קיבלתי זימון לסיכום פרופיל...

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

t77
יצירת קשר:

קיבלתי זימון לסיכום פרופיל...

הודעהעל ידי t77 » 27 ספטמבר 2011 20:46

חבר'ה בתחילת החודש הייתי אצל קב"ן והסברתי לו על כל מיני בעיות...

בקיצור, למה לצפות בסיכום פרופיל הזה? הפרופיל שלי יורד בטוח? אם כן לאיזה פרופיל בערך?

אני מלש"ב, הייתה לי פגישה אחת עם קב"ן והפרופיל הראשוני שלי היה קרבי (82 או 97 לא יודע...)

לאיזה דברים לצפות? אני צריך להכנס לדמות שהגעתי איתה בפגישה עם הקב"ן?
פרופילניק

Re: קיבלתי זימון לסיכום פרופיל...

הודעהעל ידי פרופילניק » 27 ספטמבר 2011 21:05

אם הקב"ן לא אמר לך שהוא עשה משהו, אז הוא לא עשה כלום. לכל היותר הוא נתן לך ציון קה"ס (קשיי הסתגלות), שמופיע באינטרנט אם הוא קיים (תחת הסעיף "מגבלות שיבוץ רפואיות" בתיבה "מידע רפואי"). רק פסיכיאטר רשאי להוריד פרופיל, וגם אז, הוא (או הפקיד שלידו) אומר שזה מה שהוא עושה. כעת יסכמו לך בוועדה את הפרופיל, מן הסתם ללא סעיף נפשי. ואם אני טועה - יגידו לך כבר בוועדה. אולי אתה יכול גם לברר שם האם יש לך ציון קה"ס, שיכול לפסול קרבי, אבל הכי סביר שהקב"ן לא עשה שום דבר שהוא.

המקסימום שתוכל לעשות בוועדה זה לבקש לראות עוד קב"ן. יש להביא חוות דעת מפסיכולוג או פסיכיאטר אזרחי. אם לא תקבל, תוכל לבקש בפקס, שוב בצירוף חוות דעת כזו. הרופא בוועדה אינו קב"ן ואינו פסיכיאטר והסיכום הוא די קצר ועוסק בנושאים רפואיים.

ולהדגיש: קב"ן, או פסיכיאטר, אומר לך במקום (הוא או פקיד בחדר אחר וכו') מה החלטתו ומה המשך הטיפול. אם הוא לא אמר לך, זה אומר שהוא לא יעשה כלום. אין "המתנה להחלטה", ההחלטה ניתנת במקום. האשרור הרשמי שלה על ידי ועדה רפואית (אם מדובר בהורדת פרופיל) כבר לוקח זמן ארוך יותר.

על פי נוהלי צה"ל, אתה יכול לשאול בוועדה מה הפרופיל שלך ויגידו לך אותו בעל פה. תיאורו המילולי של הפרופיל וכן סעיפי הליקוי יופיעו לך באתר האינטרנט, יחד עם תיאור מילולי של ציון הקה"ס, אם יש.
t77
יצירת קשר:

הודעהעל ידי t77 » 27 ספטמבר 2011 21:26

מה אתה רציני? אז למה בעצם אני הולך לשם לשרוף יום שלם בשביל פגישה של 5 דקות?
יש לזה קשר בכלל לפגישה שהייתה לי אצל הקב"ן?
הקב"ן הדפוק לא אמר לי כלום בסוף הפגישה, ולא מופיע לי קה"ס בקיוסק אישי באינטרנט...

מה הסיכום פרופיל הזה בכלל?
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 28 ספטמבר 2011 10:54

האם נקבע לך בעבר, בצו הראשון או בזימונים שאחריו, פרופיל (סופי), או לא? כלומר, האם מופיע לך באינטרנט פרופיל רפואי (מילולי בלבד, כלומר "כשירות רפואית כפוטנציאל לשיבוץ בתפקידי לחימה ביחידות חי"ר (חיל רגלים) ויחידות אחרות")? לא כותבים באינטרנט את הפרופיל (המילולי) עד שהוא נקבע באופן חוקי ורשמי על ידי ועדה רפואית. אם הוא כבר כתוב לך באינטרנט, אז זה חשוב.

אם הפרופיל לא כתוב לך באינטרנט, אז הפגישה נועדה לקבוע אותו, ובמקרה הזה כנראה אין הרבה קשר להחלטת הקב"ן.
אם הוא כן כתוב, אז בהחלט ייתכן שהפגישה כן נועדה לשנות אותו. אם לא שלחת מסמכים רפואיים שאמורים לשנות את הפרופיל, ייתכן שזה דווקא כן הקב"ן. במקרה זה, תמוה שלא אמרו לך כלום, ושלא קבעו לך קה"ס (לי הקב"ן קבע קה"ס והפנה לפסיכיאטר שהמליץ על הפרופיל), וזה תמוה מאוד אם לא נפגשת עם פסיכיאטר.

זכרתי משום מה שאתה מישהו אחר שכתב בפורום שהוא עדיין לא קיבל פרופיל. אם כן קיבלת פרופיל בעבר, ועכשיו מזמנים אותך שוב לסיכום פרופיל, אז כן יכולים לשנות אותו.

תמוה גם כל עניין הוויתור על הסודיות - לא שמעתי על דברים מהסוג הזה.

מה כתוב לך באינטרנט על הזימון, ומה כתוב לך בזימון הכתוב? מי שלח אותו - מדור רפואי?
t77
יצירת קשר:

הודעהעל ידי t77 » 28 ספטמבר 2011 17:58

כנראה שעוד לא נקבע לי פרופיל כי באתר כתוב "כשירות רפואית בפוטנציאל לשיבוץ... חי"ר ויחידות אחרות".

אז יענו אני סתם הולך כמו טמבל לקבל פרופיל 82 או 97, ובעצם הפגישה המייגעת שהייתה לי עם הקב"ן הייתה מיותרת לחלוטין?

המכתב נשלח מרמ"ד רפואי אם זה משנה...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 ספטמבר 2011 19:23

t77 כתב:כנראה שעוד לא נקבע לי פרופיל כי באתר כתוב "כשירות רפואית בפוטנציאל לשיבוץ... חי"ר ויחידות אחרות".

אז יענו אני סתם הולך כמו טמבל לקבל פרופיל 82 או 97, ובעצם הפגישה המייגעת שהייתה לי עם הקב"ן הייתה מיותרת לחלוטין?

המכתב נשלח מרמ"ד רפואי אם זה משנה...

אם זה מה שרשום לך עכשיו, זה אומר שכבר נקבע לך פרופיל(82/97) וכעת בעקבות הפגישה עם הקב"ן שוקלים לשנות אותו.
בכל מקרה הפגישה עם הקב"ן לא הייתה ממש מיותרת, כי בעצם בפגישה הזאתי סומנת אצל הצבא כ"בעייתי", ויצרת לך כבר היסטוריה רפואית עם קב"ן, כך שפעם הבאה כבר ידעו שיש לך בעיה ספיציפית.
בכל מקרה אתה תמיד יכול לקבוע פגישה נוספת עם קבן על ידי שליחת חוות דעת של פסיכי אזרחי.
בהצלחה :)
queen

הודעהעל ידי queen » 29 ספטמבר 2011 00:56

שלום, מצטער שאני מנצל פה נושא אחר פשוט לא הצלחתי להירשם משום מה.
בכל אפן יש לי בעיה די מסובכת , אני גם יודע שהממונים עליי קוראים באתר הזה אז אני לא ממש ממהר לתת פה פרטים
יש כאן מישהו ממש מקצועי שיכול לעזור לי?
תודה רבה בכל אפן ! שנה טובה !
t77
יצירת קשר:

הודעהעל ידי t77 » 29 ספטמבר 2011 11:04

אז חבר'ה אני יכול לצפות להורדת פרופיל?
אתם חושבים שהזימון הזה הגיע עקב הפגישה שלי עם הקב"ן?

פשוט לפי מה שהבנתי אנשים מקבלים תשובות במקום ואני לא קיבלתי שום דבר כבר כמעט חודש אחרי הפגישה עם הקב"ן...
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 29 ספטמבר 2011 11:38

t77 כתב:אז חבר'ה אני יכול לצפות להורדת פרופיל?
אתם חושבים שהזימון הזה הגיע עקב הפגישה שלי עם הקב"ן?

פשוט לפי מה שהבנתי אנשים מקבלים תשובות במקום ואני לא קיבלתי שום דבר כבר כמעט חודש אחרי הפגישה עם הקב"ן...

אפשר לומר בזהירות שייתכן שכן. אם הפרופיל שלך כבר קבוע וכתוב באתר, אז כנראה שאם מזמנים אותך ל"סיכום פרופיל", אז רוצים לשנות אותו.
t77
יצירת קשר:

הודעהעל ידי t77 » 03 אוקטובר 2011 20:32

אז בקיצור, שאני אלך לשם אני אצטרך להיות בדמות או משהו? הם בכלל שמים לב למה שאני אומר שם או פשוט מיידעים אותי בשינוי בפרופיל שקבעו לי? אם יש בכלל שינוי...

לדרוש מהם משהו, כמו לראות עוד פעם קב"ן ודברים בסגנון?
אני לא יודע בדיוק למה לצפות בסיכום פרופיל הזה ואם זה באמת נובע מהפגישה שהייתה לי עם הקב"ן בכלל..
אורח145

הודעהעל ידי אורח145 » 03 אוקטובר 2011 22:35

אין לך יותר מדי מה לשחק בוועדה רפואית . הרופא פשוט אומר לך את ההחלטה לגבי הפרופיל , הוועדה הזאת יותר חותמת גומי.

שיהיה בהצלחה
t77
יצירת קשר:

הודעהעל ידי t77 » 03 אוקטובר 2011 23:52

ובמידה והשינוי שיכול להיות בפרופיל לא ימצא חן בעיניי, אני יכול לערער במקום או לדבר על פגישה נוספת עם קב"ן?
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 04 אוקטובר 2011 00:05

צריך מסמך רפואי כדי לראות עוד קב"ן. אתה יכול לבקש מה שתרצה בוועדה, זה בוודאי לא יזיק לשאול, אבל קרוב לוודאי שיגידו לך לשלוח בפקס חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי ולבקש את הפגישה. ייתכן גם שיגידו לך שלא תוכל כלל לראות עוד קב"ן, אבל כל עוד יש לך די זמן לפני הגיוס, זה לא נכון - תוכל לראות עוד קב"ן בלשכת הגיוס. וכמובן שתוכל לראות קב"נים גם אחרי הגיוס, ואף ביום הגיוס.

אין מה לערער, ההליך בוועדה הוא טכני-פורמלי, ולערער לא יעזור לך לראות קב"ן.
t77
יצירת קשר:

הודעהעל ידי t77 » 04 אוקטובר 2011 17:03

אז בתכלס אין שם משהו שתלוי בי ובמה שאני אגיד? אני רק צריך ללכת לשם, להקשיב להחלטה שלהם ולחזור הביתה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 אוקטובר 2011 19:17

t77 כתב:אז בתכלס אין שם משהו שתלוי בי ובמה שאני אגיד? אני רק צריך ללכת לשם, להקשיב להחלטה שלהם ולחזור הביתה?

אם אמרו לך ללכת אז אתה הולך, בטח שאתה לא מצפה לקבל פירוט מדוייק של מה יהיה שם ומה יהיה צבע התחתונים של כל מי שאתה הולך לפגוש שם בפורום הזה עם 20 שאלות מפגרות.....

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 8 אורחים