חברה שוחררתי :)

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

ישראל מרפי
יצירת קשר:

חברה שוחררתי :)

הודעהעל ידי ישראל מרפי » 17 פברואר 2014 14:00

רציתי להגיד המון תודה לכל מי שעזר בתהליך הדי קצר , פשוט תודה .

לכל האנשים שרוצים לצאת , נחישות , סבלנות , התמדה .

מהרגע שהחלטתי שאני יוצא ועד שיצאתי לקח חודש . בלי נפקדות , בלי צעקות , בלי עריקות , בלי לקחת כדורים ובלי לאיים על החיים שלי , הכל הלך חלק .

שוב , תודה לכולם ! מי שצריך עזרה יכול לפנות אליי בפרטי , אעזור במה שאוכל .
קאנדי-קראש

Re: חברה שוחררתי :)

הודעהעל ידי קאנדי-קראש » 17 פברואר 2014 14:06

למה פרטי אולי תשתף פה באשכול שלך יכול לעזור ליותר נשים אתה יודע.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 17 פברואר 2014 16:29

קאנדי-קראש כתב:למה פרטי אולי תשתף פה באשכול שלך יכול לעזור ליותר נשים אתה יודע.

+1
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 17 פברואר 2014 19:21

שמחה רבה :D
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
ישראל מרפי
יצירת קשר:

הודעהעל ידי ישראל מרפי » 17 פברואר 2014 21:14

אספר את הסיפור שלי בקצרה עד כמה שניתן .

התחלתי בנובמבר שירות קרבי , אני לא קרבי באופי וזו לא הייתה המטרה שלי מההתחלה , אמרתי " נזרום " , אז אתה זורם בשבועיים שלושה הראשונים ואחריי חודש וחצי מבין שזה לא בשבילך .
ביקשתי קבן , כמובן שהתעלמו בהתחלה ואחריי 12 ימים באתי למפקד ואמרתי לו בצורה מאד פשוטה " כמו שיש לי פה חובות , יש לי גם זכויות , עד 14 יום לראות קבן, אני לא מאיים אבל אם תביאו לי קבן תוך 48 שעות אפסיק לתפקד "

כמובן שלהגיד משפט כזה למפקד ערס כרוך בסיכון , החמום מוח טיפה נדלק , "מה נראה לךךך למי אתה פונה ובלה בלה " , אמרתי לו באותו טון " עוד 48 שעות , מה שמגיע לי " והלכתי .

כמובן למחרת המ"פ הבן זונה בא לדבר איתי ( כמו שעושים לכל אחד שמבקש קבן , מורחים אותו 14 יום במקרה הטוב ואז מביאים לו את המ"פ ) , המ"פ בא בגישה מפויסת ומחוייכת ומנסה לשכנע אותך שיחה שלמה , בסופו של דבר הוא הביא שממני לא ייצא לו הרבה, אמרתי לו שנשאר 24 שעות לפי החוק עד שאראה קב"ן . למחרת מהשיחה עם המ"פ ראיתי קב"ן .

פעלתי לפי מדריכי כל העולם ברשת , כמובן סביב דמות דכאונית עם כל התסמינים שבדבר . הקבנית השתכנעה בצורה נחרצת שאני לא כשיר להמשיך לשרת בצה"ל . הפגישה איתה הייתה יום חמישי , ואמרה לי בסוף הפגישה שאגיע אליה ביום ראשון והיא תפנה אותי לפסיכיאטר שיוציא אותי מכאן .(אמרה את זה גם לאימא שלי בטלפון) .

ביום ראשון אני כמובן מגיע ואין כלום , לא פגישה , לא מ"פ לדבר איתו , לא מ"מ . רק מ"כ ערסים שאין להם איך לעזור לי .
גם שני עבר , גם שלישי , עד שהחלטתי שאני לא מחכה יותר . הלכתי למ"פ ואמרתי לו "מה קורה איתי ? למה אני עוד כאן" הוא שיחק אותה ראש קטן כאילו אני לא יודע על מה אני מדבר כשבפועל הקבנית דיברה איתו לידי טלפונית בפגישה הראשונה . הוא נתפס על שקר חם בשיחה הזאת ואיכשהו הפוליטיקאי יצא מזה , כמובן עם החיוך והפייסנות שלו ( כביכול ) .

הגעתי לפגישה השנייה עם הקבנית ושם הבנתי כמה הכל שם מסריח , היא ממש הרימה את הקול " אתה בסדר גמור , אתה לא דכאוני ולא כלום , אין לך כלום , כל הסגל שלך אומר שאין לך כלום , תחזור ללו"ז " . השיחה הייתה ממש לא נעימה ויצאתי ממנה נסער מאד .

בכל מקרה שם הבנתי כמה העניין של התפקוד ביחידה חשוב , ולא משנה מה תספר לקב"ן אם המ"פ ייספר לו שאתה מתפקד והכל בסדר , חבל על הזמן שלך .

המשכתי לבקש קב"ן , מבחינת מה שנתתי , מ100 הורדתי ל30 , צעקו עליי , נתנו לי זמנים ולא עמדתי בהם בכוונה כל הזמן , חטפתי צעקות ונשארתי אדיש כאילו כלום , ככה היה במשך שבוע . עד שאיזה מפקד לקח אותי לשיחה ואמרתי לו שאני לא יכול להיות פה ובלה בלה .

חיכיתי עוד שבוע וקיבלתי קב"ן , הפעם היה מישהו שונה , הוא אמר שהוא פסיכולוג והוא ראש הקבנים ביחידה ובגלל שיש מחלוקת לגביי הוא יחליט בסוף השיחה .
נתתי הכל בפגישה הזאת , כמובן שחרשתי כל מדריך אינטרנט אפשרי , גם בכיתי ממש בטירוף , הוא ממש האמין לי , בא ושם עליי את היד , נתן לי טישו , הביא לי כוס מים , ואמר בסוף השיחה שאני לא יכול להישאר כאן ואפילו לא עוד 5 דקות והחליט שאני מנותק מהלו"ז .
אני ביקשתי לצאת לגמריי , והוא רצה שאתן צ'אנס לשירות ג'ובניק יותר קל , קרוב לבית ויומיות . הסכמתי "לתת צ'אנס" למרות שבתוך תוכי ידעתי שאין מצב שאני ממשיך לשרת . הקב"ן החליט שאני מנותק מהלו"ז והמ"פ החליט שעד שאני לא עוזב אני מחויב ללו"ז ( לא עשיתי עם זה בעיות כי כבר הרחתי את הסוף ותכלס כשאתה יודע שזה ימים אחרונים שם , אתה כבר לוקח הכל טוב , מה גם שמבחינת חברתית היה לי שם אדיר) .

הורידו אותי ליומיות , הבטחתי לקבן שאתן צ'אנס , הוא רצה כמה חודשים , אני אמרתי כמה שבועות , ושם מהשנייה הראשונה שיחקתי אותה ילד מפגר בטירוף , מדוכא, לא מרים את הראש, לא מדבר עם אף אחד , וזה לא דבר פשוט למישהו שמבחינה חברתית פעיל מאד .
פשוט לא תפקדתי בכלל ( לא שהיה לי שם מה לעשות , אבל גם כשאמרו לי להכין קפה לא הצלחתי נפשית ) . אחריי שבוע וחצי אימא שלי התקשרה לקבן וביקשה שאגיע אליו בדחיפות כי המצב שלי מדרדר . סיפרה לו שכל יום שאני מגיע הביתה אני ננעל , והיא לא רוצה את הכאב ראש הזה יותר , והוא לא יכול לקום בבוקר , והוא לא אותו ילד ששלחה לצה"ל .

אחריי 3 ימים הקבן קרא לי , עברתי עוד שיחה מתישה כמו שכל אחד עובר , כל מיניי שאלות מתחקרות , מנסה לתפוס אותך עם סתירות בתשובות , בין כל שאלה לשאלה דילאיי של 5 דקות שב5 דקות האלה הוא פשוט מסתכל עליך , בקיצור מאד לא פשוט לעבור את השיחות האלה ( ועברתי 4 כאלה למי שעקב עד עכשיו ) .

אחריי השיחה הוא אמר שהוא יפנה לפסיכיאטר צבאי והוא יחליט מה שיחליט , הייתי בהרגשה טובה לגביי הפגישה כי גם כבר הייתי ביומיות קל"ב , גם הקב"א והד"פר שלי נמוכים מאד ( בכוונה , 2 ועוד 2 שווה 3) . גם לא תפקדתי ביחידה .

לפניי יומיים הגעתי לפסיכיאטר בבהר"ן , איש נחמד , שאל כמה שאלות בסיסיות , התקשר לאימא שהקצינה את הסיפור , ופשוט שחרר אחריי 10 דקות . אמר לאימא שלי שתעקוב אחריי באזרחות אם אזדקק לטיפול .
הפסיכיאטר אפילו לא הציע טיפול תרופתי , זה היה מאד מאד פשוט .

שימו לב , עקביות , נחישות , סבלנות .
מאד קשה לחכות לקב"ן שבוע כשאתה ממש לא רוצה להיות שם ואתה בטירונות קרבית ( מי שעבר טירונות יודע על מה אני מדבר) . מתסכלים אותך , מתעלמים ממך , עושים לך הכל בשביל שתישבר ותחליט שאתה מעדיף להישאר מאשר לעבור את כל הסיפור הזה.

לא איימתי על החיים שלי , לא צעקתי , לא השתוללתי , בלי נפקדות , בלי עריקות , בלי סירוב פקודה .

תחושת ההקלה היא לא נתפסת , אני יומיים אח"כ ועדיין לא מעכל כ"כ .

היה תהליך של חודש וחצי פחות או יותר מהפגישה הראשונה עם הקבנית ועוד הפגישה האחרונה עם הפסיכיאטר שאגב שוחררתי על הסעיף של "קשיי הסתגלות" שהבנתי שזה סעיף קל מאד .
Lili
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Lili » 18 פברואר 2014 07:31

ברוך הבא לאזרחות!
כן השיחות האלו ממש מתישות,אני זוכרת שהפסיכי ייבש אותי שם שעה עד שהתחרפנתי,קשה להשאר בדמות כול כך הרבה זמן כשאתה לא שחקן מקצועי :lol:
(וגם שכול העתיד שלך מונח מלפנייך כמו משחק קלפים) אבל לא נורא בסוף הקופה נשארה אצלינו. :ugeek:
All I want , is my freedom
katya

הודעהעל ידי katya » 18 פברואר 2014 16:47

יפה מאד שעמדת על הזכות של לראות קב"ן 14 ימים מהרגע שאתה מבקש.
כי יש כאן אחד שלא מבין את זה אז מורחים אותו (ובצדק לדעתי) בלי סוף.
hi_fi
יצירת קשר:

הודעהעל ידי hi_fi » 23 פברואר 2014 12:18

שאל לי אליך.. אם תפקדתי כמו שצריל במשך חודשיים וחצי, זה מוריד את סיכויי ההצלחה שלי?
החבושה קטיה מפלוגה 400

הודעהעל ידי החבושה קטיה מפלוגה 400 » 23 פברואר 2014 15:09

hi_fi כתב:שאל לי אליך.. אם תפקדתי כמו שצריל במשך חודשיים וחצי, זה מוריד את סיכויי ההצלחה שלי?

לא,זה שאתה מתפקד זה מה שישחרר אותך.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 22 אורחים