פסיכיאטר אזרחי לצבא..

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

mazda
יצירת קשר:

פסיכיאטר אזרחי לצבא..

הודעהעל ידי mazda » 11 דצמבר 2012 20:29

אהלן לכולם . ההייתי כבר מספר פגישות אצל הקפס אך ללא הצלחה, אני 11 חודש בצבא ומיואש מהתפקיד והבסיס ובכל מהמערכת . חשבתי ללכת לפסיכיאטר אזרחי שיתן המלצה .. השאלה שלי אם אני בא לקפס עם המלצה כזאת היא חייבת להתייחס לזה ולהפנות אותי לפסיכיאטר צבאי ? אני מעוניין להשיג 45 נפשי וקלב ..

אגב אם אני אומר לפסיכיאטר אזרחי פרטי שחשבתי להתאבד והוא רושם לי לא ללכת לצבא עד שאני רואה פסיכיאטר צבאי -ברם 2 באמת יתייחסו לזה ?

תשובות רק מאנשים שמבינים בבקשה !
vishskin
יצירת קשר:

Re: פסיכיאטר אזרחי לצבא..

הודעהעל ידי vishskin » 11 דצמבר 2012 21:51

כן, אני ממליץ בחום ללכת לפסיכיאטר אזרחי.
ההבדל בין טיפול שמגיע עקב פניית חייל לקפ"ס לבין טיפול עקב חוו"ד מקצועית אזרחית הוא עצום, היחס הינו יותר רציני, התהליך לקבלת הפטור או הסעיף מתקצר משמעותית.
חוו"ד כזאת היא תצהיר שהחייל סובל מבעיה נפשית שדורשת טיפול, לרוב עם המלצה לטיפול (לרוב זה שחרור, אתה רוצה שיהיה כתוב ר"מ 2). הצבא לא מיוחב לפעול לפי המלצות גורם אזרחי, אבל כל גורם נפש חייב לפעול על מנת לאבחן את החייל ולכסות את כל הנושאים/בעיות שמוצהרות בחוו"ד.

ההמלצה "לא ללכת לצבא עד שאני רואה פסיכיאטר צבאי -ברם 2" מאוד מוזרה, אם מדובר בהמלצה של לראות פסיכיאטר דבר ראשון אז הגיוני, לתת הגדרות מקום ועוד רם 2 יהיה לא קשור ולא רלוונטי (ד.א. רם 2 לא קשור לבריאות הנפש, זה גימלים שהתקבלו על ידי רופא ילדים/משפחה צבאי).

בקיצור, לי היה כתוב המלצה לשחרור, אצלך בגלל שאתה לא רוצה להשתחרר תבקש שלא יכתוב את זה אבל שכן יכתוב שאתה צריך לראות פסיכיאטר בדחיפות.

ד.א. אם התכוונת לקבל גימלים בגלל חוו"ד אזרחי אז זה לא עובד ככה, מקבלים את זה רק מקב"ן.
mazda
יצירת קשר:

הודעהעל ידי mazda » 12 דצמבר 2012 09:22

תודה רבה על התגובה האיכותית!

אני פשוט יודע מחבר שאם פסיכיאטר אזרחי רושם לא להמשיך בשירות עד שרואים פסיכיאטר צבאי, ואני אחכ הולך עם זה לרם 2 הם מספחים אותי אליהם עד שאני רואה פסיכיאטר צבאי ..

בכל מקרה, אחרי שאני רואה פסיכיאטר אזרחי,אני קובע פגישה אצל הקפס, מחכה שבועיים עד שהיא רואה אותי , נותו לה את ההמלצה והיא מחוייבת להפנות אותי לפסיכיאטר צבאי ושם הסיפור נגמר ?
vishskin
יצירת קשר:

הודעהעל ידי vishskin » 12 דצמבר 2012 12:29

mazda כתב:תודה רבה על התגובה האיכותית!

אני פשוט יודע מחבר שאם פסיכיאטר אזרחי רושם לא להמשיך בשירות עד שרואים פסיכיאטר צבאי, ואני אחכ הולך עם זה לרם 2 הם מספחים אותי אליהם עד שאני רואה פסיכיאטר צבאי ..
יש מצב, אני לא מכיר אף מקרה שכלל את רמ2. זה יכול להיות אירוע מקרי וזה יכול להיות הנוהל שלהם אז אם אתה מנסה את רמ2 תעדכן אותנו איך הלך.

בכל מקרה, אחרי שאני רואה פסיכיאטר אזרחי,אני קובע פגישה אצל הקפס, מחכה שבועיים עד שהיא רואה אותי , נותו לה את ההמלצה והיא מחוייבת להפנות אותי לפסיכיאטר צבאי ושם הסיפור נגמר ?
לא לא, ממש לא. כל הרעיון בחוו"ד אזרחי שזה עכשיו יקחו אותך ברצינות, תביא את החוו"ד לפקיד של משרד קב"ן או למפקד אישי. אם חוות הדעת מספיק חמורה תקבל פגישה יום למחרת.

- אני לא יודע למה אנשים כאן מגיבים באדום, ירוק הרבה יותר יפה :)

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 25 אורחים