שאלה לגבי הליך שחרור

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Alright
יצירת קשר:

שאלה לגבי הליך שחרור

הודעהעל ידי Alright » 15 יולי 2012 20:04

בוועדה הרפואית היום נקבע לי פרופיל 21, והרופא הסביר לי כי אני צריך ללכת כבר היום ליחידה לטופס טיולים וכו'.
בכל אופן, הסברתי לו כי אני לא יכול מפני סיבה מצערת והודעתי על כך למפקדים ברגע שיצאתי מהועדה הרפואית. (על כך שקיבלתי 21, ואני רוצה לדעת מה קורה כי אני לא יוכל להגיע היום להשתחרר.)
הסבירו לי כי אני יכול לחזור הביתה ויודיעו לי כבר מתי לבוא.
היום בערב התקשרתי ואמרו לי עקב אותו מקרה מצער יש לי 3 ימי חופשה, ויקראו לי מתי לבוא ולבצע את אותם הליכים ביחידה, והם עצמם מבררים לי ומודעים למצב לטענתם.

עכשיו, קראתי איזה משהו בוועדה הרפואית שאני צריך 48 שעות להיות כבר מחוץ לצה"ל, או שקראתי לא נכון, כלומר לא הבנתי, או שזה נכון אך לא מחייב, או שזה נכון ואני צריך לדאוג להשתחרר כבר.
נלחצתי כי אמרו לי 3 ימים, וזה 72 שעות, יוצא יום רביעי/חמישי.
אז עכשיו, זה לא משפיע לי הפרופיל שניתן לי בוועדה הרפואית? כלומר אם לא אשתחרר לאחר 48 שעות לא קורא שום דבר כי זה בידיעת המפקדים או כי זה מה שנאמר לי והפרופיל נשאר 21 ואני צריך רק לבוא ולהשתחרר או שאני צריך לדאוג כבר להיות משוחרר כי זה יכול להשפיע על הפרופיל שלי שיעלה בחזרה כי לא השתחררתי כבר?

שאלה אמנם נאיבית קצת, אך אשמח לפרטים.
פרופילניק

Re: שאלה לגבי הליך שחרור

הודעהעל ידי פרופילניק » 15 יולי 2012 22:20

אני לא יודע לגבי 48 שעות ואם קיים כלל כזה, אבל פרופיל בכל מקרה לא עולה אוטומטית. ועדה רפואית קובעת פרופיל והוא לא משתנה. מרגע שנקבע לך פרופיל 21, אינך כשיר לשירות, וצריכים לשחרר אותך כמה שיותר מהר.
Coleworld
יצירת קשר:

Re: שאלה לגבי הליך שחרור

הודעהעל ידי Coleworld » 15 יולי 2012 23:13

Alright כתב:בוועדה הרפואית היום נקבע לי פרופיל 21, והרופא הסביר לי כי אני צריך ללכת כבר היום ליחידה לטופס טיולים וכו'.
בכל אופן, הסברתי לו כי אני לא יכול מפני סיבה מצערת והודעתי על כך למפקדים ברגע שיצאתי מהועדה הרפואית. (על כך שקיבלתי 21, ואני רוצה לדעת מה קורה כי אני לא יוכל להגיע היום להשתחרר.)
הסבירו לי כי אני יכול לחזור הביתה ויודיעו לי כבר מתי לבוא.
היום בערב התקשרתי ואמרו לי עקב אותו מקרה מצער יש לי 3 ימי חופשה, ויקראו לי מתי לבוא ולבצע את אותם הליכים ביחידה, והם עצמם מבררים לי ומודעים למצב לטענתם.

עכשיו, קראתי איזה משהו בוועדה הרפואית שאני צריך 48 שעות להיות כבר מחוץ לצה"ל, או שקראתי לא נכון, כלומר לא הבנתי, או שזה נכון אך לא מחייב, או שזה נכון ואני צריך לדאוג להשתחרר כבר.
נלחצתי כי אמרו לי 3 ימים, וזה 72 שעות, יוצא יום רביעי/חמישי.
אז עכשיו, זה לא משפיע לי הפרופיל שניתן לי בוועדה הרפואית? כלומר אם לא אשתחרר לאחר 48 שעות לא קורא שום דבר כי זה בידיעת המפקדים או כי זה מה שנאמר לי והפרופיל נשאר 21 ואני צריך רק לבוא ולהשתחרר או שאני צריך לדאוג כבר להיות משוחרר כי זה יכול להשפיע על הפרופיל שלי שיעלה בחזרה כי לא השתחררתי כבר?

שאלה אמנם נאיבית קצת, אך אשמח לפרטים.

לפי מה שהבנתי הוועדה הרפואית היא בסה"כ חותמת גומי.... לכן אני מאמין שלא משנה אפילו אם יעברו שבועיים ברגע שהפסיכיאטר החליט על 21, זה מה שתקבל :)

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 26 אורחים