אם קיבלתי מהמיון מכתב שבו ניסיתי להתאבד...מה הסיכויים...?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

outOnBail
יצירת קשר:

אם קיבלתי מהמיון מכתב שבו ניסיתי להתאבד...מה הסיכויים...?

הודעהעל ידי outOnBail » 26 יולי 2012 11:56

מה הסיכויים שלי לצאת מהצבא במצב זה?
mark18
יצירת קשר:

Re: אם קיבלתי מהמיון מכתב שבו ניסיתי להתאבד...מה הסיכויים...?

הודעהעל ידי mark18 » 27 יולי 2012 00:37

אתה בדרך הנכונה, אבל לא משחררים מהצבא רק על אובדנות. כשתחזור ליחידה, אתה תראה קבן ותהיה לך שיחה איתו. אם הוא יראה שאתה בבעיה רצינית הוא יפנה אותך לפסיכיאטר והוא כבר יכול לשחרר אותך. לדעתי כדי לך להיתנהג כמו בטרגט 21 ובסופו של דבר יוציאו אותך מהצבא.
חשוב לזכור שאם לא תראה סימנים של מצוקה קשה אצל הקבן יכולים פשוט להחזיר אותך לשירות (כמובן שלא יתנו לך נשק)
outOnBail
יצירת קשר:

הודעהעל ידי outOnBail » 27 יולי 2012 14:13

mark18 כתב:אתה בדרך הנכונה, אבל לא משחררים מהצבא רק על אובדנות. כשתחזור ליחידה, אתה תראה קבן ותהיה לך שיחה איתו. אם הוא יראה שאתה בבעיה רצינית הוא יפנה אותך לפסיכיאטר והוא כבר יכול לשחרר אותך. לדעתי כדי לך להיתנהג כמו בטרגט 21 ובסופו של דבר יוציאו אותך מהצבא.
חשוב לזכור שאם לא תראה סימנים של מצוקה קשה אצל הקבן יכולים פשוט להחזיר אותך לשירות (כמובן שלא יתנו לך נשק)

עדיין לא עליתי על מדים, אין לי חוגר רק מספר אישי...

ואם אני אבוא לקב"ן במשפט כזה, אחרי שהוא ראה את הניסיון התאבדות: "אם הדרך היחידה להתחמק ממכם תהיה המוות, אז נראה לי שאני אלך על הדרך הזו"
לא יוציא אותי?
mark18
יצירת קשר:

הודעהעל ידי mark18 » 28 יולי 2012 00:32

יוציאו אותך, בסופו של דבר. תהיה חייב לעלות על מדים לקבל חוגר (ביום הגיוס שלך) אם הייתה משתמט גיוס יש סיכוי גם להגיע לכלא (תלוי באורך ההישתמטות).
בכל מקרה ביום הגיוס תביא איתך את כל המסמכים באותו יום תראה קבן, הוא כבר יכול להפנות אותך לפסיכיאטר והוא כבר יכול לשחרר אותך.
משהו חשוב שצריך לזכור שלא משחררים חיילים על אובדנות!! אין סעיף ליקוי נפשי כזה. כל מי שמקבל פרופיל 21 (נפשי או בריאותי) יש לו סעיפי ליקוי מסויימים שמורידים לו את הפרופיל. עכשיו אובדנות בלבד (ללא סימנים להפראות נפשיות אחרות) לא נחשבת לסעיף ליקוי.
הקבן ידבר איתך ינסה להבין מאיפה מגיעה לך תחושות האובדנות ואם הוא יראה שאתה לא סובל ממחלה נפשית סביר להניח שהוא לא ימהר לשחרר אותך (לא משנה מה תגיד לו).
אחרי שתגיד לו את המשפט הזה, רוב הסיכויים שתהיה לך שיחה ארוכה על למה אתה לא רוצה להיתגייס, איך הקשר עם המשפחה, האם יש לך חברים, האם היו לך מחשבות אובדניות בעבר. רוב הסיכויים שגם אם הכל ילך לך טוב עדיין לא תקבל שחרור מיידי ועדיין תצתרך להיות תקופה מסוימת בצבא.
אם אתה רוצה להישתחרר, תקרא את טארגט 21 ותתנהג בהתאם אליו אצל הקבן. בצורה כזאת הסיכויים שלך להישתחרר הרבה יותר גדולים.
Coleworld
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Coleworld » 28 יולי 2012 04:49

mark18 כתב:יוציאו אותך, בסופו של דבר. תהיה חייב לעלות על מדים לקבל חוגר (ביום הגיוס שלך) אם הייתה משתמט גיוס יש סיכוי גם להגיע לכלא (תלוי באורך ההישתמטות).
בכל מקרה ביום הגיוס תביא איתך את כל המסמכים באותו יום תראה קבן, הוא כבר יכול להפנות אותך לפסיכיאטר והוא כבר יכול לשחרר אותך.
משהו חשוב שצריך לזכור שלא משחררים חיילים על אובדנות!! אין סעיף ליקוי נפשי כזה. כל מי שמקבל פרופיל 21 (נפשי או בריאותי) יש לו סעיפי ליקוי מסויימים שמורידים לו את הפרופיל. עכשיו אובדנות בלבד (ללא סימנים להפראות נפשיות אחרות) לא נחשבת לסעיף ליקוי.
הקבן ידבר איתך ינסה להבין מאיפה מגיעה לך תחושות האובדנות ואם הוא יראה שאתה לא סובל ממחלה נפשית סביר להניח שהוא לא ימהר לשחרר אותך (לא משנה מה תגיד לו).
אחרי שתגיד לו את המשפט הזה, רוב הסיכויים שתהיה לך שיחה ארוכה על למה אתה לא רוצה להיתגייס, איך הקשר עם המשפחה, האם יש לך חברים, האם היו לך מחשבות אובדניות בעבר. רוב הסיכויים שגם אם הכל ילך לך טוב עדיין לא תקבל שחרור מיידי ועדיין תצתרך להיות תקופה מסוימת בצבא.
אם אתה רוצה להישתחרר, תקרא את טארגט 21 ותתנהג בהתאם אליו אצל הקבן. בצורה כזאת הסיכויים שלך להישתחרר הרבה יותר גדולים.

רגע מארק... בוא נעשה סדר בעיניינים:

אתה אומר לי שאפילו אם אני כמלש"ב אגיע עם חוות דעת שמצהירה שאני סובל מחרדות ולא מומלץ לגייס אותי, ואני עושה אותו דבר לקב"ן עדיין אני אצטרך לעבור שרשרת חיול?! אי אפשר פשוט להגיע ביום גיוס להציג את המסמכים ופשוט לא לעלות לאוטובוס?
מאד אשמח אם תענה לי בצורה מפורטת
mark18
יצירת קשר:

הודעהעל ידי mark18 » 28 יולי 2012 13:59

אתה אומר לי שאפילו אם אני כמלש"ב אגיע עם חוות דעת שמצהירה שאני סובל מחרדות ולא מומלץ לגייס אותי, ואני עושה אותו דבר לקב"ן עדיין אני אצטרך לעבור שרשרת חיול?! אי אפשר פשוט להגיע ביום גיוס להציג את המסמכים ופשוט לא לעלות לאוטובוס?

אם אתה משלב, ויש לך זמן עד הגיוס כדי לך לשלוח פקס ללשכת הגיוס ולבקש לראות קבן (בתוסתפת המסמכים) הוא יפנה אותך לפסיכיאטר והוא כבר יוכל לשחרר אותך.
אם אתה משלב ואין לך זמן עד הגיוס (מתגייס בעוד כחודש חודשיים) תביא איתך את המסמכים ליום הגיוס ושם תראה קבן (לא כדי לעבור את שרשרת החיול כי זה רק יקשה יותר על השחרור שלך) פשוט ביום הגיוס תראה את המסמכים ותגיד שאתה חייב לראות קבן. אחרי הפגישה איתו, אם הוא יראה שאתה באמת לא מתאים לשירות הוא יפנה אותך לפסיכיאטר צבאי (תוך כדי שהוא פשוט ישלך אותך הביתה לכמה ימים) והוא כבר ישחרר אותך.
הבעיה מתחילה כאשר בן אדם כמו outOnBail שהוא משתמט גיוס (אפשר להגיע לכלא צבאי על זה), שאין לו המלצה מאזרחי לשחרור אלא רק מכתב מהמיון שהוא ניסה להיתאבד...
זה לא שווה הרבה בצבא, כמובן שיתנו לו קבן וידברו איתו אבל זה ממש לא מבטיח שחרור מיידי (במיוחד אם זה לא מלווה במחלה נפשית).
בכל מקרה בשבילך כמו שאמרתה, תבוא ביום הגיוס אם המסמכים, תדרוש קבן ורוב הסיכויים שאם תראה אצלו מצוקה בתוספת חוות דעת שאומרת שאתה לא מתאים לצבא ישחררו אותך.
Coleworld
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Coleworld » 28 יולי 2012 16:54

mark18 כתב:

אם אתה משלב, ויש לך זמן עד הגיוס כדי לך לשלוח פקס ללשכת הגיוס ולבקש לראות קבן (בתוסתפת המסמכים) הוא יפנה אותך לפסיכיאטר והוא כבר יוכל לשחרר אותך.
אם אתה משלב ואין לך זמן עד הגיוס (מתגייס בעוד כחודש חודשיים) תביא איתך את המסמכים ליום הגיוס ושם תראה קבן (לא כדי לעבור את שרשרת החיול כי זה רק יקשה יותר על השחרור שלך) פשוט ביום הגיוס תראה את המסמכים ותגיד שאתה חייב לראות קבן. אחרי הפגישה איתו, אם הוא יראה שאתה באמת לא מתאים לשירות הוא יפנה אותך לפסיכיאטר צבאי (תוך כדי שהוא פשוט ישלך אותך הביתה לכמה ימים) והוא כבר ישחרר אותך.
הבעיה מתחילה כאשר בן אדם כמו outOnBail שהוא משתמט גיוס (אפשר להגיע לכלא צבאי על זה), שאין לו המלצה מאזרחי לשחרור אלא רק מכתב מהמיון שהוא ניסה להיתאבד...
זה לא שווה הרבה בצבא, כמובן שיתנו לו קבן וידברו איתו אבל זה ממש לא מבטיח שחרור מיידי (במיוחד אם זה לא מלווה במחלה נפשית).
בכל מקרה בשבילך כמו שאמרתה, תבוא ביום הגיוס אם המסמכים, תדרוש קבן ורוב הסיכויים שאם תראה אצלו מצוקה בתוספת חוות דעת שאומרת שאתה לא מתאים לצבא ישחררו אותך.

לי הגיוס בנובמבר אבל שבוע הבא אני הולך לפסיכי האזרחי (הכנתי לו מופע שלם על חרדות חברתיות)
כשאני שולח את המסמכים של החוות דעת בכדי לבקש קב"ן הוא אוטומטי מעביר לפסיכי או שאצטרך להיפגש איתו מספר פעמים? (תודה על העזרה)
mark18
יצירת קשר:

הודעהעל ידי mark18 » 28 יולי 2012 20:33

לי הגיוס בנובמבר אבל שבוע הבא אני הולך לפסיכי האזרחי (הכנתי לו מופע שלם על חרדות חברתיות)
כשאני שולח את המסמכים של החוות דעת בכדי לבקש קב"ן הוא אוטומטי מעביר לפסיכי או שאצטרך להיפגש איתו מספר פעמים? (תודה על העזרה)

תשיג את המסמכים, תשלח פקס ללשכת הגיוס בו אתה מבקש פגישה עם קבן (תצרף את המסמכים שיש לך).
יקבעו לך פגישה אחרי חודש (רצוי להיתקשר אליהם כמה פעמים בשביל לבדוק שהפקס הגיע והם באמת מטפלים בבקשה שלך).
כשתראה את הקבן תדבר איתו ותסביר לו את הקושי שלך, אם הוא יראה שיש לך בעיה רצינית הוא ישלח אותך לפסיכיאטר והוא כבר יאבחן אותך ולפי האבחון שלו הוא יוכל לשחרר אותך (או במקרה של בעיה פחות רצינית יוריד לך פרופיל).
יכול להיות שתהיה לך פגישה אחת עם קבן והוא לא יפנה אותך לפסיכיאטר אלא פשוט יתן לך סעיף קהס (קושי היסתגלות)
יכול להיות גם שהוא יקבע פגישה נוספת איתך.
בכל מקרה כל שינוי בפרופיל (כולל 21 נפשי) יכול להיתבצע רק על ידי הפסיכיאטר הצבאי (בידיוק כמו ששינוי בפרופיל רפואי יכול להיתבצע רק על ידי רופא צבאי).
Coleworld
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Coleworld » 28 יולי 2012 20:40

mark18 כתב:

תשיג את המסמכים, תשלח פקס ללשכת הגיוס בו אתה מבקש פגישה עם קבן (תצרף את המסמכים שיש לך).
יקבעו לך פגישה אחרי חודש (רצוי להיתקשר אליהם כמה פעמים בשביל לבדוק שהפקס הגיע והם באמת מטפלים בבקשה שלך).
כשתראה את הקבן תדבר איתו ותסביר לו את הקושי שלך, אם הוא יראה שיש לך בעיה רצינית הוא ישלח אותך לפסיכיאטר והוא כבר יאבחן אותך ולפי האבחון שלו הוא יוכל לשחרר אותך (או במקרה של בעיה פחות רצינית יוריד לך פרופיל).
יכול להיות שתהיה לך פגישה אחת עם קבן והוא לא יפנה אותך לפסיכיאטר אלא פשוט יתן לך סעיף קהס (קושי היסתגלות)
בכל מקרה כל שינוי בפרופיל (כולל 21 נפשי) יכול להיתבצע רק על ידי הפסיכיאטר הצבאי (בידיוק כמו ששינוי בפרופיל רפואי יכול להיתבצע רק על ידי רופא צבאי).

פאק אני ממש מקווה שאני יצליח לסיים עם זה כמלש"ב אין מצב אני נכנס ועובר שרשרת חיול (שמעתי גם שהרבה יותר קל להשתחרר כמלש"ב)
mark18
יצירת קשר:

הודעהעל ידי mark18 » 28 יולי 2012 20:51

Coleworld כתב:
mark18 כתב:

פאק אני ממש מקווה שאני יצליח לסיים עם זה כמלש"ב אין מצב אני נכנס ועובר שרשרת חיול (שמעתי גם שהרבה יותר קל להשתחרר כמלש"ב)

שמעתה נכון, ברגע שאתה מתגייס זה הופך להרבה יותר קשה. (כל קבן שתראה כחייל יחשוב שאם גיוסו אותך אז כנראה שהבעיה שלך לא כל לך חמורה ולכן אף פעם לא ימהרו לשחרר אותך)
outOnBail
יצירת קשר:

הודעהעל ידי outOnBail » 28 יולי 2012 22:11

זה פותח האשכול, אני כבר ישבתי שני כליאות פעם ראשונה בכלא 6 ופעם שנייה בכלא 4, הייתי בבקו"ם אחרי הכליאה השנייה שלי, וכנשאלתי לעלות על מידם, סירבתי, רצו לעצור אותי, אבל ברחתי משם לפני שעצרו אותי, עכשיו אני נפקד והייתי 15 יום, וביום הנפקדות ה-10 שלי הייתי במיון על ניסיון התאבדות, והשתחררתי עם מכתב מהפסיכיאטר מהמיון על זה שניסיתי להתאבד ועם הסיבות שהובילו לניסיון התאבדות.

על מדים לא עליתי, ואני לא אעלה כי שמעתי שקשה יותר להשתחרר אחרי שאתה מתגייס!
אני מתכנן לפני שאכנס לבקו"ם ביום רביעי, לשתות לתפוס ראש ולעשות טרור בבקו"ם!

ככה חבר מהשכונה עשה והשתחרר תוך 4 יום, מה אתה אומר?

מקווה שתקרא עד הסוף, תודה על העזרה!
mark18
יצירת קשר:

הודעהעל ידי mark18 » 28 יולי 2012 22:39

קראתי את התגובה שלך, אני לא כל כך מבין איזה "טרור" תעשה שם (ברגע שתתחיל לעשות בלגן תימצא את עצמך בתא בידוד בבקום לפני משפט).
מיד כשתגיע לשם ישלחו אותך לתא חריגים,כנראה שם יתנו לך לראות קבן ותהיה לך שיחה איתו. רוב הסיכויים שהוא לא ימהר לשחרר אותך ופשוט יתן לך הקלות או סעיף קהס. ואז ישלח אותך לעשות שרשרת חיול.
בכל מקרה צריך לזכור שדרך בלגנים וכלא אתה לא תשוחרר (אפשר לעלות לועדת אי התאמה אחרי 100 יום בכלא וגם אז לא בטוח שישחררו אותך)
אתה צריך לגרום לקבן להבין שמבחינה נפשית אתה לא מסוגל לשרת. מומלץ גם להביא איתך מסמכים מפסיכולוג\פסיכיאטר אזרחי שמעידים שאינך יכול להיתגייס.
תקרא את הטארגט 21 בשביל לדעת איך להיתנהג אצל הקבן!

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים