עזרה| המצב נדפק לגמרי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

qwert
יצירת קשר:

עזרה| המצב נדפק לגמרי

הודעהעל ידי qwert » 09 נובמבר 2011 18:12

אז הייתי בדרך לצאת מהצבא, ויומיים לפני הפגישה האחרונה צריך להביא הורה אז סיפרתי להורים את המצב והם התחילו ללחוץ עלי ולאיים שיעיפו אותי מהבית, ינתקו את הטלפון וקיצור לא יתמכו בי בכלל.
אז אמרתי בפגישה שאני לא רוצה לצאת מהצבא, אז נתנו לי המלצה לפרופיל 45 נפשי.
פרופיל שניתן כדי לפסול את התפקיד הנוכחי שלי כחובש.
בינתיים אני מחכה לועדה הרפואית שהיא בעוד חודש וחצי... אני עדיין נחשב כחלק מהמרפאה ורוצים שאתפקד כרגיל.
כל היום יש לי מחשבות אובדניות, והבטחתי לי שאני לא אפגע בעצמי יותר. כל היום אני מרגיש שקשה לי ואני לא יכול יותר, וכל דבר קטן הולך לשבור אותי.

אני לא יכול לצאת מהצבא כי ההורים שלי דפוקים, ואני עדיין באותו מצב לפחות עוד חודש וחצי כי הצבא הזה דפוק.
בכלל רוצים שאני אעשה אבט"שים ושמירות, כששמירה אחרונה המחסנית הייתה כבר בהכנס.
אני לא יודע מה לעשות.

ראיתי גם באינטרנט שאם יש המלצה לפרופיל שפוסל מקצוע, אז עד הוועדה הרפואית אסור לי לעסוק במקצוע הזה. זה נכון? כי אם כן הם עושים משהו אסור.
אורח

Re: עזרה| המצב נדפק לגמרי

הודעהעל ידי אורח » 09 נובמבר 2011 18:57

qwert כתב:אז הייתי בדרך לצאת מהצבא, ויומיים לפני הפגישה האחרונה צריך להביא הורה אז סיפרתי להורים את המצב והם התחילו ללחוץ עלי ולאיים שיעיפו אותי מהבית, ינתקו את הטלפון וקיצור לא יתמכו בי בכלל.
אז אמרתי בפגישה שאני לא רוצה לצאת מהצבא, אז נתנו לי המלצה לפרופיל 45 נפשי.
פרופיל שניתן כדי לפסול את התפקיד הנוכחי שלי כחובש.
בינתיים אני מחכה לועדה הרפואית שהיא בעוד חודש וחצי... אני עדיין נחשב כחלק מהמרפאה ורוצים שאתפקד כרגיל.
כל היום יש לי מחשבות אובדניות, והבטחתי לי שאני לא אפגע בעצמי יותר. כל היום אני מרגיש שקשה לי ואני לא יכול יותר, וכל דבר קטן הולך לשבור אותי.

אני לא יכול לצאת מהצבא כי ההורים שלי דפוקים, ואני עדיין באותו מצב לפחות עוד חודש וחצי כי הצבא הזה דפוק.
בכלל רוצים שאני אעשה אבט"שים ושמירות, כששמירה אחרונה המחסנית הייתה כבר בהכנס.
אני לא יודע מה לעשות.

ראיתי גם באינטרנט שאם יש המלצה לפרופיל שפוסל מקצוע, אז עד הוועדה הרפואית אסור לי לעסוק במקצוע הזה. זה נכון? כי אם כן הם עושים משהו אסור.

הרבה הורים שומעים פרופיל 21 נפשי ואז הם מאבדים את הצפון, בכל מקרה תנסה להסביר להם שרע לך, רע לך מאוד.
ההורים שלי לא תמכו בי בצורה מלאה, הכוונה היא שאמרו לי תעשה מה שאתה רוצה אתה אדם בוגר וחי את ההחלטות שלך,
אבל אם יהיה לך בעיות אל תבוא אלינו, אם תצתרך עזרה מול הצבא אנחנו נעזור רק מתי שצריך ולא כל פעם שתבקש.
תנסה לשבת איתם לפני שאתה יוצא, תניח את הרעיון, שיתבשל אצלם, בסופו של דבר הם יבינו שזה הדבר הנכון בשבילך,
תסביר להם שרע לך, מאוד, במקום להניח ישר עובדות. גם אם התמיכה לא מלאה, לפעמים מספיקה ההבנה וחוסר ההתנגדות כדי להקל עליך בתהליך השחרור.
בכל מקרה לפי מה שהבנתי כבר פסלו לך מקצוע, ולצאת מ45 נפשי זה בדרך כלל דיי קל, ככה שלא משנה מתי תחליט לצאת, לא תתקל בהרבה בעיות.
בהצלחה
qwert
יצירת קשר:

הודעהעל ידי qwert » 09 נובמבר 2011 19:02

אני מקווה.
הכוונה שעד הוועדה שזה עוד חודש וחצי (45 ימים שכל יום קשה) אני עדיין יכול לעסוק במקצוע?
אם יש לי המלצה לפסילה איך זה הגיוני שעדיין אני עוסק במקצוע עד שיחליטו אם לפסול או לא.

עריכה: הם גם תקועים בדעה שלצאת מהצבא על נפשי זה כתם לכל החיים. שאני לא אתקבל לשום עבודה.
באינטרנט טוענים שזה לא נכון. מישהו יכול לגבות את זה?
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 09 נובמבר 2011 19:46

qwert כתב:עריכה: הם גם תקועים בדעה שלצאת מהצבא על נפשי זה כתם לכל החיים. שאני לא אתקבל לשום עבודה.

טרם ניסיתי להתקבל בעצמי לעבודה, כך שאני לא יכול להפריך את זה ממקור ראשון; אבל אני מכיר אנשים שהשתחררו על נפשי והתקבלו לעבודות, ולמיטב ידיעתי לא נתקלו בקשיים כלשהם בגלל הפרופיל. כך גם מספרים הכותבים בפורום הזה. ומעל הכל: בתעודת הפטור כתוב שהפטור ניתן "מטעמי בריאות", בין אם הסיבות הן גופניות או נפשיות. אף אחד (בשום מקרה של קבלה לעבודה, מלבד אולי בשב"כ ובמוסד ואולי במקומות בטחוניים אחרים) לא יכול לדעת מהי הבעיה שאובחנה והאם היא נפשית או גופנית, והיחידים שיכולים לקבל מידע עליה הם רשות הרישוי והיחידה לרישוי כלי ירייה. אז מדובר בדברים שאינם נכונים, אולי פעם הם היו נכונים אבל היום לא.

ראה גם המאמר "מי מפחד מפרופיל 21" בפורום הזה.
moshun123
יצירת קשר:

הודעהעל ידי moshun123 » 09 נובמבר 2011 23:13

פרופילניק כתב:
qwert כתב:עריכה: הם גם תקועים בדעה שלצאת מהצבא על נפשי זה כתם לכל החיים. שאני לא אתקבל לשום עבודה.

טרם ניסיתי להתקבל בעצמי לעבודה, כך שאני לא יכול להפריך את זה ממקור ראשון; אבל אני מכיר אנשים שהשתחררו על נפשי והתקבלו לעבודות, ולמיטב ידיעתי לא נתקלו בקשיים כלשהם בגלל הפרופיל. כך גם מספרים הכותבים בפורום הזה. ומעל הכל: בתעודת הפטור כתוב שהפטור ניתן "מטעמי בריאות", בין אם הסיבות הן גופניות או נפשיות. אף אחד (בשום מקרה של קבלה לעבודה, מלבד אולי בשב"כ ובמוסד ואולי במקומות בטחוניים אחרים) לא יכול לדעת מהי הבעיה שאובחנה והאם היא נפשית או גופנית, והיחידים שיכולים לקבל מידע עליה הם רשות הרישוי והיחידה לרישוי כלי ירייה. אז מדובר בדברים שאינם נכונים, אולי פעם הם היו נכונים אבל היום לא.

ראה גם המאמר "מי מפחד מפרופיל 21" בפורום הזה.

אני אישית גם לא ניסיתי להתקבל לעבודה (אני רק השבוע השתחררתי), אבל אני מניח שמעסיק בוחן את המועסק לפי היכולות שלו ולא על פי השירות הצבאי, אלא אם השירות רלוונטי לעבודה(כמו יוצא ממר"ם שמחפש עבודה בכתיבת תוכנה או חובש בתור שמחפש עבודה בתור פארמדיק). ולא מעניין אותו איזה שירות עשית, אלא עם אלו תפקידים אתה מסוגל להתמודד בעבודה, איזה ניסיון יש לך, איזה ידע יש לך, במה עבדת בעבר וכו'.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 12 נובמבר 2011 19:25

שמעתי שיש כזה חוק שאומר שאם יש המלצה להורדת פרופיל שפוסלת את המקצוע שאתה עוסק בו, אז עד הועדה הרפואית אסור לך לעסוק במקצוע הזה - זה נכון? מישהו יכול לאשר את זה? כי אם כן המפקדים שלי עוברים על החוק הזה.
גם מבחינת הגיון איך זה שאני עדיין עוסק במקצוע אם המליצו לפסול.
אורחון

הודעהעל ידי אורחון » 16 נובמבר 2011 00:57

אממממ שמישהו יענה לבחור
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 נובמבר 2011 01:03

אורח כתב:שמעתי שיש כזה חוק שאומר שאם יש המלצה להורדת פרופיל שפוסלת את המקצוע שאתה עוסק בו, אז עד הועדה הרפואית אסור לך לעסוק במקצוע הזה - זה נכון? מישהו יכול לאשר את זה? כי אם כן המפקדים שלי עוברים על החוק הזה.
גם מבחינת הגיון איך זה שאני עדיין עוסק במקצוע אם המליצו לפסול.

לא זה לא נכון. עד שאין לך פסילת מקצוע מותר לך לעסוק במקצוע. ברוך הבא לצה"ל.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 14 אורחים