אני כבר נואש, עזרה בבקשה.

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

אוגר1
יצירת קשר:

אני כבר נואש, עזרה בבקשה.

הודעהעל ידי אוגר1 » 02 ספטמבר 2012 17:13

הסיפור שלי קצת מסובך, התגייסתי לקרבי אבל עוד בגיוס הורד לי הפרופיל, לאחר כמעט שבועים בבקו"ם שלחו אותי לקורס שלישות, דבר שאליו מאוד התנגדתי.

הטירונות והקורס היו בסדר, אפילו די מהנים אבל אז הגעתי לבסיס שלי, הבסיס נחשב לי קל"ב על אף שלוקח לי מינימום של 3 וחצי שעות להגיע אליו(תל אביב לא נחשב לי קל"ב ולשם אני מגיע תוך שעה).

התנגדתי מיד להיות שם וישר נכנסתי למצב דיכאוני מאוד, דיברתי עם המפקדת שלי וביקשתי מעבר בסיס והיא ביקשה שאעשה תקופת ניסיון של 3 חודשים ביחידה, לאחר שהתעלפתי בגלל לחץ נפשי נשלחתי גם לקב"ן, הוא זילזל בי ואמר שאני צריך שיהיה לי חצי שנה בצבא לפני שאפשר בכלל לחשוב על קה"ס או מעבר(חשוב לציין שהוא עשה זאת בזילזול רב ונפגעתי ממנו בצורה קשה)

עכשיו לאחר "תקופת הניסיון" המפקדת שלי התחלפה ועכשיו הגיע מפקד שגם הוא מזלזל בי ולא אכפת לו ממצבי(המפקדת הקודמת נתנה לי אפטרים וניסתה לעזור לי קצת), יש לי קב"ן עוד יומיים.

מצבי עכשיו הוא הגרוע שהגעתי אליו, אני במצב דיכאוני כל פעם שאני בבסיס או כשאני חושב על הצבא, אינני אוכל כמעט בבסיס ואיני ישן כמעט בכלל (מתוך 8 שעות שינה שיש לי לרוב אני ישן רק 2-3 שעות, מתוכם בקושי 1 רצופה), אני מותש נפשית ופיזית.
בנוסף יש שמירות מרובות ושבת אחת ל4 שבועות, אלה גורמים לי ללחץ רב יותר ופחד כמעט משתק.
גם התפקיד עצמו מנוגד לחלוטין לכישוריי, אינני יכול להתעסק באנשים ואני עצמי ביישן מאוד.

כולם מזלזלים בי וחושבים שאני סתם מפונק, אפילו חברה שלי כבר מתחילה להתעצבן על זה שאני מתלונן ובוכה על הבסיס כל הזמן, אני כבר מבצע פגיעות קלות לעצמי על מנת לקבל גימלים אך אני חושב שאם המצב לא ישתנה זה ידרדר.

אני רוצה לציין שמטרתי לא לצאת מהצבא אלא לשרת בתנאים מוקלים יותר בבסיס הקרוב יותר לביתי, אך אם המצב ימשך כמו שהוא עכשיו אני מעדיף לצאת מהצבא.
מה אוכל לומר לקב"ן כדי שיעזור לי? אני שוקל לרמוז לו שאפגע בעצמי(בלי לומר ישירות) אך אני מפחד שהוא או יתייחס ביותר זילזול כי זה ישמע כאילו אני מאיים עליו או שהוא יחשוב שאני סתם מחרטט.
אינני רוצה לבצע נפקדות או ללכת לכלא כי אני מפחד, אף אחד לא יודע לומר לי מה לעשות כדי שיעזרו למצב שלי, נתקלתי בפורום הזה במקרה בחיפוש אחר תשובה ואני מקוהה שבאמת תוכלו לעזור לי...
zanzuri123
יצירת קשר:

Re: אני כבר נואש, עזרה בבקשה.

הודעהעל ידי zanzuri123 » 02 ספטמבר 2012 19:12

אחי אצל הקבן תתנהג כמו שאתה כי אתה באמת בדכאון ותראה לו שאין מקום לעקב אותך ולערבב אותך תראה לו שאתה שבור מהחיים אני עשיתי את זה וזה לא עזר ואני הייתי במצב יותר גרוע משלך אבל אני מקווה שלך זה ילך אחי אם זה לא עובד תלך לפסיכיאטר במיון לך לביקור רופא שכולם ידעו שהמצב שלך לא טוב אחי תשגע את המפקדים שלך תבכה להם כל הזמן תלך לברהן בתל השומר תתעקש לראות קבן אחי תראה שאתה במצוקה נפשית שאתה לא יכול יותר ..
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 03 ספטמבר 2012 03:21

אוגר1 כתב:הסיפור שלי קצת מסובך, התגייסתי לקרבי אבל עוד בגיוס הורד לי הפרופיל, לאחר כמעט שבועים בבקו"ם שלחו אותי לקורס שלישות, דבר שאליו מאוד התנגדתי.

הטירונות והקורס היו בסדר, אפילו די מהנים אבל אז הגעתי לבסיס שלי, הבסיס נחשב לי קל"ב על אף שלוקח לי מינימום של 3 וחצי שעות להגיע אליו(תל אביב לא נחשב לי קל"ב ולשם אני מגיע תוך שעה).
התנגדת? אמרת "לא תודה" ועלית על האוטובוס? למה שתקבל קל"ב מבחינתם אתה צריך להגיד תודה שאתה רק 3 וחצי שעות מהבית

התנגדתי מיד להיות שם וישר נכנסתי למצב דיכאוני מאוד, דיברתי עם המפקדת שלי וביקשתי מעבר בסיס והיא ביקשה שאעשה תקופת ניסיון של 3 חודשים ביחידה, לאחר שהתעלפתי בגלל לחץ נפשי נשלחתי גם לקב"ן, הוא זילזל בי ואמר שאני צריך שיהיה לי חצי שנה בצבא לפני שאפשר בכלל לחשוב על קה"ס או מעבר(חשוב לציין שהוא עשה זאת בזילזול רב ונפגעתי ממנו בצורה קשה)

עכשיו לאחר "תקופת הניסיון" המפקדת שלי התחלפה ועכשיו הגיע מפקד שגם הוא מזלזל בי ולא אכפת לו ממצבי(המפקדת הקודמת נתנה לי אפטרים וניסתה לעזור לי קצת), יש לי קב"ן עוד יומיים.
קיצר מורחים אותך ומשקרים לך את השקרים הכי שקופים ששמעתי בחיים שלי ואתה אומר בסדר, שוב פעם אין כאן שום התנגדות
הקב"ן יכול לתת לך מה שהוא רוצה גם ביום הראשון, לא צריך לחכות חצי שנה והמפקדת שלך שיקרה לך כי היא ידעה שעוד 3 חודשים היא לא תהיה שם, אתה חייב להיות החפ"ש הכי מפגר שנכנס לפורום הזה

מצבי עכשיו הוא הגרוע שהגעתי אליו, אני במצב דיכאוני כל פעם שאני בבסיס או כשאני חושב על הצבא, אינני אוכל כמעט בבסיס ואיני ישן כמעט בכלל (מתוך 8 שעות שינה שיש לי לרוב אני ישן רק 2-3 שעות, מתוכם בקושי 1 רצופה), אני מותש נפשית ופיזית.
בנוסף יש שמירות מרובות ושבת אחת ל4 שבועות, אלה גורמים לי ללחץ רב יותר ופחד כמעט משתק.
גם התפקיד עצמו מנוגד לחלוטין לכישוריי, אינני יכול להתעסק באנשים ואני עצמי ביישן מאוד.
נו בטח התחלת רע ואתה נותן להם לדרוך עליך
חשבת שעוד 3 חודשים בדיכאון ובלי שינה יגרמו לך להרגיש טוב יותר? למה חיכית כמו ילד טוב?

כולם מזלזלים בי וחושבים שאני סתם מפונק, אפילו חברה שלי כבר מתחילה להתעצבן על זה שאני מתלונן ובוכה על הבסיס כל הזמן, אני כבר מבצע פגיעות קלות לעצמי על מנת לקבל גימלים אך אני חושב שאם המצב לא ישתנה זה ידרדר.

אני רוצה לציין שמטרתי לא לצאת מהצבא אלא לשרת בתנאים מוקלים יותר בבסיס הקרוב יותר לביתי, אך אם המצב ימשך כמו שהוא עכשיו אני מעדיף לצאת מהצבא.
מה אוכל לומר לקב"ן כדי שיעזור לי? אני שוקל לרמוז לו שאפגע בעצמי(בלי לומר ישירות) אך אני מפחד שהוא או יתייחס ביותר זילזול כי זה ישמע כאילו אני מאיים עליו או שהוא יחשוב שאני סתם מחרטט.
אינני רוצה לבצע נפקדות או ללכת לכלא כי אני מפחד, אף אחד לא יודע לומר לי מה לעשות כדי שיעזרו למצב שלי, נתקלתי בפורום הזה במקרה בחיפוש אחר תשובה ואני מקוהה שבאמת תוכלו לעזור לי...
אז תמשיך לפחד מהכלא ולהאמין לשקרים ועוד חודשיים המפקדת שלך תצטרך להסביר למה החייל שלה התאבד
אורח

הודעהעל ידי אורח » 03 ספטמבר 2012 08:55

זאת דוגמא לאדם במצוקה אמיתית שהקבן לא מתייחס אליו כי הוא לא עונה לקריטריונים המיוחדים שהצבא קבע.
אתה צריך להבין שאצלם זה כמו מבחן של כן ולא, שאתה צריך כמות מסויימת של כן על כמה שאלות כדי שתקבל משהו בכלל.
זאת אומרת אם חסר לך אפילו משהו קטן, מתייחסים כאילו אין מצוקה.
קרא טארגט 21 ותפעל לפי מה שרשום שם.
http://kodeks.arabblogs.com/index1.html

ואל תיתן להם לטרטר אותך. תפנה לכולם מפקד אישי, הקצין שמעליו, קב"ן, רופא יחידה, גם למפקד בסיס שאתה במצוקה.
אל תסכים לחתום על נשק כי אתה מפחד שתפגע בעצמך. אם מכריחים אותך אז תפתח בנוהל התאבדות(אישית לא יודע איך עושים את זה, נראה לי פשוט לומר למפקד שאתה רוצה להתאבד...)
אורח

הודעהעל ידי אורח » 03 ספטמבר 2012 12:59

איך ההורים שלך עם כל זה?
אם הם תומכים בך הם יכולים לשלוח מכתב מודאג לקצין העיר ולהגיד שם שלא נותנים לך לראות קב"ן ולא עוזרים לך ושהם מפחדים שתעשה לעצמך משהו רע.
זה יעזור מאוד.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 04 ספטמבר 2012 17:11

ממליץ להיעזר בהורים. אמא, שתתקשר למפקד ותספר על המצב שלך... תגיד לה שאתה רוצה להתאבד או שנמאס לך מהחיים היא תכנס ללחץ ותאשים את המפקד בזה ותצעק עליו.
זה יעזור מאוד, כי אז המפקד בכלל יפחד לפנות אליך לעבודות וכו' כדי לא לקבל שוב פעם שיחה מרעישה מאמא שלך.

אני ממליץ לך לצאת לישון בחוץ פעם אחת או כמה פעמים עד שישחררו אותך מאיפה שאתה,
אם אתה ישן בבסיס זה לא טוב! אסור לך להסתדר עם אנשים ולהראות שאתה לא מסתדר גם למפקדים.

תגיע תמיד בזמן, תנסה להראות להם שאתה משתדל. כשאתה יושב תשב לבד ותסתכל על הרצפה...
אם צריך גם פשוט תיעלם אל תודיע לאף אחד ותשב לך בפינה חשוכה. זה יגרום למפקדים לדאוג לך, ואם בכלל תגיד לאמא שלך באותו רגע על זה
אמא שלך תתקשר ותשאל אם המפקדים יודעים איפה אתה היא עוד יותר תצעק עליהם ותגיד שהם לא אחראים.

בקיצור אתה צריך להתנהג כמו רוח רפאים, זומבי בבסיס.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 29 אורחים