הצילו

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

hairyass
יצירת קשר:

הצילו

הודעהעל ידי hairyass » 16 אוקטובר 2012 16:52

עבר יותר מחודש מאז שקיבלתי עצות מכם, ואני פה שוב..
אז ככה,בדיוק היום החליטו להעביר אותי מגדוד 77 שריון לחטיבה. אני עובר שבוע הבא..
יש לי שוב פגישה עם קבן אחרי שכבר ראיתי אחד שזימן אותי לפגישה נוספת, אבל משהו קרה לו והוא עזב את התפקיד וכל התהליך שהתחלתי נפסק. מאז אני מחכה לקבן.. אני חייב את העזרה שלכם אני חייב משהו לעשות שיניב תוצאות מיידיות.. מה לעשות? איך להתנסח? מה בדיוק להגיד לקבן? אני מבקש תשובות מאנשים שיצאו מתוך הצבא.. כבר קראתי את טארגט אם אפשר ספציפי יותר..
לא אכפת לי שיאשפזו אותי לא אכפת לי כבר כלום רק לצאתת
אורח

Re: הצילו

הודעהעל ידי אורח » 17 אוקטובר 2012 16:34

תתקשר לקצין העיר ותגיד שזה לא הגיוני שהתהליך נעצר ושאתה רוצה לראות קב,ן מיד. במשרד של קצין העיר יעזרו לך.
מבחינת מה להגיד- את האמת אבל תחצין את הרגשות שלך. תבהיר שאתה לא יכול לשרת.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 אוקטובר 2012 20:39

יש משהו שאני יכול לעשות עכשיו?
הגדוד יוצא להקפצה, שטח, בלגן ואני לא מסוגל להיות חלק בזה.
אמרתי למפקד שלי שאני לא מסוגל הוא אמר אין כזה דבר.. ועכשיו בכלל רוצים לעלות אותי שמירה.. באלי למות באמת אני לא מסוגל יותר ודוחים לי את הקבן כל הזמן דחו לי אותו שוב ממחר ליום ראשון
מה לעשות?!?!
222

הודעהעל ידי 222 » 19 אוקטובר 2012 15:10

אם אתה יכול, תגיע לביקור רופא ותיקח גימלים על חרדה.
אם לא, תזייף חולי אחר, כאב בטן, ראש, חולשה...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 אוקטובר 2012 13:02

הייתי אצל קבנית עכשיו, היא היתה חסרת סבלנות וצעקה ושאלה מלא שאלות שלא ידעתי איך לענות עליהן .
אני חושב שהתנהגתי די טוב (ראש לרצפה,דיבור איטי ,משחק בשעון הכל אני חושב..) בכיתי גם
בסוף היא שאלה אותי אם אני רוצה להשאר במקום שאני עכשיו ולקבל טיפול פסיכולוגי או שאני לא מסוגל להשאר ואז היא לא יכולה לעזור.
אמרתי שאני חייב עזרה אבל לא מסוגל להשאר. היא אמרה חבל, השיחה נגמרה.. והלכתי
מה נראה לכם?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 אוקטובר 2012 14:07

אורח כתב:הייתי אצל קבנית עכשיו, היא היתה חסרת סבלנות וצעקה ושאלה מלא שאלות שלא ידעתי איך לענות עליהן .
אני חושב שהתנהגתי די טוב (ראש לרצפה,דיבור איטי ,משחק בשעון הכל אני חושב..) בכיתי גם
בסוף היא שאלה אותי אם אני רוצה להשאר במקום שאני עכשיו ולקבל טיפול פסיכולוגי או שאני לא מסוגל להשאר ואז היא לא יכולה לעזור.
אמרתי שאני חייב עזרה אבל לא מסוגל להשאר. היא אמרה חבל, השיחה נגמרה.. והלכתי
מה נראה לכם?

לך לברהן תל השומר ושם שם עד שתקבל קבן, הקבנית שדיברה איתך היא סתם עובדת סוציאלית, ולא מוסמכת לתת שום "טיפול פסיכולוגי" כך שפעלת נכון והיא הייתה מורחת אותך בכל מקרה.
אבל את מי שלא מתפקד והולך לקבן ולפסיכיאטר כל יום אי אפשר למרוח.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 אוקטובר 2012 15:54

ברחתי עכשיו מהבסיס, אם אני נשאר אני כנראה אפגע בעצמי או גרוע מזה.
תגיד יש מצב כזה שאני נפקד, הולך לברהן/ביקור רופא/מיון או כל דבר ומצליח להשתחרר בלי להגיע ליחידה להשפט? הכוונה האם אפשר לעשות את התהליך בזמן נפקדות?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 אוקטובר 2012 17:06

עוד שאלה, אם שואלים אותך אם מישהו במשפחה מטופל בכדורים נגד דיכאון ואתה אומר שכן, יש דרך לבדוק את זה? מבקשים אישורים לזה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 אוקטובר 2012 18:54

אורח כתב:עוד שאלה, אם שואלים אותך אם מישהו במשפחה מטופל בכדורים נגד דיכאון ואתה אומר שכן, יש דרך לבדוק את זה? מבקשים אישורים לזה?

לא בודקים ולא מבקשים, זה מידע סודי ואין זכות לבקש דבר כזה.

ברחתי עכשיו מהבסיס, אם אני נשאר אני כנראה אפגע בעצמי או גרוע מזה.
תגיד יש מצב כזה שאני נפקד, הולך לברהן/ביקור רופא/מיון או כל דבר ומצליח להשתחרר בלי להגיע ליחידה להשפט? הכוונה האם אפשר לעשות את התהליך בזמן נפקדות?

אם תרגיש שהמצב לא טוב, בלילה למשל חצות עד 4 בבוקר, אז אתה יכול ללכת למיון ואחר כך לבקש החזר מהצבא כי זה מקרה חירום ומרפאות צבאיות סגורות. בדרך כלל מקבלים החזר. עם חוות דעת שתקבל מפסיכיאטר במיון אתה יכול מחר על הבוקר ללכת לברהן תל השומר ולחכות עד שאתה תקבל קבן\פסיכיאטר. ככל שתעשה את התהליך יותר מהר, כך תסתבך פחות ותצא יותר מהר, בלי שום עונש, אם תהיה נפקד בלי לעשות כלום אז תשכח מלצאת בלי עונש וזה רק יבזבז לך את הזמן.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 21 אוקטובר 2012 19:33

אני אעשה את זה היום.
המצב רע..
וכמובן שאני אעשה כל מה שאני יכול בזמן שאני בבית כדי לצאת מהגהנום הזה..
תודה רבה, אעדכן
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 אוקטובר 2012 02:02

אין לך למה ללכת לבהרן ואני מדבר מניסיון יצאתי על 21 מה שאני יכול להמליץ לך זה לחזור ליחידה ולהכנס לנוהל התאבדות ואז הם מחויבים להביא לך קבן באותו היום תשחק אותה כיאילו אתה עומד לבלוע כדורים או משהו אם תראה את הקבנית וזה לא יעזור פשוט תכנס לנוהל התאבדות בלי הפסקה עד שהיא תוציא אותך חשוב להוסיף לחרדות עוד דברים כי זה לא מספיק אפשר לחצים בחזה בעיות שינה התבודדות וכאלה לא כל כך הבנתי מה אתה מנסה להשיג אבל אני ככה תוך חודש הבאתי פטור בלי חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי ובלי כלום מקווה שעזרתי בהצלחה
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 אוקטובר 2012 12:27

אורח כתב:אין לך למה ללכת לבהרן ואני מדבר מניסיון יצאתי על 21 מה שאני יכול להמליץ לך זה לחזור ליחידה ולהכנס לנוהל התאבדות ואז הם מחויבים להביא לך קבן באותו היום תשחק אותה כיאילו אתה עומד לבלוע כדורים או משהו אם תראה את הקבנית וזה לא יעזור פשוט תכנס לנוהל התאבדות בלי הפסקה עד שהיא תוציא אותך חשוב להוסיף לחרדות עוד דברים כי זה לא מספיק אפשר לחצים בחזה בעיות שינה התבודדות וכאלה לא כל כך הבנתי מה אתה מנסה להשיג אבל אני ככה תוך חודש הבאתי פטור בלי חוות דעת מפסיכיאטר אזרחי ובלי כלום מקווה שעזרתי בהצלחה

אין דרך אחת "נכונה" לצאת, יש מליון דרכים שונות, הדרך שלך מאוד מפגרת כי לבלוע כדורים מול אנשים לא נראה אמין ואולי יש לך פרצוף של ילד מפגר אז ראו שאין עם מי לדבר אבל מישהו שנראה פחות מפגר ממך יתקשה לצאת ככה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 אוקטובר 2012 20:14

לקחתי את העצה של אורח, הלכתי למיון ולברהן.
קיבלתי חווד מהפסיכי שם הלכתי עם זה לברהן וראתה אותי שם איזה אחת ראש הקבנים או משהו כזה.. נתנה לי 3 גימלים + פגישה עם הקבנית שלי ביחידה עם הבטחה שאני אופנה גם לפסיכיאטר.
אני מקווה מאוד שיזדרזו ויעיפו אותי קיבינימט לאזרחות הנחשקת.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 אוקטובר 2012 01:18

אורח כתב:לקחתי את העצה של אורח, הלכתי למיון ולברהן.
קיבלתי חווד מהפסיכי שם הלכתי עם זה לברהן וראתה אותי שם איזה אחת ראש הקבנים או משהו כזה.. נתנה לי 3 גימלים + פגישה עם הקבנית שלי ביחידה עם הבטחה שאני אופנה גם לפסיכיאטר.

אתה עם רגל בחוץ, הקבנית תשאל אותך הרבה על אם חשבת לפגוע בעצמך, אם תענה באופן מעורפל, או תגיד כן אבל בלי לפרט הרבה, אתה תקבל עוד גימלים עד הפסיכיאטר שישחרר אותך אחרי עוד שיחה, אם תגיד לקבנית שלא חשבת לפגוע בעצמך, או תדבר איתה יותר מידי, הגימלים ייפסקו והיחס אליך יהפוך למחורבן ולמריחה אחת גדולה. אל תהיה שאנן.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 אוקטובר 2012 01:20

אורח כתב:
אורח כתב:לקחתי את העצה של אורח, הלכתי למיון ולברהן.

אתה עם רגל בחוץ, הקבנית תשאל אותך הרבה על אם חשבת לפגוע בעצמך, אם תענה באופן מעורפל, או תגיד כן אבל בלי לפרט הרבה, אתה תקבל עוד גימלים עד הפסיכיאטר שישחרר אותך אחרי עוד שיחה, אם תגיד לקבנית שלא חשבת לפגוע בעצמך, או תדבר איתה יותר מידי, הגימלים ייפסקו והיחס אליך יהפוך למחורבן ולמריחה אחת גדולה. אל תהיה שאנן.

אחרי שתקבל המלצה לצאת מהפסיכיאטר, הסיפור שלך גמור - ולך למרפאה בבסיס שלך תבקש טופס 17, תמלא את זה - זאת בקשה שהצבא יכסה את הוצאות המיון, אם תכתוב שם שזה היה מקרה חירום ובסגנון הזה צה"ל בדרך כלל יכסה את זה. אל תשכח... לא עכשיו אלא אחרי שהפסיכיאטר ימליץ לך על שחרור.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 23 אוקטובר 2012 14:06

A-MEN
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 אוקטובר 2012 18:24

עדכון: הייתי אצל הפסיכי היום הוא הביא לי רק תש2 וקהס 42.. הוא הציע טיפול תרופתי או טיפול במפגשים ושיחות.בהתחלה לא הסכמתי לכלום ואחר כך הסכמתי לשיחות כי הוא רצה לסלק אותי בלי כלום.
מה הלאה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 אוקטובר 2012 19:16

אורח כתב:עדכון: הייתי אצל הפסיכי היום הוא הביא לי רק תש2 וקהס 42.. הוא הציע טיפול תרופתי או טיפול במפגשים ושיחות.בהתחלה לא הסכמתי לכלום ואחר כך הסכמתי לשיחות כי הוא רצה לסלק אותי בלי כלום.
מה הלאה?

שוב ברהן כל יום ברהן. אם אתה לא מתפקד ורואה קבנים כל יום יושב בברהן שעות, מתקשר לקצין העיר ואומר שאתה לא מקבל יחס כל היום, אז הם לא יתעסקו איתך הרבה זמן, ואתה גם לא נפקד כי אתה יושב בברהן שזאת כמו מרפאה...
חוץ מזה אל תאמין למילה שהפסיכיאטר אומר לך..... זה הכל חירטוטים.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 25 אוקטובר 2012 00:53

מה הם יכולים לשחרר אותי בברהן? כי פעם קודמת שהייתי בברהן הם קיבלו אותי אבל אמרו שמעבירים את זה לקבנים ביחידה.
גם היה לי את החווד של הפסיכי ממיון..זה הפתרון? רק ברהן?

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 34 אורחים