משתחרר מהצבא מחר (מחר בבקו"ם.... יש לי שאלה אחת ומוכן לעזור

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Pizza
יצירת קשר:

משתחרר מהצבא מחר (מחר בבקו"ם.... יש לי שאלה אחת ומוכן לעזור

הודעהעל ידי Pizza » 06 פברואר 2012 19:02

שלום, מחר אני נוסע לבקו"ם להשתחרר סופית מצה"ל... היום הייתי בבסיס לטופס שיחרור והחזרת ציוד.

אני רק רוצה להדגיש דבר אחד לפניי שאני ממשיך... אני לא מרוצה לגמריי מזה שיצאתי מהצבא, אני יצאתי אך ורק בגלל לחצים מהאזרחות ודברים מאוד אישיים שאני לא רוצה לפרט עליהם... התלבטתי קשות אם לצאת או לא... לפניי שהתגייסתי חשבתי שצבא זה חרא שלא איתרום לי שום דבר, והתגייסתי לג'וב.... כעבור 3 חודשים
(שנראים הרבה יותר מ-3 חודשים), התחלתי להרגיש אחרת כלפיי הצבא, הרגשתי שהמערכת תורמת לי ובאמת הבנתי שטעיתי... שלא תבינו אותי לא נכון, המערכת הצבאית היא מיושנת ולא בדיוק מערכת טובה, אני מתכוון יותר לחוויות, אנשים שאתה מכיר ובכללי לתרומה שהצבא נותן לך (יותר בכיוון של אישיות וחוויות), הגעתי למצב שידעתי שאם אני נשאר בצבא אז אני בטוח עובר לקרבי וממצה את השרות שלי... לצערי המצב שלי באזרחות לא איפשר לי את זה ואני מרגיש פיספוס ענק בקטע הזה.... אני לא בא לאמר לכם תתגייסו לקרבי ותהיו מורעלים (אני ממש לא מורעל), אני פשוט אומר שגם אם קצת קשה בצבא, ולא רוצים וזה לא נוח קצת, אז לא לבתר וישר לברוח על 21, אלה לנסות ולמצות את השרות שלכם... לכל אדם יש מקום בצבא.
אני יודע שלא לכל אדם מתאים צבא... בין אם זה משהו רפואי/פסיכולוגי או בין אם זה מצב נורא נורא קשה באזרחות (כמו שלי), אם אתם באמת מרגישים שאתם לא יכולים והמערכת הצבאית לא עוזרת לכם... אז תצאו, אני לא אגיד לכם להכריח את עצמכם להישאר... הדברים שלי מופנים יותר לאותם האנשים שיוצאים מהצבא מסיבות "פחות קשות".
למרות שאני יודע שמה שכתבתי עכשיו כנראה לא אישנה דעה של אף אחד פה, אני עדיין מרגיש שזה משהו חשוב ואם אני אתן אפילו לאדם אחד קצת חומר למחשבה, אז את שלי עשיתי.....

קודם כל שאלה קטנה....כתוב לי שקיבלתי 21 על סעיף 31717, מה הוא אומר בדיוק?

כעט אני אספר על כל התהליך השחרור.... כעיקרון אני 3 חודש וקצת בצבא, ואני מאוד נעזרתי פה בשיטה שמישהו פרסם פה לפניי כמה חודשים.....
אני לא מוצא את זה, אבל זה הולך ככה.... נפקדים, אומרים למפקדים שאתה לא רוצה לחזור, ואתה תפגע בעצמך/תתאבד אם תחזור, הולך לביקור רופא ודורש שם לראות פסיכיאטר במיון, הוא ינסה להפנות אותך בכוח לקפ"ס ביחידה, אבל חייבים להתעקש על פסיכיאטר במיון, אתה מספ על המצב הקשה שלך (הולך להתאבד/לא יודע מה לעשות/ מצב נפשי קשה/ הצבא זורק זיין ולא אכפת לו.... ולשחק גם קצת לפי סימפטומים של דיכאון), אחרי שהוא שולח אותך לפסיכיאטר במיון, אז שם זה אותו הסיפור... הוא נותן לך המלצה ל-21 ומשם הוא קובע לך לתור אצל פסיכיאטר צבאי בירפ"א/ברה"ן ששם גם צריך לשחק באותה הצורה ושם הוא נותן לך 21... כל התהליך מאז הנפקדות לקח לי שבוע, וגם היה יכול לקחת פחות אם הועדה הרפואית שקובעת 21 היית מתקיימת גם בימים אחרים חוץ מיום ראשון....

בכל מקרה... בגירסא שלי של התהליך, אני גם אילתרתי דברים מסויימים והתאמתי את זה למצב שלי, עשיתי את זה כל כך טוב שדילגתי על הקטע של ביקור רופא ישר לפסיכיאטר במיון.

בכל מקרה, אני מבין שלכל אחד יש את המצב שלו, ולכל מצב אפשר להתאים את זה בצורה אחרת... כל מי שרוצה שאני יעזור לו, אני אשמח לענות על כל דבר שישאלו פה באשכול.

שיהיה לכולם יום טוב :-)
אורח

Re: משתחרר מהצבא מחר (מחר בבקו"ם.... יש לי שאלה אחת ומוכן לעזור

הודעהעל ידי אורח » 06 פברואר 2012 20:35

Pizza כתב:שלום, מחר אני נוסע לבקו"ם להשתחרר סופית מצה"ל... היום הייתי בבסיס לטופס שיחרור והחזרת ציוד.

אני רק רוצה להדגיש דבר אחד לפניי שאני ממשיך... אני לא מרוצה לגמריי מזה שיצאתי מהצבא, אני יצאתי אך ורק בגלל לחצים מהאזרחות ודברים מאוד אישיים שאני לא רוצה לפרט עליהם... התלבטתי קשות אם לצאת או לא... לפניי שהתגייסתי חשבתי שצבא זה חרא שלא איתרום לי שום דבר, והתגייסתי לג'וב.... כעבור 3 חודשים
(שנראים הרבה יותר מ-3 חודשים), התחלתי להרגיש אחרת כלפיי הצבא, הרגשתי שהמערכת תורמת לי ובאמת הבנתי שטעיתי...

אולי תפרט איך המערכת עוזרת לך? מה אתה לומד מלהיות פקיד מסכן שמקבל 300 שקל בחודש? איך זה משפר לך את החיים בדיוק?

שלא תבינו אותי לא נכון, המערכת הצבאית היא מיושנת ולא בדיוק מערכת טובה, אני מתכוון יותר לחוויות, אנשים שאתה מכיר ובכללי לתרומה שהצבא נותן לך (יותר בכיוון של אישיות וחוויות),

איזה חוויות אתה עובר במשרד? שמוליק החבר שלך ואתה מחליפים פתקים ועושים צחוקים? במה הצחוקים האלה עוזרים לך בדיוק?

הגעתי למצב שידעתי שאם אני נשאר בצבא אז אני בטוח עובר לקרבי וממצה את השרות שלי... לצערי המצב שלי באזרחות לא איפשר לי את זה ואני מרגיש פיספוס ענק בקטע הזה....

איך אני אוהב את האנשים שאומרים שהם רצו לעשות דבר 1, אבל "לא יכלו בגלל"... איזה שקר מטופש. מי שרוצה עושה חביבי ומי שרוצה לזיין בשכל גם את זה עושה.

אני לא בא לאמר לכם תתגייסו לקרבי ותהיו מורעלים (אני ממש לא מורעל), אני פשוט אומר שגם אם קצת קשה בצבא, ולא רוצים וזה לא נוח קצת, אז לא לבתר וישר לברוח על 21, אלה לנסות ולמצות את השרות שלכם... לכל אדם יש מקום בצבא.

נחמד שברחת כמו סמרטוט מהצבא, אבל לכולם אתה ממליץ להישאר... אולי כדאי שתחזור לבית הספר ותלמד לא "לבתר" לעצמך גם.

אני יודע שלא לכל אדם מתאים צבא... בין אם זה משהו רפואי/פסיכולוגי או בין אם זה מצב נורא נורא קשה באזרחות (כמו שלי), אם אתם באמת מרגישים שאתם לא יכולים והמערכת הצבאית לא עוזרת לכם... אז תצאו, אני לא אגיד לכם להכריח את עצמכם להישאר... הדברים שלי מופנים יותר לאותם האנשים שיוצאים מהצבא מסיבות "פחות קשות".

ילד מושתן מה אתה יודע על קשה או פחות קשה? תדחוף את האף המסריח שלך לתחת שלך או לכושלאמאשלך ממנו יצאת... אל תדחוף אותו לתחת של אחרים כאילו אתה איזה גיבור עם נסיבות קשות, עלק ג'יימס בונד "רצה להיות סוכן חשאי אבל יש לו אסטמה" בא לנו לפה.

למרות שאני יודע שמה שכתבתי עכשיו כנראה לא אישנה דעה של אף אחד פה, אני עדיין מרגיש שזה משהו חשוב ואם אני אתן אפילו לאדם אחד קצת חומר למחשבה, אז את שלי עשיתי.....

אתה עוד דוגמא לילד מטומטם ומבולבל שלא יודע שום דבר על כלום, אבל בטוח שהוא חכם גדול ובא לפה "לתת עצות" עלק לאחרים.

קודם כל שאלה קטנה....כתוב לי שקיבלתי 21 על סעיף 31717, מה הוא אומר בדיוק?

תעשה חיפוש בפורום.

כעט אני אספר על כל התהליך השחרור.... כעיקרון אני 3 חודש וקצת בצבא, ואני מאוד נעזרתי פה בשיטה שמישהו פרסם פה לפניי כמה חודשים.....
אני לא מוצא את זה, אבל זה הולך ככה.... נפקדים, אומרים למפקדים שאתה לא רוצה לחזור, ואתה תפגע בעצמך/תתאבד אם תחזור, הולך לביקור רופא ודורש שם לראות פסיכיאטר במיון, הוא ינסה להפנות אותך בכוח לקפ"ס ביחידה, אבל חייבים להתעקש על פסיכיאטר במיון, אתה מספ על המצב הקשה שלך (הולך להתאבד/לא יודע מה לעשות/ מצב נפשי קשה/ הצבא זורק זיין ולא אכפת לו.... ולשחק גם קצת לפי סימפטומים של דיכאון), אחרי שהוא שולח אותך לפסיכיאטר במיון, אז שם זה אותו הסיפור... הוא נותן לך המלצה ל-21 ומשם הוא קובע לך לתור אצל פסיכיאטר צבאי בירפ"א/ברה"ן ששם גם צריך לשחק באותה הצורה ושם הוא נותן לך 21... כל התהליך מאז הנפקדות לקח לי שבוע, וגם היה יכול לקחת פחות אם הועדה הרפואית שקובעת 21 היית מתקיימת גם בימים אחרים חוץ מיום ראשון....

מה שעשית עבד בשבילך, אבל לא חייבים שום נפקדות והעצות שלך בגדול מטומטמות.

בכל מקרה... בגירסא שלי של התהליך, אני גם אילתרתי דברים מסויימים והתאמתי את זה למצב שלי, עשיתי את זה כל כך טוב שדילגתי על הקטע של ביקור רופא ישר לפסיכיאטר במיון.

פששששש איזה גאון אתה... עלק "כל כך טוב", אתה בטח מאוד גאה בעצמך.

בכל מקרה, אני מבין שלכל אחד יש את המצב שלו, ולכל מצב אפשר להתאים את זה בצורה אחרת... כל מי שרוצה שאני יעזור לו, אני אשמח לענות על כל דבר שישאלו פה באשכול.

כדאי שתעזור קודם לעצמך ותסיים את הבגרות בלשון.

שיהיה לכולם יום טוב :-)
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 פברואר 2012 21:30

הסעיף הוא - קשיי הסתגלות.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 פברואר 2012 23:49

איך אתה בעצם בא ומהצהיר על התאבדות? כאילו, מה אמרת, איך אמרת?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 06 פברואר 2012 23:59

אני קיבלתי 2 סעיפים שיצאתי ואחד מהם זה דיכאון קליני, מה שקיבלת.
tavoriko
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tavoriko » 07 פברואר 2012 00:11

קודם כל הוא השתמש בשיטה שאני פירסמתי וכמו שאמרתי היא עובדת מהר והנה ההוכחה...
דבר שני, לזה שהגיב לו, אני מציע לך ללכת לטיפול פסיכולוגי כי הצורה שבה הגבת היא מתחת לכל ביקורת חתיכת חוצפן עלוב.
ול-pizza, אני יודע בדיוק איך אתה מרגיש... גם אני הרגשתי ככה אחרי השיחרור (חודשים אפילו) אבל בסופו של דבר זה עובר.... המצב שלי היה כל-כך גרוע עד שאפילו הייתי כבר בתהליכי התנדבות לצבא (ולא בגלל איך שהחברים שלי הגיבו או ההורים כי זה לא היה איכפת להם אלא בגלל איך שאני הרגשתי).
אני מאחל לך הרבה הצלחה בחיים ואני שמח לשמוע שהשיטה שלי עזרה לך
tavoriko
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tavoriko » 07 פברואר 2012 00:17

והנה הלינק לאשכול שפירסמתי עם השיטה איך להשתחרר
viewtopic.php?f=2&t=12437
אורח

הודעהעל ידי אורח » 10 פברואר 2012 01:25

tavoriko כתב:קודם כל הוא השתמש בשיטה שאני פירסמתי וכמו שאמרתי היא עובדת מהר והנה ההוכחה...
דבר שני, לזה שהגיב לו, אני מציע לך ללכת לטיפול פסיכולוגי כי הצורה שבה הגבת היא מתחת לכל ביקורת חתיכת חוצפן עלוב.
ול-pizza, אני יודע בדיוק איך אתה מרגיש... גם אני הרגשתי ככה אחרי השיחרור (חודשים אפילו) אבל בסופו של דבר זה עובר.... המצב שלי היה כל-כך גרוע עד שאפילו הייתי כבר בתהליכי התנדבות לצבא (ולא בגלל איך שהחברים שלי הגיבו או ההורים כי זה לא היה איכפת להם אלא בגלל איך שאני הרגשתי).

לדעתי התגובה שלו הייתה לעניין ובמקום,
אולי הטון שלו לא היה יפה, אבל התוכן נכון ובמקום, מי שרוצה לעשות קרבי עושה קרבי, מי שלא - לא.
לברוח ממקום מסויים כי לא היה לו טוב ולשלוח מישהו אחר לעשות את מה שהוא לא עשה - זה כמו שאני אגיד לך, אכלתי קקה וזה לא היה לי טעים, אבל לך זה יהיה בטוח מעדן.
את הטיפים האלו שישמור לעצמו ובגלגול הבא יישם אותם.
דר"א סעיף 31717 זה דיכאון קליני, 32747 זה קשיי הסתגלות למי שלא יודע.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 10 פברואר 2012 10:21

אורח כתב:
tavoriko כתב:קודם כל הוא השתמש בשיטה שאני פירסמתי וכמו שאמרתי היא עובדת מהר והנה ההוכחה...

לדעתי התגובה שלו הייתה לעניין ובמקום,
אולי הטון שלו לא היה יפה, אבל התוכן נכון ובמקום, מי שרוצה לעשות קרבי עושה קרבי, מי שלא - לא.
לברוח ממקום מסויים כי לא היה לו טוב ולשלוח מישהו אחר לעשות את מה שהוא לא עשה - זה כמו שאני אגיד לך, אכלתי קקה וזה לא היה לי טעים, אבל לך זה יהיה בטוח מעדן.
את הטיפים האלו שישמור לעצמו ובגלגול הבא יישם אותם.
דר"א סעיף 31717 זה דיכאון קליני, 32747 זה קשיי הסתגלות למי שלא יודע.

31717 - קשיי הסתגלות!
גם אני "זכיתי" בו.
הייתי רק לפני שבועיים בועדה רפואית והרופא שם אמר בפרוש שהסעיף הוא קשיי הסתגלות.
חוץ מזה, לפי צה"ל, המספר שלפני ה7 הוא קושי הבעיה.
בעיות הסתגלות הן דבר ליגיטי לחלוטין לעומת דכאון קליני שהינה כבר בעיה נפשית, איזה סעיף נראה לך יותר קל?

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 9 אורחים