גחלת בכלא על סירוב פקודה

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

moshiko2
יצירת קשר:

גחלת בכלא על סירוב פקודה

הודעהעל ידי moshiko2 » 12 מאי 2013 20:45

נניח ואני מסרב לצאת לקורס כמה פעמים ונכנס לכלא על סירוב , אני יכול לראות גחלת או שזה רק לעריקים ?
ועד כמה גחלת יכולה לעזור? היא יכולה להעביר חייל מחיל לחיל ? ובמקרים מסוימים להוציא מהצבא?
אורח

Re: גחלת בכלא על סירוב פקודה

הודעהעל ידי אורח » 12 מאי 2013 20:51

moshiko2 כתב:נניח ואני מסרב לצאת לקורס כמה פעמים ונכנס לכלא על סירוב , אני יכול לראות גחלת או שזה רק לעריקים ?
ועד כמה גחלת יכולה לעזור? היא יכולה להעביר חייל מחיל לחיל ? ובמקרים מסוימים להוציא מהצבא?

קודם כל,
viewtopic.php?f=2&t=14153&p=95500#p95500 :arrow: :!:
ולכן אין לנו מידע על גחלת (אבל אני כן יכול להגיד לך שזה מיועד לכל מי שנכלא שוב ושוב ולאו דווקא לעריקים ושהיא לא ממש עוזרת בשום דבר).

מה שכן - היא בשום אופן לא עוסקת לא בשיבוץ ולא בשחרור מהצבא. המקסימום הוא להעביר לוועדת אי התאמה, אבל לשחרר? ממש ממש לא.
moshiko2
יצירת קשר:

הודעהעל ידי moshiko2 » 12 מאי 2013 21:25

ומה זה וועדת אי התאמה ?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 12 מאי 2013 21:28

moshiko2 כתב:ומה זה וועדת אי התאמה ?

קודם כל, מה בעצם אתה רוצה?

וועדת אי התאמה היא וועדה צבאית שמשחררת חיילים מסוימים מהצבא - בדרך כלל מדובר באנשים בעייתיים, ממצב סוציו אקונומי קשה, שנכלאים שוב ושוב (במשך מספר חודשים) עד שמחליטים לשחרר אותם.

אם אתה רוצה לצאת, יש דרכים אחרות שלא בהכרח עוברות דרך הכלא.
sunnie

הודעהעל ידי sunnie » 12 מאי 2013 21:34

לרוב ועדת התאמה אנשים מקבלים רק אחרי כליאות חוזרות ונשנות.
epk
יצירת קשר:

הודעהעל ידי epk » 12 מאי 2013 23:15

ועדת אי-התאמה גם משחררת (לפעמים) סרבנים פוליטיים שלא יוצאים על קב"ן.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 מאי 2013 07:05

epk כתב:ועדת אי-התאמה גם משחררת (לפעמים) סרבנים פוליטיים שלא יוצאים על קב"ן.

כן אבל זה לא רלוונטי לעניין שלו. אני מקווה מאוד שהוא לא נזכר פתאום להכריז שהוא סרבן.
moshiko22

הודעהעל ידי moshiko22 » 13 מאי 2013 09:13

אני לא סרבן גיוס מטעמי מצפון וכל זה .. בסך הכל שואל עם גחלת בכלא רואה כאלו שמסרבים להתפנות ולא רק עריקים .. ואם היא באמת יכולה להעביר חייל תפקידים ושיבוצים ובמקרה הצורך להוציא מהצבא על אי-התאמה?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 13 מאי 2013 09:17

moshiko22 כתב:אני לא סרבן גיוס מטעמי מצפון וכל זה .. בסך הכל שואל עם גחלת בכלא רואה כאלו שמסרבים להתפנות ולא רק עריקים .. ואם היא באמת יכולה להעביר חייל תפקידים ושיבוצים ובמקרה הצורך להוציא מהצבא על אי-התאמה?

אני יודע שאתה לא. גחלת לא רואה כאלה שמסרבים להתפנות, אתה תופנה לגחלת רק אחריי 100 יום בכלא, אם בכלל. הבנתי שהיא כן יכולה להמליץ על שינוי תפקיד, אבל לא בהכרח שינוי בסיס. היא יכולה גם להעביר לועדת אי התאמה, אבל היא לא משחררת.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 26 אורחים