הצבא הקדים את הגיוס בלי להודיע בכלל

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

בן   
יצירת קשר:

הצבא הקדים את הגיוס בלי להודיע בכלל

הודעהעל ידי בן    » 07 נובמבר 2012 17:59

הצבא הקדים לי את הגיוס ל4/11 בלי להודיע לי בכלל. התקשרו לאמא שלי בבוקר להודיע לה.
עכשיו אני לא ידעתי כלום על זה.
היה אמור לי להיות פגישה עם פסיכיאטר צבאי ב11/11.. ללכת בתאריך הזה?
אני לא יודע מה לעשות קיבלתי את זה בשוק..
vishskin
יצירת קשר:

Re: הצבא הקדים את הגיוס בלי להודיע בכלל

הודעהעל ידי vishskin » 09 נובמבר 2012 00:40

ועל זה נאמר "שוקיסט"
אתה תשמע את זה הרבה כשתתגייס

- תתקשר למיטב ותדרוש קב"ן קודם, זה באמת לא כזה מסובך לחשוב על זה לבד
אורח13

הודעהעל ידי אורח13 » 09 נובמבר 2012 02:29

לא הבנתי, ההודעה פורסמה ב07/11... 3 ימים אחרי שהיית אמור להתגייס? אז מה ההגיון
בן   
יצירת קשר:

הודעהעל ידי בן    » 10 נובמבר 2012 17:58

vishskin כתב:ועל זה נאמר "שוקיסט"
אתה תשמע את זה הרבה כשתתגייס

- תתקשר למיטב ותדרוש קב"ן קודם, זה באמת לא כזה מסובך לחשוב על זה לבד

התקשרתי.
הייתה איזה כונפה שהתחילה להתחכם. לא עזר.
ללכת מחר? (ביום שאמור להיות לי קב"ן)
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 11 נובמבר 2012 20:22

תנסה להשתחרר על סעיף פיגור יהיה לך יותר סיכוי
אורח

הודעהעל ידי אורח » 11 נובמבר 2012 21:10

vishskin כתב:תנסה להשתחרר על סעיף פיגור יהיה לך יותר סיכוי

יש בצבא מקומות למפגרים - חיל חימוש, חיל תובלה, קרבי, בקיצור פיגור בצבא זה מבורך.
Yuvall

הודעהעל ידי Yuvall » 11 נובמבר 2012 22:04

מצטער שאני רושם את זה פה, פשוט לא הצלחתי לפתוח משתמש

אני יקדים ככה, לאחרונה יצאתי מהטכני עם היציאה פרגנו לי בקה"ס 43 משם לימ"מ משם לבקו"ם משם שלחו אותי לרבנות[משגיח כשרות], אני עוד מעט מתחיל קורס.

אני רוצה לעשות שבוע - שבוע, ולא ממש משנה לי מה התפקיד.

משגיח כשרות עושה שבוע - שבוע[בדרך כלל...] הקטע שאני מפחד זה שבגלל הסעיף [קה"ס 43 שאומר ששלוש לילות בשבוע אני חייב לישון בבית] אני לא יקבל שבוע - שבוע[שאין לי בעיה לוותר על הלילות האלה], ויכול להיות שאני יגיע למצב של יומיות - חמשושים או חמשושים עם אפטר - מה שאני ממש לא רוצה!
לכן, אני חושב שאני אוותר על התפקיד של משגיח כשרות מכיוון שיש סיכון שאני לא יקבל שבוע - שבוע. אני צודק בשיקולים שלי?

הבנתי שאם אני יוצא מהרבנות אני נשלח לשלישות של צריפין, משם אני יוכל לקבל שקמיטס ? ואיפה? רק בצריפין או בכל הארץ.

*בשבוע שאני בבסיס ממש לא אכפת לי מהתנאים - יומיות לא יומיות סגור לא סגור חימום לא חימום ממש לא משנה לי כל עוד יש לי שבוע להתפנק [לעבוד..] אחר כך.

תודה רבה!!
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 12 נובמבר 2012 23:17

אורח כתב:
vishskin כתב:תנסה להשתחרר על סעיף פיגור יהיה לך יותר סיכוי

יש בצבא מקומות למפגרים - חיל חימוש, חיל תובלה, קרבי, בקיצור פיגור בצבא זה מבורך.

צודק, וזה לא שהדרישות כאלה גבוהות בשאר המקומות בצבא

ליובל, כל הכבוד על היציאה מהטכני ועל היציאה מימ"מ, מי כמוני יודע
ככה שכבר השירות שלך השתפר, קה"ס הרבה יותר קשה לבטל מאשר להשיג, זה סוג של הגנה כזאת מפני סוגים של תפקידים לכן אני גם לא ממליץ לנסות להסיר את הקה"ס.
בספק שתקבל תפקיד של חמשושים עם אפטר למרות שלפי החוקים מותר וגם רק בבסיסים מסויימים, תזכור שאם יצאת מהטכני והימ"מ (2 מקומות שמאוד קשה להיפלט מהם יחסית) אז גם אם תיפול על עוד תפקיד שאתה לא מסוגל לעשות תוכל לצאת משם.
תפקידים של שבוע שבוע הם לא קלים להשגה, ובגלל שאין לך פתור מקורסים אפשר לשלוח אותך לכל קורס אחר - טבח, נהג, לוגיסטיקה, כל מה שנחשב ג'וב אבל בתכלס לא שווה ערך לפקיד בקריה.
בקיצור, הייתי נשאר משגיח כשרות, זה גם תפקיד קל, משרדי, לא יותר מדי שעות, הקורס נורמלי (לעומת הקורסים של הטכני, זה אמור להיות ההפך ב180 מעלות משם) והסיכוי (לדבריך) לקבל שבוע-שבוע גבוהה יותר. אם תמשיך לנשור מקורסים יתנו לך תפקיד בלי קורס שזה גם יכול להיות טוב עבורך, כנראה יומיות.

תבדוק איזה בסיסים יש לך קרובים לבית, אם פתוחים אז זה יהיה יומיות בלי שבוע שבוע, אם סגורים אז סיכוי יפה ששבוע שבוע אולי אפילו שבוע שבוע יומיות שזה בכלל מעולה בשבילך. סביר להניח שיציבו אותך בבסיס קרוב לבית למרות שכנראה אין לך פטור קל"ב.
בכל מקרה, קה"ס 43 זה גבוהה, ולמרות שהחוקים לא מחייבים יותר מדי לבוא לקראתך בתכלס הקציני מיון מסמנים אותך כבעייתי והולכים לקראתך אחרת אתה תחזור אליהם תוך חודש-חודשיים או תשתחרר.

אז לסיכום נראה לי שאם תישאר בקורס תקבל את הת"ש הכי טוב מבין מעט האפשרויות שעומדות לפניך (וגם תמיד אפשר לעבור בסיס בלי לפסול מקצוע).

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 30 אורחים