כמה שאלות לגבי פרופיל 21.

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Alright
הודעות: 17
הצטרף: 10 יוני 2012 23:43
יצירת קשר:

כמה שאלות לגבי פרופיל 21.

הודעהעל ידי Alright » 17 יולי 2012 01:44

רוב התשובות שקיבלתי היו על רגל אחת כזה, ולכן אבקש תשובה מפורטת עד כמה שאפשר, תודה.

- בוועדה הרפואית חתמו לי על פרופיל 21 עם סעיף 32747, הבנתי שיש לו קשר לקשיי הסתגלות. (נראה לי הפסיכיאטר ציין אצלי כי זה מלווה בתגובה דיכאונית וחרדה ללא ניסיונות פגיעה עצמית חס וחלילה.) רציתי לדעת אם מישהו קיבל פרופיל זה ואיך ההשלכות היו לו בחייו על רישיון נהיגה (קיבל זימון/לא קיבל זימון/נשלל/לא נשלל), חו"ל, עבודה, האם הסעיף נפוץ, בעייתי,/קשה/קל וכד'.

- האם זה מחייב להשתחרר מצה"ל 48 שעות לאחר הוועדה? (היה באיזה דף משהו כזה שלחייל הוסבר ככה וככה.. וכד'.) מפני שקיבלתי פרופיל 21 ביום ראשון לפני יומיים ובקרוב 48 שעות יעברו, והמפקדת שלי עדיין אמרה לי כי עליי להישאר בבית והיא תעדכן אותי מתי לחזור. הם מבברים כמה דברים שם ומודעים למצבי. היה עיכוב עקב מקרה מצער. רציתי לדעת אם זה משנה אחרי כמה זמן צריך להשתחרר מקבלת פרופיל 21 בוועדה או שזה לא משנה, ובעצם ומתי שיגידו לי לחזור ליחידה אוכל להשתחרר רגיל? (ההודעות עם המפקדת שלי מתועדות בפלאפון ליתר ביטחון אם זה משנה שהיא אמרה לי שהיא תעדכן אותי מתי לחזור. )

- מבחן כשירות הנהיגה, כיצד הוא בנוי? הם הוא מבלבל? קשה? האם יש שאלות שמישהו מכיר מניסיון ו/או בכלל עבר את המבחן בהצלחה? איך להתכונן לזה? ממה צריך להתחמק? והאם ברגע שאני מקבל את הזימון בדואר, אני לא כשיר לנהיגה באופן זמני עד שאני עושה את המבחן הזה בתאריך שלו? או שאני עדיין יכול לנסוע כרגיל עד שאני מבצע את המבחן במועד המתוכנן?

- בהחזרת הציוד, אם חסרים לי זוג מדים, יש מצב אני יעלה מת"ש על זה? או שאפשרי לקנות מדים בחנות כלשהי?

שאלות שלא כ"כ קיבלתי תשובות עליהם באופן מלא, אשמח לפירוט....
tavoriko
הודעות: 59
הצטרף: 29 אוקטובר 2011 12:00
יצירת קשר:

Re: כמה שאלות לגבי פרופיל 21.

הודעהעל ידי tavoriko » 17 יולי 2012 03:06

אני יצאתי על אותו סעיף ויומיים אחרי הוועדה הרפואית והחזרת הציוד (החזרתי את הציוד באותו היום של הוועדה הרפואית) הלכתי להוציא רישיון ומאז עברו שלוש שנים ואין שום בעיה.
אני חי ולומד בחו"ל כך שאין בעיה.
עבודה יש ויש (מעסיקים)
פרופילניק
הודעות: 771
הצטרף: 04 מאי 2009 18:13

Re: כמה שאלות לגבי פרופיל 21.

הודעהעל ידי פרופילניק » 17 יולי 2012 07:39

פרטים על המבחן במשרד הרישוי מופיעים כאן:
http://www.livuy.newprofile.org/driving_license.html

לא ידוע לי כיצד משרד הרישוי מחליט מי יעבור את המבחן ומי לא. ייתכן שזה מדגמי, ייתכן שזה לפי הסעיף, וייתכן שגם וגם. על פניו, אם זה לפי הסעיף, קשיי הסתגלות ואפילו דיכאון מסוים בדרך כלל לא מובילים לאי-כשירות לנהיגה, לכן ייתכן בהחלט שלא תידרש לעבור את המבחן. גם אם כן, זה מבחן שקל לעבור אותו, ומי שלא עובר אותו יכול לנסות שוב. בעיקרון כדאי לענות תשובות נורמליות ככל האפשר, הן בשאלונים והן בשיחה עם הפסיכולוג.

לגבי התליה של רישיון הנהיגה עד למועד המבחן וקבלת התשובות - אני לא יודע, כי לא עשיתי את המבחן. לפי תשובות כאן בפורום אני חושב שאין התליה כזו ושניתן להמשיך לנהוג עד מועד המבחן וקבלת התשובות. אם תקבל את הזימון למבחן, זה בוודאי יהיה כתוב בו. כל עוד לא נכתב אחרת במכתב ממשרד הרישוי, וכל עוד רישיון הנהיגה שלך בתוקף, אתה רשאי לנהוג.

לסוג הסעיף אין ולא תיתכן שום השפעה על חו"ל או על עבודה. ככלל, המידע הרפואי הצבאי הוא חסוי ומועבר רק לשני גופים: משרד הרישוי והיחידה לרישוי כלי ירייה. אם תהיה השפעה (ובדרך כלל לא תהיה), היא גורפת וכוללת את כל סוגי הפטורים הבריאותיים.

לגבי 48 שעות אני לא יודע, אבל כפי שאמרתי בכל מקרה אין לך מה לדאוג - מרגע שאינך כשיר, לא תושאר בצבא. לגבי ציוד אני לא יודע.
Alright
הודעות: 17
הצטרף: 10 יוני 2012 23:43
יצירת קשר:

Re: כמה שאלות לגבי פרופיל 21.

הודעהעל ידי Alright » 17 יולי 2012 22:12

כאשר דיברתי עם המפקד שלי לגבי החזרת הציוד ותהליך היציאה מצה"ל, הוא טען כי הם עדיין בודקים את זה ושהם עוד לא קיבלו מהשלישות את דף הפליטה שלי, משהו כזה.. ובכל אופן עקב אותו מקרה מצער אני צריך להיות בבית ולחזור יום חמישי. הוא אמר לי לחזור יום חמישי בכל אופן רגיל. עכשיו אני לא מבין, הוועדה הרפואית קבעה לי פרופיל 21 והיה רשום שתוך 48 שעות אני צריך להשתחרר מצה"ל, האם באמת יש סיכוי שיטרטרו אותי הלוך ושוב עד שהם יקבלו מהשלישות את הדף פליטה הזה? ציינתי בפניו כי יש לי את הדף עם הסעיף ליקוי שמשחרר ושנקבע לי פרופיל 21 קבוע. אמרתי לו אם לבוא עם קיטבג וכל הציוד, הוא טען שאבוא עם זה על כל מקרה והוא בחופש אז שאדבר עם המפקדת השנייה שהייתה לי ושאבוא עם הדף הזה מהוועדה הרפואית.
איך עליי לפעול כעת? לבוא ולהגיד להם שיתנו לי טופס טיולים יוצא ושיגידו לי איפה להשתחרר? (בקו"ם או ביחידה?)

אשמח להסברים קצת.
אורח

Re: כמה שאלות לגבי פרופיל 21.

הודעהעל ידי אורח » 18 יולי 2012 01:03

Alright כתב:כאשר דיברתי עם המפקד שלי לגבי החזרת הציוד ותהליך היציאה מצה"ל, הוא טען כי הם עדיין בודקים את זה ושהם עוד לא קיבלו מהשלישות את דף הפליטה שלי, משהו כזה.. ובכל אופן עקב אותו מקרה מצער אני צריך להיות בבית ולחזור יום חמישי. הוא אמר לי לחזור יום חמישי בכל אופן רגיל. עכשיו אני לא מבין, הוועדה הרפואית קבעה לי פרופיל 21 והיה רשום שתוך 48 שעות אני צריך להשתחרר מצה"ל, האם באמת יש סיכוי שיטרטרו אותי הלוך ושוב עד שהם יקבלו מהשלישות את הדף פליטה הזה? ציינתי בפניו כי יש לי את הדף עם הסעיף ליקוי שמשחרר ושנקבע לי פרופיל 21 קבוע. אמרתי לו אם לבוא עם קיטבג וכל הציוד, הוא טען שאבוא עם זה על כל מקרה והוא בחופש אז שאדבר עם המפקדת השנייה שהייתה לי ושאבוא עם הדף הזה מהוועדה הרפואית.
איך עליי לפעול כעת? לבוא ולהגיד להם שיתנו לי טופס טיולים יוצא ושיגידו לי איפה להשתחרר? (בקו"ם או ביחידה?)

אשמח להסברים קצת.


יטרטרו אותך אם תיתן שיטרטרו אותך, אתה צריך לדבר עם קצינת השלישות והוא צריכה להוציא לך מהמחשב טופס סיפוח, אתה ממלא טופס טיולים מחתים בבסיס שלך את כל הפקידים ומחזיר וזהו.
תבוא יום ראשון לך ישר לשלישות ושב להם על הראש עד שיתנו לך את הדף.
Alright
הודעות: 17
הצטרף: 10 יוני 2012 23:43
יצירת קשר:

Re: כמה שאלות לגבי פרופיל 21.

הודעהעל ידי Alright » 18 יולי 2012 14:22

הבנתי שאני צריך לעשות טופס טיולים יוצא מחר, לקחת את הציוד שהשארתי בבסיס ולחזור הביתה, כלומר, עדיין לא להזדכות על הציוד. (קיטבג וכד'..)
הם טוענים כי הם מבררים לי היכן להחזיר, או באוגדה, או בבקו"ם.
רציתי להבין את שלבי השחרור - טופס טיולים יוצא, ואז כאילו אני לא ביחידה הזאת יותר והם צריך לתת לי דף שמפנה אותי למדור משוחררי בבקו"ם או להפנות אותי להשתחרר באוגדה? ושם כאילו אני מחזיר ציוד? ומה אני צריך לקבל מהם ומתי? (תעודת שחרור וכד', איך זה הולך? שם או בדואר?)

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 39 אורחים