מכתב לוועדת מצפון

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

ish
יצירת קשר:

מכתב לוועדת מצפון

הודעהעל ידי ish » 27 ספטמבר 2011 22:34

שלום, רציתי להתייעץ בקשר לתוכנו של מכתב שאני שולח לוועדת מצפון.
זה המכתב שאני מתכוון לשלוח:
------------------------------------------------------------------------
27/09/2011

מאת: (שמי)

כתובת: (כתובתי)

טלפון: (מס' הטלפון שלי)

הנדון: בקשת פטור מטעמים שבמצפון

שלום רב,

אני מבקש לקבל פטור משירות הביטחון מטעמים שבמצפון. אני פציפיסט וחושב שמלחמה היא לעולם אינה דרך מוצדקת לפיתרון בעיות, ולכן אני מתנגד להיות חלק בכל צבא באשר הוא. אני חושב שהמערכת הצבאית היא מערכת שמגבירה את האלימות בשני צדי המתרס, ואף את היקף האלימות בתוך החברה הישראלית.

ההתנגדות שלי לאלימות נוגעת בחיי מעבר לשירות הצבאי, וזו הסיבה שבחרתי בטבעונות כדרך חיים של המנעות מניצול וגרימת סבל לכל יצור חי באשר הוא. בנוסף, אני השתתפתי בהפגנות נגד ניצול בעלי חיים, ובכוונתי להתנדב לשירות לאומי בארגון "אמנסטי" על מנת למנוע מקרים של הפרת זכויות אדם, וגרימת סבל.

חשוב לי להבהיר כי עקרונות אלה כה חשובים לי, עד כי הסרתי את מועמדותי ממסלול [כאן מופיע מסלול צבאי "איכותי"] (לאחר שהתקבלתי), זאת למרות שהמסלול נוגע בתחומים שמרתקים אותי, ולמרות שסופר לי כי לאחר שירותי הצבאי אוכל לקבל שכר גבוה במיוחד עקב תפקידי בצבא.
מהטעמים הנ"ל אני מבקש שיזמנו אותי לוועדת פטור מטעמי מצפון.

בברכה,

(חתימה)

(שמי)
האם יש בעייה כלשהי בנוסח? האם יש משהו שמומלץ להוריד או לערוך? האם כדאי להרחיב בנושאים מסויימים?
אורח

Re: מכתב לוועדת מצפון

הודעהעל ידי אורח » 27 ספטמבר 2011 23:58

ish כתב:שלום, רציתי להתייעץ בקשר לתוכנו של מכתב שאני שולח לוועדת מצפון.
זה המכתב שאני מתכוון לשלוח:
27/09/2011

מאת: (שמי)

כתובת: (כתובתי)

טלפון: (מס' הטלפון שלי)

הנדון: בקשת פטור מטעמים שבמצפון

שלום רב,

אני מבקש לקבל פטור משירות הביטחון מטעמים שבמצפון. אני פציפיסט וחושב שמלחמה היא לעולם אינה דרך מוצדקת לפיתרון בעיות, ולכן אני מתנגד להיות חלק בכל צבא באשר הוא. אני חושב שהמערכת הצבאית היא מערכת שמגבירה את האלימות בשני צדי המתרס, ואף את היקף האלימות בתוך החברה הישראלית.

ההתנגדות שלי לאלימות נוגעת בחיי מעבר לשירות הצבאי, וזו הסיבה שבחרתי בטבעונות כדרך חיים של המנעות מניצול וגרימת סבל לכל יצור חי באשר הוא. בנוסף, אני השתתפתי בהפגנות נגד ניצול בעלי חיים, ובכוונתי להתנדב לשירות לאומי בארגון "אמנסטי" על מנת למנוע מקרים של הפרת זכויות אדם, וגרימת סבל.

חשוב לי להבהיר כי עקרונות אלה כה חשובים לי, עד כי הסרתי את מועמדותי ממסלול [כאן מופיע מסלול צבאי "איכותי"] (לאחר שהתקבלתי), זאת למרות שהמסלול נוגע בתחומים שמרתקים אותי, ולמרות שסופר לי כי לאחר שירותי הצבאי אוכל לקבל שכר גבוה במיוחד עקב תפקידי בצבא.
מהטעמים הנ"ל אני מבקש שיזמנו אותי לוועדת פטור מטעמי מצפון.

בברכה,

(חתימה)

(שמי)
האם יש בעייה כלשהי בנוסח? האם יש משהו שמומלץ להוריד או לערוך? האם כדאי להרחיב בנושאים מסויימים?

לא משנה מה תכתוב, לא תשוחרר מטעמי מצפון ללא ישיבה ממושכת בכלא. אם אתה מוכן לזה אז בהצלחה.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 28 ספטמבר 2011 10:58

יש סיכוי להשתחרר באמצעות ועדת מצפון, אני לא יודע אם הסיכוי נמוך או גבוה.

אני מפנה אותך לשני מסמכים חשובים:
הראשון - "ערכת מידע" לשחרור מטעמי מצפון, באתר רשת הליווי של פרופיל חדש.
השני - הודעה בפורום המקביל, "בין מיליטריזם לפמיניזם", שבה כתובים נוהלי ועדת המצפון הצבאית, כפי שהתקבלו מדובר צה"ל.

אני לא יודע ואין לי ניסיון בהשתחררות על רקע זה, ולכן לא אוכל להשיב בנוגע לתוכן המכתב. במסמכים הנ"ל תוכל למצוא הדרכה.
prizeta
יצירת קשר:

הודעהעל ידי prizeta » 29 ספטמבר 2011 18:21

שלום, ראינו את פנייתך גם במייל שלנו, מישהי צריכה לחזור אליך עם מייל דואג.
זה ממש לא נכון ורלוונטי לזמנים שלנו, בעבר זה היה נכון שלא שוחררו בנים מצפונית. אבל היום יש וועדה לבנים ולבנות יחדיו, ואנחנו בקשר רציף עם סרבני מצפון שמשתחררים. צריך להבין שישנם קריטריונים ספציפים על שיחרור מצפוני-וזה פצפיזם מוחלט אך ורק. ללא כל השתיכות פוליטית.
אני רוצה שתקבל ליווי יותר אינטנסיבי ולכן מישהי תחזור אליך במייל ממש במהרה

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 8 אורחים