ושוב זה ממש תלוי בכוח האדם שלהם- ועד כמה חסר ועד כמה המלחמה בעייתית...
זה סיכוי בכל אופן ממש ממש ממש קטן שזה יקרה...

ולא את לא זכאית לעבודה מועדפת. זה רק אם עשית לפחות חצי שירות
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 13 ספטמבר 2011 16:27

prizeta כתב:במצבים של מלחמה הם עשויים לגייס אותך, ושוב זה ממש תלוי בכוח האדם שלהם- ועד כמה חסר ועד כמה המלחמה בעייתית...

והכוונה לא למלחמת לבנון השנייה ודומותיה, אלא אולי אולי למצבי חירום כמו מלחמת יום הכיפורים (אני לא יודע מה עשו בה, אם בכלל). וכמובן, גיוס כזה לצבא דורש אבחון נוסף, אז הוא מאוד לא סביר בכל מקרה.

prizeta כתב:ולא את לא זכאית לעבודה מועדפת. זה רק אם עשית לפחות חצי שירות

יש לך מקור באינטרנט לזה? לא מצאתי מקום שבו נכתב משהו בנוגע לאורך השירות כתנאי לעבודה מועדפת.
moshun123
יצירת קשר:

הודעהעל ידי moshun123 » 13 ספטמבר 2011 16:51

פרופילניק כתב:
prizeta כתב:במצבים של מלחמה הם עשויים לגייס אותך, ושוב זה ממש תלוי בכוח האדם שלהם- ועד כמה חסר ועד כמה המלחמה בעייתית...

והכוונה לא למלחמת לבנון השנייה ודומותיה, אלא אולי אולי למצבי חירום כמו מלחמת יום הכיפורים (אני לא יודע מה עשו בה, אם בכלל). וכמובן, גיוס כזה לצבא דורש אבחון נוסף, אז הוא מאוד לא סביר בכל מקרה.

prizeta כתב:ולא את לא זכאית לעבודה מועדפת. זה רק אם עשית לפחות חצי שירות

יש לך מקור באינטרנט לזה? לא מצאתי מקום שבו נכתב משהו בנוגע לאורך השירות כתנאי לעבודה מועדפת.

לפי מה שידוע לי, קבלת המענק אינה קשורה למשך השירות אלא לעובדה עצמה ששירתת, ייתכן שכן, אבל אם כן אז אני לא מאמין שזה חצי.
ייתכן שאני טועה, אז תתקנו אותי אם כן.
prizeta
יצירת קשר:

הודעהעל ידי prizeta » 17 ספטמבר 2011 20:24

פיספסתי את המשך השאלה בקשר למענק.
כן המענק זה לפני כמה חודשים שירתת.
אבל הקבלה לעבודה מועדפת זה כבר משו אחר
אני חושבת שזה נמצא בחובורת מידע שהם מחלקים ששתחררים לחיילים משוחררים

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 13 אורחים