חייב עזרה דחוף

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

mark18
יצירת קשר:

חייב עזרה דחוף

הודעהעל ידי mark18 » 22 אוקטובר 2011 20:49

יש לי כמה שאלות קודם כל איך אפשר לקבוע פגישה עם קבן [אין לי המלצה מפסיכאטר אזרחי] ועוד שאלה הבנתי שאפשר לצאת על אי התאמה אחרי כחודשיים 
בכלא האם זה באמת כך והאם הסיבה לסירוב משפיע על זמן הישיבה בכלא [ לדוגמה פצפיזם].

תודה לעוזרים
אורח

Re: חייב עזרה דחוף

הודעהעל ידי אורח » 23 אוקטובר 2011 00:47

mark18 כתב:יש לי כמה שאלות קודם כל איך אפשר לקבוע פגישה עם קבן [אין לי המלצה מפסיכאטר אזרחי] ועוד שאלה הבנתי שאפשר לצאת על אי התאמה אחרי כחודשיים 
בכלא האם זה באמת כך והאם הסיבה לסירוב משפיע על זמן הישיבה בכלא [ לדוגמה פצפיזם].

תודה לעוזרים

אם אתה לפני גיוס אתה קובע פגישה עם פסיכיאטר\פסיכולוג אזרחי ומפקסס בקשה לראות קבן בצירוף חוות הדעת ללשכת הגיוס.

אם אתה כבר חייל אז אתה מבקש מהמפקד שלך.

אי התאמה אפשר לצאת אחרי חודשיים ואפשר גם לא לצאת, הסיבה בכל מקרה תהיה סירוב פקודה ולא "פציפיזם".
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 אוקטובר 2011 19:48

השאלה שלי האם הסיבה שלי לסירוב לגיוס [אני בטוח ששואלים למה האדם לא רוצה להתגייס] יכולה להשפיע על הזמן שאני ישב בכלא
fu

הודעהעל ידי fu » 23 אוקטובר 2011 23:59

אין שום דרך לדעת אם ישחררו אותך אחרי חודשיים או אחרי עשרה חודשים בכלא.
דווקא לפציפיסטים עושים יותר קשיים בשחרור על אי התאמה שנובע מישיבה ממושכת בכלא.
אם אתה לפני גיוס ופציפיסט אתה יכול גם לפנות לועדת המצפון ולנסות להשתחרר דרכה, אבל הם מאוד קשוחים בהגדרה שלהם לפציפיזם.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 אוקטובר 2011 12:17

גם אני הבנתי שיהיה לי יותר קשה להשתחרר על פצפיזם. אז מה כדאי להגיד כסיבה בשביל לקבל את השחרור הכי מהר? ועוד שאלה, אם מישהו פה
יצאה על אי התאמה ויכול לתת לי יותר מידע על זה [לדוגמה על התנאים בכלא ובכלל לפרט על תהליך השחרור]
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 אוקטובר 2011 23:07

?
סמל אישי של המשתמש
eran_manchu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי eran_manchu » 25 אוקטובר 2011 16:54

הצבא משחרר אנשים על סעיף 21 במקרים של אי כשירות רפואית לשרת.
אי כשירות פיזית או נפשית.
כשמדובר על אי כשירות, הצבא משחרר אנשים דיכאוניים או עם תסמינים שהקב"ן קובע שמונעים ממנו את היכולת לשרת בצבא. אין משפט קסם שאתה אומר לקב"ן והוא משחרר אותך.
הוא צריך להבין מההתנהגות שלך ומהשיחה איתך שאתה לא כשיר.
יש מידע נרחב על פגישות עם הקב"ן באתר כאן, או באתר אחר בשם טארגט 21.

כאמור, לצאת על אי התאמה זה הליך ארוך יותר ולא וודאי. יכול להיות שתשב 7 חודשים בכלא ועדין לא ישלחו אותך לועדת אי התאמה. ובנוסף, יכול להיות שהוועדה לא תשחרר אותך בכלל. מצד שני יכול להיות שישלחו אותך לוועדה כבר אחרי חודשיים. נפלאות הן דרכי הצבא.

התנאים בכלא הם מאוד בסיסיים. יש מספר אגפים שונים שהטוב ביותר מהם הוא שינה באוהלים ועבודות שונות כמו שמירה על הכלא, שמירה על כלואים ברמת סיכון, עבודה במטבח, עבודות ניקיון ואפילו עבודות סיזיפיות כמו להוריד כפתורים מחולצות צבא ישנות. היחס מהסוהרים נע בין סביר למשפיל. תלוי על מי אתה נופל ובאיזה יום.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 24 אורחים