קבלת פרופיל 21 - הסיפור שלי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

dudu_dudu
יצירת קשר:

קבלת פרופיל 21 - הסיפור שלי

הודעהעל ידי dudu_dudu » 24 יוני 2012 09:43

אוקיי... הבטחתי לפני מס' חודשים את הסיפור המלא שלי לקבלת פרופיל 21, אז הנה:

בהתחלה אכן רציתי להתגייס, חשבתי למה לא ? כמו כל ישראלי, אמרתי לעצמי אני אתגייס ואשפר בגרויות וכאלה בו-זמנית.
בדקתי כל מיני אפשרויות וכאלה ובקיצור צבא ולימודים זה לא הולך.... והדבר הוריד לי מהצבא, בצבא אני לא רציתי לעשות שירות משמעותי או משהו כזה, רציתי לסיים את השלוש שנים האלה וזהו להתחיל לחיות! אבל כשראיתי שזה בלתי אפשרי לעשות לימודים עם צבא כבר התחלתי להגיד לעצמי אז למה לעשות צבא?(זאת הסיבה הראשונה שביגללה לא רציתי להתגייס).

סיבה שנייה- הנתונים שלי מהצו ראשון די עלובים כי לא השקעתי על מנת שלא יביאו לי כל מיני תפקידים הזוים כמו שהצבא יודע לתת, וגם למה להשקיע בשביל הצבא הזה? הכל שם קומבינות! יש כאלה מהיכרות אישית שלי איתם שהנתונים שלהם מהצו ראשון הם נורא גבוהים ומה הם עושים? כלום! מבזבזים 3 שנים יקרות מאוד מחייהם.
אז בקיצור, הביאו לי תפקידים מאוד עלובים בהתחלה שחייל יכול לקבל (כל מי שמקבל את התפקידים שאני מציין כעת שלא יעז ללכת בכיוון שלהם אפילו-חיל האוויר טכני,חיל חימוש וקד"צ נהיגה), אלה התפקידים ההכי גרועים שיש בצהל. שמרו על נפשותכם ואל תתקרבו לדברים האלה!!!כמו כן, עם פרופיל 45 , כמו שאני יספר בהמשך הביאו לי תפקידים סופר גרועים, אז למה אני צריך לבזבז את חיי בכאלה תפקידים עלובים ועוד בשכר פח אשפה? פשוט לא!

סיבה שלישית וההכי עיקרית- למה לעשות צבא בשביל מדינה שיורקת על האזרחים הטובים שלה (החילונים), ומשקיעה באזרחים הרעים שהורסים את המדינה (החרדים), אני לא מוכן לבזבז 3 שנים יקרות מחיי, לשלם מיסים, לשלם שכר ללימודיים אקדמאיים מלא, לשלם מחיר מלא לתחבורה ציבורית ועוד שלל חובות שצריך... כל מה שציינתי המדינה מספסדת לחרדים האוכלי חינם האלה או בחינם או במחיר שהוא כמעט חינם, אז למה להשקיע במדינה הזאת ולצאת בגיל 22 בלי שקל על התחת!?!?!? זה פשוט לא הגיוני! נמאס להיות פראיירים של המדינה הזאת! שיתחילו להשקיע בכולם ולא להביא כסף רק לאוכלי חינם האלה אז אני הייתי חושב על שירות, ככה סתם אין מצב!!! אני מעדיף לקדם את עצמי (גם ככה החיים בחוץ לא קלים), מאשר לבזבז אותם על בולשיט.

עכשיו לאחר ההקדמה הקצת חופרת שלי הסיפור:
פרופיל הראשוני שלי היה 72 בגלל בעיות ברכיים....קיבלתי תפקידי לחימה כמובן ההכי גרועים שיש כולל חיל חימוש,טכני וקד"צ נהיגה כמו שציינתי, אמרתי לעצמי אין שום מצב שבעולם שאני נשאר על הפרופיל המעפן הזה (עוד רציתי להתגייס באותה תקופה). תלמדו - פרופיל 72= הפרופיל ההכי מסריח שמלש"ב יכול לקבל ושיצפה לתפקידים עלובים ביותר.
הלכתי אז על הקטע הנפשי על מנת להוריד פרופיל ולקבל הקלות בשירות (פניתי לפסיכיאטר של הקופת חולים)...הדבר הצליח וקיבלתי פרופיל 45, אבל אז אמרו לי שאת הטירונות אני יעשה בבסיס בצפון המאוד רחוק של הארץ ועוד במשך חודשיים!!!! (מדובר רק בטירונות 02), וממה שהבנתי זה בסיס של חיילים שהם עולים חדשים\של כאלה עם בעיות נפשיות ("כמוני").
לאור הבסיס הגרוע הזה שהם התכוונו לשייך אותי אליו ולאור הסיבות שציינתי למעלה^^ החלטתי שצהל זה לא מתאים לאף אדם שרוצה להגיע למשהו בחיים שלו ולהתקדם והחלטתי ללכת על פרופיל 21 עד הסוף!
ממה שהבנתי הייתי עם פרופיל 45 מקבל תפקידים עלובים ביותר כמו- לנקות שירותים, לנקות את הבסיס, לנקות את העלים או לחכות שהמפקד ישחרר אותי הביתה, זה שירות? זה בזבוז זמן בענק!!!! לכן גם כן העדפתי לקחת את הרגליים שלי מהצבא כמה שיותר מהר, הצבא גם מרגיל אנשים לחשוב בקטן, לציית בפחד לצבא, אז כל מי שמפחד לצאת מהצבא אלה הכל שקרים שהצבא כמובן מוכר, אל תתייחסו אליהם הם חבורה של שקרנים!!!.

עכשיו הדרך לפרופיל 21:
הלכתי באופן עצמאי לפסיכיאטרית פרטית שלקחה לי מחיר של 500 ש"ח על חוות דעת+המלצה של שיחרור מצה"ל.(מחיר שפוי למי שהחיים שלו חשובים לו והצלחתו בחיים גם כן מאשר סבל של 3 שנים).
פיקססתי את החוות דעת לתל השומר וקיבלתי ממש בנס זימון לפסיכיאטר בתל השומר כיומיים לפני יום הגיוס החדש שקבעו לי.

ההתנהגות אצל הפסיכיאטר בתל השומר:
לא להסתכל לו בעיניים, להסתכל לאחת הפינות או לריצפה (אך אפשר להסתכל אליו במהלך כל השיחה כפעמיים פחות או יותר וזהו לא ליצור מעבר קשר עין נוסף), לדבר חלש, לקחת את הזמן בתשובות בשום פנים ואופן לא לענות ישר (אפשר למלמל כמה מילים לעצמכם כמו "מה זה משנה","זה לא חשוב") ואם החלטתם לענות על שאלה אז לקחת את הזמן ולענות ממש באיזה 2-3 מילים וממש חלש לדבר.
בגדול זו ההתנהגות שתביא לכם פרופיל 21, והכי חשוב לציין שאם ובמידה תתגייסו אתם תפגעו בעצמכם פיזית בלי שום ספק! אבל חשוב לציין שאתם תפגעו בעצמכם רק בגלל הצבא! לא סתם כך.
וזהו בגדול, היום הייתי בועדה רפואית עם אבא שלי וזהו אני משוחרר!
חשוב לי לציין שאתם צריכים לחשוב טוב טוב לפני שאתם מתגייסים, לחשוב על העתיד שלכם, לחשוב עד כמה אתם רוצים להתקדם, כי כאשר אתם מתגייסים הדרך החוצה היא אפשרית, אבל גיהנום. עדיף ופשוט מאוד לצאת כשאתם לפני גיוס.

שיהיה לכם בהצלחה בחייכם ואני אשמח לענות על שאלות.

דודו זה שם בדוי! :D
נערך לאחרונה על ידי dudu_dudu ב 24 יוני 2012 15:20, נערך פעם 1 בסך הכל.
narkison123
יצירת קשר:

Re: קבלת פרופיל 21 - הסיפור שלי

הודעהעל ידי narkison123 » 24 יוני 2012 14:04

שמע אחי ואלה אני מת לצאת מהצבא ואני לא מצליח הייתי אצל פסיכיאטר פעמיים בבסיס ועוד 4 פעמים אצל קבן שבוע הבא יש לי תור אצל קבן בבסיס החדש שלי אני מאוד מודאג מהפגישה אני כבר לא יכול אני חייב להשתחרר מהר אני במצב לא טוב באמת אני חושב הרבה על להתאבד אין לי מה לחפש בחיים כאלה תתן לי עצות איך לדבר איתו יותר במפורט שיטות ודברים שיבטיחו לי את הפרופיל הזה ובמיוחד איך לא להיות בלחץ אני מודאג שהוא לא יוציא אותי מהצבא כבר אין לי כוחות עברתי יותר מידי
dudu_dudu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dudu_dudu » 24 יוני 2012 15:11

narkison123 כתב:שמע אחי ואלה אני מת לצאת מהצבא ואני לא מצליח הייתי אצל פסיכיאטר פעמיים בבסיס ועוד 4 פעמים אצל קבן שבוע הבא יש לי תור אצל קבן בבסיס החדש שלי אני מאוד מודאג מהפגישה אני כבר לא יכול אני חייב להשתחרר מהר אני במצב לא טוב באמת אני חושב הרבה על להתאבד אין לי מה לחפש בחיים כאלה תתן לי עצות איך לדבר איתו יותר במפורט שיטות ודברים שיבטיחו לי את הפרופיל הזה ובמיוחד איך לא להיות בלחץ אני מודאג שהוא לא יוציא אותי מהצבא כבר אין לי כוחות עברתי יותר מידי

תראה הרבה הרבה יותר קל להשתחרר שאתה מלש"ב זה א', אבל אני לא רוצה לבאס אותך עכשיו.
שמעתי על כאלה שהלכו באופן עצמאי (כשהם חיילים בסדיר) לתל השומר לפגוש קבן, אבל אם אתה אומר שיש לך פגישה נוספת עם אחד אז תתנהג כך:
קודם כל אל תיצור איתו קשר עין, תסתכל לפינות לריצפה רק לא אליו....
הדיבור- תדבר חלש וקח את הזמן לפני שאתה עונה על שאלות שהוא שואל אל תענה ישר אף פעם... קח את הזמן בכל שאלה תסתכל אפילו לתיקרה מה שלא יהיה ואז תענה באיזה 2-3מילים או אחת אם אפשר ובקול ממש חלש ודיכאוני.
אם הוא שואל אותך שאלה מתוחכמת תגיד ככה לעצמך במעין מילמול כזה -"מה זה כבר משנה","זה לא חשוב".
ותדגיש את העובדה שאתה תיפגע בעצמך פיזית אם תמשיך בשירות.
בנוסף- תעשה את עצמך על סף דמעות אם אתה רואה שהקבן לא ישתכנע ממך זה כבר אמור לעזור.
בקיצור תתנהג כמו אידיוט איתו ככל שהוא ישאל אותך שאלה יותר מתוחכמת אתה צריך להחזיר לו בתשובה יותר מפגרת בטון חלש,לא ברור ודיכאוני.

בהצלחה!
narkison123
יצירת קשר:

הודעהעל ידי narkison123 » 24 יוני 2012 22:34

אתה אומר לא לספר לו את הבעיות שלי וכל זה את כל מה שאני עובר ?, ותן לי דוגמא לתשובות שאני ייתן לו כי מה כבר אני יכול להגיד לו ב3 מילים הוא הרי צריך לדעת מה עובר עליי וכל זה לא?
ובקשר להתאבדות כבר אני יודע איך לרמוז לו את זה לא יגיד לו את זה ישיר הבנתי זה לא טוב להגיד בישירות
dudu_dudu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dudu_dudu » 24 יוני 2012 23:05

narkison123 כתב:אתה אומר לא לספר לו את הבעיות שלי וכל זה את כל מה שאני עובר ?, ותן לי דוגמא לתשובות שאני ייתן לו כי מה כבר אני יכול להגיד לו ב3 מילים הוא הרי צריך לדעת מה עובר עליי וכל זה לא?
ובקשר להתאבדות כבר אני יודע איך לרמוז לו את זה לא יגיד לו את זה ישיר הבנתי זה לא טוב להגיד בישירות

חחחח שמע... עכשיו אני מבין למה לא משחררים אותך.
אתה פשוט כנראה מדבר יותר מידי ומרחיב.... זה גרוע לעשות כך!!! אתה צריך להתנהג כמו אדם שנמצא בדיכאון, אדם שנמצא בדיכאון מתקשה לתקשר עם הסביבה שלו,עונה בקושי לשאלות ואם עונה אז בתשובות לא ברורות וקצרות מאוד ובטון דיבור חלש מאוד עד כדי כך שלא ניתן לשמוע, כמו כן אדם בדיכאון נמצא באיזושהי בועה משלו.... הוא לא יוצר קשר עין עם הסובבים אותו.
תעבור על מה שהסברתי לך מיקודם...ותגיד שאתה מתכוון לפגוע בעצמך אם תמשיך בשירות (זה המשפט הארוך היחידי שתגיד) ואז כנראה אתה תיהיה בחוץ.
וכל השיחה אל תיצור קשר עין ואם שואלים אותך משהו מסובך אתה לא חייב לענות...

בהצלחה.
yossic123
יצירת קשר:

הודעהעל ידי yossic123 » 25 יוני 2012 01:19

קודם כל - כל הכבוד, ובהצלחה באזרחות.....
- דרך אגב אני זוכר שעוד כתבת לפני וחיכיתי לסיפור שלך.....
תקשיב אני הייתי כבר 4-5 פעמים אצל קבן כולל קבן בכלא,ואצל פסיכיאטר פעם אחת כל פעם אומרים לי שאין כל כך מה לעשות וכול מיני סיבונים שונים.... אבל פעמיים קיבלתי מכתב פעם ראשונה מקבן ובפעם השנייה מהפסיכיאטר שאני סובל מחרדות מהגיוס לצה"ל ונמצא בדיכאון ובמצוקה נפשית מתמשכת ובעוצמה שמצריכה התערבות של הגורמים האחראים ובשני המכתבים היה רשום שאני צריך להמשיך לראות קבן ביחידה.....
מה לדעתך זה אומר?/זה טוב או לא?/איך להתקדם הלאה?
נ.ב- אשמח אם תגיב בנושא שפתחתי =)
narkison123
יצירת קשר:

הודעהעל ידי narkison123 » 25 יוני 2012 05:55

מה זאת אומרת תשובות קצרות? אתה בטוח במה שאתה אומר כי הרי כל אחד יכול לשחק אותה בדכאון בלי לדבר יותר מידי ופשוט לצאת מהצבא זה נשמע לי פשוט מדי וזה ממש לא ככה אני בטוח
mister

הודעהעל ידי mister » 25 יוני 2012 06:28

גם אני לא כל כך הבנתי לגבי התשובות הקצרות. כי אם אני לא אספר לו את הקשיים ורק אראה בדיכאון ואענה תשובות לא לעניין, אולי הוא לא יבין וינסה למרוח אותי עם עוד איבחונים וכו' לא? או
שהוא לא יאבחן משהו? אם אפשר דוגמא לשאלה ותשובה שעלולה לצוץ זה יהיה נהדר כדוגמא.
dudu_dudu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dudu_dudu » 25 יוני 2012 10:42

תראו, אני חרשתי את כל האינטרנט בזמנו על התנהגות של בן אדם עם דיכאון קליני.
וכך אדם בדיכאון קליני מתנהג- תשובות קצרות\בקושי עונה, לא יוצר קשר עין, מחשבות אובדניות (במקרה שלכם אתם צריכים לציין מחשבות אובדניות רק בגלל הצבא לא סתם ככה בגלל החיים עצמם), נמצא בבועה ולא עונה על שאלות במהירות, אלא מתקשה לדבר.
ולשפוך את ליבכם לקב"ן זו טעות איומה!!! לא אכפת לו מהבעיות שלכם חבר'ה, הוא רק רוצה לבחון את ההתנהגות שלכם, לא אכפת לו אם אבא שלכם חולה או שאפילו כל המשפחה שלכם גוססים, זה לא מעניין לו את הז**, מה שהוא רוצה לבחון זה האם יש לכם דיכאון עפ"י נורמות שהפסיכיאטרים רק יודעים, על פי תנועות גוף,דיבור,קשר עין וכו'.
אז הקשיבו לכל העצות שלי מיקודם ואתם תהיו בדרך החוצה!!!!
narkison123
יצירת קשר:

הודעהעל ידי narkison123 » 25 יוני 2012 15:29

ואלה אני יעשה מה שאתה אומר אחי ובאמת מקווה שיהיה בשורות טובות אחי בעזרת ה'

כל מה שאתה אומר איך להתנהג זה אצל פסיכיאטר או גם קבן??
dudu_dudu
יצירת קשר:

הודעהעל ידי dudu_dudu » 25 יוני 2012 16:37

גם וגם
מוישי

הודעהעל ידי מוישי » 30 אוקטובר 2012 11:49

תשמע דודו היקר..אני לא יודע מה אתה מדבר כאן אוקיי אבל אתה מספר פה שהמדינה דופקת את החילונים ועוזרת לחרדים שהם אוכלי חינם..אני אומר לך כאחד דתי לאומי שבאמת שונא את הדרך של החרדים והכל שאתה יותר גרוע מהם..הם מקבלים פטורים כי הם לומדים כל היום בישיבות..יש כאלה שעוקצים אין מה לעשות זה חינוך כושל.
אבל אתה??אתה מקבל פרופיל מאוד גבוה ומוריד ל21 על דעת עצמך..אתה חושב את עצמך גיבור גדול???אתה ילד עלוב ומסכן שמחפש את ההקלות בחיים..בקצב הזה אתה לא תגיע רחוק!חבל שיש אנשים כמוך שמספרים תסיפור בגאווה..תספר בכאב אני עוד איכשהו יבין אבל גם לא..לפחות תתנדב..תעשה משהו בשביל המדינה למרות שאתה לא מסכים עם על מה שהיא נותנת לך.יהיה לך קל לקבל תפקידים טובים כי מתנדבים לא לוקחים מקום.
pleasehelp
יצירת קשר:

הודעהעל ידי pleasehelp » 30 אוקטובר 2012 19:22

דודו אני מסכים איתך גבר...אבל את האמת אני חושב לעשות שירות לאומי שאני אצא מהצבא, זה פחות בשביל המדינה אלא יותר בשביל האנשים
שירות לאומי זה יותר עזרה לאנשים ולא למדינה...לפחות שם אין משמעת וזה לא חובה אז אתה יכול לצאת משם מתי שבאלך חחח
לדעתי שירות לאומי יותר עוזר לאזרחי המדינה מאשר הצבא
Enni

הודעהעל ידי Enni » 01 נובמבר 2012 10:50

אללה שמח בשבילך! בעזרת השם אצל כולנו :P

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 16 אורחים