לא התקבלתי לעבודה עקב שחרור מקודם מהצבא

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

פטור
יצירת קשר:

לא התקבלתי לעבודה עקב שחרור מקודם מהצבא

הודעהעל ידי פטור » 16 מאי 2012 16:46

הלכתי לראיון עבודה בפיצרייה, ולא התקבלתי כי לא סיימתי שירות (הוא אפילו לא יודע כמה זמן שירתתי, אולי שירתתי שנתיים+?)
בכל אופן אמרתי לו זה אפליה אבל הוא אמר שהוא לא מקבל כאלה שלא עשו צבא\עשו חלקי מסיבותיו האישיות.
אמרתי לו שזאת אפליה, אני צודק לא ככה? סתם עבודה מסריחה אני הלכתי כי זה ליד הבית, ירד לי החשק גם אם הוא ירצה אותי בסוף אני לא ילך לזה.
אחרי שאמרתי לו שזאת אפליה הוא אמר שהוא יחשוב על זה. בקיצור, חוקי? אני יודע שעקב שחרור מוקדם זה לא צריך לפגוע לי בעבודות בחיים..... בטח לא בעבודות כאלה פשוטות. :shock:
אורח

Re: לא התקבלתי לעבודה עקב שחרור מקודם מהצבא

הודעהעל ידי אורח » 16 מאי 2012 17:24

שמע זאת אפליה, הוא לא היה מקבל אתיופי, ערבי וכו'..
זכותו.
אל תקח ברצינות, סתם שטויות.
פטור
יצירת קשר:

הודעהעל ידי פטור » 16 מאי 2012 18:09

אורח כתב:שמע זאת אפליה, הוא לא היה מקבל אתיופי, ערבי וכו'..
זכותו.
אל תקח ברצינות, סתם שטויות.

אמרתי לו שלא אכפת לי כולה עבודה שחורה מגעילה סתם רציתי לעבוד לחודשיים שם עד שאני מחליט על משהו רציני (עד עכשיו לא נתקלתי בבעיות אפילו בעבודות רציניות!)
בכל אופן אחרי שאמרתי זאת אפליה הוא נבהל, הסביר על העבודה ואז הוא אמר "יחשוב על זה" למרות שאמרתי לו שאני כבר לא מעוניין.
גם ככה בלי קשר זה לא עבודה הכי בשבילי אחרי שהוא הסביר עלייה.
פטור
יצירת קשר:

הודעהעל ידי פטור » 16 מאי 2012 18:31

אורח כתב:
פטור כתב:הלכתי לראיון עבודה בפיצרייה, ולא התקבלתי כי לא סיימתי שירות (הוא אפילו לא יודע כמה זמן שירתתי, אולי שירתתי שנתיים+?)
בכל אופן אמרתי לו זה אפליה אבל הוא אמר שהוא לא מקבל כאלה שלא עשו צבא\עשו חלקי מסיבותיו האישיות.
אמרתי לו שזאת אפליה, אני צודק לא ככה? סתם עבודה מסריחה אני הלכתי כי זה ליד הבית, ירד לי החשק גם אם הוא ירצה אותי בסוף אני לא ילך לזה.
אחרי שאמרתי לו שזאת אפליה הוא אמר שהוא יחשוב על זה. בקיצור, חוקי? אני יודע שעקב שחרור מוקדם זה לא צריך לפגוע לי בעבודות בחיים..... בטח לא בעבודות כאלה פשוטות. :shock:

כן גם אני לא התקבלתי למכולת השכונתית.
נו ו? בשביל מה באת לזיין בשכל עם השטות הזאת? משעמם לך בחיים? ספאמר עלוב.

אני באתי לשאול אם זה חוקי כי אמרו לי שזה לא יעשה בעיות.
ועוד אני ספאמר חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 16 מאי 2012 19:16

זה ככל הנראה לא חוקי, כאשר השירות הצבאי אינו נוגע לעניין. בחוק שיוויון הזדמנויות בעבודה כתוב:
"(ב) לענין סעיף קטנים (א) ו-(א1) רואים כהפליה גם קביעת תנאים שלא ממין הענין."
ובית המשפט פסק בעבר נגד חברה שפרסמה מודעות ובהן אפליה על רקע שירות צבאי, וקבע שתנאי זה אינו מן העניין ושמטרתו להפלות, בין היתר "אפליה עקיפה" של קבוצות באוכלוסיה.

כמובן שיש הפרות רבות של חוקי העבודה. כפי שנכתב בטרגט 21, ישנם מעסיקים "מורעלים" שרוצים ליישם את עמדתם, גם אם זה לא חוקי (וזו לא זכותם, בטח ובטח להפלות ערבים או אתיופים - אבל יש שעושים גם את זה), אבל לרוב המעסיקים לא באמת אכפת משירות צבאי, אלא מההתאמה למשרה. אף אחד לא יכול להבטיח שבשום עבודה לא יפלו אותך, מסיבה זו או מסיבה אחרת.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 16 מאי 2012 22:54

תגיד למעסיק שהלוואי שהוא יטבע למוות ברוטב עגבניות
פטור
יצירת קשר:

הודעהעל ידי פטור » 16 מאי 2012 23:10

חחחחחחחחח

פרופילניק כתב:זה ככל הנראה לא חוקי, כאשר השירות הצבאי אינו נוגע לעניין. בחוק שיוויון הזדמנויות בעבודה כתוב:
"(ב) לענין סעיף קטנים (א) ו-(א1) רואים כהפליה גם קביעת תנאים שלא ממין הענין."
ובית המשפט פסק בעבר נגד חברה שפרסמה מודעות ובהן אפליה על רקע שירות צבאי, וקבע שתנאי זה אינו מן העניין ושמטרתו להפלות, בין היתר "אפליה עקיפה" של קבוצות באוכלוסיה.

כמובן שיש הפרות רבות של חוקי העבודה. כפי שנכתב בטרגט 21, ישנם מעסיקים "מורעלים" שרוצים ליישם את עמדתם, גם אם זה לא חוקי (וזו לא זכותם, בטח ובטח להפלות ערבים או אתיופים - אבל יש שעושים גם את זה), אבל לרוב המעסיקים לא באמת אכפת משירות צבאי, אלא מההתאמה למשרה. אף אחד לא יכול להבטיח שבשום עבודה לא יפלו אותך, מסיבה זו או מסיבה אחרת.

הבנתי הכל תודה ולילה טוב.
דיכי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי דיכי » 17 מאי 2012 10:00

לך אל המעסיק שוב, קח איתך משהו להקליט איתו ושים בכיס, תקליט ממנו משהו מפליל שעקב אי סיום גיוסך הוא לא קיבל אותך.
לאחר מכאן לך לבית משפט לתביעות קטנות באזורך ותשאל שם על התהליך, זה פשוט מאוד וקל, ושווה את זה.

אני מכיר אנשים שקרובים אליי שתבעו עקב אפליה עם הוכחות וזכו ל5 עד 30 אלף שקל, אפשר עד 60 אלף בערך....
בקשר להקלטה, לא בטוח שצריך הוכחות, שמעתי על מקרים שקיבלו פיצוי גם ללא הוכחות.

התהליך כולו לוקח בערך מספר חודשים.

לא צריך עורך דין אם יש לך יכולת התבטאות עצמית גבוהה.

בהצלחה, לעוד שאלות, אני פה.
פטור
יצירת קשר:

הודעהעל ידי פטור » 17 מאי 2012 23:52

דיכי כתב:לך אל המעסיק שוב, קח איתך משהו להקליט איתו ושים בכיס, תקליט ממנו משהו מפליל שעקב אי סיום גיוסך הוא לא קיבל אותך.
לאחר מכאן לך לבית משפט לתביעות קטנות באזורך ותשאל שם על התהליך, זה פשוט מאוד וקל, ושווה את זה.

אני מכיר אנשים שקרובים אליי שתבעו עקב אפליה עם הוכחות וזכו ל5 עד 30 אלף שקל, אפשר עד 60 אלף בערך....
בקשר להקלטה, לא בטוח שצריך הוכחות, שמעתי על מקרים שקיבלו פיצוי גם ללא הוכחות.

התהליך כולו לוקח בערך מספר חודשים.

לא צריך עורך דין אם יש לך יכולת התבטאות עצמית גבוהה.

בהצלחה, לעוד שאלות, אני פה.

תודה על העזרה.
אבל לא נראה לי אני יתעסק עם תביעה.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 13 אורחים