לפני גיוס, האם אני אבוד?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

thedevilex
יצירת קשר:

לפני גיוס, האם אני אבוד?

הודעהעל ידי thedevilex » 04 ינואר 2012 02:30

לימים היה לי פרופיל 97, בצו הראשון. היום הוא פרופיל 64 נפשי.
רציתי להתגייס והיו לי כל מני רעיונות לתפקידים אבל זה היה כשחשבתי כמו ילד קטן ומתלהב שחושב שבצבא כיף חיים לעומת בית הספר.
שנאתי את בית הספר (ברמת העקרון) הוא היה מקובע מדי, לא יכולתי להסתדר שם עם עצמי.
בכל אופן, הלכתי לי לצו ראשון והכל טוב ויפה. כמו שאמרתי עם הזמן הבנתי שהצבא זה לא מה שאני חשבתי.
רציתי אודישן ללהקה צבאית - שלילי עקב פרופיל
אודישן לגל"צ - אין עם מי לדבר אחרי מעל 15 בקשות.
הזמן עובד ועוד מחדלים במיט"ב ושאר שערוריות שנמאס לי כבר מהחיים.
אני מבין שאני בידיים נוראיות. שאין למי לדבר עכשיו, אז כשאני אהיה שלהם ישימו עליי זין ענק.
לקחתי את עצמי בידיים לקבן.. ספרתי לו את הסיפור שלי הוא אמר לי לך תזדיין במילים יפות
הייתי בשוק והשנאה כלפיהם התעצמה.
הלכתי לוועדה רפואית הורדתי על סעיפים ל72 (הייתי נורא מופתע), אז נפל לי האסימון שזה הפרופיל הכי מחורבן בצה"ל (ממש לפני 4 חודשים בערך זה קרה) (לא עבדתי כל ה6 חודשים מאז התיכון כי הם פשוט הרסו אותי ואני שונא אותם שנאת מוות על זה... הלוואי שימותו לאט)
הלכתי לקב"ן פעם נוספת אחרי שעשו לי "תביא חו"ד פסיכיאטרית" הבאתי להם למרות שהיא אמרה שאני תקין.. לא עניין אותי כ'כ.
הוריד לי פרופיל 64 נפשי ואמר לי שיש לי הקלות בשירות (כנראה ת"ש 2 )
מאז כתבתי עוד פקס לצבא המזדיין שאמרתי להם שהפגישה לא עזרה לי ואכן באמת אני סובל מפחדים ואני יודע שגם המקום הזה לא יתאים לי ושאולי אני אאבד את השפיות שלי סופית.
עכשיו השאלה הגדולה היא.. איפה הפקס עומד. ותכלס גם אם הוא יעבור ואני אהייה זכאי לקבן זה יהיה רק ביום הגיוס.

מה עושים במצב שלי? ינסיתי להשיג חו"ד פסיכיאטרית במצבי הנוכחי הגרוע מאז ומתמיד אבל כנראה שאיחרתי את הרכבת.. לא ממש ניתן להשיג פסיכיאטרים בדקה התשעים.
מה אעשה? הלך עליי? הבנתי שאחרי הגיוס אני יכול להיות ביל גייטס ולא יקבלו אותי כי אני צריך קבן.. או פסיכיאטר צבאי.. שברור שהם יתנו לי תוך דקה מרגע שבקשתי..

האופציות העומדות לפניי:
- לראות קבן ביום הגיוס.
- להיות סרבן
- לא להגיע בכלל ליום הגיוס.

מה דעתכם? האם כדאי ללכת לעזריאלי ולגמור עם זה? :)
אורח

Re: לפני גיוס, האם אני אבוד?

הודעהעל ידי אורח » 04 ינואר 2012 03:34

thedevilex כתב:לימים היה לי פרופיל 97, בצו הראשון. היום הוא פרופיל 64 נפשי.
רציתי להתגייס והיו לי כל מני רעיונות לתפקידים אבל זה היה כשחשבתי כמו ילד קטן ומתלהב שחושב שבצבא כיף חיים לעומת בית הספר.
שנאתי את בית הספר (ברמת העקרון) הוא היה מקובע מדי, לא יכולתי להסתדר שם עם עצמי.
בכל אופן, הלכתי לי לצו ראשון והכל טוב ויפה. כמו שאמרתי עם הזמן הבנתי שהצבא זה לא מה שאני חשבתי.
רציתי אודישן ללהקה צבאית - שלילי עקב פרופיל
אודישן לגל"צ - אין עם מי לדבר אחרי מעל 15 בקשות.
הזמן עובד ועוד מחדלים במיט"ב ושאר שערוריות שנמאס לי כבר מהחיים.

זה מה שרוב הלא מקומבנים עוברים, ויחסית למה שקורה כשאתה בפנים זאת רק טעימה קטנה.

אני מבין שאני בידיים נוראיות. שאין למי לדבר עכשיו, אז כשאני אהיה שלהם ישימו עליי זין ענק.
לקחתי את עצמי בידיים לקבן.. ספרתי לו את הסיפור שלי הוא אמר לי לך תזדיין במילים יפות
הייתי בשוק והשנאה כלפיהם התעצמה.

"הסיפורים" שלך לא מעניינים אף אחד. כל מה שמעניין אותם זה האם אתה יכול או לא מסוגל לשרת.

הלכתי לוועדה רפואית הורדתי על סעיפים ל72 (הייתי נורא מופתע), אז נפל לי האסימון שזה הפרופיל הכי מחורבן בצה"ל (ממש לפני 4 חודשים בערך זה קרה) (לא עבדתי כל ה6 חודשים מאז התיכון כי הם פשוט הרסו אותי ואני שונא אותם שנאת מוות על זה... הלוואי שימותו לאט)

לא עבדת כי אתה עצלן, עם כל הכבוד לחרא בצבא, ויש הרבה חרא, אל תפיל הכל עליו.

הלכתי לקב"ן פעם נוספת אחרי שעשו לי "תביא חו"ד פסיכיאטרית" הבאתי להם למרות שהיא אמרה שאני תקין.. לא עניין אותי כ'כ.
הוריד לי פרופיל 64 נפשי ואמר לי שיש לי הקלות בשירות (כנראה ת"ש 2 )
מאז כתבתי עוד פקס לצבא המזדיין שאמרתי להם שהפגישה לא עזרה לי ואכן באמת אני סובל מפחדים ואני יודע שגם המקום הזה לא יתאים לי ושאולי אני אאבד את השפיות שלי סופית.
עכשיו השאלה הגדולה היא.. איפה הפקס עומד. ותכלס גם אם הוא יעבור ואני אהייה זכאי לקבן זה יהיה רק ביום הגיוס.

איפה עומד הפקס זאת שאלה ללשכת הגיוס.

מה עושים במצב שלי? ינסיתי להשיג חו"ד פסיכיאטרית במצבי הנוכחי הגרוע מאז ומתמיד אבל כנראה שאיחרתי את הרכבת.. לא ממש ניתן להשיג פסיכיאטרים בדקה התשעים.
מה אעשה? הלך עליי? הבנתי שאחרי הגיוס אני יכול להיות ביל גייטס ולא יקבלו אותי כי אני צריך קבן.. או פסיכיאטר צבאי.. שברור שהם יתנו לי תוך דקה מרגע שבקשתי..

אפשר להשיג חוות דעת מהיום למחר, פשוט תחפש פסיכיאטר\פסיכולוג פרטי ותתקשר.

האופציות העומדות לפניי:
- לראות קבן ביום הגיוס.
- להיות סרבן
- לא להגיע בכלל ליום הגיוס.

האופציה היחידה היא לראות קבן ביום הגיוס, כי השאר זה לא פתרון אלא דחייה והחמרה של הבעיות שלך.

מה דעתכם? האם כדאי ללכת לעזריאלי ולגמור עם זה? :)

תן לחיים לגמור אותך לאט.

tyk
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tyk » 04 ינואר 2012 10:34

אני כמעט באותו מצב כמו שלך דיברתי איתם מלא פעעמיים והתייחסו אלייי ממממש חראאא.. ביום של הגיוס הג עתי לשםםם ביקשתייי קבןןןן והייתי באותו יום ממש על הפנים מיואאש חבל על הזמן באתי עם אישורים ביקשתי קבן לא נתנו לייייי.. התייחסו אלי כמו לכלב ואז הבנתי לאיפו אני נכנס.... ובשום פנים לא הסכמתי לעללות לאוטובוסולעבור שרשרת חיול.. התעקשתי לקבןןןן לא נתנווו אמרו לי זה או כלא או שתעבור שרשרת חיול.. מיפה לשם הלכתי מישםםם הגעתי לביתת.. אבא שלי דיבר איתם גם אליו7 ובקושי שהתייחסו ואמרו לו שיש לי שבוע ימים להגיע אם לא יבואו ויקחו אותי מהבית.. מאז עבר חודש ושלחו לי כבר צו מעצר לבית... והכי גרוע זה שאין עם מי לדבר!!!!!!!!!!!!!!!!!!! אני חודש כבר במצב הזה והשבוע אני ילך יסגיר תעצמי וניראה מה הלאה בכלא יהיה..אולי שם יהיה עם מי לדבר אין לי אף אחד במבין בזה בשביל לעזוררר לי ולהגיד לי איך לפעול...
פרופיל21
יצירת קשר:

הודעהעל ידי פרופיל21 » 04 ינואר 2012 13:23

tyk כתב:אני כמעט באותו מצב כמו שלך דיברתי איתם מלא פעעמיים והתייחסו אלייי ממממש חראאא.. ביום של הגיוס הג עתי לשםםם ביקשתייי קבןןןן והייתי באותו יום ממש על הפנים מיואאש חבל על הזמן באתי עם אישורים ביקשתי קבן לא נתנו לייייי.. התייחסו אלי כמו לכלב ואז הבנתי לאיפו אני נכנס.... ובשום פנים לא הסכמתי לעללות לאוטובוסולעבור שרשרת חיול.. התעקשתי לקבןןןן לא נתנווו אמרו לי זה או כלא או שתעבור שרשרת חיול.. מיפה לשם הלכתי מישםםם הגעתי לביתת.. אבא שלי דיבר איתם גם אליו7 ובקושי שהתייחסו ואמרו לו שיש לי שבוע ימים להגיע אם לא יבואו ויקחו אותי מהבית.. מאז עבר חודש ושלחו לי כבר צו מעצר לבית... והכי גרוע זה שאין עם מי לדבר!!!!!!!!!!!!!!!!!!! אני חודש כבר במצב הזה והשבוע אני ילך יסגיר תעצמי וניראה מה הלאה בכלא יהיה..אולי שם יהיה עם מי לדבר אין לי אף אחד במבין בזה בשביל לעזוררר לי ולהגיד לי איך לפעול...

כשהייתי בכלא אמרתי לאחי הגדול להתקשר אליהם ולשחק אותה אבא שלי ולהגיד שהוא פוחד שאני אתאבד... זה עזר לי מאוד לקבל קב"ן :)
tyk
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tyk » 04 ינואר 2012 14:27

ושקיבלת קבן מה אמרת לו??... אחרי כמה זמן נתנו לך ..
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 ינואר 2012 18:25

מקרה קלאסי של מלש"ב אחוז התלהבות שהבין שהפגיעה בקרקע כואבת.
יש לך מזל שהקב"ן בכלל דיבר איתך והוריד אותך ל64.
סרבן, אל תיהיה סתם סיבוך.
אתה יכול להתגייס ובטירונות לאט לאט להתחיל עם הקב"ן.
אתה יכול לא להתגייס ולטעון שאתה בדכאון טוטאלי, להסגיר את עצמך ולקוות לטוב.

בהצלחה.
thedevilex
יצירת קשר:

הודעהעל ידי thedevilex » 06 ינואר 2012 02:26

חדשות טובות:
הצלחתי להשיג חוות דעת פסיכיאטרית, בחו"ד כתוב בפירוש שאינני מתאים לצה"ל.
הבעיה שהצבא לא יקבל אותה עד הגיוס שלי ולא יוכל לעכל את זה במערכות שלו.

מה זה נותן לי? כרטיס יציאה בטוח? למי אני מראה את זה? לבקש קבן ביום הגיוס ויהי מה ולהראות שם?
מה הפרוצדורה? בעקרון אמרו לי שאם אני מוציא מפסיכיאטר אזרחי חו"ד כל עוד אני לא חייל, החו"ד תקף. זה נכון?
תודה :)
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 ינואר 2012 10:17

thedevilex כתב:חדשות טובות:
הצלחתי להשיג חוות דעת פסיכיאטרית, בחו"ד כתוב בפירוש שאינני מתאים לצה"ל.
הבעיה שהצבא לא יקבל אותה עד הגיוס שלי ולא יוכל לעכל את זה במערכות שלו.

מה זה נותן לי? כרטיס יציאה בטוח? למי אני מראה את זה? לבקש קבן ביום הגיוס ויהי מה ולהראות שם?
מה הפרוצדורה? בעקרון אמרו לי שאם אני מוציא מפסיכיאטר אזרחי חו"ד כל עוד אני לא חייל, החו"ד תקף. זה נכון?
תודה :)

חו"ד מפסיכיאטר אזרחי זה טוב, אבל בטח שלא כרטיס יציאה. בסופו של דבר אתה צריך לעמוד מול קב"ן ופסיכיאטר צבאי ולהרשים אותם.
אתה לא בטוח בחוץ עד שאתה בחוץ.
בעקרון אתה יכול לשלוח את החוות דעה ובקשה לראות קב"ן ללשכת גיוס בפקס, אבל רוב הסיכויים שלא יזמנו אותך לפני הגיוס. אבל עדיין כדאי.
ביום הגיוס תבוא עם ההמצלה ובבקו"ם תדרוש לראות קב"ן.
thedevilex
יצירת קשר:

הודעהעל ידי thedevilex » 06 ינואר 2012 20:24

מה? זה לא כאילו מסמך שמעיד שאני פאקינג לא כשיר?? ז"א למה שלא יכניסו אותי דחוף לפסיכיאטר?
באלי לחיות

הודעהעל ידי באלי לחיות » 06 ינואר 2012 20:31

כי הצבא כבר ראה מלא טיפוסים כמוך ככה לפני גיוס.... אתה צריך להראות לו שאתה באמת בדיכאון טוטאלי ובמצב אונים.... ואחר כך תקבל קבן או פסיכיאטר מה שזה לא יהיה... ואצלהם אתה צריך לשחק עפי אותו משחק.... לא לענות לעיניין,לא להביט פשוט להתנהג כמו אחד שלא אכפת לו מכלום....
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 ינואר 2012 21:06

thedevilex כתב:מה? זה לא כאילו מסמך שמעיד שאני פאקינג לא כשיר?? ז"א למה שלא יכניסו אותי דחוף לפסיכיאטר?

חחחח ממש לא.
כמו שכבר אמרו הצבא ראה מליון המלצות והוא לא בדיוק מתלהב מהם. כל בן אדם יכול לגשת לפסיכיאטר ולהשיג חוות דעה קשה.
אם היית מאושפז במוסד לחולי נפש אז מכתב משם היה משחרר אותך.
אני השתחררתי ללא המלצה, היה לי רק מכתב שאכן ביקרתי פסיכיאטר במשך כמה זמן וקבע שיש לי רק חרדות ועוד שטויות.
בסופו של דבר עומדים מולך אנשי מקצוע (פסיכולוגים/פסיכיאטרים) צבאיים שלוקחים אחריות על כל מלש"ב ולא ששים לשחרר אף אחד.
התהליך לא קל, אבל בהחלט אפשרי.
בהצלחה.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 06 ינואר 2012 22:33

נכון. היחידים שיש להם סמכות להחליט בנושא הם הפסיכיאטרים הצבאיים. גם אין "תוקף" לחוות דעת, כי אין לה שום מעמד רשמי - אך היא יכולה לעזור לשכנע את הצבא שאתה צריך לראות קב"ן, וגם לעזור לשכנע את הקב"ן והפסיכיאטר עצמם. עדיין הדבר החשוב ביותר הוא הרושם שתעשה בעצמך על הקב"ן ועל הפסיכיאטר.
thedevilex
יצירת קשר:

הודעהעל ידי thedevilex » 11 ינואר 2012 00:54

וואלה, הגעתי ליום הגיוס ראיתי קב"ן בלשכת גיוס לפני שרשרת החיול המליצו לי על פטור וביטלו לי את הגיוס. עכשיו אני בבית עד להודעה חדשה אמרו לי שישלחו לי זימון.
זימון לועדה רפואית/פסיכיאטרית? אם כן.. מה הפרוצדורה עכשיו?
נוד גדול

הודעהעל ידי נוד גדול » 11 ינואר 2012 08:53

כנראה פגישה עם ההורים ואחר כך ועדה רפואית....
בר =]
יצירת קשר:

הודעהעל ידי בר =] » 11 ינואר 2012 09:37

היתי באותו מצב שלך לפני 3 שנים ... החלטתי ללכת בסוף ולא קבן ולא שום דבר הביאו לי חוץ מנעליים ומדים ..
בסוף החלטתי לברוח חח ועד היום עריקה.. עשיתי תטעות של החיים שלי שהלכתי לשם בכלל !!!

כל עורך דין גם יגיד לך עדיף להיות משתמט ולא עריק.. זה סוגר לך את כל הדלתות אי אפשר לעבוד אי אפשר שום דבר!!! וגם יותר קשה לצאת מהמערכת המזדינת הזאת

אם תחליט ללכת בכל זאת עדיף שתתעקש מאוד לקבן ושיהיה לך סבלנות לחכות כי לי לא היה לא יכלתי להיות שם דקהה אחתת ..
אל תשכח לפני הגיוס ללכת לפסיכיאטר ולא לפסיכולוג כי זה שווה לתחת בשבילהם .. תביא חוות דעת (יש גם ב1000 ש''ח שזה נחשב זול חח) וככה יתחילו להריץ עינינים

שיהיה בהצלחה
dudu_dudu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dudu_dudu » 11 ינואר 2012 10:16

בר =] כתב:היתי באותו מצב שלך לפני 3 שנים ... החלטתי ללכת בסוף ולא קבן ולא שום דבר הביאו לי חוץ מנעליים ומדים ..
בסוף החלטתי לברוח חח ועד היום עריקה.. עשיתי תטעות של החיים שלי שהלכתי לשם בכלל !!!

כל עורך דין גם יגיד לך עדיף להיות משתמט ולא עריק.. זה סוגר לך את כל הדלתות אי אפשר לעבוד אי אפשר שום דבר!!! וגם יותר קשה לצאת מהמערכת המזדינת הזאת

אם תחליט ללכת בכל זאת עדיף שתתעקש מאוד לקבן ושיהיה לך סבלנות לחכות כי לי לא היה לא יכלתי להיות שם דקהה אחתת ..
אל תשכח לפני הגיוס ללכת לפסיכיאטר ולא לפסיכולוג כי זה שווה לתחת בשבילהם .. תביא חוות דעת (יש גם ב1000 ש''ח שזה נחשב זול חח) וככה יתחילו להריץ עינינים

שיהיה בהצלחה

יש אפילו חוות דעת ב-400שח פשוט צריך לחפש פסיכיאטר לא נוכל\נוכלת... ולמה לקחת עורך דין? לא חבל על הכסף? לשלם לנוכלים האלה? היית יכולה לטפל בזה בעצמך רק עם חוות דעת ושליחה לבקום....
בר =]
יצירת קשר:

הודעהעל ידי בר =] » 11 ינואר 2012 10:38

יש גם בזול אבל רוב האנשים שאני מכירה שהלכו לפסיכיאטר זול או שהוא היה נוכל ונתן אישורים ובסוף עלו עליו או שלא נתן חוות דעת שסיפקה אותם!!

ולקחתי עורך דין שעוד היתי משתמטת רק .. כדי לא לעבור את השרשרת חיול ושינסה לעזור לי ויכוון אותי לא ידעתי כלום על המערכת הצבאית היום אני יודעת הרבה במיוחד לאור העובדה שהוא עקץ עשק ורימה !!! המכתבים שלו לא היו שווים לתחת פיקססו לו ואמרו לו ישירות בטלפון שלא יפנה אליהם בכלל שאם אני רוצה משהו שאני יבוא בעצמי ולא ישלח אותו .. אפילו ממנו הם לא רצו לשמוע והוא לא עשה כלום אחרי זה עוד שלח לי מכתב הביתה שאני צריכה לשלם לו עוד אם לא הוא יתבע אותי חחחחחחחחחחחח פשוט חוצפן וכולה עבר חודש מאז שהוא התחיל לטפל במקרה שלי!!! פשוט עורך דין מטומטם !
dudu_dudu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dudu_dudu » 11 ינואר 2012 10:44

אני לא מבין מה הבעיה לבדוק קצת באינטרנט ,בשביל מה ללכת לעורך דין בן זונה ורמאי,אני שונא עורכי דין ... במקרה שלך עכשיו שאת עריקה שנתיים עורך דין יכול לעזור לך אבל במקרה שהיית לפני שנתיים היית צריכה חוות דעת רפואית...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 11 ינואר 2012 12:05

לא צריך לקחת עורך דין בשביל חודש השתמטות.
כמו שהבנתי פותח האשכול כבר בדרך החוצה.
אז אגיד את זה לאלה שעדיין לא:
אם יש לך פרופיל נפשי, פשוט צריך להסגיר את עצמך ללשכת גיוס, יתנו לך לראות קב"ן ורוב הסיכויים שאתה בחוץ. גם לא צריך שום חוות דעה שתעלה לך לפחות 400 שקל.
לזאתי שעריקה שנתיים, כדאי לך לקחת עורך דין. לפי החוק יכולים לתת לך שנה בכלא.
אפשר לעבוד וללמוד ולעשות כל מה שבא לך, אם אין לך בעיה לחיות בצל של משטרה צבאית שתבוא לקחת אותך כל רגע.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 14 ינואר 2012 00:51

אורח כתב:לא צריך לקחת עורך דין בשביל חודש השתמטות.
כמו שהבנתי פותח האשכול כבר בדרך החוצה.
אז אגיד את זה לאלה שעדיין לא:
אם יש לך פרופיל נפשי, פשוט צריך להסגיר את עצמך ללשכת גיוס, יתנו לך לראות קב"ן ורוב הסיכויים שאתה בחוץ. גם לא צריך שום חוות דעה שתעלה לך לפחות 400 שקל.
לזאתי שעריקה שנתיים, כדאי לך לקחת עורך דין. לפי החוק יכולים לתת לך שנה בכלא.
אפשר לעבוד וללמוד ולעשות כל מה שבא לך, אם אין לך בעיה לחיות בצל של משטרה צבאית שתבוא לקחת אותך כל רגע.

צודק, מי צריך בכלל עורך דין בסיטואציות כאלה, אם על כל יום שדפקתי נפקדות הייתי לוקח עו"ד כבר הייתי פושט רגל ויוצא לקבץ נדבות ברחוב.
הרבה דברים בצבא אפשר לטפל בעצמך, וכל עוד אין סיבה מספיק טובה לעורך דין, אין צורך בו.
אני הלכתי לפסיכולוג ושילמתי לו 150 שקל והוצאתי חוות דעת, לא צריך ללכת ל"נוכל" כדי להוציא חוות דעת טובה, כי בסהכ צריך לדעת לשחק, והתפקיד של החוות דעת הוא רק להשיג פגישה עם קבן או פסיכיאטר צבאי,
ובשביל זה לא צריך לא עו"ד ולא לשלם סתם מאות ואלפי שקלים לנוכלים כאלה ואחרים.
------
לפותח האשכול, אם אתה בא עם חוות דעת של פסיכיאטר לבקום ביום הגיוס, רוב הסיכויים שיתנו לך לראות אם אתה מתעקש,
אני זוכר ששאלתי עוד בלשכת הגיוס לפני שעולים לאוטובוס לבקום לגבי קבן, וביקשו ממני להראות טפסים (שלא היו לי), ולכן עליתי על האוטובוס לבקום (לא לבט"ר), ושם ניסיתי להשיג קבן דרך תא חריגים.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 17 אורחים