עדיין מלש"בים - איך אפשר לצאת בקלות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

chacknoris
יצירת קשר:

עדיין מלש"בים - איך אפשר לצאת בקלות

הודעהעל ידי chacknoris » 05 ספטמבר 2012 21:43

שלום לכולם, אני שואל בשביל שתי אנשים עם בעיה דומה, אני וקרובת משפחה:
אני אתחיל ממנה:
היא מתגיסת עוד שנה, היא מאד ביישנית ועדינה בצורה לא נורמלית.
אני יודע ששרות במסגרת צבאית פשוט יהרוס אותה, היא לא בנויה לזה. היא לא יכולה להצהיר שהיא דתיה או לעשות משהו קיצוני אחר כי כמו שאמרתי, היא מאד בישנית ועדינה והיא פשוט לא מסוגלת לעמוד שם ולשקר להם.
השאלה היא אם יש דרך כבר באזרחי ללכת לרופאים ולסדר הכל בלי שהיא תצתרך לשקר או לעשות הצגות? ההורים שלה יעזרו לה.

עכשיו לגבי:
עד היום היתה לי דחית שרות עקב לימודים, וזהו העסק הזה נגמר ואני רוצה להוציא 21 אמיתי (שבהחלט מגיע לי, אני לא מתאים למסגרת צבאית ורק אזיק להם בשוגג, אבל הם עם הראש בקיר שלהם ירצו שאני אסיים שם 3 שנים ואבזבז לכולם את הזמן). עוד נשארו כמה חודשים בודדים עד שהגיוס שלי (אני לא יודע בדיוק, אני רוצה מחר להתקשר ולשאול אותם), וגם אני לא טוב בהצגות, אומנם לא חסר אונים כמוה אבל זה לא הצד החזק שלי. מה אני יכול להכין כבר מעכשיו בשביל זה, וכמה זמן מלפני מועד הגיוס שלי צריך להתחיל לפעול.
והאם מישהו יודע אם יעשו לי מחדש את הבדיקות והראיון של הצו הראשון שעשיתי לפני כמה שנים או שהם זוכרים את זה?

תודה!
fu

Re: עדיין מלש"בים - איך אפשר לצאת בקלות

הודעהעל ידי fu » 09 ספטמבר 2012 12:42

בקשר לקרובה -
היא לפני צו ראשון? אם כן אז שתבקש לראות קב"ן בצו הראשון ויתנו לה.
אם לא היא צריכה ללכת לפסיכיאטר אזרחי (דרך קופת חולים הכי זול ויעיל) ולקבל חוות דעת על המצב שלה.
זה שהיא בישנית לא משחק נגדה. להפך.
היא צריכה לקחת את הבישנות שלה צעד אחד קדימה ושהקב"ן יבין שהיא לא מתאימה לצבא כי היא סגורה לגמרי בתוך העולם שלה ולא מתקשרת באמת עם אנשים. אם אין לה חברים והיא מאוד מופנמת ולא מתעניינת במה שקורה סביבה וגם ההורים יעידו על זה, רוב הסיכויים שהקב"ן ישחרר אותה.
אם לא בפעם הראשונה אז אחרי כמה פגישות.

בקשר אליך -
לא יעשו לך את כל הבדיקות של הצו הראשון מחדש.
מיעדים אותך לאיפהשהו וירצו לשלוח אותך לשם.
אתה צריך להביא חוות דעת אזרחית כמו שכתבתי למעלה ולשלוח אותה ללשכת הגיוס עם בקשה לראות קב"ן.
הנחיות יותר מדויקות על התנהגות מול פסיכיאטר/ קב"ן אתה יכול למצוא במסמך שנקרא "טארגט 21". תריץ חיפוש פה בפורום ותמצא קישור אליו.

אתה חייב למהר אבל. כמה שתדחה את זה ותתקרב למועד הגיוס שלך ככה יהיה לך יותר קשה לצאת
chacknoris
יצירת קשר:

הודעהעל ידי chacknoris » 09 ספטמבר 2012 17:29

דבר ראשון תודה.
היא אחרי צו ראשון.
המיקרה שלה הוא לא כזה קיצוני, יש לה חברים וחיי חברה, פשוט מול אנשים שהיא לא מכירה או קצת מכבדת היא בקושי מדברת. למשל פעם אמא שלה נתנה לה לדבר עם מישהו שאולי יקח אותה לעבוד באיזה מקום, אז כל מה שהיא אמרה זה תשובות של כן לא לא יודעת ואולי בקול חלש. אני אבדוק מה אפשר לעשות בקשר לזה, אבל קשה לי להאמין שזה הכיוון שיעזור.

בקשר אלי:
מועד גיוס עדיין אין לי, אבל אני אמור לקבל אחד.
כבר קראתי את טארגט 21 אבל אני עדיין רוצה לשאול, כל הדוגמאות שם זה לדיכאון שניגרם בגלל הצבא. אם אני מגיע אליהם עם סיבה חיצונית לדיכאון שהתחילה באזרחי, כמה זמן אני אמור לטעון שאני בדיכאון הזה? וזה באמת יתן לי שיחרור? אם נניח אני אומר שאני בדיכאון כי אני לא מוצא עבודה (סתם דוגמא מפגרת) לא יגידו לי שדווקא אם אני אהיה במסגרת של הצבא זה יעבור לי?

שאלה נוספת, אני צריך לומר לפסיכיאטר האזרחי ספציפית על הצבא או שמספיק חוות דעת שלו שלא מדברת על זה שאני יכול לשלוח אליהם? אם הוא ימליץ בפורש שאני לא מתאים לשרות צבאי זה יכול להועיל יותר?
אני מניח שאני אעלה את הנושא של הצבא איכשהו בדיון, אבל אם אני לא אצליח אני לא רוצה שזה יראה שקוף מידי.
בכלל, מה הסיפור של פסיכיאטרים אזרחיים? הם מחפשים לתפוס אותך כמו קבני"ם או שצריך פחות השקעה בהצגה איתם?

שוב תודה.
fu

הודעהעל ידי fu » 10 ספטמבר 2012 09:30

משניכם נראה לי שהיא תשתחרר בלי בעיה ולך יהיה יותר קשה.
התיאור שאמרת איך היא מדברת מול אנשים שהיא לא מכירה זה התיאור הכי טוב לאיך להוציא 21 מהקב"ן.
שתלך לראות פסיכיאטר אזרחי תקצין את המצב שלה ותשלח אחר כך את חוות הדעת ובקשה לראות קב"ן ללשכת הגיוס.

בקשר אליך -
דיכאון זה דיכאון. לא משנה אם נגרם לך בצבא, בבית הספר או בעבודה.
אם אתה במצב של דכאון שנמשך יותר ממספר שבועות - אז בעיני הצבא אתה בר שחרור.
כמובן שאם תגיד שאתה בדיכאון כי לא התקבלת לעבודה או בגלל שהחברה שלך זרקה אותך אז לא ישחררו אותך.
העיניין הוא דכאון קליני או אולי דיכאון "קיומי". אתה בדכאון ואתה לא צריך להסביר ולפרט בדיוק מתי הוא התחיל למה ואיך. אתה רק צריך להעביר לו את המצב שבו אתה נמצא ושזה ככה כל הזמן.

עם הפסיכיאטר האזרחי אתה יכול לדבר על הדכאונות שיש לך בהקשר הצבאי. כלומר החרדות שיש לך מהצבא והפחדים. מה שאתה צריך ממנו זה חוות דעת על המצב הנפשי שלך. אם הוא יכתוב גם שאתה לא מתאים לשירות אז מצויין. למרות שבמילא אין לו שום סמכות לקבוע אם אתה מתאים לשירות או לא.
הפסיכיאטרים האזרחיים נותנים חוות דעת למצב שלך. הם לא באים לתפוס אותך אבל הם כן מנסים לתת חוות דעת אמינה למצב שלך במטרה לשפר אותו. לכן אם הם יחשבו שהכל תקין איתך הם לא יתנו לך חוות דעת שתעזור לך לצאת מהצבא.
chacknoris
יצירת קשר:

הודעהעל ידי chacknoris » 10 ספטמבר 2012 12:16

אוקי אני אבדוק את זה.

בקשר אלי:
הבנתי אותך, אני בדיכאון בגלל החיים. אם שואלים למה זה התחיל אני לא יודע, ולא מבין מה רוצים ממני. כמובן שאני מכניס חרדות מהצבא, ואת כל הפאקים שיש לי בבית ובחיים כבדרך אגב.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 25 אורחים