פרופיל 21 - הימנעות מפרופיל 30 - עודכן

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

מרבחור
יצירת קשר:

פרופיל 21 - הימנעות מפרופיל 30 - עודכן

הודעהעל ידי מרבחור » 02 אפריל 2012 21:03

שלום. אני מוגדר כתפקיד קצין בשירות חובה.
לאחרונה התגלתה אצלי מחלה שמוגדרת 21 מיידי. העניין הוא, שלאחרונה יצא חוק [http://dover.idf.il/IDF/News_Channels/bamahana/2010/26/1109.htm] שמגדיר "מקצועות נדרשים", שהצבא זכאי למרות פרופיל 21 רפואי - להקצות להם פרופיל 30 התנדבותי, להתחמק מאחריות על מצבם הבריאותי, והלכריח אותם להמשיך לשרת.
אני מאמין שאקבל 21 - איך אינני מעוניין להיות מנודב בכוח - מעדיף את ה21, לצאת החוצה, ולדאוג למצבי הבריאותי (שאין לי ספק שיחמיר בצבא).

האם מישהו שמע, מכיר, או יודע לייעץ לגבי מקרים מסוג זה?

תודה מראש.

עריכה: נניח ואני פונה לרופא מומחה פרטי והוא נותן המלצה לשחרור. האם ההמלצה שלו תופסת? או שהצבא לא לוקח דברים כאלה כי זה פרטי?
אורח

Re: פרופיל 21 - הימנעות מפרופיל 30 - עודכן

הודעהעל ידי אורח » 02 אפריל 2012 22:29

מרבחור כתב:שלום. אני מוגדר כתפקיד קצין בשירות חובה.
לאחרונה התגלתה אצלי מחלה שמוגדרת 21 מיידי. העניין הוא, שלאחרונה יצא חוק [http://dover.idf.il/IDF/News_Channels/bamahana/2010/26/1109.htm] שמגדיר "מקצועות נדרשים", שהצבא זכאי למרות פרופיל 21 רפואי - להקצות להם פרופיל 30 התנדבותי, להתחמק מאחריות על מצבם הבריאותי, והלכריח אותם להמשיך לשרת.
אני מאמין שאקבל 21 - איך אינני מעוניין להיות מנודב בכוח - מעדיף את ה21, לצאת החוצה, ולדאוג למצבי הבריאותי (שאין לי ספק שיחמיר בצבא).

האם מישהו שמע, מכיר, או יודע לייעץ לגבי מקרים מסוג זה?

תודה מראש.

עריכה: נניח ואני פונה לרופא מומחה פרטי והוא נותן המלצה לשחרור. האם ההמלצה שלו תופסת? או שהצבא לא לוקח דברים כאלה כי זה פרטי?

הכתבה היא משנת 2010, ואין דבר כזה פרופיל 30. זאת פנטזיה מטופשת כמו כל הכתבות על קיצור השירות... אז אל דאגה.
מרבחור
יצירת קשר:

הודעהעל ידי מרבחור » 03 אפריל 2012 00:41

תודה על התגובה אורח. אך לצערי זה לא הנפצה. אני מכיר 2 עתודאים שקיבלו פרופיל 30 על הבעיות הרפואיות שלהם. זה פרופיל שגם מתנדבים רגילים מקבלים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 03 אפריל 2012 14:26

מרבחור כתב:תודה על התגובה אורח. אך לצערי זה לא הנפצה. אני מכיר 2 עתודאים שקיבלו פרופיל 30 על הבעיות הרפואיות שלהם. זה פרופיל שגם מתנדבים רגילים מקבלים.

בגלל שהם מתפקדים, אחרת לא היו משאירים אותם אם הם היו מתלוננים ולא מתפקדים טוב.
חכה ותראה מה תקבל, בשביל מה סתם לנחש ולחשוב "מה אם"? ממש מיותר בשלב הזה.
מרבחור
יצירת קשר:

הודעהעל ידי מרבחור » 03 אפריל 2012 18:25

אורח כתב:
מרבחור כתב:תודה על התגובה אורח. אך לצערי זה לא הנפצה. אני מכיר 2 עתודאים שקיבלו פרופיל 30 על הבעיות הרפואיות שלהם. זה פרופיל שגם מתנדבים רגילים מקבלים.

אתן קצת יותר מידע, ואולי אוכל לקבל עצות כדי להקצין את זה לכיוונים מסויימים.

המחלה שלי היא מחלת פרקים שכזו, שהכאב הדלקתי מעיר את החולה אחרי כמה שעות שינה, והוא סובל מנוקשות בוקר שכזו (לא מהסוג שאתם חושבים) בחלקים שונים בגוף.
עם הזמן, המחלה עושה נזק בלתי הפיך, והיא מוגדרת חשוכת מרפא, למרות שיש טיפולים שמקלים או מונעים (במקרה הטוב) את ההשפעות ארוכות הטווח.
אבל במהלך היום, התפקוד הוא דיי תקין, חוץ מכאבים.
שמעתי על מקרה של חולה במחלה הזו, אבל הוא במקצוע מאוד מאוד נחשב לצבא ולא קיים מצב שייוותרו עליו.

אני מניח שכשאפגוש מומחה בבית חולים לפי הועדה הרפואית, עדיף שאחצין את כל הגורמים - נוקשות הבוקר, לילות מועטי השינה שמפריעים לי לעבוד כמו שצריך, הכאבים המשתקים שמונעים ממני תפוקה ראויה, ובסופו של דבר חוסר הזמן המוקצה לטיפול תקין (פיזיותרפיה / ספורט) רק ייצור נזק מצטבר.

יעבוד, לדעתך?

שוב, אני לא מנסה לנחש "מה אם?", אני מנסה לראות איך אני מנווט את ההחלטות העתידיות של המערכת לכיוון שאני מעוניין בו.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 03 אפריל 2012 18:31

מרבחור כתב:
אורח כתב:

אתן קצת יותר מידע, ואולי אוכל לקבל עצות כדי להקצין את זה לכיוונים מסויימים.

המחלה שלי היא מחלת פרקים שכזו, שהכאב הדלקתי מעיר את החולה אחרי כמה שעות שינה, והוא סובל מנוקשות בוקר שכזו (לא מהסוג שאתם חושבים) בחלקים שונים בגוף.
עם הזמן, המחלה עושה נזק בלתי הפיך, והיא מוגדרת חשוכת מרפא, למרות שיש טיפולים שמקלים או מונעים (במקרה הטוב) את ההשפעות ארוכות הטווח.
אבל במהלך היום, התפקוד הוא דיי תקין, חוץ מכאבים.
שמעתי על מקרה של חולה במחלה הזו, אבל הוא במקצוע מאוד מאוד נחשב לצבא ולא קיים מצב שייוותרו עליו.

אני מניח שכשאפגוש מומחה בבית חולים לפי הועדה הרפואית, עדיף שאחצין את כל הגורמים - נוקשות הבוקר, לילות מועטי השינה שמפריעים לי לעבוד כמו שצריך, הכאבים המשתקים שמונעים ממני תפוקה ראויה, ובסופו של דבר חוסר הזמן המוקצה לטיפול תקין (פיזיותרפיה / ספורט) רק ייצור נזק מצטבר.

יעבוד, לדעתך?

שוב, אני לא מנסה לנחש "מה אם?", אני מנסה לראות איך אני מנווט את ההחלטות העתידיות של המערכת לכיוון שאני מעוניין בו.

יש שני עתודאים עם מחלה חשוכת מרפא:

עתודאי 1 בוכה על כמה שכואב לו, וממשיך לעבוד בינתיים ולעשות את התפקיד שלו כרגיל.
עתודאי 2 בוכה על כמה שכואב לו, והולך כל יום למרפאות והפניות מרופא לרופא, ולא מתפקד בתפקיד שלו.

אחד מהם ישוחרר והשני כנראה שלא, מכיוון ואתה עתודאי אתה כנראה חכם מספיק כדי להבין מי זה מי.
מרבחור
יצירת קשר:

הודעהעל ידי מרבחור » 03 אפריל 2012 19:09

אורח כתב:יש שני עתודאים עם מחלה חשוכת מרפא:

עתודאי 1 בוכה על כמה שכואב לו, וממשיך לעבוד בינתיים ולעשות את התפקיד שלו כרגיל.
עתודאי 2 בוכה על כמה שכואב לו, והולך כל יום למרפאות והפניות מרופא לרופא, ולא מתפקד בתפקיד שלו.

אחד מהם ישוחרר והשני כנראה שלא, מכיוון ואתה עתודאי אתה כנראה חכם מספיק כדי להבין מי זה מי.

הבנתי אותך. גם ככה שיגעתי את מחלקת הסגל מוקדם יותר בקשר לשיבוץ, אני מקווה שבאמת הם יגידו "סעמק תעזבו אותי מהבנאדם הזה וזהו". תודה רבה!
אורח

הודעהעל ידי אורח » 26 אוגוסט 2012 17:04

אז מה קרה בסוף? גם אני נמצא כרגע באותה בעיה ולא יודע מה לעשות....
dudu_dudu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dudu_dudu » 27 אוגוסט 2012 00:03

במצבך אתה צריך לשוחח עם עורכי דין ולברר מה לעשות....או שתעדכן את הצבא על מצבך הבריאותי ותראה איך דברים מתגלגלים...
אם העיניין לא יוצא לאור כמו שאתה רוצה...פנה לעורך דין זה הפתרון היחידי בשבילך...

פיתרון נוסף-- תתחזה שיש לך איזושהי מחלת נפש זה גם יכול לעזור
aviramz
יצירת קשר:

הודעהעל ידי aviramz » 27 אוגוסט 2012 17:56

לא נראה לי שיכולים לחייב אותך להתנדב, כי אתה צריך לרצות להתנדב.
בכל מקרה, אתה פשוט יכול ללכת כל יום יומים לרופא ולהתלונן על כאבים, שהצבא יבין שאתה עולה הרבה כסף, הם יעדיפו מישהו אחר יותר יעיל במקומך וישחררו אותך.
הצבא חושב היום כלכלי ומי שמבזבז לו הרבה כסף הוא פשוט ישחרר אותו.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 22 אורחים