לעבור לגור בחול בלי לעשות צבא

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

_bk_
יצירת קשר:

לעבור לגור בחול בלי לעשות צבא

הודעהעל ידי _bk_ » 29 נובמבר 2012 22:00

אני יתחיל בזה שיש לי אזרחות אמריקאית
שנית אני בכיתה יב' ומתי שהייתי בחופש הגדול של יא' הייתי באמריקה שלוש חודשיים והצבא שלח צו ראשון ואבא שלי אמר שאני בחול והצבא לא שלח יותר צו ראשון צו מאסר וכו'
עכשיו אני רוצה לסיים את כיתה יב' (12 שנות לימוד כדי שאני ילמד שם בקולג) ואז לעבור לאמריקה בלי לעשות צבא ואז אם זה יהיה לי קשה מידי או שאני לא יצליח אולי אחרי 3 שנים לחזור לישראל בלי שהצבא יעשה בעיות ויכניס אותי לכלא צבאי יש איזה דרך שבגלל שאבא שלי אמר שאני בחול או בגלל שלא שלחו לי צו ראשון יותר אולי לא יכניסו אותי לצו ראשון אם אני יחזור אחרי 3 שנים?
(אפשר להגיד להם בן מהגרים או שזה לא קשור בכלל?)
ואם אין איזה דרך לברוח בלי להתעסק בזה אז איזה אפשרות יותר טובה
שאני יגיד לצהל שהם לא שלחו לי צו ראשון ומתי שהם ישלחו לי לנסות לעשות פרופיל 21
או שאני יעשה בעיות שם יכניסו אותי לכלא צבאי ואז ישחררו אותי(וכמה זמן בערך האפשרות הזאת לוקחת?)

ויש לי אח שגר שם ויש לו עסק שם אם זה עוזר כלשהו

תודה לעוזרים :)
Coleworld
יצירת קשר:

Re: לעבור לגור בחול בלי לעשות צבא

הודעהעל ידי Coleworld » 30 נובמבר 2012 02:40

_bk_ כתב:אני יתחיל בזה שיש לי אזרחות אמריקאית
שנית אני בכיתה יב' ומתי שהייתי בחופש הגדול של יא' הייתי באמריקה שלוש חודשיים והצבא שלח צו ראשון ואבא שלי אמר שאני בחול והצבא לא שלח יותר צו ראשון צו מאסר וכו'
עכשיו אני רוצה לסיים את כיתה יב' (12 שנות לימוד כדי שאני ילמד שם בקולג) ואז לעבור לאמריקה בלי לעשות צבא ואז אם זה יהיה לי קשה מידי או שאני לא יצליח אולי אחרי 3 שנים לחזור לישראל בלי שהצבא יעשה בעיות ויכניס אותי לכלא צבאי יש איזה דרך שבגלל שאבא שלי אמר שאני בחול או בגלל שלא שלחו לי צו ראשון יותר אולי לא יכניסו אותי לצו ראשון אם אני יחזור אחרי 3 שנים?
(אפשר להגיד להם בן מהגרים או שזה לא קשור בכלל?)
ואם אין איזה דרך לברוח בלי להתעסק בזה אז איזה אפשרות יותר טובה
שאני יגיד לצהל שהם לא שלחו לי צו ראשון ומתי שהם ישלחו לי לנסות לעשות פרופיל 21
או שאני יעשה בעיות שם יכניסו אותי לכלא צבאי ואז ישחררו אותי(וכמה זמן בערך האפשרות הזאת לוקחת?)

ויש לי אח שגר שם ויש לו עסק שם אם זה עוזר כלשהו

תודה לעוזרים :)

לרוב ממליצים לסגור את המצב עם הצבא לפני היציאה... אבל מאחר שיש לך כבר שם הכל מבוסס ויש לך אזרחות אמריקאית ואין בעיה להיכנס לקול'ג תברח כל עוד נפשך בך!!!!!!!!!!!!! רק אל תצפה לחזור... ולמה לחזור לפה? חור וזבל של מקום תהנה בארה"ב אני בדרך לשם אבל הדרך קשה בלי אזרחות...
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 30 נובמבר 2012 08:14

אל תבנה על הצו ראשון, יחידת מיטב שאחראית על מיוני צו ראשון ידועה בבזבוזי זמן, צו ראשון יגיע בסוף וגם אם הוא לא אז יש קטע כזה שלכל אדם נקבע תאריך גיוס גנרי - לדעתי זה ה23 ליולי ואז כמובן לפי המיונים התאריך משתנה. התאריך נקבע בדיוק במקרים כמו שלך שבהם שוכחים בן אדם ואז החל מתאריך הגיוס הוא אוטומטי מופיע כנפקד גם אם הצבא והבן אדם לא ידעו על התאריך
כמובן שלא תמיד נשפטים מכיוון שזה אשמת הצבא, אבל בעקרון אפשר לגייס אותך עד גיל 28.

כלומר אתה במצב שאין לך בעיה להגר לארה"ב, קח בחשבון שאם מכל סיבה שהיא תחזור לישראל (משפחה / עבודה / בטעות - גם זה קורה) אז כנראה ישפטו אותך לכלא צבאי (99% מהמקרים העונש הוא עד 9 חודשים בכלא).
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 נובמבר 2012 17:09

חחחח כה אני יודע שפה זה חור וזבל של מקום בגלל זה אני רוצה לברוח וגם בגלל צהל אבל אם הלימודים יהיו יותר מידי קשים שם אם אח שלי יחזור לארץ ואז אני ישאר לבד
או אם יקרה משהו במשפחה שאני יצטרך לחזור אני מחפש את הדרך שיהיה לי את האפשרות לחזור בלי שיקחו אותי לכלא צבאי מתי שאני יחזור ובגלל זה אני מחפש דרך אולי לטוס לפני ובגלל שלא עשיתי צו ראשון אז אני בכלל לא במערכת או ללכת לצו ראשון ולהגיד שההורים ואני טסים לחול ואז אולי הם יבטלו לי את זה או משהו כזה
אין איזה דרך שבגלל שהם שלחו לי צו ראשון ואמרו שהייתי בחול ואז לא שלחו יותר צווים אז אני לא נכלל במערכת או משהו כזה
פרופילניק

הודעהעל ידי פרופילניק » 01 דצמבר 2012 01:25

אורח כתב:חחחח כה אני יודע שפה זה חור וזבל של מקום בגלל זה אני רוצה לברוח וגם בגלל צהל אבל אם הלימודים יהיו יותר מידי קשים שם אם אח שלי יחזור לארץ ואז אני ישאר לבד
או אם יקרה משהו במשפחה שאני יצטרך לחזור אני מחפש את הדרך שיהיה לי את האפשרות לחזור בלי שיקחו אותי לכלא צבאי מתי שאני יחזור ובגלל זה אני מחפש דרך אולי לטוס לפני ובגלל שלא עשיתי צו ראשון אז אני בכלל לא במערכת או ללכת לצו ראשון ולהגיד שההורים ואני טסים לחול ואז אולי הם יבטלו לי את זה או משהו כזה
אין איזה דרך שבגלל שהם שלחו לי צו ראשון ואמרו שהייתי בחול ואז לא שלחו יותר צווים אז אני לא נכלל במערכת או משהו כזה

לא. מעמד "בן מהגרים" ניתן למי שהיגר עם הוריו לפני גיל 16. לא ייתנו לך פטור רק בגלל שאתה בחו"ל. בסופו של דבר ישלחו צו נוסף או יבררו מה קורה איתך.
Coleworld
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Coleworld » 01 דצמבר 2012 08:49

אורח כתב:חחחח כה אני יודע שפה זה חור וזבל של מקום בגלל זה אני רוצה לברוח וגם בגלל צהל אבל אם הלימודים יהיו יותר מידי קשים שם אם אח שלי יחזור לארץ ואז אני ישאר לבד

אם אתה מעל 16 לא ייתנו לזה לעבור... הייתה אזרחית קנדית עד לא מזמן שההורים שלה עזבו איתה לקנדה בגיל 17 וכשהיא חזרה לארץ סתם לביקור עצרו אותה (כמובן שבסוף שיחררו אותה אבל עדיין נתנו לה כלא עכשיו בטוח היא תשמיץ את המדינה בכל הזדמנות וטוב שכך) אני ממליץ תעבור לשם כי הדרך היחידה שלך לצאת מהצבא היא על 21 או על אי התאמה שזה בעצם כלא לכמה חודשים... אם הכל כבר מאורגן בארה"ב (משפחה, אוניברסיטה) אין סיבה להישאר פה... אם הייתי במצב שלך הייתי תופס מחר טיסה אבל אני צריך לעבוד איזה שנתיים כדי להשיג את כל הכסף.... וזה בעיה אני ממליץ לך ללכת על זה בלי לחשוב פעמיים המקום הזה זה חור אין פה מה לחפש, אני מבין את השיקול שלך על "מה אם אצטרך לחזור" אבל בתכלס אם המשפחה בחו"ל ואתה מתכוון ללמוד ולעבוד שם.... אין בשביל מה לחזור
sunnie

הודעהעל ידי sunnie » 01 דצמבר 2012 12:28

אם אתה רוצה לחזור לפני גיל 40 ומשהו ושלא יחכה לך צו מאסר, פטור ת'עניינים פה לפני שאתה טס.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 15 אורחים