חיל האוויר - קפ"ס בזמן קורס

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Someone
יצירת קשר:

חיל האוויר - קפ"ס בזמן קורס

הודעהעל ידי Someone » 16 ספטמבר 2011 10:09

שלום לכולם, לפני קצת יותר משבוע סיימתי טירונות 02 במחנה שמונים.
היה לי מעט קשה אבל לא הראתי את זה, לא תכננתי לצאת מהצבא משום מה הייתי בטוח שאני אצא כל יום הביתה ואמרתי לעצמי שאני פשוט אעביר את ה3 שנים האלה.
בסיום הטירונות קיבלתי סטירת לחי מהצבא שהעביר אותי לחיל האוויר.
התפקיד ששמו אותי הוא אחד מהגרועים ביותר בחיל האוויר, יציאות של 12 2 במשך כל השירות.
הקורס שלי מתחיל רק יום ראשון בעובדה ליד אילת ואני לא יודע מה לעשות.
אני לא יודע אם אני רוצה לצאת מהצבא אבל אני חייב לצאת משם, כל השבוע האחרון אני לא יוצא מהמיטה, לא אוכל, ירדתי כבר 6.5 ק"ג.
אני לא יכול לשרת רחוק מהבית אני פשוט משתגע מזה
אני רוצה לראות קפ"ס ואני לא יודע מה כדאי, ללכת יום ראשון לקורס הזה ולבקש שם (וסיכוי גבוה שינפנפו אותי) או פשוט ללכת למיון כמו שאבא שלי הציע ולקבל לפחות המלצה.
אבא שלי בעד שאני אשרת שם, אבל הוא רואה כמה קשה לי וכמה לא בא לי לחיות יותר במצב הזה אז הוא מוכן לעזור לי ולהתקשר לכל גורם שיעזור.
אני רק צריך הכוונה קטנה ממכם, מה לעשות ולמי ההורים יכולים להתקשר כי לא עונים בשום מספר של ברה"ן.

תודה
אורח

Re: חיל האוויר - קפ"ס בזמן קורס

הודעהעל ידי אורח » 16 ספטמבר 2011 10:23

Someone כתב:שלום לכולם, לפני קצת יותר משבוע סיימתי טירונות 02 במחנה שמונים.
היה לי מעט קשה אבל לא הראתי את זה, לא תכננתי לצאת מהצבא משום מה הייתי בטוח שאני אצא כל יום הביתה ואמרתי לעצמי שאני פשוט אעביר את ה3 שנים האלה.
בסיום הטירונות קיבלתי סטירת לחי מהצבא שהעביר אותי לחיל האוויר.
התפקיד ששמו אותי הוא אחד מהגרועים ביותר בחיל האוויר, יציאות של 12 2 במשך כל השירות.
הקורס שלי מתחיל רק יום ראשון בעובדה ליד אילת ואני לא יודע מה לעשות.
אני לא יודע אם אני רוצה לצאת מהצבא אבל אני חייב לצאת משם, כל השבוע האחרון אני לא יוצא מהמיטה, לא אוכל, ירדתי כבר 6.5 ק"ג.
אני לא יכול לשרת רחוק מהבית אני פשוט משתגע מזה
אני רוצה לראות קפ"ס ואני לא יודע מה כדאי, ללכת יום ראשון לקורס הזה ולבקש שם (וסיכוי גבוה שינפנפו אותי) או פשוט ללכת למיון כמו שאבא שלי הציע ולקבל לפחות המלצה.
אבא שלי בעד שאני אשרת שם, אבל הוא רואה כמה קשה לי וכמה לא בא לי לחיות יותר במצב הזה אז הוא מוכן לעזור לי ולהתקשר לכל גורם שיעזור.
אני רק צריך הכוונה קטנה ממכם, מה לעשות ולמי ההורים יכולים להתקשר כי לא עונים בשום מספר של ברה"ן.

תודה

אבא שלך בן אדם חכם ומתחשב, יש לך המון מזל.
אם הוא רוצה לעזור ולספר למישהו כמה רע לך, על מנת שתקבל קבן בהקדם, הכתובת היא נציב קבילות חיילים (בטלפון) וגם קצין העיר.
העצה של המיון היא גם טובה אם כי אתה יכול לנסות בברהן תל השומר קודם, וכך לחסוך כמה שקלים. אם לא יעזור שם אז כמובן שאפשר מיון ושוב ברהן.

בקורסים (במיוחד הלא מבוקשים) יש נטייה של המפקדים להקשות בהכל ובמיוחד בלראות קבן, וגם הקבנים נוטים להיות הרבה יותר קשוחים במקומות הללו - כי הרבה מאוד אנשים הולכים אליהם ומופעל עליהם לחץ מלמעלה לא לשחרר כדי שישארו אנשים לעשות את העבודה המחורבנת, הרי הילדים של הפוליטיקאים לא יעשו את זה נכון? להם יש תפקידי קומבינה, רק החלשים והמסכנים ידפקו בתפקידים הללו.
Someone
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Someone » 16 ספטמבר 2011 11:16

תודה רבה על התשובה המהירה.
שכחתי לציין שאבא שלי התקשר אתמול לקצין העיר ונאמר לו שאין דרך לעזור כרגע כי עדיין אין לי מפקדים, אמרו לו שכדאי לי להגיע ביום ראשון לקורס לבקש שם קבן ואם לא ייתנו לי להתקשר לקצין העיר שוב.
אני מפחד להגיע לקורס הזה, שהוא מאוד לא נחשק ונחשב לאחד הקורסים הקשים בחיל האוויר (מבחינת יציאות, זה תפקיד חצי מבצעי שנחשב הקרבי של חיל האוויר, מפרופיל 72 ומעלה) ולא לקבל את מבוקשתי.
אין לי בעיה "להשקיע" 500 או 600 שקל על מיון אם זה מה שיכול להאיץ את התהליך.
מה שמעצבן במערכת הזאת היא שיש לי בעיה בלב ובאתי עם מוטיבציה לשרת, עם עשרות בדיקות שעשיתי מאז שאני ילד בגיל 10 שאסור לי לבצע פעילויות גופניות בכלל וצריך להיות לי פרופיל 45 ובכל זאת יש לי פרופיל 72 ושמו אותי בתפקיד יחסית קרבי עם "פטור מריצה"..
צבא חסר הגיון. מסתכלים רק על פרופיל ולא על שאר נתונים כגון קבא.

דבר נוסף, איך אני יכול להגיע לברה"ן? אני צריך להיות נפקד בשביל זה לא? כי אני אמור להתייצב בעובדה ביום ראשון.
מה ההמלצה שלך אליי? ברה"ן? נפקדות? מיון?

תודה רבה

עריכה:
בנוסף אם אני אלך לברה"ן לפני שהגעתי לקורס רוב הסיכויים שהוא יגיד לי ללכת לקורס קודם ולתת לזה צ'אנס לדעתי, אז מרגע לרגע נגמרות לי האפשרויות ואני לא יודע מה לעשות!!
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 ספטמבר 2011 12:50

Someone כתב:תודה רבה על התשובה המהירה.
שכחתי לציין שאבא שלי התקשר אתמול לקצין העיר ונאמר לו שאין דרך לעזור כרגע כי עדיין אין לי מפקדים, אמרו לו שכדאי לי להגיע ביום ראשון לקורס לבקש שם קבן ואם לא ייתנו לי להתקשר לקצין העיר שוב.

פונים לקצין העיר\נציב קבילות חיילים כשאתה לא מקבל מענה בדרכים הרגילות.
למשל ביקשת קבן, ולא קיבלת, מה עושים? נציב קבילות\קצין העיר.
אם ההורים מתקשרים לשם ומתלוננים בזעם\היסטריה אז אנשים מהנציבות\קצין העיר מתקשרים לבסיס ואז כבר לא שמים זין, כי כל אחת מפחד על התחת שלו ברגע שרואים שהחייל וההורים שלו "לא פראיירים".
אני מבין שקל לתת לאבא לנסות "לעשות את העבודה ולטפל בזה בעצמו" אבל זה לא עובד ככה.

אני מפחד להגיע לקורס הזה, שהוא מאוד לא נחשק ונחשב לאחד הקורסים הקשים בחיל האוויר (מבחינת יציאות, זה תפקיד חצי מבצעי שנחשב הקרבי של חיל האוויר, מפרופיל 72 ומעלה) ולא לקבל את מבוקשתי.
אין לי בעיה "להשקיע" 500 או 600 שקל על מיון אם זה מה שיכול להאיץ את התהליך.

אם תלך לברהן, תקבל קבן ומענה, אז המיון מיותר ולכן מיותר ללכת דבר ראשון למיון.

מה שמעצבן במערכת הזאת היא שיש לי בעיה בלב ובאתי עם מוטיבציה לשרת, עם עשרות בדיקות שעשיתי מאז שאני ילד בגיל 10 שאסור לי לבצע פעילויות גופניות בכלל וצריך להיות לי פרופיל 45 ובכל זאת יש לי פרופיל 72 ושמו אותי בתפקיד יחסית קרבי עם "פטור מריצה"..
צבא חסר הגיון. מסתכלים רק על פרופיל ולא על שאר נתונים כגון קבא.

רובנו התחלנו את הצבא עם ציפיות ותקוות ואמונה ש"יהיה בסדר", וכל מי שיצא קיבל חרא לפנים ובעיטה בתחת מהמערכת. אבל לא לכולם יש ביצים לעשות משהו.

דבר נוסף, איך אני יכול להגיע לברה"ן? אני צריך להיות נפקד בשביל זה לא? כי אני אמור להתייצב בעובדה ביום ראשון.
מה ההמלצה שלך אליי? ברה"ן? נפקדות? מיון?

יום ראשון בבוקר סע לבקום שער צפון, הברהן נמצא שם מצד שמאל לפני הכניסה לבקום.
אולי ינסו לחרטט אותך על זה שצריך תור ושלא תקבל קבן אבל אתה פשוט שב וחכה שם גם אם זה לוקח שעות, באותו הזמן אבא שלך יכול להתקשר לנציב הקבילות ולהגיד שהבן במצוקה, יושב בברהן, חייב מיידית עזרה....
בסוף תראה קבן, אם לא עזר תחזור תעדכן.

תודה רבה

עריכה:
בנוסף אם אני אלך לברה"ן לפני שהגעתי לקורס רוב הסיכויים שהוא יגיד לי ללכת לקורס קודם ולתת לזה צ'אנס לדעתי, אז מרגע לרגע נגמרות לי האפשרויות ואני לא יודע מה לעשות!!

אלה סתם משחקים כדי לראות אם אתה באמת לא מסוגל או סתם משחק אותה.

מי שיחשוב "אה זה באמת הגיוני בלי לנסות הוא לא יכול לעזור לי" וילך = [color=#8000BF]<מוח הקבן>
אין בעיה לחייל, הוא בעיה של מישהו אחר.
אבל חייל שלמרות שהקבן מחרטט אותו עם זה מראה ואומר שהוא לא מסוגל להמשיך ככה = <מוח הקבן> יש לקבן בעיה אמיתית, לא בא לי לקחת אחריות, אני אפנה אותו לפסיכיאטר ושהוא יתעסק איתו.[/color]

Someone
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Someone » 16 ספטמבר 2011 13:00

הבנתי, אז יום ראשון אני אלך לברה"ן.
במידה ויתקשרו מהבסיס מה להגיד להם? שאני בברה"ן? מה לענות להם במידה וישאלו אותי ולמה אני לא בא לשם ומבקש שם קבן??

ועוד שאלה מהתעניינות. מה יכול להיות בברה"ן במידה ויקבל אותי קבן? הכוונה היא מה יכולות להיות האופציות להמשך הטיפול? הוא ישלח אותי ליחידה שלי?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 ספטמבר 2011 13:22

Someone כתב:הבנתי, אז יום ראשון אני אלך לברה"ן.
במידה ויתקשרו מהבסיס מה להגיד להם? שאני בברה"ן? מה לענות להם במידה וישאלו אותי ולמה אני לא בא לשם ומבקש שם קבן??

ועוד שאלה מהתעניינות. מה יכול להיות בברה"ן במידה ויקבל אותי קבן? הכוונה היא מה יכולות להיות האופציות להמשך הטיפול? הוא ישלח אותי ליחידה שלי?

אם יתקשרו מהבסיס תגיד שאתה בברהן תל השומר, שאתה במצוקה ואף אחד לא נותן לך מענה, כמובן שאתה לא מפרט על מידע רפואי לאף אחד חוץ מרופא ... אתה לא בא לשם ומבקש שם קבן כי המצב הוא דחוף, אתה יכול להגיד גם שאתה מבקש מהטירונות ומתעלמים ממך.
חוץ מזה אתה במצוקה, אתה לא "נפקד".

בברהן או שלא תקבל כלום.
או שיתנו לך לראות פסיכיאטר בברהן.
או שיפנו אותך לקבן\פסיכיאטר של הבסיס שלך, אבל זאת כבר תהיה הפנייה "מקבן" לקבן\פסיכיאטר ולא סתם מחייל שמבקש קבן ואז היחס הוא קצת "פחות".
בכל מקרה אחרי שתהיה בברהן אתה כבר לבד תבין לאן נושבות הרוחות, חבל סתם להריץ הרבה תרחישים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 ספטמבר 2011 13:26

יציאות 12 2 הכי כיף חייל האווירררררררררררררר :lol:
Someone
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Someone » 16 ספטמבר 2011 13:36

אורח כתב:
Someone כתב:הבנתי, אז יום ראשון אני אלך לברה"ן.

אם יתקשרו מהבסיס תגיד שאתה בברהן תל השומר, שאתה במצוקה ואף אחד לא נותן לך מענה, כמובן שאתה לא מפרט על מידע רפואי לאף אחד חוץ מרופא ... אתה לא בא לשם ומבקש שם קבן כי המצב הוא דחוף, אתה יכול להגיד גם שאתה מבקש מהטירונות ומתעלמים ממך.
חוץ מזה אתה במצוקה, אתה לא "נפקד".

בברהן או שלא תקבל כלום.
או שיתנו לך לראות פסיכיאטר בברהן.
או שיפנו אותך לקבן\פסיכיאטר של הבסיס שלך, אבל זאת כבר תהיה הפנייה "מקבן" לקבן\פסיכיאטר ולא סתם מחייל שמבקש קבן ואז היחס הוא קצת "פחות".
בכל מקרה אחרי שתהיה בברהן אתה כבר לבד תבין לאן נושבות הרוחות, חבל סתם להריץ הרבה תרחישים.

הבנתי, תודה רבה אני אעדכן ביום ראשון.
prizeta
יצירת קשר:

הודעהעל ידי prizeta » 17 ספטמבר 2011 20:42

חשוב לציין שאם הולכים למיון ללכת למיון רגיל ולא למיום פסיכאטרי!אחרת יכולים לאשפז אותך במיון פסיכאטרי ולבצע עליך נוהל נגד התאבדות. אז רק להדגיש במיון ריגל גם כן יש פסיכאטרים תורנים שאפשר לדבר איתם, והם יוכלו לכתוב לך הפנייה לצבא
בהחלט במצב שלך האופציה של הקב"ן עדיפה, אין טעם למיון בשלב הזה. פשוט לעמוד על שלך בבקשת הקב"ן

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 10 אורחים