צריכה עזרה..

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

ANUMIC
יצירת קשר:

צריכה עזרה..

הודעהעל ידי ANUMIC » 23 נובמבר 2011 14:43

החלטתי מסיבות אלו ואחרות לעשות שירות לאומי במקום צבא..
קיבלתי הפנייה לקבן בגלל עבר של טיפול פסיכולוגי (שנגמר במהלך התהליכים בצבא אבל הם לא יודעים על זה)
אצל הקבנית הראתי התנהגות דכאונית והתבססתי על עבר של דכאון ובעיות חברתיות
הקבנית הפנתה אותי לפסיכיאטר, לדבריה המליצה על הורדת פרופיל וקהס
הפסיכיאטר שאל אותי שאלות בסיסיות של אימות נתונים, ואם פגעתי בעצמי וכו (אמרתי שכן, שאל על צלקות אמרתי שאין- באמת אין..)
לאחר מכן הפנו אותי לועדת סיכום פרופיל, הרופאה שלחה אותי הביתה כי הייתי צריכה לפקסס מסמכים רפואיים (לא נפשיים..)
באתר כתוב "כשירות רפואית כפוטנציאל לשיבוץ בתפקידים שאינם לחימה כגון תפקידים טכניים, תומכי לחימה, קורסים ועוד"
ו"לאור אבחון כפוטנציאל להופעת קשיי הסתגלות מתונים במהלך השירות, לא תשובץ כלוחם ולא תשובץ בגדודים, וכן תהיה זכאי לצאת מהיחידה 2 לילות בשבוע כדי לישון בבית."
השאלה שלי היא מה אני עושה עכשיו.. אחרי שהפסיכיאטר, לפי מה שכתוב, לא המליץ לשחרר
הטיפול הפסיכולוגי שלי נגמר, ומבחינת הצבא אני כשירה
איך לעזאזל אני יוצאת עכשיו?

ושאלה נוספת: אני רוצה ללמוד רפואה... למישהו יש תובנה אם עניין השחרור יעשה לי בעיות במבחני האישיות? אני מתכוונת לעשות שירות לאומי..
תודה מראש!
אורח

Re: צריכה עזרה..

הודעהעל ידי אורח » 23 נובמבר 2011 15:51

ANUMIC כתב:החלטתי מסיבות אלו ואחרות לעשות שירות לאומי במקום צבא..
קיבלתי הפנייה לקבן בגלל עבר של טיפול פסיכולוגי (שנגמר במהלך התהליכים בצבא אבל הם לא יודעים על זה)
אצל הקבנית הראתי התנהגות דכאונית והתבססתי על עבר של דכאון ובעיות חברתיות
הקבנית הפנתה אותי לפסיכיאטר, לדבריה המליצה על הורדת פרופיל וקהס
הפסיכיאטר שאל אותי שאלות בסיסיות של אימות נתונים, ואם פגעתי בעצמי וכו (אמרתי שכן, שאל על צלקות אמרתי שאין- באמת אין..)
לאחר מכן הפנו אותי לועדת סיכום פרופיל, הרופאה שלחה אותי הביתה כי הייתי צריכה לפקסס מסמכים רפואיים (לא נפשיים..)
באתר כתוב "כשירות רפואית כפוטנציאל לשיבוץ בתפקידים שאינם לחימה כגון תפקידים טכניים, תומכי לחימה, קורסים ועוד"
ו"לאור אבחון כפוטנציאל להופעת קשיי הסתגלות מתונים במהלך השירות, לא תשובץ כלוחם ולא תשובץ בגדודים, וכן תהיה זכאי לצאת מהיחידה 2 לילות בשבוע כדי לישון בבית."
השאלה שלי היא מה אני עושה עכשיו.. אחרי שהפסיכיאטר, לפי מה שכתוב, לא המליץ לשחרר
הטיפול הפסיכולוגי שלי נגמר, ומבחינת הצבא אני כשירה
איך לעזאזל אני יוצאת עכשיו?

ושאלה נוספת: אני רוצה ללמוד רפואה... למישהו יש תובנה אם עניין השחרור יעשה לי בעיות במבחני האישיות? אני מתכוונת לעשות שירות לאומי..
תודה מראש!

לפני גיוס אחרי גיוס? מתי הגיוס?

בכל מקרה תמיד ניתן לפנות שוב לקבן\פסיכיאטר.

אין "מבחני אישיות" אלא שיחה עם כמה אנשים שמחליטים אם בא להם לתת לך להיות רופאה.
מקסימום תוכלי ללמוד בחול רפואה, השירות הלאומי לא משנה כלום.
ANUMIC
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ANUMIC » 23 נובמבר 2011 16:08

לפני גיוס, אין עוד תאריך
איך אני עושה את הפנייה? מבקשת זימון ומה אני אומרת במקרה הזה? אני לא צריכה לתת חוות דעת אזרחית או משהו?
והשיחה הזו היא חלק ממבחני האישיות שעוברים..
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 23 נובמבר 2011 16:40

צריך לשלוח ללשכת הגיוס חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי, כדי לקבל שיחה עם קב"ן.

במבחני האישיות ללימודי רפואה, מו"ר ומרק"ם, למיטב ידיעתי לא נדרשים לפגוע בחיסיון הרפואי של הסיבה לאי-שירות בצבא. ייתכן שהאוניברסיטה עצמה תדרוש פירוט (ואולי היא תאסור לימוד רפואה, אני לא יודע מה הקריטריונים, אבל כמעט אין ספק שבעיות נפשיות שאינן מחלת נפש ואינן חמורות, כמו בעיות חברתיות וכנראה גם דיכאון, לא ימנעו לימודי רפואה), אך במקרה כזה זה לא ישפיע על ציוני המו"ר או המרק"ם, ובוודאי לא על הבגרות והפסיכומטרי.

אין קשר בין שירות לאומי לבין לימודי רפואה, וההחלטה על מתן פטור משירות צבאי אינה מושפעת מהשאלה האם בכוונתך לשרת בשירות לאומי או לא.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 נובמבר 2011 17:52

קודם כל תודה! :)
כתבתי על שירות לאומי בשביל עניין הרפואה, אוהבים עבר התנדבותי..
בכל מקרה, לעניין הפסיכיאטר, אני צריכה לגשת לפסיכיאטר אזרחי, לדבר איתו על דכאונות ולבקש חוות דעת?
ואיך זה מסתדר עם עניין הטיפול הפסיכולוגי? כלומר בצבא לא יודעים שאני כבר לא בטיפול. הפסיכיאטר האזרחי/צבאי ישאל כזה דבר? ואם כן מה אני עונה בקשר לעובדה שסיימתי את הטיפול?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 נובמבר 2011 00:53

הורידו לך את הפרופיל 64-45, ונתנו לך קשיי הסתגלות (קה"ס 42),
אלו הקלות בשירות אם כי לא משמעותיות, שתדעי מ64 או 45 קל מאוד להוריד.
אני אישית יכול להגיד לך שאין שום בעיה אחרי הצבא להתקבל לעבודה או לתואר,
אני לא יודע לגבי רפואה, אבל אני מאמין שמסתמכים על כישורים ויכולות יותר מאשר על הסיבה למה יצאת מהצבא,
אני אישית אומר בראיונות שיצאתי עקב מגבלה רפואית שמנעה ממני לשרת, הם לא יכולים לבדוק את זה.
ועד עכשיו התקבלתי ל3 מקומות עבודה(2 דחיתי, ומחר אני הולך לחתום חוזה עם השלישית).
כך שאין לך ממה לחשוש - בכל מקרה אם את מעוניינת ללמוד רפואה ולא התקבלת תמיד קיימת האופציה בחול.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 נובמבר 2011 23:20

תודה :)
איך אני מורידה יותר? אני צריכה לבקש שוב פסיכיאטר? ומה אני אומרת?
אני אשמח לדעת איזה צעדים עליי לעשות עכשיו..
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 נובמבר 2011 23:38

תודה :)
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 נובמבר 2011 14:38

אורח כתב:תודה :)

אם את לפני גיוס, אז לשלוח פקס בצירוף חוות דעת מפסיכיאטר/פסיכולוג אזרחי בבקשה לקבל קבן.
אין לך מה לדאוג, אחרי שתעשי את זה בטוח ב99.9999999% שתקבלי קבן(אני לא זוכר מישהו שלא קיבל).
את ממשיכה את אותו קו שהתחלת, את אותה דמות, אולי להוסיף סיפורים(אני אישית הוספתי סיפורי התעללות, וניסיונות התאבדות, אבל כל מקרה לגופו)
תקראי קצת טרגט21 אולי זה יעזור לך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 29 נובמבר 2011 22:55

ואחרי חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי זה עוד פעם קבן-פסיכיאטר?
רק פסיכיאטר ממליץ לשחרור?
כמה פעמים אני אצטרך לחזור למקום המדכא הזה? :(
prizeta
יצירת קשר:

הודעהעל ידי prizeta » 29 נובמבר 2011 23:11

זה לא מאומת בשום צורה, אבל יכול להיות שפרופיל 21 יהווה ביעות ברפואה, אבל זה לא מוכח.
מה שכן יש חשד לגבי התקבלות לעיסוק בפסיכיאטריה קלינית

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 12 אורחים