וועדת שבצ"ר

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

manum
יצירת קשר:

וועדת שבצ"ר

הודעהעל ידי manum » 03 ינואר 2013 21:02

שלום לכולם , אחרי חודשים ואחרי המלצה מהקפס ומרופא היחידה לעבור לבסיס אחר קרוב לבית ישלי וועדת שבצ"ר אצלי בבסיס , אשמח אם מישהו יכול לפרט לי טיפה יותר על הוועדה ועל תהליך ההמשך -כמה זמן מהוועדה עד להעברה לבסיס חדש . (אני יודע שזאת וועדה לשינוי שיבוץ ) ,לפי מה שהבנתי מפקד היחידה שלי 'נותן' אישור אם אוכל לעבור לבסיס אחר , נגיד והוא ירצה לסרב הוא יוכל ? למרות שיש לי המלצות מהקפס ומרופא היחידה שאני צריך לעבור .
תודה .
vishskin
יצירת קשר:

Re: וועדת שבצ"ר

הודעהעל ידי vishskin » 03 ינואר 2013 21:42

וועדת שיבוץ ראשוני:
מדובר בוועדה מול מפקדי היחידה, לפעמים עם נציגות של גורמי הנפש (קב"ן מגף פסיכולוגיה).
מדובר בוועדה לחיילים שיש להם מקצוע = חיילים בסדיר. כאשר חייל מבקש את הוועדה כדי לעבור בסיס / לפסול מקצוע וכו' הוא נכנס לתור לאחד הוועדות הקרובות.
כאשר לחייל משתנים נתונים אישיים כגון הת"ש שמגיע בעקבות קה"ס, הורדת פרופיל, פטור (כמו פטור נעליים קבוע שפוסל ממספר תפקידים) וכו' גם אז הוא מזומן לוועדה כמובן לפי סדר עדיפויות. מן הסתם בעיות נפשיות מקבלות עדיפויות בוועדות האלו.

קב"ן לרוב לא פוסל מקצוע והוא גם לא יכול להחליט על שיבוץ, הוא יכול לתת המלצות מחייבות כגון הת"ש ופטורים (נניח קל"ב) ואז צריך שגורם פיקודי יתן את ההחלטה המחייבת שהיא פליטה מהיחידה, פסילת מקצוע וכדומה.

וועדה שבצ"ר במקרה שלך, בדיוק כמו וועדה רפואית הן חותמות גומי להחלטות הקב"ן. ב2 המקרים הוועדות הן רק הנהלים ליישום ההמלצות.

לסרב - אם אתה חייל איכותי או שבכללי יש לו מחסור בחיילים (ואז במקרה הזה כל חייל שווה לשמור) הוא כמובן ירצה לסרב ולהשאיר אותך ביחידה, אבל זה בדיוק ההבדל בינו לבין חייל שלא מפנה מתנחל, יש חוקים והוא יהיה חייב לאשר את המלצות הקב"ן. שים לב שיש מצב שהוא כן ירצה לשמוע ממך דברים, הוא כנראה ישאל אותך שאלות, לפי חוק מדינה וחוק צה"ל אתה לא חייב לענות לגבי המצב הרפואי שלך, בטח לא בפני כל המפקדים, אבל אני כן ממליץ לשתף פעולה כדי לזרז תהליכים.

בסוף הוועדה, הדרגה הבכירה שהיא גם יו"ר הוועדה נותנת החלטה ומיד אחרי זה מבצעת - במידה ואתה נפלט מהיחידה אתה תקבל טופס טיולים מיד אחרי זה.
manum
יצירת קשר:

Re: וועדת שבצ"ר

הודעהעל ידי manum » 03 ינואר 2013 23:35

תודה רבה !

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Bing [Bot] ו־ 14 אורחים