טיפים איך להשיג קיצור שעות מהקב"ן (פגישה מחר)

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

tapigo
יצירת קשר:

טיפים איך להשיג קיצור שעות מהקב"ן (פגישה מחר)

הודעהעל ידי tapigo » 03 יולי 2012 19:30

אהלן חבר'ס , הייתי רשום כאן כמשתמש אחר אך שחכתי את הסיסמא אז זה משתמש חדש .

רקע על השירות והשגרה שלי (מי שלא רוצה לקרוא ורוצה להגיע לתכלס שידלג לפסקה הבאה):
בנוב' 11 התגייסתי כלוחם .
4 חודשים של טירונות עבדתי על לצאת משם (בעזרת טרגט21) , הייתי במצב נפשי כבר על הפנים בגלל שכל הזמן משכו אותי והחזיקו אותי בכוח , התפנתי לבי"ח , פגעתי בעצמי בכל מיני דרכים, שנאתי את הצבא ! רק רציתי שישחררו אותי , בסוף הפסיכיאטרית השתכנעה(אחרי כ-3 פגישות) ואמרה לי שהיא לא יכולה להוציא אותי מהצבא ישר הלא לנסות מסגרת קלה יותר (ג'וב) קרוב לבית יומיות , רשמה לי קה"ס 42(קשיי הסתגלות) , ואמרה תנסה מקסימום תגיע אלי שוב אחרי כמה חודשים אני יוציא אותך כבר .
אז ניסיתי באמת (כבר 4 חודשים) בתור נהג בוס בקרייה יומיות ארוכות יחסית 7:15 מתחיל לנסוע איתו מנקודת מפגש שלנו , מגיע לקרייה ולא עושה כלום עד 5-6 בצהריים ונוסעים הביתה .
מגיע כל יום הביתה ב6-6 וחצי , אוכל וישר נוסע לעבודה ב7 .
מסיים עבודה ב12 ממוצע
נרדם ב1-2
קם ב6
ז"א ממוצע של 4 שעות שינה בלילה
(מי שחשב לייעץ להפסיק לעבוד אז לא כי אני חייב לעבוד מפרנס את עצמי)
*השעות הן ממוצע , לפעמים מוקדם יותר ולפעמים מאוחר יותר

הבעיה:
לא ישן מספיק שעות בלילה , עייף רוב היום , עצבני , חוסר כל מוטיבציה לצבא (בא רק להעביר את הזמן ומחכה רק לחזור הביתה לעיסוקים שלי) , לא מתחבר לאנשים במקום שאני נמצא בו , רבתי כבר עם קצין שם .
בקיצור המטרה שלי היא קיצור שעות משמעותי , לבוא ב9 ולחתוך ב2 בצהריים מושלם בשבילי גם ככה אני לא עושה שם כלום כל היום אז לפחות לקצץ את הסבל
אתם בטח שואלים למה לא לצאת כבר מהצבא וזהו ? אז מניסיון שדיברתי עם אנשים ובתור אחד ששקל בכבדות את הנושא זה פשוט חבל , חבל לסגור דלתות בארץ(גם אם זה מעט מאוד דלתות) ועדיף לדעתי למצוא את הפשרה של מקום נוח שיתייחסו אליך סבבה ועם שעות קצרות .
נגיד יש לי חבר משרת ביפו 9 בבוקר עד 3-4 בצהריים , עם חדר מיטות ליד ככה שהוא ישן רוב היום , קם והולך הביתה .

בקיצור אני מחפש טיפים לשיחה עם הקבן
אני לא יכול לבוא שוב עם הקטע של להסתכל על הרצפה עם ורידים חתוכים ולהגיד שאני רוצה למות מאשר ללבוש מדים כי אני לא רוצה לצאת
איך להראות בעדינות מצוקה וקושי במסגרת ושהשעות מקשות עלי בתפקוד וצריך לשחרר ממני רק עוד קצת ולתת לי הקלה בשעות ? פשוט קשה לי להיכנס שוב לדמות הדיכאונית כי זה כבר לא הבעיה ופשוט חסר לי דברים על מה להתלונן ולהישען ולבסס את המצוקה שלי , כי המצוקה היחידה היא שאני רוצה להיות כמה שפחות זמן בבסיס כי זה בזבוז זמן וכי משעמם לי וגם ככה אני לא עושה שם כלום (מילא היה לי איפה לישון ! אבל אין)

תודה רבה מזמנכם ועל כל עזרה ו/או דעה :)
tavoriko
יצירת קשר:

Re: טיפים איך להשיג קיצור שעות מהקב"ן (פגישה מחר)

הודעהעל ידי tavoriko » 03 יולי 2012 19:50

שאלה מתוך סקרנות
אילו דלתות זה סוגר בדיוק?
tapigo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tapigo » 03 יולי 2012 20:37

ידעתי שישאלו דווקא על זה
בוא נגיד באל על(רמז דק באיפה שאני עתיד לעבוד): הרבה ג'ובים דורשים לעבור סיווג בטחוני , ודורשים תעודת שחרור - אין צבא אתה לא מתקבל נקודה , הם יגידו שאתה פשוט לא מתאים וזהו , לא יגידו למה ובייחוד לא יודו שזה בגלל שלא עשית צבא
נקודה נוספת , אתה בא למקום עבודה עם תנאים מעולים ושכר טוב , ובדיוק במקום עבודה שאתה רוצה יושב בוס "צהוב" שאתה אומר לו שיצאת על פרופיל 21 בריאותי בגלל לא משנה מה תחרטט זה לא נשמע טוב ברזומה , אתה מוכן לקחת את הסיכון בזה שתיפול על בוס כזה במדינה שבה מחנכים על צבא , גדלים עליו ובעצם זאת מדינת צבא שעיקר התקציב הולך לצבא ? זה רק הופך את הסיכוי ליפול על אחד לגדול יותר ויותר .

לפי דעתי החוכמה היא להוציא את המיטב בצבא , להסתדר במקום שטוב לך . לי אם זה עם שעות שנוחות לי לנהל את החיים החשובים באמת ולא הצבא , למישהו אחר זה מקצוע שהוא רוכש דרך הצבא , למישהו אחר שרוצה 3 שנים לקרוע את התחת ולהפוך ל"גבר" ולחזק את התדמית שלו והביטחון שלו - כל אחד ומה שמתאים לו .
אני בטוח שאם הצבא היה גמיש יותר ומתחשב יותר (אני לא אומר שהוא באמת יכול) והיה מציע לכל מי שיצא מהצבא על בריאותי וכו' כל תפקיד שהוא רוצה בצבא ופותח את כל האופציות (גם כאלה שאתם בכלל לא מכירים) בטוח היה איזה משהו שהיה מתאים לכם בדיוק או מעניין אותכם האחוז שהיו יוצאים היה פוחת בלפחות חצי ! אז אני במקום לוותר ולצאת ילחם בשביל להשיג את הת"ש האולטימטיבי בשבילי .
נ.ב
יש באמת אנשים שלא מתאימים בכל דרך שאי למסגרת הזאת וזה נכון , אני אישית עזרתי לכמה כאלה שפגשתי במהלך השרות שלי ועזרתי להם לצאת מהצבא והיום הם אזרחים .
אורח

הודעהעל ידי אורח » 03 יולי 2012 20:50

tapigo כתב:ידעתי שישאלו דווקא על זה
בוא נגיד באל על(רמז דק באיפה שאני עתיד לעבוד):
רוצה להיות כלב שמירה? אז תמשיך לשרת עד הסוף כי קיצור שעות אתה לא הולך לקבל....
הרבה ג'ובים דורשים לעבור סיווג בטחוני , ודורשים תעודת שחרור - אין צבא אתה לא מתקבל נקודה , הם יגידו שאתה פשוט לא מתאים וזהו , לא יגידו למה ובייחוד לא יודו שזה בגלל שלא עשית צבא
בדיוק כמו שבמקומות אחרים אתה לא תתקבל בגלל שאתה עושה מילואים, ויגידו לך פשוט שאתה לא מתאים.
נקודה נוספת , אתה בא למקום עבודה עם תנאים מעולים ושכר טוב , ובדיוק במקום עבודה שאתה רוצה יושב בוס "צהוב" שאתה אומר לו שיצאת על פרופיל 21 בריאותי בגלל לא משנה מה תחרטט זה לא נשמע טוב ברזומה , אתה מוכן לקחת את הסיכון בזה שתיפול על בוס כזה במדינה שבה מחנכים על צבא , גדלים עליו ובעצם זאת מדינת צבא שעיקר התקציב הולך לצבא ? זה רק הופך את הסיכוי ליפול על אחד לגדול יותר ויותר .
אז בעצם אתה הולך לסבול עוד שנתיים בשביל הבוס הצהוב שאולי תיתקל בו ואולי לא... נשמע כמו רעיון מצויין, תעשה חיים :lol:

לפי דעתי החוכמה היא להוציא את המיטב בצבא , להסתדר במקום שטוב לך . לי אם זה עם שעות שנוחות לי לנהל את החיים החשובים באמת ולא הצבא , למישהו אחר זה מקצוע שהוא רוכש דרך הצבא , למישהו אחר שרוצה 3 שנים לקרוע את התחת ולהפוך ל"גבר" ולחזק את התדמית שלו והביטחון שלו - כל אחד ומה שמתאים לו .
זה נחמד, אם יש לך קומבינות אז אפשר להסתדר בצבא, אבל תסתכל על עצמך, אתה נהג כמו כלב מי שם עליך בכלל? תעשה לי טובה.
אני בטוח שאם הצבא היה גמיש יותר ומתחשב יותר (אני לא אומר שהוא באמת יכול) והיה מציע לכל מי שיצא מהצבא על בריאותי וכו' כל תפקיד שהוא רוצה בצבא ופותח את כל האופציות (גם כאלה שאתם בכלל לא מכירים) בטוח היה איזה משהו שהיה מתאים לכם בדיוק או מעניין אותכם האחוז שהיו יוצאים היה פוחת בלפחות חצי ! אז אני במקום לוותר ולצאת ילחם בשביל להשיג את הת"ש האולטימטיבי בשבילי .
כן תילחם, במה אתה נלחם אני לא יודע כי הצבא זה קיר ואתה רק משתין על הקיר ומשפריץ בחזרה על עצמך, אבל תלמד מהנסיון של עצמך.... תבוא אלינו עם המסקנות שלך.
נ.ב
יש באמת אנשים שלא מתאימים בכל דרך שאי למסגרת הזאת וזה נכון , אני אישית עזרתי לכמה כאלה שפגשתי במהלך השרות שלי ועזרתי להם לצאת מהצבא והיום הם אזרחים .
אז?

tavoriko
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tavoriko » 03 יולי 2012 20:55

עכשיו לענות לך באופן ענייני, לפי דעתי זה קשה להשיג עוד הקלות.
הייתי מציע לך ללכת לקב"ן, להגיד שרע לך שאתה כל-כך הרבה זמן לא בבית אבל לומר שפשוט מאוד חשוב לך לשרת כי אתה רוצה להוכיח לעצמך שאתה יכול ותחרטט גם קצת פטריוטיות נראה לי זה יעבוד.

רק אל תיקח את המילה שלי כבטוח כי עוד עלולים לשחרר אותך.
תדגיש שאתה סובל אבל אתה מאוד אבל מאוד רוצה להישאר
tavoriko
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tavoriko » 03 יולי 2012 20:58

וסליחה אבל למה אתה תוקף אותו? אם הוא לא רוצה להשתחרר זאת זכותו המלאה.. יכול להיות שהוא יתחרט על זה בעתיד ויכול להיות שלא.
ואגב, לגבי העבודות כל עבודה שדורשת סיווג ביטחוני, יש לה את הרשות לא לקבל מועמדים ללא שירות צבאי מלא.
וסתם שוב כי אני מסוקרן, אתה מכיר סיפורים אישיים מאנשים שאתה מכיר שנתקלו במכשולים בדרך להשגת עבודה לאחר שעזבו את הצבא?
Coleworld
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Coleworld » 03 יולי 2012 21:46

tapigo כתב:ידעתי שישאלו דווקא על זה
בוא נגיד באל על(רמז דק באיפה שאני עתיד לעבוד): הרבה ג'ובים דורשים לעבור סיווג בטחוני , ודורשים תעודת שחרור - אין צבא אתה לא מתקבל נקודה , הם יגידו שאתה פשוט לא מתאים וזהו , לא יגידו למה ובייחוד לא יודו שזה בגלל שלא עשית צבא

נ.ב

אני מוסיקאי עוד חודש בן 18 יש לי מילגה בארה"ב ובשבילה אצטרך להמשיך לעבוד בשתי העבודות שיש לי כרגע במשך שנתיים ואז עוד שנה בכדי לחסוך שם ולהנות מהחיים... אני גם לא מתכנן לחיות בארץ המגעילה הזאת אני עף מפה דווקא מהסיבה שזאת מדינת צבא בדרך להיות הלכה ובכללי אין פה עתיד לבנאדם מהמעמד הבינוני אז אני אישית לא מתגייס כדי להמשיך לעבוד ואז לעוף מכאן אתה רוצה להישאר ולעבוד כטייס תהנה אבל אל תרצה לכולם שזה "סוגר דלתות" כי נכון יש מקרים כאלו אבל הם מעטים
tapigo
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tapigo » 03 יולי 2012 22:57

אנשים פה נורא נרתעים כשמזכירים משהו בנוגע לבעיות בלמצוא עבודה עם פרופיל 21 , וכנראה לא הבנתם אותי נכון , בד"כ לא תהיה בעיה , הלא אם כן אתם מתכננים לעבוד בהבטחה / עובדי מדינה / עבודות עם סיווג ביטחוני או סתם בוס צהוב .
ניסיון?
יש לי לא מעט חברים ואנשים שאני מכיר שיצאו מהצבא ובשנה שנתיים הם מין הסתם לא מצאו כבר ג'ובים מטורפים אבל עד עכשיו הם עובדים ולא נתקלו בעבודות שסירבו לקבל אותם
מדובר בתחום המכירה / מסעדנות / שליחויות / נציגי מכירות / מכונאות רכב
עבודות שכן סירבו/דרשו:
חברה שלי שיצאה מהצבא ניסתה להתקבל לעבוד בבנק וסירבו בגלל שלא עשתה שרות צבאי מלא
קרובת משפחה שהלכה לעבוד בתור דיילת נדרשה להציג תעודת שחרור (בדקו שעשתה שרות צבאי מלא)

אבל בכלל סטיתם מהנושא , סה"כ רציתי לקבל כמה טיפים לשיחה מחר ונגררתי לזה שאני כאילו מפחיד אותכם לא לצאת מהצבא , למרות שכוונתי בכלל היא הצגת התמונה המלאה כתוצאה מאי שרות , ואם זה מקובל וגם ככה לא תרצו לעבוד בעבודות כאלה/רצים לרדת מהארץ אז בכלל מעולה , בזמן הזה תעבדו תלמדו .
tavoriko
יצירת קשר:

הודעהעל ידי tavoriko » 04 יולי 2012 00:42

עניתי לך מה לדעתי כדאי לך לעשות בשביל לקבל ת"ש טוב יותר. תראה באחת התגובות מלמעלה

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 19 אורחים