שאלה לגבי הדרך ליציאה מהצבא....

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

yossic123
יצירת קשר:

שאלה לגבי הדרך ליציאה מהצבא....

הודעהעל ידי yossic123 » 24 יוני 2012 00:36

אני כרגע ממתין באחד הבהדים בצריפין ורציתי לשאול האם זה טוב שאני עושה את הבלאגן (קבנים וכאלו וגם בעיות אחרות) בבסיס הנוכחי או שעליי לסיים את הקורס אליו הוקצתי ולהגיע לבסיס אם שלי (סדיר) ??? כי יש כאלו שאמרו ביניהם גם מפקדים שאני צריך להגיע לבסיס הקבוע שלי ומשם לנסות מאשר מפה ואחרים אמרו לי שזה טוב שלא הגעתי לבסיס אם כי מפה יהיה יותר קל ....
מה דעתכם?!?!!?!???!!???
mark18
יצירת קשר:

Re: שאלה לגבי הדרך ליציאה מהצבא....

הודעהעל ידי mark18 » 24 יוני 2012 01:28

טוב שלא סיימתה את הקורס ולא הגעתה לבסיס, עכשיו יהיה לך קל יותר לצאת.
מי שאומר לך אחרת סתם מטעה אותך
yossic123
יצירת קשר:

הודעהעל ידי yossic123 » 25 יוני 2012 01:22

סבבה תודה אחי חיזקת את הדעה שלי,עוד מישהו????

ודרך אגב אם שולחים אותי לבקום לאק"א למטרת הצבה מחדש ואני לא ירצה כלום וכל פעם יסרב לקבל משהו מה יעשו לי שם ???
dudu_dudu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dudu_dudu » 25 יוני 2012 10:45

תראה, בקשר ליציאה מהצבא כשאתה נמצא כבר בצבא, אני ממש לא מומחה...אני מודה.
רשמתי תגובה נוספת באשכול שלי,קרא אותה... תעבור על כל "משחק ההתנהגות" שרשמתי לאורך כל האשכול ואתה תיהיה בחוץ! מובטח!
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 יוני 2012 11:10

כל אחד בצבא ינסה להעביר אותך לאחריות של מישהו אחר.
אין מה לחכות . אל תתפקד ותראה בדכאון ותבקש לראות קב"ן.
yossic123
יצירת קשר:

הודעהעל ידי yossic123 » 28 יוני 2012 11:15

אני עומד לבקש ועדת בלתי מתאימים אבל על מה עדיף לצאת על אי התאמה או על 21 כי לשניהם יש יתרונות וחסרונות וגם מה ההבדל בין השניים???
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 יוני 2012 12:30

yossic123 כתב:אני עומד לבקש ועדת בלתי מתאימים אבל על מה עדיף לצאת על אי התאמה או על 21 כי לשניהם יש יתרונות וחסרונות וגם מה ההבדל בין השניים???

ההבדל הוא שהבקשות שלך לא מעניינות אף אחד.
dudu_dudu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dudu_dudu » 28 יוני 2012 14:50

yossic123 כתב:אני עומד לבקש ועדת בלתי מתאימים אבל על מה עדיף לצאת על אי התאמה או על 21 כי לשניהם יש יתרונות וחסרונות וגם מה ההבדל בין השניים???

אל תחשוב לצאת אפילו על אי התאמה... זה באמת דבר שפוגע לך בחיים.
21 לא פוגע לך בחיים כי זה פטור רפואי ואם מעסיק ישאל אותך על מה יצאת תגיד לו - עקב בעיה רפואית.
אי התאמה זו התנהגות רעה ועבריינית ממש, לא כדאי וגם זה נכנס לתיק אישי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 28 יוני 2012 16:46

dudu_dudu כתב:

אל תחשוב לצאת אפילו על אי התאמה... זה באמת דבר שפוגע לך בחיים.
21 לא פוגע לך בחיים כי זה פטור רפואי ואם מעסיק ישאל אותך על מה יצאת תגיד לו - עקב בעיה רפואית.
אי התאמה זו התנהגות רעה ועבריינית ממש, לא כדאי וגם זה נכנס לתיק אישי.

איזה תיק אישי דודו? מה אתה רוצה להתמודד על תפקיד המפגר התורן של הפורום עם העצות המפגרות שהתחלת לפזר בכל תגובה מפגרת שלך?
yossic123
יצירת קשר:

הודעהעל ידי yossic123 » 28 יוני 2012 20:22

יש גם אי התאמה שזה לא התנהגות חמורה אלא קשיי הסתגלות....
ודרך אגב אי התאמה באמת כזה נורא לעומת 21!???
dudu_dudu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dudu_dudu » 28 יוני 2012 20:37

בקיצור הכוונה ברורה.... אי התאמה זה הדבר ההכי גרוע שיש....
ויש מצב שזה נכנס לתיק אישי... זה יציאה על התנהגות חמורה!!!
yossic123
יצירת קשר:

הודעהעל ידי yossic123 » 28 יוני 2012 21:04

למה כזה גרוע אם אפשר לפרט מה כל כך משנה בין אי התאמה ל21 ואני שואל בגלל שאני באמת רוצה לדעת מכיוון שבהמשך אני ידע על מה עדיף לי לצאת מבין השניים..
dudu_dudu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dudu_dudu » 29 יוני 2012 00:08

בדרך כלל אלה שיוצאים על אי התאמה הם לא טיפוסים רגילים.... הם נערים על גבול העבריינים ולרובם יש תיקים במשטרה....(תעשה את האחד ועוד אחד).
וגם עוד סיבה- מה תגיד למעסיקים שיצאת על אי התאמה??? יזרקו אותך מכל המדרגות.
על רפואי לא יכולים לעשות דבר....(בדרך כלל במקומות עבודה המעסיקים מדפדפים את השאלה המסריחה הזאת "אם עשית צבא" ב5 שניות... זה לא כזה מעניין).
להפך, בזמנו שהייתי מלש"ב אנשים לא קיבלו אותי לעבודה בגלל שהם שמעו שאני לפני גיוס.....אז תאר לך שעוד אחרי הצבא יש את החרטה הזה של המילואים... מעסיקים לא אוהבים את הקטע הזה.
yossic123
יצירת קשר:

הודעהעל ידי yossic123 » 29 יוני 2012 01:07

dudu_dudu כתב:בדרך כלל אלה שיוצאים על אי התאמה הם לא טיפוסים רגילים.... הם נערים על גבול העבריינים ולרובם יש תיקים במשטרה....(תעשה את האחד ועוד אחד).
על רפואי לא יכולים לעשות דבר....(בדרך כלל במקומות עבודה המעסיקים מדפדפים את השאלה המסריחה הזאת "אם עשית צבא" ב5 שניות... זה לא כזה מעניין).
להפך, בזמנו שהייתי מלש"ב אנשים לא קיבלו אותי לעבודה בגלל שהם שמעו שאני לפני גיוס.....אז תאר לך שעוד אחרי הצבא יש את החרטה הזה של המילואים... מעסיקים לא אוהבים את הקטע הזה.

לזה אני מתכוון על פי מה שאתה אומר אם אני מגיע לראיון עבודה ואומר שלא עשיתי צבא וקיבלתי פטור אי התאמה יעיפו אותי אבל אם אני יגיד פטור בריאותי יתייחסו אחרת למה זה כל כך משנה כי הרי ככה או ככה לא עשיתי צבא זה כזה משנה למה לא עשיתי???? ומאיזה סיבה יצאתי???
dudu_dudu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dudu_dudu » 29 יוני 2012 10:12

yossic123 כתב:
dudu_dudu כתב:בדרך כלל אלה שיוצאים על אי התאמה הם לא טיפוסים רגילים.... הם נערים על גבול העבריינים ולרובם יש תיקים במשטרה....(תעשה את האחד ועוד אחד).

לזה אני מתכוון על פי מה שאתה אומר אם אני מגיע לראיון עבודה ואומר שלא עשיתי צבא וקיבלתי פטור אי התאמה יעיפו אותי אבל אם אני יגיד פטור בריאותי יתייחסו אחרת למה זה כל כך משנה כי הרי ככה או ככה לא עשיתי צבא זה כזה משנה למה לא עשיתי???? ומאיזה סיבה יצאתי???

בטח שזה משנה!!!!!! פטור רפואי זה פטור מוצדק וזה פטור שאתה גם יכול לשחק איתו (כל הזמן לשנות את הסיבה הרפואית שיצאת), אי התאמה ממש לא....להפך זה הפטור ההכי גרוע שיכול להיות.
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 29 יוני 2012 18:40

בעיקרון פטור רפואי (כולל נפשי) עדיף על פטור מטעמי אי התאמה, כיוון ש:
1. לצורך קבלת פטור על אי התאמה יש צורך בדרך כלל לפחות בכמה חודשים בכלא הצבאי, ובבלגנים שונים.
2. למי שהשתחרר על אי התאמה עלולים לשלול את ההטבות על שירותו בצה"ל (הן לא גדולות, ובכל זאת עדיף לקבל אותן אם כבר שירתת זמן מסוים). מנגד, בעלי פרופיל 21 מקבלים את ההטבות בכל שלב, בעוד מי שהשתחררו על כל רקע אחר נדרשים לשרת שנה לפחות כדי לקבלן.
3. הכיתוב בתעודת השחרור הוא "מטעמי בריאות" בפטור הרפואי לעומת "התנהגות רעה וחמורה" בפטור מטעמי אי התאמה. זה עלול להשפיע על התעסוקה, אם כי לא נראה שההשפעה תהיה משמעותית, ובוודאי לא בשלבים מאוחרים יותר בחיים.

עם זאת, צריך לציין ששני הפטורים נחשבים "מוצדקים" על פי החוק (כמובן שכל אחד יכול לעשות את השיקולים שלו), והתנהגות רעה וחמורה אינה התנהגות "עבריינית". בנוסף, אין "תיק אישי" שזה נכנס אליו, וזה לא מגיע למשטרה (יש מקרים של רישום פלילי בגלל עריקות, אבל הם לא קשורים לשחרור על אי התאמה, אלא לעריקות עצמה). ספק בעיני אם יש דיכוטומיה שהמעסיק "יזרוק מכל המדרגות" מישהו שהשתחרר על אי התאמה, ולמי שהשתחרר על רפואי "לא יכולים לעשות שום דבר": כל אפליה על רקע לא ענייני היא פסולה ולא חוקית, ויש גם כאלה שהשתחררו על רקע רפואי ובכל זאת הופלו בגלל חוסר מזל (מעסיק "מורעל" וכדומה), אבל בדרך כלל החשיבות של שירות צבאי היא נמוכה בעבודה, וכאמור הולכת וקטנה ככל שהגיל שלך עולה ויש יותר דרכים להעריך אותך (לימודים אקדמיים, ניסיון קודם ועוד). קרוב לוודאי שפטור על "אי התאמה" לא יפגע באופן ממשי בחיים האזרחיים, ובדרך כלל סיבת הפטור לא ממש משנה.

פרטים נוספים בהודעה "מי מפחד מפרופיל 21":
http://www.newprofile.org/forum/viewtopic.php?f=2&t=8

לגבי קשיי הסתגלות, מדובר בפטור נפשי רגיל (בתעודת הפטור נכתב "מטעמי בריאות") ולא בפטור על "אי התאמה".

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 13 אורחים