מבקש עזרה דחוף, עתודאי מקרה מוזר

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

rko
יצירת קשר:

מבקש עזרה דחוף, עתודאי מקרה מוזר

הודעהעל ידי rko » 19 נובמבר 2012 18:11

שלום רב,

אני עתודאי קמ"א משרת כבר שנה בתפקיד שאינו קשור למקצוע. איפה שאני משרת יש כבר שרשרת דורות ארוכה של ממורמרים על התפקיד ועל חוסר הרצינות שלו, לפני שהגעתי אחד בדיוק השתחרר לפני תחילת הקבע, חלקית על רקע נפשי, ומיד לפני שהגעתי אחד אחר הצליח לעבור תפקיד עם פרוטקציות.
מעבר לכך שאני בתפקיד שאינו תואם את השכלתי אני מתבקש לבצע יומיות כאשר על מנת להגיע לבסיס ולחזור הביתה אני מבלה מעל 6 שעות ביום באוטובוסים.
בנוסף לזאת אציין שאני סובל מאוד מהמערכת וההיררכיה הצבאית, תמיד סבלתי במסגרת נוקשה וחיפשתי לצאת ולפני חודשיים לא יכולתי לסבול יותר והלכתי לקב"ן בלי שחקרתי את הנושא לעומקו ומבלי שהייתי נחוש לצאת אלא חיפשתי "עזרה", למרות שבפנים רק קיוויתי שיוציאו אותי מהצבא.

בפגישה הראשונה עם הקבנ"ית סיפרתי לה את הסיפור שלי ואת הקשיים שלי, לא אמרתי שאני רוצה לצאת מהצבא, אך ציינתי כי יש לי מחשבות אובדניות, הייתי די בהיסטריה בפגישה והיא קבעה לי פגישה עם פסיכיאטרית.
בפגישה עם הפסיכיאטרית חזרתי על הקשיים שלי ועלה נושא המחשבות האובדניות ונשאלתי שאלות על כך, פירטתי את תכניותיי לאורך חיי לסיים את חיי כיוון שבמהלך חיי חשבתי לא פעם ולא פעמיים על התאבדות, ואף פעם אחת בה הייתי קרוב מאוד לכך. היא שאלה אותי על תרופות ואמרתי שאני אחשוב על זה.
לאחר מכן חזרתי אליה לפגישה חוזרת, כאשר בפגישה זו היא הביעה כלפיי זלזול באופן מופגן וטענה כי יש סתירות בסיפור שלי וכי אדם בדיכאון לאורך כל חייו לא עושה תואר.
היא הפנתה אותי לפסיכיאטר נוסף לחוות דעת שניה כאשר הפסיכולוגית טענה כי לפסיכיאטרית יש התלבטויות לגביי, פגישה זו נקבעה לעוד חודש מרגע הפגישה עם הפסיכיאטרית הראשונה.
במהלך חודש זה נדרשתי להגיע פעם בשבוע אל הפסיכולוגית כאשר מטרת פגישות אלו לא הייתה ברורה אך אני המשכתי להפגין מצוקה כאשר בפגישה אחת הפגנתי כעס רב כלפי הטיפול כלפיי בטענה ש-"שום דבר לא זז".
היום הייתה הפגישה עם הפסיכיאטר השני.
אני הרכנתי את ראשי והתכנסתי בתוך עצמי, דיברתי חלש מאוד, הוא שאל אותי מה אני רוצה ועניתי שאני רוצה לצאת מהצבא, כששאל למה עניתי כי רע לי ואני סובל.
הוא שאל למה אני חושב שזה בגלל הצבא ועניתי תשובה בלתי קוהרנטית שכזו. כאשר נשאלתי מה בדיוק בצבא, עשיתי טעות בעיניי כאשר עניתי הכל ולאחר מכן כשנתבקשתי לפרט אמרתי הנסיעות והכל. במחשבה לאחור הייתי צריך אולי לומר המערכת קשה וכו'?
בכל אופן, ברגע זה הוא נשתתק והתחיל להקליד במקלדת שלו כחמש דקות, כשלאחר מכן הוא שואל את השאלה הבאה:
האם שמעת על מנת"ם?
עניתי שכן, הוא שאל אם דיברתי איתם, ועניתי שאני לא אבל לפניי אנשים דיברו.
הוא הוציא את הטלפון ואמר: בוא נתקשר למנת"מ. הוא ניסה להתקשר אך לא ענו לו, כאשר לאחר מכן הוא אמר לי את המשפט הבא:

1) אני אקבע לך פגישה עם מנת"מ לבדיקת שיחרור בגלל אי התאמה.

כיוון שלא ידוע לי על מישהו שיצא בדרך זאת ובעצם אין לי מושג מה זה דורש, אמרתי לא ושאני רק רוצה לצאת מהצבא.
הוא אמר שזה מה שיהיה ותודה רבה ואמר לי לצאת החוצה מהחדר.
לאחר מכן חיכיתי שם קצת כיוון שלא ידעתי מה לעשות עם עצמי אבל הייתי חייב ללכת לשירותים ולכן הלכתי.
אחר כך קיבלתי הודעה מהמפקד שלי שדבריה הם:

2) הם הולכים לקבוע לך פגישה עם מנת"מ שמטרתה הפיכתך לחייל פשוט, טיפול בך כמו חייל פשוט וגביית החוב על הלימודים ממך.

הוא אמר לי שהם יהפכו אותי לחייל פשוט ואולי לא בטוח ישימו אותי קרוב לבית, אבל שהם יקחו ממני את הכסף של הלימודים (אין לי כסף -בכלל, אז לא ברור לי מאיפה יקחו, וגם אין לי כוונה להחזיר להם שקל).
ברגע זה נלחצתי קצת, כיוון שאני מרגיש שהם הולכים להפוך את המצב להרבה יותר גרוע ממה שהוא כבר.
שאלתי היא האם בפועל הם באמת יכולים לנסות לגבות ממני את המענקים של הלימודים?
ויותר גרוע מזה, למה לא פשוט לתת לי 21, מה הפואנטה בלשלוח אותי למנת"מ שיהפכו אותי לחייל פשוט, אני עדיין ינסה לצאת מהצבא אני פשוט יחזור לקב"ן. יעזור אם אני יהיה נפקד וילך לכלא וינסה לצאת דרך הקב"ן שם?
בקיצור, האם מוכרת לכם הסיטואציה ו/או יש לכם איזשהו רעיון כיצד להתמודד עם המצב ההזוי הזה.

תודה רבה.
fuckmilitary
יצירת קשר:

Re: מבקש עזרה דחוף, עתודאי מקרה מוזר

הודעהעל ידי fuckmilitary » 19 נובמבר 2012 18:19

rko כתב:שלום רב,

אני עתודאי קמ"א משרת כבר שנה בתפקיד שאינו קשור למקצוע. איפה שאני משרת יש כבר שרשרת דורות ארוכה של ממורמרים על התפקיד ועל חוסר הרצינות שלו, לפני שהגעתי אחד בדיוק השתחרר לפני תחילת הקבע, חלקית על רקע נפשי, ומיד לפני שהגעתי אחד אחר הצליח לעבור תפקיד עם פרוטקציות.
מעבר לכך שאני בתפקיד שאינו תואם את השכלתי אני מתבקש לבצע יומיות כאשר על מנת להגיע לבסיס ולחזור הביתה אני מבלה מעל 6 שעות ביום באוטובוסים.
בנוסף לזאת אציין שאני סובל מאוד מהמערכת וההיררכיה הצבאית, תמיד סבלתי במסגרת נוקשה וחיפשתי לצאת ולפני חודשיים לא יכולתי לסבול יותר והלכתי לקב"ן בלי שחקרתי את הנושא לעומקו ומבלי שהייתי נחוש לצאת אלא חיפשתי "עזרה", למרות שבפנים רק קיוויתי שיוציאו אותי מהצבא.

בפגישה הראשונה עם הקבנ"ית סיפרתי לה את הסיפור שלי ואת הקשיים שלי, לא אמרתי שאני רוצה לצאת מהצבא, אך ציינתי כי יש לי מחשבות אובדניות, הייתי די בהיסטריה בפגישה והיא קבעה לי פגישה עם פסיכיאטרית.
בפגישה עם הפסיכיאטרית חזרתי על הקשיים שלי ועלה נושא המחשבות האובדניות ונשאלתי שאלות על כך, פירטתי את תכניותיי לאורך חיי לסיים את חיי כיוון שבמהלך חיי חשבתי לא פעם ולא פעמיים על התאבדות, ואף פעם אחת בה הייתי קרוב מאוד לכך. היא שאלה אותי על תרופות ואמרתי שאני אחשוב על זה.
לאחר מכן חזרתי אליה לפגישה חוזרת, כאשר בפגישה זו היא הביעה כלפיי זלזול באופן מופגן וטענה כי יש סתירות בסיפור שלי וכי אדם בדיכאון לאורך כל חייו לא עושה תואר.
היא הפנתה אותי לפסיכיאטר נוסף לחוות דעת שניה כאשר הפסיכולוגית טענה כי לפסיכיאטרית יש התלבטויות לגביי, פגישה זו נקבעה לעוד חודש מרגע הפגישה עם הפסיכיאטרית הראשונה.
במהלך חודש זה נדרשתי להגיע פעם בשבוע אל הפסיכולוגית כאשר מטרת פגישות אלו לא הייתה ברורה אך אני המשכתי להפגין מצוקה כאשר בפגישה אחת הפגנתי כעס רב כלפי הטיפול כלפיי בטענה ש-"שום דבר לא זז".
היום הייתה הפגישה עם הפסיכיאטר השני.
אני הרכנתי את ראשי והתכנסתי בתוך עצמי, דיברתי חלש מאוד, הוא שאל אותי מה אני רוצה ועניתי שאני רוצה לצאת מהצבא, כששאל למה עניתי כי רע לי ואני סובל.
הוא שאל למה אני חושב שזה בגלל הצבא ועניתי תשובה בלתי קוהרנטית שכזו. כאשר נשאלתי מה בדיוק בצבא, עשיתי טעות בעיניי כאשר עניתי הכל ולאחר מכן כשנתבקשתי לפרט אמרתי הנסיעות והכל. במחשבה לאחור הייתי צריך אולי לומר המערכת קשה וכו'?
בכל אופן, ברגע זה הוא נשתתק והתחיל להקליד במקלדת שלו כחמש דקות, כשלאחר מכן הוא שואל את השאלה הבאה:
האם שמעת על מנת"ם?
עניתי שכן, הוא שאל אם דיברתי איתם, ועניתי שאני לא אבל לפניי אנשים דיברו.
הוא הוציא את הטלפון ואמר: בוא נתקשר למנת"מ. הוא ניסה להתקשר אך לא ענו לו, כאשר לאחר מכן הוא אמר לי את המשפט הבא:

1) אני אקבע לך פגישה עם מנת"מ לבדיקת שיחרור בגלל אי התאמה.

כיוון שלא ידוע לי על מישהו שיצא בדרך זאת ובעצם אין לי מושג מה זה דורש, אמרתי לא ושאני רק רוצה לצאת מהצבא.
הוא אמר שזה מה שיהיה ותודה רבה ואמר לי לצאת החוצה מהחדר.
לאחר מכן חיכיתי שם קצת כיוון שלא ידעתי מה לעשות עם עצמי אבל הייתי חייב ללכת לשירותים ולכן הלכתי.
אחר כך קיבלתי הודעה מהמפקד שלי שדבריה הם:

2) הם הולכים לקבוע לך פגישה עם מנת"מ שמטרתה הפיכתך לחייל פשוט, טיפול בך כמו חייל פשוט וגביית החוב על הלימודים ממך.

הוא אמר לי שהם יהפכו אותי לחייל פשוט ואולי לא בטוח ישימו אותי קרוב לבית, אבל שהם יקחו ממני את הכסף של הלימודים (אין לי כסף -בכלל, אז לא ברור לי מאיפה יקחו, וגם אין לי כוונה להחזיר להם שקל).
ברגע זה נלחצתי קצת, כיוון שאני מרגיש שהם הולכים להפוך את המצב להרבה יותר גרוע ממה שהוא כבר.
שאלתי היא האם בפועל הם באמת יכולים לנסות לגבות ממני את המענקים של הלימודים?
ויותר גרוע מזה, למה לא פשוט לתת לי 21, מה הפואנטה בלשלוח אותי למנת"מ שיהפכו אותי לחייל פשוט, אני עדיין ינסה לצאת מהצבא אני פשוט יחזור לקב"ן. יעזור אם אני יהיה נפקד וילך לכלא וינסה לצאת דרך הקב"ן שם?
בקיצור, האם מוכרת לכם הסיטואציה ו/או יש לכם איזשהו רעיון כיצד להתמודד עם המצב ההזוי הזה.

תודה רבה.

אני משרת בקריה באותה קומה של מנט"ם (אני בהליכי שחרור על 21) ולפי היכרותי עם הענף הזה ויחסו לעתודאים הם מסוגלים לעשות את זה, האנשים האלו צהובים ברמות אחרות וחושבים שכל האמצעים כשרים כדי להשיג עוד ועוד עתודאים לצה"ל, הם משקרים למלש"בים, הם מבטיחים להם הרים וגבעות בשביל שיהפכו לעתודאים, אבל מרגע שחתמת אתה פשוט כלום בשבילם, הם לא ידפקו לכיוונך מבט ולא יהיה אכפת להם שתידפק ולכן לדעתי הם מסוגלים לעשות את זה.
מבחינה חוקית אני לא יודע אם יש להם זכות לעשות את זה.
בכל אופן, אם הסתבכת איתם נראה לי שכדאי שתעשה הכל כדי להשתחרר לחלוטין.
rko
יצירת קשר:

הודעהעל ידי rko » 19 נובמבר 2012 18:24

תודה שאתה מגיב
בעיקרון זה הקב"נית והפסיכיאטר החליטו "להפיל" אותי על מנת"מ, הם יכלו פשוט לשחרר אותי אבל כנראה משום מה החליטו להקשות עליי יותר.
פשוט מדאיג אותי שעכשיו הם ינסו לגבות ממני כסף, ושיהפכו אותי לחייל פשוט? מה ההגיון??? רק להקשות עליי יותר??
fuckmilitary
יצירת קשר:

הודעהעל ידי fuckmilitary » 19 נובמבר 2012 18:34

rko כתב:תודה שאתה מגיב
בעיקרון זה הקב"נית והפסיכיאטר החליטו "להפיל" אותי על מנת"מ, הם יכלו פשוט לשחרר אותי אבל כנראה משום מה החליטו להקשות עליי יותר.
פשוט מדאיג אותי שעכשיו הם ינסו לגבות ממני כסף, ושיהפכו אותי לחייל פשוט? מה ההגיון??? רק להקשות עליי יותר??

הי, אני לא בטוח שזה חוקי לגבות ממישהו החזר על מלגות לימודים שנתת לו, אולי תנסה לברר עם איזה עורך דין שמתמחה בנושא או מישהו שמבין בזה, יכול להיות שזה סתם איום כמו שהם מאיימים שלא תוכל לעשות אזרחות או רשיון או לעבוד בעבודות ממשלתיות, הם ממש אוהבים לאיים לפני שהם משחררים מישהו.
ולגבי ההגיון, לא נראה לי שהאנשים האלו עובדים עם הגיון, הם יעשו הכל כדי להקשות אליך, אני נפגשתי לפני ימיים עם פסיכיאטר צבאי שעשה הכל כדי להציק לי, ניסה להקשות עלי, לסבך אותי בשקרים, צעק עלי ועוד.
rko
יצירת קשר:

הודעהעל ידי rko » 19 נובמבר 2012 18:41

הבנתי מה שאתה אומר. תודה רבה.
אני גם לא מאמין שהם מסוגלים לגבות את הכסף בחזרה, זה פשוט נשמע כאילו הצבא לא ערוך לכך, אבל אי אפשר לדעת.
האם יש פה מישהו שמכיר את הסיטואציה ויודע מה המהלך הבא של הצבא מבחינתי? (ככה שאני אוכל להתכונן אליו)
sam

הודעהעל ידי sam » 19 נובמבר 2012 20:15

שלום .
קודם כל אני משתתף בצערך שנכנסת לעתודה .
לצערנו , זה לא משנה מה אתה מאמין צה"ל כן יכול לגבות ממך מה שבא לו -מאיפה? משכר המת"ש שלך . כן כן ... כשהם אמרו לי את זה ידעתי שאני חייב לצאת.
אל תקח את זה קשה. נסה לקבל בסיס פתוח ליד הבית כדי שתוכל לעבוד בזמן שנותר לך .

אם היתה לך כבר פגישה עם הפסיכיאטר אתה בדרך הנכונה החוצה. אני ממליץ בחום לנסות לקבל תנאים שיאפשרו לך גם לעבוד במקביל לשרות ולסיים את שרות החובה שנשאר. אם בכל זאת אתה רוצה לצאת , אל תדאג רק תמשיך להציק להם ותשכנע את הפסיכיאטרים ובסוף יוציאו אותך. בשום אופן אל תסכים לאשפוז במחלקה פסיכיאטרית - זה יהרוס לך את החיים .

אגב לגבי התשלום , כשאני נאצלתי להחזיר את המלגה מדור עתודה חתך לי חצי מההחזר . תנסה לבדוק אם אתה יכול להחזיר רק חלק מהסכום .

הרבה בהצלחה .
rko
יצירת קשר:

הודעהעל ידי rko » 19 נובמבר 2012 20:42

תודה רבה חידשת לי אבל תגיד אתה יודע משהו על המנת"מ הזה?
הם רוצים לקבוע לי פגישה מול המנת"מ והם אומרים לי שני דברים שונים הפסיכיאטר אמר שהם (מנת"מ) יבחנו שיחרור שלי על אי התאמה והקב"נית ניסחה את זה בצורה קצת שונה - שמנת"מ יהפכו אותי לחייל פשוט ובו זמנית יגבו ממני את המענקי עתודה, אבל זה לא משחרר אותי מצה"ל אלא סתם דופק אותי עוד יותר.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 19 נובמבר 2012 21:11

הי,
נשמע שברגע שמנת"מ נכנס לתמונה אתה מאוד מבולבל וחסר שליטה על התהליך שלך, זה לא טוב, אתה צריך להיות זה שמנווט את התהליך. במידה ואתה מרגיש שמנת"מ זאת לא הדרך הנכונה אז תפנה לפסיכיאטר או קב"ן (מה שיותר נגיש לך) שוב ותשאל אותם לגבי חלופות, גם הסבר נוסף יכול לעזור.
לפעמים שחרור אי התאמה נובע מקה"ס, מבלי לדעת הניחוש שלי יהיה שזאת הכוונה של הפסיכיאטר.
כרגע אתה קצין אקדמאי, סביר להניח שזה נכנס להגדרת תפקיד חשוב מה שהופך את תהליך השחרור ליותר מסורבל וקשה, גם לאחר קבלת פרופיל 21 יש לפעמים וועדות נוספות לפני שמשחררים.
ברגע שתהיה חייל פשוט תהליך השחרור יהיה הרבה יותר קל, סביר להניח שיגיע מיד עם ההורדה בתפקיד.

אני בספק שידרשו ממך סכום מלא על התואר, בכל מקרה יש הרבה שיטות לחצות את המחיר שצריך להחזיר, אני לא מכיר אותן.

לfuckmilitary
שמעתי ממקור שני שיש תפקיד של המסת סולייות נעליים שניתן לעתודאיים בכימייה.
אני לא יודע אם זה נכון אבל אם כן איכשהו זה לא כזה מפתיע. מקרובי משפחה שהגיעו לעתודה ומדעה אישית שלי עתודה זה משהו שצריך לברוח ממנו כמו מאש. יש אנשים שיוצאים לאזרחות בסוף שנות ה20 ולדעתי זה נוראי.
sam

הודעהעל ידי sam » 19 נובמבר 2012 21:57

rko כתב:תודה רבה חידשת לי אבל תגיד אתה יודע משהו על המנת"מ הזה?
הם רוצים לקבוע לי פגישה מול המנת"מ והם אומרים לי שני דברים שונים הפסיכיאטר אמר שהם (מנת"מ) יבחנו שיחרור שלי על אי התאמה והקב"נית ניסחה את זה בצורה קצת שונה - שמנת"מ יהפכו אותי לחייל פשוט ובו זמנית יגבו ממני את המענקי עתודה, אבל זה לא משחרר אותי מצה"ל אלא סתם דופק אותי עוד יותר.

מצטער שלא חידשתי לך חבר , אבל בתור מי שנדפק כעתודאי שפרש היה חשוב לי לייעץ לך ,זאת הסיבה שטרחתי להגיב מלכתחילה .
אין לי מושג מה זה מנת"מ - עזבתי באמצע התואר ולא איפשרתי להם לגייס אותי . אני מניח שאתה כבר לא שייך למדור עתודה אבל סביר להניח שהם אלה שיגבו את התשלום - הכי פשוט תשאל את המפקד שלך עם מי לדבר בקשר לקיצוץ התשלום .
תראה, אם אתה רוצה להשתחרר ומתעקש על כך ומציק להם הם יינתו לך בסוף ללכת אף אחד לא יכול להחזיק אותך שם.אתה חייב להכניס לעצמך לראש שזה מה שיקרה ואז זה יקרה . השאלה גם מה המחיר שאתה מוכן לשלם - אני חתכתי וכיביתי סיגריות ועברתי דרך מחלקה סגורה ואני יכול רק להגיד שזה היה פשוט יותר מדי ומיותר אבל אחרת הייתי מגוייס והתהליך היה לוקח זמן.פשוט לא יכולתי להתמודד אז שרות אפילו יום, לא ממש זייפתי את המצב שלי .
אם אתה מפחד להידפק כמו שתיארת פשוט תקח את התהליך עד הסוף ותצא או ... כמו שאני ממליץ לך , אל תצא . אני ממליץ לך את זה בחום ופשוט מתוך איכפתיות שהמקרה שלי לא יחזור על עצמו - תסיים לפחות את החובה שלך, את הקבע אל תיתן. אם אין לך סיבה אמיתית לצאת , פשוטתסחב כמו גבר את מה שנשאר מהחובה .

בהצלחה בכל דרך שתבחר .
rko
יצירת קשר:

הודעהעל ידי rko » 19 נובמבר 2012 22:49

לא דווקא כן חידשת לי אני באמת התכוונתי לזה.
האמת שאני כבר במצב שאני מכבה לעצמי סיגריות על היד מרוב ייאוש גם כן.
יש לי סיבה לצאת אני מעדיף לא לכתוב פה.

בכל אופן תודה רבה, אני אחשוב על מה לעשות הלאה ואעדכן פה.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 20 נובמבר 2012 18:43

שלום לכולם,

היום הייתי בבסיס, כרגיל הפגנת מצוקה וכו', המפקד שלי נתן לי לראות את החוות דעת של הקב"נית והיא אמרה משהו כזה:
קיימת מצוקה קשה, ניתן פטור מנשק ל30 יום - עם פוטנציאל להמשכתו.
עקב חוסר שיתןף פעולה מוחלט מצד החייל (הם אומרים שאני לא משתף פעולה בשיחות) מוחלט להעביר אותו לטיפול מול מנת"מ לבחינת שיחרור על אי התאמה.

לדעתי זה בולשיט, כיוון שחפרתי היום קצת וגיליתי שברה"ן בצעד של ייאוש כדי להלחם בפטורים נפשיים לפני שיחרור על נפשי מפנה לבדיקת שיחרור על אי התאמה. אולי זה בשביל לעשות לעצמם סטטיסטיקות יותר יפות או לא יודע מה.

בכל אופן, אני מאוד לא רוצה להגיע למנת"מ כי אני חושב שהם פשוט ינסו לאכול אותי בלי מלח.
הכי פשוט מבחינתי זה עוד פגישה עם פסיכיאטר (ועוד פגישה ועוד פגישה) עד שהוא יוציא אותי על 21.
השאלה אם יעזור עכשיו אם נניח אבא שלי יתקשר אליה בהיסטריה ויגיד שהוא דואג לי וכל מיני דברים כאלה, האם יש סיכוי שהיא תזמן אותי עוד פעם לפסיכיאטר ובתקווה שהוא ישחרר אותי הפעם.
חשבתי גם לקבול על זה שהם מתזזים אותי או משהו בסגנון.
גם חשבתי לחרוט לעצמי על היד את השם של הקב"נית - אבל אני לא כל כך רוצה שישלחו אותי לאישפוז כפוי.

יש לכם עיצה בשבילי?
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 21 נובמבר 2012 03:13

אורח כתב:שלום לכולם,

היום הייתי בבסיס, כרגיל הפגנת מצוקה וכו', המפקד שלי נתן לי לראות את החוות דעת של הקב"נית והיא אמרה משהו כזה:
קיימת מצוקה קשה, ניתן פטור מנשק ל30 יום - עם פוטנציאל להמשכתו.
עקב חוסר שיתןף פעולה מוחלט מצד החייל (הם אומרים שאני לא משתף פעולה בשיחות) מוחלט להעביר אותו לטיפול מול מנת"מ לבחינת שיחרור על אי התאמה.

לדעתי זה בולשיט, כיוון שחפרתי היום קצת וגיליתי שברה"ן בצעד של ייאוש כדי להלחם בפטורים נפשיים לפני שיחרור על נפשי מפנה לבדיקת שיחרור על אי התאמה. אולי זה בשביל לעשות לעצמם סטטיסטיקות יותר יפות או לא יודע מה.

בכל אופן, אני מאוד לא רוצה להגיע למנת"מ כי אני חושב שהם פשוט ינסו לאכול אותי בלי מלח.
הכי פשוט מבחינתי זה עוד פגישה עם פסיכיאטר (ועוד פגישה ועוד פגישה) עד שהוא יוציא אותי על 21.
השאלה אם יעזור עכשיו אם נניח אבא שלי יתקשר אליה בהיסטריה ויגיד שהוא דואג לי וכל מיני דברים כאלה, האם יש סיכוי שהיא תזמן אותי עוד פעם לפסיכיאטר ובתקווה שהוא ישחרר אותי הפעם.
חשבתי גם לקבול על זה שהם מתזזים אותי או משהו בסגנון.
גם חשבתי לחרוט לעצמי על היד את השם של הקב"נית - אבל אני לא כל כך רוצה שישלחו אותי לאישפוז כפוי.

יש לכם עיצה בשבילי?

"לקבול על זה שמתזזים" - תוסיף לזה גם את כל בעלי הדרגות בצה"ל, בעיקר כל מפקד שאי פעם היה לי (רשימה ארוכה).

אתה לא צריך להשיג סיבה כדי לראות פסיכיאטר עוד פעם, פשוט תלך אליו ותבקש פיתרון אחר, תנסה "לשתף פעולה יותר" או מה שאתה חושב שהוא יצפה ממך. בכל מקרה הכנת את השטח לגמרי לקבלת פרופיל 21, אתה לא תצטרך עוד שכנוע, עכשיו זה רק השאלה איך תשתחרר כי זה יקרה בקרוב.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 נובמבר 2012 18:22

צריך עזרה שלכם, היום הלכתי לברה"ן עוד פעם ולא רצו לקבל אותי אמרו שהקב"ן שלי לא שם ושאם יש לי בעיה שאני אלך לבית חולים.
יצאתי מברה"ן והתקשרתי לנציב פניות הציבור ואמרתי להם שחתכתי את עצמי ושכיביתי על עצמי סיגריות ושלא רוצים לקבל אותי בברה"ן ואמרו לי ללכת.
לקחו ממני את הטלפון של המפקד שלי והתקשרו אליו והוא אמר לי ללכת לברה"ן עוד פעם, שמה נתנו לי קב"ן אחר שאמר לי:
השיחה הזאת תהיה קצרה כי אני לא הקב"ן שלך ואני לא מכיר אותך, לפני שלושה ימים בדק אותך פסיכיאטר, משהו השתנה מאז?
ואז הראיתי לו את הכוויות של הסיגריות (לא הראיתי לו את מה שחרטתי על היד) והוא ישר אמר "אז אני שולח אותך לאשפוז כפוי"
ממש נבהלתי ואמרתי לו לא אני לא מוכן אני רק רוצה לצאת מהצבא (כבר הייתי קטטוני ממש בוכה לא בוכה) והוא אמר "אתה הולך להתאבד?" ואני עניתי לו שאני לא יודע, ושוב הוא אומר לי אז אני שולח אותך לאשפוז כפוי ואני שוב אומר לו לא בבקשה אני לא רוצה.
אז הוא אמר לי אז אני אקבע לך פגישה לשבוע הבא, ואני אמרתי לו לא אני רק רוצה לצאת מהצבא בבקשה, אז הוא אמר לי אם אתה לא רוצה פגישה אז אני שולח אותך לאישפוז כפוי. שוב אמרתי לו לא אני לא מוכן, ואז הסכמתי לפגישה והוא קבע לי.
את מה שחרטתי על היד לא הראיתי לו.

מה אני עושה מפה? אני פוחד שאני אבוא שבוע הבא לפגישה ויגידו לי שעשו כל מה שאפשר ושישלחו אותי למנת"מ ושזה יהיה בעיה שלהם אבל אני לא רוצה לצאת על אי התאמה הם ידפקו אותי ככה אני רוצה לצאת על 21.
אני כבר מרגיש שאני ממש בהיסטריה בעיקר כשאני שם ואז זה לא נראה כאילו אני בדיכאון זה פשוט נראה כאילו אני בהיסטריה מטורפת - ישחררו אותי ככה או שפשוט זה הדרך לאשפוז כפוי? גם אני יכול להראות להם את מה שחרטתי על היד אבל אני פוחד שזה אוטומאטית ישלחו אותי לאשפוז?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 22 נובמבר 2012 19:10

אורח כתב:צריך עזרה שלכם, היום הלכתי לברה"ן עוד פעם ולא רצו לקבל אותי אמרו שהקב"ן שלי לא שם ושאם יש לי בעיה שאני אלך לבית חולים.
יצאתי מברה"ן והתקשרתי לנציב פניות הציבור ואמרתי להם שחתכתי את עצמי ושכיביתי על עצמי סיגריות ושלא רוצים לקבל אותי בברה"ן ואמרו לי ללכת.
לקחו ממני את הטלפון של המפקד שלי והתקשרו אליו והוא אמר לי ללכת לברה"ן עוד פעם, שמה נתנו לי קב"ן אחר שאמר לי:
השיחה הזאת תהיה קצרה כי אני לא הקב"ן שלך ואני לא מכיר אותך, לפני שלושה ימים בדק אותך פסיכיאטר, משהו השתנה מאז?
ואז הראיתי לו את הכוויות של הסיגריות (לא הראיתי לו את מה שחרטתי על היד) והוא ישר אמר "אז אני שולח אותך לאשפוז כפוי"
ממש נבהלתי ואמרתי לו לא אני לא מוכן אני רק רוצה לצאת מהצבא (כבר הייתי קטטוני ממש בוכה לא בוכה) והוא אמר "אתה הולך להתאבד?" ואני עניתי לו שאני לא יודע, ושוב הוא אומר לי אז אני שולח אותך לאשפוז כפוי ואני שוב אומר לו לא בבקשה אני לא רוצה.
אז הוא אמר לי אז אני אקבע לך פגישה לשבוע הבא, ואני אמרתי לו לא אני רק רוצה לצאת מהצבא בבקשה, אז הוא אמר לי אם אתה לא רוצה פגישה אז אני שולח אותך לאישפוז כפוי. שוב אמרתי לו לא אני לא מוכן, ואז הסכמתי לפגישה והוא קבע לי.
את מה שחרטתי על היד לא הראיתי לו.

מה אני עושה מפה? אני פוחד שאני אבוא שבוע הבא לפגישה ויגידו לי שעשו כל מה שאפשר ושישלחו אותי למנת"מ ושזה יהיה בעיה שלהם אבל אני לא רוצה לצאת על אי התאמה הם ידפקו אותי ככה אני רוצה לצאת על 21.
אני כבר מרגיש שאני ממש בהיסטריה בעיקר כשאני שם ואז זה לא נראה כאילו אני בדיכאון זה פשוט נראה כאילו אני בהיסטריה מטורפת - ישחררו אותי ככה או שפשוט זה הדרך לאשפוז כפוי? גם אני יכול להראות להם את מה שחרטתי על היד אבל אני פוחד שזה אוטומאטית ישלחו אותי לאשפוז?

אם לא חרטת "אני רוצה למות" או משהו בסגנון אין שום צורך לפחד להראות את זה. הם לא יכולים לאשפז אותך בכפייה, רק אם תגיד שאתה מסוכן לעצמך או לסביבה. תמשיך בדיוק עם מה שאתה עושה, לך לפגישה הבאה, אפילו תנסה להקדים אותה, גם אצל קב"ן\פסיכיאטר אחר. אתה צריך להראות שמצבך מחמיר בגלל הצבא, ושאם הוא יחמיר עוד קצת אז כן תעשה לעצמך משהו חמור (אבל להציג את זה במעורפל, לא לתכנן לו שם תכניות).
hs

הודעהעל ידי hs » 23 נובמבר 2012 17:35

ממליצה לך לפנות לרשת הליווי, יש לנו עזרה גם לעתודאים!
אורח

הודעהעל ידי אורח » 07 דצמבר 2012 01:50

שלום לכולם.
רציתי לעדכן בפורום לגבי מה שקורה איתי,
אחרי שרצו לשלוח אותי למנת"ם והבנתי שזה ידפוק אותי ורק יעשה את המצב שלי יותר גרוע -
עשיתי סקנדלים ומהומות כדי שיראה אותי פסיכיאטר עוד פעם - כאשר בפגישה עם הפסיכיאטר אמרו לי שלא מאמינים לי ושאני לא אמין.
בסוף הפגישה הזו אמרו לי שיחליטו מה לעשות איתי - ואחרי כמה ימים הודיעו לי שהחליטו לשחרר אותי. פחדתי שזה סתם טקטיקת משיכת זמן ומריחה אבל להפתעתי החליטו לשחרר אותי.
אז כרגע נאמר לי להגיע לועדה הרפואית בצריפין ומשם לחזור ליחידה - אני קצת דואג האם ברגע שאני יחזור ליחידה לעשות טופס טיולים האם יש מצב שיכולים לדפוק אותי איכשהו? אני בטוח שאם הם יכולים הם ינסו כי זה שאחראי עלי הוא עד כדי כך זבל שהוא ינסה לשחק איתי משחקים.
האם יש לי מה לנסות (אם זה בכלל אפשרי) לא להגיע ליחידה חזרה לעשות טופס טיולים וישר להגיע למדור משתחררים כדי שלא יוכלו לנסות לדפוק אותי איכשהו? שמעתי סיפורים שאומרים שהם יכולים להכריח עתודאי להתנדב לקבע אפילו אם הוא השתחרר על 21, מישהו יודע על זה משהו?
בכל אופן, מקווה שזה יגמר בקרוב - תחושת הקלה בלתי נתפסת אחרי שמודיעים לך שאתה משתחרר.
Joy
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Joy » 07 דצמבר 2012 03:03

אורח כתב:שלום לכולם.
רציתי לעדכן בפורום לגבי מה שקורה איתי,
אחרי שרצו לשלוח אותי למנת"ם והבנתי שזה ידפוק אותי ורק יעשה את המצב שלי יותר גרוע -
עשיתי סקנדלים ומהומות כדי שיראה אותי פסיכיאטר עוד פעם - כאשר בפגישה עם הפסיכיאטר אמרו לי שלא מאמינים לי ושאני לא אמין.
בסוף הפגישה הזו אמרו לי שיחליטו מה לעשות איתי - ואחרי כמה ימים הודיעו לי שהחליטו לשחרר אותי. פחדתי שזה סתם טקטיקת משיכת זמן ומריחה אבל להפתעתי החליטו לשחרר אותי.
אז כרגע נאמר לי להגיע לועדה הרפואית בצריפין ומשם לחזור ליחידה - אני קצת דואג האם ברגע שאני יחזור ליחידה לעשות טופס טיולים האם יש מצב שיכולים לדפוק אותי איכשהו? אני בטוח שאם הם יכולים הם ינסו כי זה שאחראי עלי הוא עד כדי כך זבל שהוא ינסה לשחק איתי משחקים.
האם יש לי מה לנסות (אם זה בכלל אפשרי) לא להגיע ליחידה חזרה לעשות טופס טיולים וישר להגיע למדור משתחררים כדי שלא יוכלו לנסות לדפוק אותי איכשהו? שמעתי סיפורים שאומרים שהם יכולים להכריח עתודאי להתנדב לקבע אפילו אם הוא השתחרר על 21, מישהו יודע על זה משהו?
בכל אופן, מקווה שזה יגמר בקרוב - תחושת הקלה בלתי נתפסת אחרי שמודיעים לך שאתה משתחרר.

אתה בדרך הנכונה חבר, הייתי במצב שלך רק שהתמודדתי עם זה אחרת, נכון שקשה יותר לעתודאים לצאת, אני הייתי הנדסאי.
בגלל זה הם העבירו אותך בכל הבירוקרטיה הזו, כי אתה משאב ייקר להם.
לך לועדה הרפואית ותהנה. תישאר על אותו הקו שלך ויהיה בסדר, הרי מכאן אין דרך חזרה ואתה 100% בהחלטה שלך לכן לא חשוב מה הצבא יגיד לך או ינסה לעשות בסופו שלך דבר תשוחרר, לפי דעתי ממש בקרוב.
אני שמח בשבילך שאתה עושה את זה עכשיו, אני הייתי שנתיים בתפקיד.
יש חיים בחוץ שמחכים לך. אם תרצה עזרה תפנה אלי ואעזור לך כמה שאוכל.
sb05
יצירת קשר:

הודעהעל ידי sb05 » 07 דצמבר 2012 04:11

אפשר את טלפון שלך בשביל שתעזור לי לצאת מהצבא??? אני גם עתודאי שהתגייס לפני חודשיים בערך ואני מת לצאת מהצבא ואני לא יודע איך אני מצליח להשתחרר. ואני ממש ביישן ומפחד לעשות הצגות אבל עדיין מת לצאת מהצבא.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 07 דצמבר 2012 16:44

חובה לעשות טופס טיולים, אתה לא תוכל לדלג על הביקור ביחידה
לא יעשו לך בעיות, כל עוד לא היית עריק או נפקד לא יגידו לך מילה, וגם לפעמים מעלימים עין מנפקדות קצרה.
לך ליחידה חסר דאגות, תעשה את הטופס טיולים ותגמור עם זה, חסכת לעצמך את מנת"מ הזה אז זה מעולה בשבילך.
voltrex
יצירת קשר:

הודעהעל ידי voltrex » 07 דצמבר 2012 23:51

הייתי במצב אחד לאחד כמו שלך רק שהיתי בחיר
אתה כבר בחוץ...
אז תרגע טיפה אבל תראה מצוקה .

טופס טיולים יכולים לעשות בלעדיך אבל עדיף שאתה תהיה שם .
אין שום אישפוז כי זה רק בהסכמה של ההורים שלך ואם הם יראו עד לאן הצבא הביא אותך אז הם -הצבא- ידפקו עוד יותר.
גם לי אמרו אישפוז אני עניתי בסדר ..

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 18 אורחים