שאלה לגבי פגישות עם קב"נים בכללי ועוד משהו קטן בנוגע לפסיכי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

rko
יצירת קשר:

שאלה לגבי פגישות עם קב"נים בכללי ועוד משהו קטן בנוגע לפסיכי

הודעהעל ידי rko » 13 נובמבר 2012 23:07

שלום לכולם,

אני כבר שנה בצבא סובל מההתחלה בגלל תפקיד דפוק והחיים שלי מלאים בבעיות שאני נאבק לפתור תוך כדי שירות חסר משמעות ונסיעות ארוכות (בטירוף) ביומיות ומערכת אטומה שלא שמה זין.
אני מטופל אצל קבנ"ית כבר כמה זמן מגיע אליה ובהתחלה שבאתי היה לי הרבה מה להגיד הדברים שבאמת היו לי בחיים כמו כל הבעיות שיש לי וסיפרתי לה שאני כל הזמן חושב להתאבד ורק מחפש איפה ואיך ושפעם הייתה לי תכנית קונקרטית להתאבד כי לא היה שום רצון לחיות יותר ברמה שכבר ידעתי צעד בצעד מה אני יעשה. היא שלחה אותי לפסיכי שבאמת הקשיב והבין שזה נתן הרגשה טובה אבל שאלו אותי אם אני רוצה לצאת מהצבא ולא אמרתי שכן למרות שזאת תהיה האופציה הכי טובה עבורי וזה יהיה הכי פשוט בשבילי. אחרי שבוע הייתי שוב בפסיכי (אותו אחד) והוא שם עלי זין אחד גדול. עוד מעט יש לי פגישה עם פסיכיאטר אחר בשביל חוות דעת שניה, ותוך כדי היו לי פגישות עם הקבנ"ית שהייתי מגיע והיא הייתה שואלת אותי תשאלה הכי מעצבנת בעולם:
מה נשמע? יא בת זונה אם היה טוב לא הייתי פה נכון? ומה אתה אומר שמישהו שואל אותך מה נשמע? אם אתה לא במצב קטטוני סביר להניח שתגיד בסדר, כאילו שמישהו שואל אותך מה נשמע אתה לא מתחיל לשפוך בפניו את הלב ישר לא ככה?
בכל אופן, פגישה ראשונה אמרתי לה את כל הבעיות שלי, באמת שהיה לי קשה ואפילו בכיתי קצת בלי שרציתי. פגישה שניה ושלישית לא ממש דיברנו רק נתנה לי גימלים להיות בבית (עבדתי וטיפלתי בחיים שלי קצת בחוץ מה ששיפר לי את המצב רוח משמעותית).
פגישה אחרי זה היא ראתה שהשתפר לי המצב רוח (אבל זה היה רק בגלל שאני לא הייתי בצבא בזמן הזה!), אחרי הפגישה הזאת גיליתי את האתר הזה, אבל לצערי היא החזירה אותי לשרת בבסיס שלי, בינתיים הצלחתי לטפל בכמה בעיות בחיים שלי אבל עכשיו אני שוב בבסיס וחרא לי שם ברמות שאני לא מסוגל לעבוד אני רק הולך כל היום ומעשן בכמויות היסטריות מלחץ וכעס ומתחמק מהמפקדים.
פגישה אחרונה שהייתה לא ידעתי כבר מה להגיד נכנסתי אליה היא שאלה אותי מה נשמע רק ישבתי שם תפסתי תראש בידיים רציתי להתחיל לדפוק לעצמי אגרופים בראש שתבין שאני רציני איתה אבל לא עשיתי את זה הסתכלתי על הרצפה ואמרתי אני לא יכול להיות פה יותר ולא יכולתי גם אם הייתי רוצה להגיד שום דבר אחר לא ידעתי מה להגיד יותר לא ידעתי מה מפריע לי יותר כבר הגעתי למצב שאני מבולבל לחלוטין וסליחה מהאנשים שקוראים פה אם מהסיפור שלי כבר אתם התבלבלתם בעצמכם אבל אני סך הכל מנסה לסדר לעצמי את החיים קצת כי הצבא מנסה לדפוק לי אותם עד הסוף ואני לא מוכן לאכול את החרא של הצבא.
בכל אופן השאלה שלי מלכתחילה שרציתי לשאול היא כמו שאתם רואים כל פעם בפגישות משהו אחר פעם אחת סיפרתי לה הכל פעם אחת לא דיברנו יותר מדי פעם אחת הייתי עצבני רצח והיא נכנסה בי על זה ופעם אחת לא ידעתי כבר מה להגיד רק תפסתי את הראש ולא ידעתי מה לעשות והיא לא יכלה לעזור רק אמרה לי שאם אני לא מדבר היא לא יכולה לעזור לי ובאמת לא יכולתי לדבר לא ידעתי מה להגיד מרוב שהייתי מבולבל כבר, רק אמרתי לא יכול להיות פה יותר לא יכול, אז השאלה שלי היא האם דפקתי את עצמי בכל השינויים בהתנהגות האלו ומה לעשות הלאה יש לי פגישה עם פסיכיאטר עוד מעט יעני לחוות דעת שניה אני מבין שאצלו זה או להשאר בצבא או לצאת מהצבא - מבחינת תנאים הבנתי שאין אפשרות לשפר בתנאים שלי ותאמת גם אם היה אפשר שילכו להזדיין אני עם הזבלים האלה סיימתי, אני רוצה לצאת ואין לי בעיה עם מחשבות אובדניות כבר הגעתי למצב שאני מתאמן בלשרוף לעצמי סיגריות על היד עזבו אותכם שלבריאות שלי כבר מזמן אני לא דואג אני רוצה חיים טובים אבל הצבא באמת דפק לי את השכל ואני מבולבל לגמרי,
אני רק רוצה לדעת איך להתנהג אצל הפסיכיאטר, האם זה יכול לעבור במצב שבו אני נכנס יושב בשקט כי תאמת אני מבולבל ולא יודע מה להגיד כבר אני רק מרגיש שאני לא יכול להיות שם יותר. ההורים שלי ברגשות מעורבים הבעייה שהם מניפולטורים ויכולים לשים לי רגליים אז אני לא רוצה כל כך לערב אותם בתקווה שהם לא יתערבו בלי לשאול מה שאני מנסה למנוע.

סליחה על הבליל הארוך ומבולבל הזה פשוט ניסיתי לשפוך את הסיפור ולשמוע אם למישהו יש איזשהי הערה חשובה בנוגע למה אני צריך לעשות הלאה.
תודה רבה לעוזרים
vishskin
יצירת קשר:

Re: שאלה לגבי פגישות עם קב"נים בכללי ועוד משהו קטן בנוגע לפסיכי

הודעהעל ידי vishskin » 13 נובמבר 2012 23:33

הם לא אוהבים לשחרר כשהחייל לא רוצה, אתה אמרת לפסיכיאטר שאתה לא רוצה להשתחרר אז זה מה שהוא עשה.
אתה צריך לראות פסיכיאטר פעם נוספת ולספר לו את עיקרי הדברים של המצוקה הנפשית מכל התקופה שלך, לא יותר מדי להכנס לפרטים.
אתה יכול לקבל פסיכיאטר מאחת השיטות האלה -
1. להביא חוו"ד מגורם אזרחי למשרד קב"ן (יש מצב שהקב"נית תדבר איתך קודם שוב פעם)
2. לפנות אל הקב"נית (לא חייב לארגן פגישה בשביל זה, תקצוץ אליה למשרד ותחכה שמי שבחדר יצא ותכנס בין לבין) ולבקש פסיכיאטר פעם נוספת כי אתה כבר לא יודע מה לעשות.
3. ללכת ישר לפסיכיאטר בלי תור בברה"ן ראשי או ירפ"א ולבקש פסיכיאטר.

אני ממליץ לך לעשות את זה בדרך המקובלת דרך הקבנית עם או בלי חוו"ד אזרחי

אחרי שתציג את המצב לפסיכיאטר כאשר אותם ימים הם הנקודת קיצון של המצב (מתי שאתה מרגיש הכי חרא) הוא אמור לשחרר אותך, לא נראה לי שימשיכו לעשות לך הצגות אחרי שאתה כבר נמצא בטיפול קבוע אצל הקב"נית. נשמע שהקב"נית מכירה במצב שלך כמצוקתי ואפילו תתמוך בשחרור שלך.
rko
יצירת קשר:

Re: שאלה לגבי פגישות עם קב"נים בכללי ועוד משהו קטן בנוגע לפסיכי

הודעהעל ידי rko » 13 נובמבר 2012 23:40

זה העניין שהקבנ"ית לא כל כך זורמת איתי היא הייתי אומר על סף לחשוב שאני מזיין להם את השכל והעניין הוא שאני ממש לא אבל בכל זאת אני סבלתי בחיים ולכן הבעיה שלי שאני לא נשבר בדרך כלל אבל צובר וצובר וצובר ובסוף אני נשבר זה כבר ממש רע והבעיה שאני עוד לא שם אבל אני גם לא רוצה להגיע לשם הייתי שם כבר ואני רק רוצה לצאת מהצבא עכשיו

בכל אופן יש לי פגישה עם הפסיכי עוד מעט, אז אתה אומר שאין מצב שאני פשוט נכנס ולא מדבר יותר מדי ושאני חייב לספר לו דברים? אני פשוט מרגיש שאני כבר מרוקן מהכל אין לי מה להגיד יותר ואין לי כוח לדבר איתם יותר אני פשוט מרגיש שאני לא מסוגל יותר בכלל בכלל
אם אני כן ידבר זה יראה כאילו אני מדקלם כי זה באמת מה שאני עושה אני כבר מרגיש אפתיה מוחלטת גם בנוגע למצב של עצמי

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 27 אורחים