עזרה -חרדות אחרי ועדה רפואית

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

FLORIT
יצירת קשר:

עזרה -חרדות אחרי ועדה רפואית

הודעהעל ידי FLORIT » 14 אפריל 2013 00:20

החלטתי שאני לא רוצה להתגייס די מאוחר, פחות משלושה חודשים לפני הגיוס שההתחלתי לפעול על מנת להשתחרר.
בהתחלה הלכתי על הקטע של הדת שניכשל לצערי כי טענו שלא הצהרתי בזמן .
לאחר מכן הלכתי על נפשי, קיבלתי מיוזמתם זימון למדור בריאות הנפש , הגעתי באיחור סירבו להכניס אותי
ולאחר הצגה שעשיתי הכניסו אותי ישר לפסיכיאטר במקום לקב"ן . אצל הפסיכיאטר הייתי ב 4\4(חמישי) . הפסיכיאטר המליץ לשחרר אותי
ואמרו לי לבוא יום א' 7/4 (ראשון ) לועדה רפואית . בועדה רפואית הרופאים שחרו אותי ואף אמרו לי שבלי קשר לצבא הם רוצים שאטפל בעצמי כי חבל עליי
ואני יכולה לחזור לתפקד נורמאלי.
קיבלתי טופס "הודעה על מצב רפואי "שכתוב שבתאריך 7/4 נימצאתי בלתי כשירה לשירות ביטחון ושאני יכולה לערער על כך במידה וארצה .
הבעיה היא שלא החתימו אותי על כלום ואני לא בטוחה שאני לגמרי משוחררת כי לא מזמן , אחרי הועדה קיבלתי טופס ששלחו לי ב4\4 (היום שהייתי אצל פסיכיאטר)
להגיע שוב ללישכה וקיבלתי אותו אחרי הועדה . יכול להיות שהזימון כבר מבטול ? כמו כל הזימונים שקיבלתי עכשיו למרות שנישלחו לפני הועדה ?
והאם זו בעיה שלא החתימו אותי? ועל הספח שקיבלתי רשום שאני מתבקשת להחזיר אותו חתום ללישכה . מדוע לא החתימו אותי במקום והאם באמת יש לשלוח אותו ?
יש עוד מסמך כלשהו שאני אמורה לקבל ? או שזה המסמך הרישמי ? אני ממש בחרדות מאז שקיבלתי את המכתב . .
והאם הם יכולים לבטל לי את הפטור ? נניח אם יעקבו אחריי בפייסבוק ויגלו שאני ךא במאת כזאת דכאונית . ?
תודה לעונים
אורח

Re: עזרה -חרדות אחרי ועדה רפואית

הודעהעל ידי אורח » 14 אפריל 2013 09:42

FLORIT כתב:החלטתי שאני לא רוצה להתגייס די מאוחר, פחות משלושה חודשים לפני הגיוס שההתחלתי לפעול על מנת להשתחרר.
בהתחלה הלכתי על הקטע של הדת שניכשל לצערי כי טענו שלא הצהרתי בזמן .
לאחר מכן הלכתי על נפשי, קיבלתי מיוזמתם זימון למדור בריאות הנפש , הגעתי באיחור סירבו להכניס אותי
ולאחר הצגה שעשיתי הכניסו אותי ישר לפסיכיאטר במקום לקב"ן . אצל הפסיכיאטר הייתי ב 4\4(חמישי) . הפסיכיאטר המליץ לשחרר אותי
ואמרו לי לבוא יום א' 7/4 (ראשון ) לועדה רפואית . בועדה רפואית הרופאים שחרו אותי ואף אמרו לי שבלי קשר לצבא הם רוצים שאטפל בעצמי כי חבל עליי
ואני יכולה לחזור לתפקד נורמאלי.
קיבלתי טופס "הודעה על מצב רפואי "שכתוב שבתאריך 7/4 נימצאתי בלתי כשירה לשירות ביטחון ושאני יכולה לערער על כך במידה וארצה .
הבעיה היא שלא החתימו אותי על כלום ואני לא בטוחה שאני לגמרי משוחררת כי לא מזמן , אחרי הועדה קיבלתי טופס ששלחו לי ב4\4 (היום שהייתי אצל פסיכיאטר)
להגיע שוב ללישכה וקיבלתי אותו אחרי הועדה . יכול להיות שהזימון כבר מבטול ? כמו כל הזימונים שקיבלתי עכשיו למרות שנישלחו לפני הועדה ?
והאם זו בעיה שלא החתימו אותי? ועל הספח שקיבלתי רשום שאני מתבקשת להחזיר אותו חתום ללישכה . מדוע לא החתימו אותי במקום והאם באמת יש לשלוח אותו ?
יש עוד מסמך כלשהו שאני אמורה לקבל ? או שזה המסמך הרישמי ? אני ממש בחרדות מאז שקיבלתי את המכתב . .
והאם הם יכולים לבטל לי את הפטור ? נניח אם יעקבו אחריי בפייסבוק ויגלו שאני ךא במאת כזאת דכאונית . ?
תודה לעונים

"בוועדה רפואית הרופאים שחררו אותי" - זהו בעצם. את בחוץ. אין מה להיות בחרדות ולא, לא עוקבים אחרייך. תיאורטית הם יכולים לבטל את הפטור אם הם ימצאו שמשהו בתהליך לא התנהל כמו שצריך - אבל זה תיאורטית.

קיבלת טופס - הכוונה לתעודת פטור?

"לא החתימו אותי על כלום" - היית בוועדה רפואית ושוחררת, אבל את בטוחה שלא החתימו אותך על שום מסמך?

יכול להיות שמבקשים ממך להגיע ללשכה לקבלת הפטור כי לא קיבלת אותו אז וגם לא קיבלת אותו בדואר? כל שאר הזימונים הקשורים להמשך הגיוס אמורים להיות מבוטלים.

"מדוע לא החתימו אותי?" - שאלה טובה שצריך לשאול את האנשים בוועדה הרפואית, או את צה"ל (מיטב).

בנוגע לספח - מלאי אותו, חתמי, גשי ללשכת גיוס ולכל מקרה תשאלי מה את צריכה לעשות אותו. אם לא קיבלת תעודת פטור ורק ספח, כנראה שזה העניין, ואת חייבת שתעודת הפטור תהיה אצלך ביד - זה לטובתך להסדיר את העניין.
פרופילניק

Re: עזרה -חרדות אחרי ועדה רפואית

הודעהעל ידי פרופילניק » 14 אפריל 2013 14:32

בוועדה רפואית נקבע לך פרופיל. במקרה שלך נקבע פרופיל 21, והפרופיל נקבע באופן סופי לחלוטין ואין התניה כלשהי או צורך בחתימה נוספת. הם יודעים על מה צריך להחתים אותך ועל מה לא, ואם לא חתמת על שום דבר אז כנראה שלא היה צורך בכך. הספח הוא אישור עבורם שקיבלת את ההודעה, ונועד כנראה עבורם יותר מאשר עבורך - בכל מקרה לא יזיק לשלוח אותו (אין צורך להגיע ללשכה כמובן), אבל לא בטוח שיש להם צורך בו, במיוחד כי קיבלת את ההודעה במקום ולא בדואר.

את אמורה לקבל "תעודת פטור משירות ביטחון" שהיא אישור מטעם צה"ל על קבלת הפטור וסיבתו. תקבלי אותה כנראה בדואר בעוד חודש או חודשיים - כך נהוג אצל מלש"בים וכך היה אצלי (כמלש"ב).

לגבי הזימון, אפשר לברר בטלפון האם יש צורך להגיע. קרוב לוודאי שלא. הפטור אמור להופיע לפקידים שם במחשב.

בקיצור, ההליך תקין ואין בעיה או סיבה לדאוג.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 15 אורחים