עבודה בחו"ל...משתמטת?

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

nomanymore
יצירת קשר:

עבודה בחו"ל...משתמטת?

הודעהעל ידי nomanymore » 24 נובמבר 2012 15:12

אני משתמטת יותר משנה, לא הלכתי לצו ראשון, לא בדיקות רפואיות כלום.
החלטתי שאני רוצה לעבוד בחו"ל ולהגר בשלב מאוחר יותר.
באופן כללי, רציתי להסגיר את עצמי בזמן הקרוב, לקבל פטור (כמה זמן שזה לא ייקח, הם לא יכולים להשאיר אותי שם לנצח)
ואז לנסוע לחו"ל ולפתוח דף חדש.
הבעיה היא שבכדי לקבל ויזת עבודה (שלא לדבר על תושבות קבע) להציג תעודת יושר.ולפי מה שקרעתי ישיבה בכלא צבאי תכתים את התעודה...
האם עדיף לנסוע (והאם ייתנו לי בכלל לנסוע) לחו"ל כשהמעמד שלי עוד לא מוסדר בצה"ל?
לפי מה שהבנתי אני יכולה לצאת מהארץ אבל לא לחזור.(כלומר בחזרה לארץ יעצרו אותי בשדה התעופה)
מה יישפר את סיכויי לשהות חוקי בחו"ל?להסגיר את עצמי או לא?

תודה ושבת שלום.
Coleworld
יצירת קשר:

Re: עבודה בחו"ל...משתמטת?

הודעהעל ידי Coleworld » 24 נובמבר 2012 17:43

nomanymore כתב:אני משתמטת יותר משנה, לא הלכתי לצו ראשון, לא בדיקות רפואיות כלום.
החלטתי שאני רוצה לעבוד בחו"ל ולהגר בשלב מאוחר יותר.
באופן כללי, רציתי להסגיר את עצמי בזמן הקרוב, לקבל פטור (כמה זמן שזה לא ייקח, הם לא יכולים להשאיר אותי שם לנצח)
ואז לנסוע לחו"ל ולפתוח דף חדש.
הבעיה היא שבכדי לקבל ויזת עבודה (שלא לדבר על תושבות קבע) להציג תעודת יושר.ולפי מה שקרעתי ישיבה בכלא צבאי תכתים את התעודה...
האם עדיף לנסוע (והאם ייתנו לי בכלל לנסוע) לחו"ל כשהמעמד שלי עוד לא מוסדר בצה"ל?
לפי מה שהבנתי אני יכולה לצאת מהארץ אבל לא לחזור.(כלומר בחזרה לארץ יעצרו אותי בשדה התעופה)
מה יישפר את סיכויי לשהות חוקי בחו"ל?להסגיר את עצמי או לא?

תודה ושבת שלום.

אם את רק שנה ותביאי חוות דעת חריפה מפסיכי אזרחי אולי תשבי קצת בכלא צבאי ויוציאו אותך אחר כך, תעודת יושר זה רק אם תואשמי בעריקות (יש סיכוי) אם את יושבת בכלא צבאי אין קשר לתיק האזרחי....
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 24 נובמבר 2012 22:16

"לפי מה שהבנתי אני יכולה לצאת מהארץ אבל לא לחזור."
תבדקי את הדרישות לקבלת ויזה (שלא נדבר על גרין קארד ואזרחות)
הדרישות מאוד גבוהות, אם אין לך שום קשר לארה"ב אז לא בטוח שתצליחי להכנס. אני כרגע עובד על הגעה לדרישות האלה.
nomanymore
יצירת קשר:

הודעהעל ידי nomanymore » 24 נובמבר 2012 23:20

vishskin כתב:"לפי מה שהבנתי אני יכולה לצאת מהארץ אבל לא לחזור."
הדרישות מאוד גבוהות, אם אין לך שום קשר לארה"ב אז לא בטוח שתצליחי להכנס. אני כרגע עובד על הגעה לדרישות האלה.

האמת היא שמדובר בקנדה לא ארה"ב.
אני מתכוונת לנסוע כמטפלת (יש להם אופצייה של ויזת עבודה עד שנתיים ואכר כך אפשרות לתושבות קבע)
אני עומדת בכל הדרישות הבעיה היא האחרונה...שאומרת שאמור להיות לי "עבר ללא דופי" כלומר בלי שום רישום פלילי...הבעיה שאני לא יודעת אם ישיבה בכלא צבאי תיחשב בהקשר זה...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 24 נובמבר 2012 23:36

nomanymore כתב:

אני מתכוונת לנסוע כמטפלת (יש להם אופצייה של ויזת עבודה עד שנתיים ואכר כך אפשרות לתושבות קבע)
אני עומדת בכל הדרישות הבעיה היא האחרונה...שאומרת שאמור להיות לי "עבר ללא דופי" כלומר בלי שום רישום פלילי...הבעיה שאני לא יודעת אם ישיבה בכלא צבאי תיחשב בהקשר זה...

זה לא העניין של ישיבה בכלא צבאי, אלא על מה הישיבה. מן הסתם ישיבה על סירוב פקודה בכלא הוא לא דומה לישיבה על סחר בסמים.
אם יהיו לך חוות דעת מפסיכיאטר, וסיפור חיים קשה, ותסגירי את עצמך בקרוב ולא כשיתפסו אותך או תמשכי את הזמן, יש סיכוי טוב מאוד שתקבלי עונש קל יחסית בלי רישום פלילי.
nomanymore
יצירת קשר:

הודעהעל ידי nomanymore » 25 נובמבר 2012 11:32

אורח כתב:
nomanymore כתב:

זה לא העניין של ישיבה בכלא צבאי, אלא על מה הישיבה. מן הסתם ישיבה על סירוב פקודה בכלא הוא לא דומה לישיבה על סחר בסמים.
אם יהיו לך חוות דעת מפסיכיאטר, וסיפור חיים קשה, ותסגירי את עצמך בקרוב ולא כשיתפסו אותך או תמשכי את הזמן, יש סיכוי טוב מאוד שתקבלי עונש קל יחסית בלי רישום פלילי.

חוות דעת אפשר להשיג, סיפור חיים קשה יש, אבל אני עדיין לא בטוחה אם עדיף להסגיר את עצמי או לא...אחרי הכל אני משתמטת כבר יותר משנה...גם עם החוות דעת והכל אני מצפה ל3 חודשים בכלא לפחות...(מה שאין לי בעיה איתו...הבעיה היא הרישום הפלילי שזה כנראה יגרור...שיעשה לי בעיות בהגירה...)
Doesntmatter
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Doesntmatter » 25 נובמבר 2012 19:25

עד כמה שידוע לי אי אפשר לעזוב את הארץ בגלל שאת תתפסי בבדיקה של משטרת הגבולות..
אני פחות או יותר במצבך רק קצת יותר גרוע (3 שנים)
אם ידוע לך על דרך לצאת מהארץ בלי צורך לחזור אני אשמח לדעת ..
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 26 נובמבר 2012 04:02

"בלי צורך לחזור" הכוונה היא עם ויזה לכל החיים או משהו כזה?

- הכי טוב שתתיעצי עם עו"ד צבאי, הוא גם יוכל להקל בעונש במידה והוא טוב והחוו"ד שלך חריפה.
ישיבה בכלא צבאי לא קשורה לרישום פלילי, רישום פלילי מתקבל רק כאשר עשית משהו פלילי
הקטע שעריקות נחשב פלילי (משומה), במשפט בבית דין צבאי על דין עריקות לפעמים נרשם רישום פלילי ולפעמים לא (אני לא יודע מתי כן ומתי לא אבל אני בטוח שעו"ד צבאי ידע ואולי הוא ימצא דרך להוציא אותך מזה - מאוד מקווה בשבילך).

לדוגמא מה שהוגב מעלי לגבי סמים, זה פלילי ולא קשור לצבא, פשוט הצבא מעניש חיילים בנוסף לעונשים באזרחות (לפעמים במקום). הרישום יהיה באזרחות על החזקה/סחר בסמים, לא בגלל שחייל עשה את זה אלא בגלל שזה בכללי נעשה בלי שום קשר לצהל.

----

המשטרה משתפת פעולה עם לוכדי עריקים, במידה ונעצרת על ידי משטרה (כולל משטרת תנועה וכנראה גורמים בשדות תעופה) את נעצרת עד שאת מוסגרת ללוכדי עריקים.

אני לא מבין למה אנשים הולכים ויוצאים לעריקות (גם אם הם לא התגייסו עדיין), אני הייתי נפקד כמה פעמים וזה תמיד היה עד 24 שעות מה שהוביל לתנאי או בלי עונש בכלל וזה הספיק כדי להעביר את המסר.
וגם יש גימלים שזה גם אחלה.
Doesntmatter
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Doesntmatter » 26 נובמבר 2012 07:38

vishskin כתב:"בלי צורך לחזור" הכוונה היא עם ויזה לכל החיים או משהו כזה?

- הכי טוב שתתיעצי עם עו"ד צבאי, הוא גם יוכל להקל בעונש במידה והוא טוב והחוו"ד שלך חריפה.
ישיבה בכלא צבאי לא קשורה לרישום פלילי, רישום פלילי מתקבל רק כאשר עשית משהו פלילי
הקטע שעריקות נחשב פלילי (משומה), במשפט בבית דין צבאי על דין עריקות לפעמים נרשם רישום פלילי ולפעמים לא (אני לא יודע מתי כן ומתי לא אבל אני בטוח שעו"ד צבאי ידע ואולי הוא ימצא דרך להוציא אותך מזה - מאוד מקווה בשבילך).

לדוגמא מה שהוגב מעלי לגבי סמים, זה פלילי ולא קשור לצבא, פשוט הצבא מעניש חיילים בנוסף לעונשים באזרחות (לפעמים במקום). הרישום יהיה באזרחות על החזקה/סחר בסמים, לא בגלל שחייל עשה את זה אלא בגלל שזה בכללי נעשה בלי שום קשר לצהל.

----

המשטרה משתפת פעולה עם לוכדי עריקים, במידה ונעצרת על ידי משטרה (כולל משטרת תנועה וכנראה גורמים בשדות תעופה) את נעצרת עד שאת מוסגרת ללוכדי עריקים.

אני לא מבין למה אנשים הולכים ויוצאים לעריקות (גם אם הם לא התגייסו עדיין), אני הייתי נפקד כמה פעמים וזה תמיד היה עד 24 שעות מה שהוביל לתנאי או בלי עונש בכלל וזה הספיק כדי להעביר את המסר.

הכוונה היא פשוט לצאת מהמדינה ולא לחזור ..
ואנשים משתמטים מסיבות מסוימות .. אני לא השתמטתי כלכך הרבה זמן לא כי רציתי או כי הייתה לי בחירה ... היו לי בעיות ודברים שלא איפשרו לי להפטר מהבעיה .. וזה נגרר כי הבעיה נמשכה במשך כמה שנים .. ><
nomanymore
יצירת קשר:

הודעהעל ידי nomanymore » 26 נובמבר 2012 10:53

vishskin כתב:"בלי צורך לחזור" הכוונה היא עם ויזה לכל החיים או משהו כזה?

----

לא בדיוק ויזה לכל החיים אבל יש מסלולים שמאפשרים להתאזרח בהדרגה.זה מתחיל מויזת עבודה, תושבות קבע, ואחרי כמה שנים גם אזרחות.לצורך העניין גם כתושבת קבע אני כבר לא חייבת לחזור לארץ.

כן כבר חשבתי על עו"ד צבאי...הבעיה שאין לי מושג כמה אחד כזה יעלה.מצאתי מחירים של פסיכיאטרים וחוות דעת אבל בשום מקום לא מוזכר כמה עו"ד צבאי יכול לעלות...

השאלה היא האם מדינות אחרות רואות את זה כך (או אם אכפת להם בכלל)...אני יודעת שאם רואים רישום פלילי על אחזקת/מכירת סמים, הם בטח יירתעו, אבל מה אכפת לקנדה אם לא הלכתי לצבא בישראל?זה לא הופך אותי ל"מסוכנת לציבור" או משהו דומה...

כמו שהגיבו מתחתי, גם אני לא השתמטתי כי "בא לי".אני גרה לבד, משלמת שכירות, אין לי שום עזרה, בעיות כלכליות בעבר ובעיות עם המשפחה שהובילו לזה, בקושי גמרתי תיכון ועוד מיליון וחצי סיבות למה זה היה פשות בלתי אפשרי בשבילי להתגייס.
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 26 נובמבר 2012 13:13

את רואה את זה כשחור ולבן, להיות עריקה מצה"ל לא חוקי רק בישראל, בארה"ב אין שום חוק שאוסר להיות עריק מצבאות אחרים ולכן רישום פלילי של זה באמת לא אמור לעניין אותם, אבל מדובר בראיון שבו בודקים את כל האספקטים ומאפיינים אישיות, רישום כזה מעכיר את הראיון באופן כללי בלי קשר למה הוא בדיוק שם. למישהו בתחילת חייו בלי שום התחייבות למדינה (בטח כאלה שיש רקורד שהוא לא עומד בהן כמו שירות) ובלי כסף ובלי עבודה ובלי תואר ובלי כלום יהיה מאוד קשה לקבל ויזה. במידה וחשבון הבנק שלך תפוח אז הויזה כבר בכיס שלך לא משנה איך תראה הבקשה.

בכל מקרה לדעתי יהיה משקל לסעיף פלילי, לא כבד כמו סמים אבל עדיין, אני הייתי עושה הכל כדי לגרום לו להיעלם גם אם זה אומר אחרי השחרור להמשיך ולדרוש הסרה של הסעיף ולהגיע לבית משפט ולערער וכו' וכו'.
אם שטות כזאת זה מה שהיה מונע ממני לצאת מהמדינה לא הייתי מוותר לצבא.
nomanymore
יצירת קשר:

הודעהעל ידי nomanymore » 26 נובמבר 2012 16:28

vishskin כתב:את רואה את זה כשחור ולבן, להיות עריקה מצה"ל לא חוקי רק בישראל, בארה"ב אין שום חוק שאוסר להיות עריק מצבאות אחרים ולכן רישום פלילי של זה באמת לא אמור לעניין אותם, אבל מדובר בראיון שבו בודקים את כל האספקטים ומאפיינים אישיות, רישום כזה מעכיר את הראיון באופן כללי בלי קשר למה הוא בדיוק שם. למישהו בתחילת חייו בלי שום התחייבות למדינה (בטח כאלה שיש רקורד שהוא לא עומד בהן כמו שירות) ובלי כסף ובלי עבודה ובלי תואר ובלי כלום יהיה מאוד קשה לקבל ויזה. במידה וחשבון הבנק שלך תפוח אז הויזה כבר בכיס שלך לא משנה איך תראה הבקשה.

בכל מקרה לדעתי יהיה משקל לסעיף פלילי, לא כבד כמו סמים אבל עדיין, אני הייתי עושה הכל כדי לגרום לו להיעלם גם אם זה אומר אחרי השחרור להמשיך ולדרוש הסרה של הסעיף ולהגיע לבית משפט ולערער וכו' וכו'.
אם שטות כזאת זה מה שהיה מונע ממני לצאת מהמדינה לא הייתי מוותר לצבא.

לא מתכוונת לוותר להם.
אמנם החשבון בנק שלי רחוק מלהיות "תפוח" אבל אם לשלם את החסכונות האחרונים שלי לעו"ד זה מה שיהיה דרוש כדי לצאת בלי רישום, לא אכפת לי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 27 נובמבר 2012 00:48

אם את רק שנה, תסגירי את עצמך לבקום כמה שיותר מהר ואולי לא תקבלי בית דין.
דווקא רוב הסיפורים שאני מכיר זה אנשים שנעצרו כשניסו לצאת, שוב אם זה רק שנה יכול להיות שאת עדיין לא מופיעה במשטרה ולא תהיה בעיה בכלל לצאת. אם את כן מופיעה לא ברור איך תוציאי רישום פלילי \ תעודת יושר במשטרה חח(אי אפשר לדעת במדינה הזאת מה הולך).

לגבי השפעה לויזה, תלוי בקונסול ומה הוא אכל בבוקר.
nomanymore
יצירת קשר:

הודעהעל ידי nomanymore » 27 נובמבר 2012 21:54

אורח כתב:אם את רק שנה, תסגירי את עצמך לבקום כמה שיותר מהר ואולי לא תקבלי בית דין.
דווקא רוב הסיפורים שאני מכיר זה אנשים שנעצרו כשניסו לצאת, שוב אם זה רק שנה יכול להיות שאת עדיין לא מופיעה במשטרה ולא תהיה בעיה בכלל לצאת. אם את כן מופיעה לא ברור איך תוציאי רישום פלילי \ תעודת יושר במשטרה חח(אי אפשר לדעת במדינה הזאת מה הולך).

לגבי השפעה לויזה, תלוי בקונסול ומה הוא אכל בבוקר.

דווקא הייתי בטוחה ששנה זה לא "רק" חח
ואני מתכוונת לעשות את זה עוד כמה חודשים (יש לי דירה להפסיד אם אני לא עושה את זה נכון, ובזמן הנכון)

>אם את כן מופיעה לא ברור איך תוציאי רישום פלילי \ תעודת יושר במשטרה.
כע...לא חשבתי על זה :? חח

>לגבי השפעה לויזה, תלוי בקונסול ומה הוא אכל בבוקר
חחח :lol:

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 5 אורחים