מתגייס אוטוטו

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

cokocoko
יצירת קשר:

מתגייס אוטוטו

הודעהעל ידי cokocoko » 13 נובמבר 2011 14:44

הייתי אצל קב"ן לפני כמה ימים, הסברתי לו למה אני לא יכול ללכת לקרבי אבל בכל זאת השאיר אותי בשיבוץ.
אני מיועד למאבחן בטחוני :(
איך ביום גיוס אני רואה קב"ן? ומה אני אומר לו כדי לא להיות מאבחן בטחוני, ולא להיות משטרה צבאית?
אפלטון

Re: מתגייס אוטוטו

הודעהעל ידי אפלטון » 13 נובמבר 2011 18:57

cokocoko כתב:הייתי אצל קב"ן לפני כמה ימים, הסברתי לו למה אני לא יכול ללכת לקרבי אבל בכל זאת השאיר אותי בשיבוץ.
איך ביום גיוס אני רואה קב"ן? ומה אני אומר לו כדי לא להיות מאבחן בטחוני, ולא להיות משטרה צבאית?

את הקבן לא מעניין הסברים ושיחות ארוכות,הוא רופא לכל דבר והוא מאבחן כאב נפשי.
זה כמו שתבוא לרופא ותגיד לו שירשום שחסרה לך רגל כשאתה בריא,תיקרא טארגט תילמד שפת גוף ואז תלך לפגישה חוזרת.
moshun

Re: מתגייס אוטוטו

הודעהעל ידי moshun » 13 נובמבר 2011 19:28

cokocoko כתב:הייתי אצל קב"ן לפני כמה ימים, הסברתי לו למה אני לא יכול ללכת לקרבי אבל בכל זאת השאיר אותי בשיבוץ.

קבן לא יכול לעזור לך בזה, אלא אם קיימת איזה בעיה נפשית שמונעת ממך לעסוק בתפקיד הזה, ולכן הוא לא עזר לך,
קצין מיון יכול לעזור לך, ואתה יכול לבקש אבל אני אישית לא יודע אם יתנו לך, בגלל שתי סיבות:
1. אני אישית לא ניסיתי לבקש קצין מיון בבקו"ם - ביקשתי קבן תוך כדי הדגשת מועקה כמו כן סירבתי להתחייל, בסוף היום ראיתי מאבחן ששלך אותי הביתה עם זימון לשבוע אחרי לקבן.
2. ידוע לי שנותנים למישהו לראות קצין מיון כשהצבא דורש זאת, לא ידוע לי על מישהו שביקש זאת.
כמו כן יכול להיות שהקצין מיון (סלח לי על הביטוי) פשוט יחרבן לך על הראש וישלח אותך לטירונות עם כלום.
עם זאת קבן יכול לעזור לך בדרך אחרת על ידי פסילת מקצוע ואז לא תגיע לשם, כדי לפסול מקצוע תצטרך להתנהג כאדם דיכאוני,
ורוב הסיכויים שתפסול מקצוע תקבל עבודות פקידותיות שלא דורשות הכשרה ארוכה (או הכשרה בכלל), טבח, עובד רסר וכדומה.(קח בחשבון שיכולים לשחרר אותך עקב זאת).
אם אתה רוצה לקבל קבן ביום הגיוס אז המדריך פה:
http://www.livuy.newprofile.org/kaban_draftday.html
בעקרון מה שרשום פה קרה לי בדיוק(עם קצת שינויים קטנים), לא לוותר אם חייל אומר לך שתוכל לראות רק אחרי השרשרת חיול, פשוט תשאל חייל אחר, עד שיגיע אחד שבסופו של דבר יעזור.
אתה יכול גם להציק לאותו אחד, עד שהוא יתייאש וישלח אותך לתא חריגים. בתא חריגים(ובכלל) צריך להסביר שאתה רוצה לראות קבן מתוך מועקה - כי רע לך לא טוב לך פה, ולא בגלל שאתה פשוט לא רוצה להתגייס.
להפך גישה כזאת תביא אותך למעצר ולבתי כלא ולא תשיג כלום, אם אתה רואה שהולכים לתת לך מעצר פשוט תוותר ותנסה להשיג קבן בבסיס הטירונות.
אם אתה מתגייס בתל השומר, אתה לא תראה קבן באותו היום(רוב הסיכויים), אלא תעבור בדיקה קצרה(שתי דקות בערך), אצל קצינה שתבדוק אם אכן אתה צריך קבן, במידה וכן, תקבל פס עד הפגישה עם הקבן.
אני ממליץ לקרוא טרגט21 לפני הגיוס, וגם לפני הקבן לרענון(זה לא יכול להזיק נכון?)

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 13 אורחים