אי הגעה ליום גיוס .. שאלות ועזרה בבקשה!

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

maayan345

אי הגעה ליום גיוס .. שאלות ועזרה בבקשה!

הודעהעל ידי maayan345 » 12 ספטמבר 2011 11:55

קודם כל אני חדשה אז היי חח,ממש שמחה לראות אנשים שחושבים כמוני ועוזרים אחד לשני חבל שלא מצאתי את הפורום הרבה לפני. :P

אוקי אז ככה...
אני לא יודעת עד כמה לפרט אבל בכללי זה הולך ככה:

היום יש לי יום גיוס (כנראה כבר עבר האוטובוס והכל) בקיצור לא הגעתי ,תכננתי את זה הרבה לפני..בהתחלה רציתי להתגייס(שנה קודם)ועם הזמן התחלתי לא לסבול את המערכת הדפוקה והלא הגיונית הזאת את היחס ופשוט עם כל הסיבות האישיות שלי החלטתי שאני לא מתאימה ואני רוצה להמשיך עם חיי.

בקיצור התקשרו אלי כמה פעמים ....לא עניתי...
מה שמלחיץ אותי זה הורים שלי...אם יתקשרו אליהם והם יפקירו אותי שאני סתם לא הלכתי ויגידו כל מיני שאני לא רוצה להתגייס .. האם הם יבואו לקחת אותי? אני מאמינה שלא .. שיתנו לי התראות ואחרי עריקות לפחות 60 יום משהו כזה ...

בכל מקרה הסיפור שלי הוא כזה:
אני והורי לא בקשר טוב.. ואני עומדת לעזוב את הבית לתמיד ולנתק את הקשר איתם אחרי 8 שנים של סבל ובאמת סיפור ארוך ועצוב.. ככה החלטתי כבר מזמן..
חבר שלי ברגעים אלו ממש נמצא בכלא צבאי(בפעם השניה)והפעם עם כל המסמכים וכו' שיש לו ..נלחם בשביל לקבל פטור על נפשי..
99 אחוז שהוא מקבל. ואנחנו עוזבים את העיר שלנו ומתחתנים בעוד מספר חודשים בהזדמנות הראשונה שתיהיה לנו..
ואז אני מתכננת לבוא לבק"ום ולהגיד שאני נשואה ולקבל את הפטור.

מה דעתכם?מה הכח שיש להורים שלי בעניין הצבא? אני מציינת שוב שאנחנו לא בקשר טוב בכלל הם לא יודעים על שום דבר שאני מתכננת ואני לא משתפת אותם בכלום .. וממש לא רוצה שידעו עד ליום שאני עוזבת את הבית ... ממש לא רוצה שהם יהרסו לי הכל ... בתהליכים של להתקבל לצבא היה לי משק"ית ת"ש וספרתי על המשפחה ועל איך שהקשר לא טוב וכל זה שאני צרכה לעזוב את הבית שהם מעיפים אותי וכל הסיפור הארוך הזה...האם על פי זה הם פחות התייחסו אליהם?למה שהם יגידו?
לא יודעת בכל מקרה ממש צרכה יעוץ שלכם וזה כדי להרגע :cry: .. כי הכל אצלי ממש מתוכנן כבר כמה חודשים והכל סבבה רק כל התקופה של לחכות לחבר שלי שיצא מהכלא והפטור שלו ואז הפטור שלי .. זה יקח בערך חודשיים או שלוש.. לכן אני מודאגת שהצבא יקדים אותי ויקח אותי למעצר וכו'... :|

שיהיה המשך יום טוב מחכה לעזרה שלכם אנשים .
וממש אהבתי את הפורום :] תודה שיש אנשים עם שכל שעומדים על שלהם ולא הולכים כמו כל שאר עדר הפחדנים שנכנעים ללחץ החברתי להורים לחברים לשכנים למורים.. ומאמינים לכל האיומים שהצבא מחרטט על החיים וכו', . :D :D
~ Live For Everything , Die For Nothing ~
maayan345

Re: אי הגעה ליום גיוס .. שאלות ועזרה בבקשה!

הודעהעל ידי maayan345 » 12 ספטמבר 2011 14:20

האם מישהו יכול לעזור לי בבקשה?
השאלה שלי פשוטה...
איך עובד התהליך בצבא...עם בן אדם שלא בא ליום גיוס...?
מה קורה אחרי שהם מתקשרים...כמה זמן אני לא ישמע מהם עד שאני יקבל את ההתראה הראשונה שלי?
מה לאחר מכן?

ואיך כל זה משתנה אם הורי מעורבים ? (מבלי שאני רוצה) מאחורי גבי...אם ילשינו עלי שאני סתם לא באה ולא רוצה להתגייס... ולמסור פרטים עלי איפה אני וכו'...
כי בנתיים ביני לבין הצבא אין תקשורת אני לא עונה ולא מתכוונת להופיע רק אחרי שאני יהיה נשואה על מנת לקבל את הפטור.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 12 ספטמבר 2011 14:42

maayan345 כתב:האם מישהו יכול לעזור לי בבקשה?
השאלה שלי פשוטה...
איך עובד התהליך בצבא...עם בן אדם שלא בא ליום גיוס...?
מה קורה אחרי שהם מתקשרים...כמה זמן אני לא ישמע מהם עד שאני יקבל את ההתראה הראשונה שלי?
מה לאחר מכן?

ואיך כל זה משתנה אם הורי מעורבים ? (מבלי שאני רוצה) מאחורי גבי...אם ילשינו עלי שאני סתם לא באה ולא רוצה להתגייס... ולמסור פרטים עלי איפה אני וכו'...
כי בנתיים ביני לבין הצבא אין תקשורת אני לא עונה ולא מתכוונת להופיע רק אחרי שאני יהיה נשואה על מנת לקבל את הפטור.

העריקות זה ממש מטופש, ובכלל החתונה בגלל הצבא זה רעיון גרוע מאוד.
קודם כל הזמן עד החתונה, זה זמן שבו את עריקה ותקבלי מכתבים, טלפונים, ואולי אפילו מ.צ. הביתה באמצע הלילה.
דבר שני גם אחרי שתתחתני ותבואי לבקום יעצרו אותך כי היית עריקה חודשים לפני החתונה.
דבר שלישי בכלל לא גרת עם החבר שלך, אז בשביל מה לרוץ להתחתן? מה אם לא תסתדרו? חתונה זה לא צחוק ולא כל כך פשוט להתעסק עם הרבנות\לקבל גט.

אולי חתונה נראית לך כמו "הדרך הקלה" אבל זה ממש לא כזה פשוט, לכי תראי פסיכיאטר וקבן אם את חושבת שאת לא מתאימה לצבא, אם תקבלי פטור תוכלי לחיות בלי דאגות בשקט בלי לחץ חתונה ולחץ שיבואו אלייך הביתה.
בלי עצלנות, תעשי את זה כמה שיותר מהר כדי לסיים את זה כמה שיותר מהר.
maayan345

הודעהעל ידי maayan345 » 12 ספטמבר 2011 15:04

האמת שציפיתי לתגובה יותר חכמה...עם כל הצפיות בנושא שפתחתי לא קבלתי שום מילה חוץ מזה?

מאיפה אתה יודע מה טוב לי ומה לא?
ומה הקשר לעצלנות וכל מה שאמרת שם...
מאיפה הוצאת את המסקנה הזאת שלא גרנו ביחד ? ומדבר איתי על גט ועניינים?
אתה מודע בכלל לכמה שנים אנחנו ביחד? מה עשינו מה לא?

לא ענית על שוםםםם שאלה פשוטה ששאלתי.. בתור פורום שלא בא לביקורת ומעודד כל אחד לעשות מה שטוב לו.. אין פה שום דבר מזה במה שכתבת .

אתה מדבר כמו מישהו שלא מבין כלום...נראלך שלקבל פטור על נשפי יותר קל מלקבל אותו מסיבה של נישואין?
אתה חי בסרט!
חבר שלי שנתיים נלחם על פטור נפשי שנתיים של דפוק ... מלא קבנים פסיכיאטרים אזרחיים וצבאיים... כלא נפקדות ומלא בזבוז זמן מריחות הבטחות זלזול הפליות ... אתה חי בסרט! לקבל פטור על נפשי זה קל רק אם נפלת על בן אדם טוב והיה לך מזל או שיש לך פרוטקציות!
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 12 ספטמבר 2011 17:07

העובדה שהחבר שלך לא הצליח לקבל פטור על רקע נפשי לא אומרת שזה כל כך קשה ומסובך. זה תלוי בכל אדם ובנסיבות. אני לא יודע מה המקרה שלו, אבל אני השתחררתי תוך פגישה אחת עם קב"ן ופגישה אחת עם פסיכיאטר בלשכת הגיוס. כמוני עוד רבים עשו זאת. ברור שפטור בגלל נישואין הוא אוטומטי, אבל זה לא אומר שזו הבחירה החכמה או הטובה בגלל ההשלכות של האפשרות הזו. זו החלטה שלך. אבל חמור מכך, גם אם תקבלי פטור עלולים לשפוט אותך על העריקות הממושכת, לכן לא מומלץ לבצע עריקות כזו.
סמל אישי של המשתמש
eran_manchu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי eran_manchu » 12 ספטמבר 2011 18:16

הערת מנהלי האתר
נא להמנע מקללות והתקפות אישיות. בואו נשמור על הפורום ברמה נעימה לשימוש.

נראה לי שבסינון ההעלבות המיותרות, פרופילניק ענה לך על השאלות החשובות.
אם יש לך שאלות אחרות נשמח לענות.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 19 אורחים