עבודה ממשלתית

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Jacob93
יצירת קשר:

עבודה ממשלתית

הודעהעל ידי Jacob93 » 28 ספטמבר 2011 10:33

יש לי אפשרות לצאת מהצבא על רקע רפואי.
בעתיד אני מעוניין ללמוד יחסים בין לאומים, אני יודע שהרבה חברות ממשלתיות מעסיקות את מסיימי הלימודים. לכן השאלה שלי היא האם יציאה מהצבא על רקע רפואי עלולה לפגוע בי בפאן הזה ?

תודה !
Jacob93
יצירת קשר:

Re: עבודה ממשלתית

הודעהעל ידי Jacob93 » 29 ספטמבר 2011 08:23

מישהו ?
סמל אישי של המשתמש
eran_manchu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי eran_manchu » 29 ספטמבר 2011 13:20

אין ממש נוהלים מוחלטים בדברים האלה.
אני חושב שאם יצאת מהצבא מסיבות בריאותיות לא יפסלו אותך אוטומטית לעבודה.
אני מכיר אנשים שיצאו מהצבא על קב"ן ואפילו על מצפון ועבדו במשרדים ממשלתיים ואפילו במשרד הבטחון.
מצד שני אולי מי שקורא את קורות החיים שלך, הוא אדם שמקבל לעבודה רק יוצאי סיירת מטכ"ל או קצינים במקא"ם.
ובמדינה שלנו, לך תדע איזה חוק יחקק בעוד 4 שנים...
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 29 ספטמבר 2011 14:05

יש לציין שלפי החוק הקיים, שלפחות בשלב זה אינו צפוי להשתנות, חל איסור להפלות על רקע שירות צבאי, למעט במקרה שהוא רלוונטי למשרה. כמו כן חל איסור לבקש את הפרופיל הרפואי או להפלות לפיו, למעט לשב"כ ולמוסד. איסורים אלה חלים גם בשירות המדינה וגם בשוק הפרטי. ניסיון לשנות זאת בחקיקה השנה, מטעם סיעת ישראל ביתנו, נתקל בתגובות חריפות מצד נציבות שיוויון ההזדמנויות בעבודה ומצד היועצים המשפטיים למיניהם (וגם מצד השמאל, הערבים והחרדים) ונגנז בשל התנגדות הממשלה, ובנוסף לא איפשר אפליה של מי ששוחרר מטעמי בריאות, היות שמטרתו העיקרית הייתה להעדיף את הדרוזים על פני הערבים.

עם זאת, אני לא יודע מה הפרקטיקה בפועל.
Jacob93
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jacob93 » 29 ספטמבר 2011 18:30

תודה לכם,אז בשורה התחתונה אין כאן הכרעה חד משמעית ...
epk
יצירת קשר:

הודעהעל ידי epk » 29 ספטמבר 2011 21:28

למעשה ביחסים עם כל מיני מדינות יש סוג של יתרון לעובדה שלא שירתת בצבא של אף מדינה. אם אתה רק בתחילת השירות אולי כדאי לחשוב דווקא על זה.

מצד שני, האפשרות שאולי תתקבל או לא תתקבל לעבודה כזו או אחרת בעוד 5 או יותר שנים לא נשמע לי כמו השיקול הכי רלבנטי לעניין צבא. האם אתה מאמין שאתה צריך לעשות שירות צבאי? האם אתה מזדהה עם מה שהצבא עושה ורוצה לקחת בזה חלק? אם לא, אז עזוב, אין לך מה לדאוג ממציאת מקום עבודה ביחסים בינ"ל או מכל דבר דומה. אם כן, אז אני לא כ"כ מבין אותך...
Jacob93
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Jacob93 » 30 ספטמבר 2011 10:07

אייל רוזנברג כתב:למעשה ביחסים עם כל מיני מדינות יש סוג של יתרון לעובדה שלא שירתת בצבא של אף מדינה. אם אתה רק בתחילת השירות אולי כדאי לחשוב דווקא על זה.

מצד שני, האפשרות שאולי תתקבל או לא תתקבל לעבודה כזו או אחרת בעוד 5 או יותר שנים לא נשמע לי כמו השיקול הכי רלבנטי לעניין צבא. האם אתה מאמין שאתה צריך לעשות שירות צבאי? האם אתה מזדהה עם מה שהצבא עושה ורוצה לקחת בזה חלק? אם לא, אז עזוב, אין לך מה לדאוג ממציאת מקום עבודה ביחסים בינ"ל או מכל דבר דומה. אם כן, אז אני לא כ"כ מבין אותך...

אני לא רוצה לקחת סיכונים מיותרים, אם אין כאן תשובה חד משמעית אז עדיף לי לא להתסכן ולעשות צבא 3 שנים.
בלימוד יחבל אני יותר נוטה לכיוון של משרד החוץ והסברה בגלל זה ההתלבטות....
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 ספטמבר 2011 12:13

Jacob93 כתב:
אייל רוזנברג כתב:למעשה ביחסים עם כל מיני מדינות יש סוג של יתרון לעובדה שלא שירתת בצבא של אף מדינה. אם אתה רק בתחילת השירות אולי כדאי לחשוב דווקא על זה.

אני לא רוצה לקחת סיכונים מיותרים, אם אין כאן תשובה חד משמעית אז עדיף לי לא להתסכן ולעשות צבא 3 שנים.
בלימוד יחבל אני יותר נוטה לכיוון של משרד החוץ והסברה בגלל זה ההתלבטות....

צודק, עדיף לעשות צבא. בהצלחה :lol:

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 28 אורחים