שאלה בקשר ליציאה מהצבא על פרופיל 21.

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

dani571
יצירת קשר:

שאלה בקשר ליציאה מהצבא על פרופיל 21.

הודעהעל ידי dani571 » 12 אוקטובר 2012 13:20

שלום לחברי פורום תפוז,
ישלי שאלה מאוד חשובה שעלולה להשפיע על העתיד שלי...
איני רוצה לפרט סיבות וכ'ד, אז אני ייגש יישר ולעניין..
במידה ואני מודיע לצבא על מצבי אז רוב הסיכויים וכנראה שזה מה שיהיה, אני ייקבל שחרור מהצבא על פרופיל 21 נפשי.

השאלה היא כזאת -
שמעתי מהרבה סיפורים שיציאה מהצבא על פרופיל 21 נפשי משמע כתם עצום לכול משך חיי בישראל. עזבו שנייה בצד את הפן החברתי, אני שואל נטו בקשר לפן התעסוקתי..
האם תעודת שחרור בה מוגדר שלא שירתתי בצבא מטעמי בריאות (כידוע לכולם, בעיה נפשית משמע - בעיה רפואית) אכן הולך להפריע לי להתקבל למקומות עבודה? זאת שאלה שיש עלייה וויכוח לא קטן ואני מודע לזה, יש כאלה שאומרים שכן מפריע, יש כאלה שאומרים שלא וגם מביאים הוכחות לכך, וכול מה שאני עושה כרגע זה עובד עיצות בקשר לדילמה הזאת.. אנא מכם אנשים שמבינים בזה, שייצאו מהצבא וזה לא היווה להם בעיה/ כאלה שכן היווה להם בעיה.. אנשים שמכירים אנשים כאלה.. אנה מכם תעזרו לי.

* נקודה שהייתי רוצה לציין: אני מודע שזה משתנה בין תחום עיסוק אחד למשנהו, אז אני יימקד את השאלה, והתחום הספציפי שאני מתעניין בו הוא תחום ההייטק במשרה בתור מהנדס.
פרופילניק

Re: שאלה בקשר ליציאה מהצבא על פרופיל 21.

הודעהעל ידי פרופילניק » 12 אוקטובר 2012 14:27

אתה יכול לקרוא כאן:
http://www.newprofile.org/forum/viewtopic.php?f=2&t=8

וגם בטרגט 21 (בגוגל) יש הסבר בנושא.

אני לא ניסיתי להתקבל לעבודה, אך עד כה, בלימודים אקדמיים - לא נתקלתי בשום קושי משום צד.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 12 אוקטובר 2012 14:56

dani571 כתב:שלום לחברי פורום תפוז,
ישלי שאלה מאוד חשובה שעלולה להשפיע על העתיד שלי...
איני רוצה לפרט סיבות וכ'ד, אז אני ייגש יישר ולעניין..
במידה ואני מודיע לצבא על מצבי אז רוב הסיכויים וכנראה שזה מה שיהיה, אני ייקבל שחרור מהצבא על פרופיל 21 נפשי.

השאלה היא כזאת -
שמעתי מהרבה סיפורים שיציאה מהצבא על פרופיל 21 נפשי משמע כתם עצום לכול משך חיי בישראל. עזבו שנייה בצד את הפן החברתי, אני שואל נטו בקשר לפן התעסוקתי..
כתם עצום? נראה לך שמישהו שם זין על צבא אחרי גיל 22? זה כבר לא מעניין אף אחד ואף אחד לא מדבר על זה.
לך תשאל כל מילואימניק כמה חרא הוא אוכל, ואיזה פרצופים הוא מקבל מהבוס בעבודה שלו כשהוא אומר שהוא עוזב לעשות מילואים.....

האם תעודת שחרור בה מוגדר שלא שירתתי בצבא מטעמי בריאות (כידוע לכולם, בעיה נפשית משמע - בעיה רפואית) אכן הולך להפריע לי להתקבל למקומות עבודה?

בהייטק זה יכול רק לעזור לך שהם יידעו שאתה בחיים לא תיעלם לעשות מילואים. נראה לך שלמעסיקים איכפת אם יש לך אסטמה או טחורים כרוניים או קורהן או שהיה לך סרטן או אלרגיה לדבורים או מליון סיבות אחרות שמשחררים בגללן מצה"ל? אל תשלה את עצמך... למעסיק איכפת רק לשלם לך כמה פחות ושתעבוד כמה שיותר.

זאת שאלה שיש עלייה וויכוח לא קטן ואני מודע לזה, יש כאלה שאומרים שכן מפריע,
תשאל בפורום מילואימניקים, הם יגידו לך מנסיון אישי אם מפריע או לא.

יש כאלה שאומרים שלא וגם מביאים הוכחות לכך, וכול מה שאני עושה כרגע זה עובד עיצות בקשר לדילמה הזאת.. אנא מכם אנשים שמבינים בזה, שייצאו מהצבא וזה לא היווה להם בעיה/ כאלה שכן היווה להם בעיה.. אנשים שמכירים אנשים כאלה.. אנה מכם תעזרו לי.

זאת צורת חשיבה ילדותית.... כדאי שתתבגר ותעשה מה שטוב לך בלי לנתח מה אחרים עושים, כי סמרטוט רצפה אף אחד לא מעריך אז כדאי שתגדל זוג ביצים.

* נקודה שהייתי רוצה לציין: אני מודע שזה משתנה בין תחום עיסוק אחד למשנהו, אז אני יימקד את השאלה, והתחום הספציפי שאני מתעניין בו הוא תחום ההייטק במשרה בתור מהנדס.

תשפר את הבגרות שלך בלשון לפני שאתה הולך ללמוד הנדסה, אבל הקשר בין 90% מהעבודות במשק לצבא הוא אותו קשר שיש בין מחט לתחת.

sunnie

הודעהעל ידי sunnie » 14 אוקטובר 2012 10:37

אנחנו חיים בחברה מיליטריסטית, יהיו מעסיקים שישאלו לגבי הצבא. אסור להם להפלות אותך (אם כן, אפשר לתבוע אותם) על בסיס זה, ומבחינתם 21 יכול להיות גם רפואי.

מבחינת תעסוקה, זה לא משפיע, מהניסיון שלי.
זו מסכת של הפחדה.
יש המון אנשים שיצאו על 21, רובם עובדים בעבודות מכובדות בהרבה תחומים. זה ממש לא משנה.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 23 אורחים