יציאה מקבע של הנדסאי

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

iwantfreedomnow
יצירת קשר:

יציאה מקבע של הנדסאי

הודעהעל ידי iwantfreedomnow » 04 מרץ 2014 01:07

שלום, 
יש לי עוד כחודשיים וחצי לשחרור, אבל מכיוון שאני הנדסאי (יג יד) תוכניתן וחתמתי על חוזה הזוי שמאפשר להם להשאיר אותי בקבע לפי צרכי הצבא, עכשיו באמת נותנים לי את העונש הזה כי אני תוכניתן טוב.

הודעתי לכל הדרגות שאני מתכוון לנצל את כל הכללים וכל הדרכים כדי לצאת מזה. אמרתי להם כמה שאני שונא את הצבא וכמה שאני לא מתכוון לעבוד בשבילם אחרי יום השחרור גם אם זה יגרום לכך שאני אהיה בכלא או כל דבר אחר. 

מפקד היחידה היה בשוק ממני אבל אמר שכל עוד אין לו מישהו אחר או פתרון אחר, אני יישאר. אז זהו שלא...

בקיצור יש לי סעיף מקבן - קה"ס 40 או 41 לא בטוח במספר, אני יודע בוודאות שזה מונע קבע, אבל אני כבר חתמתי לפני, מפקד שלי אומר שבגלל זה הם יכולים כן להשאיר אותי.
אני בחייל אוויר דרך אגב. למישהו יש מושג אם הקה"ס מציל אותי?

ראיתי שיש עוד סעיפים שמונעים כמו פרופיל 64 אבל אין לי כזה.

עכשיו אני צריך לחשוב על דרך פעולה למקר שהקהס לא יעבוד
מבחינתי להשתחרר היום על 21. מבחינתי להיות חודש בכלא גם.

בהתחשב בזה מה אני יכול לעשות?
חשבתי עכשיו להציג למפקדים שלי תמונה ישנה שלי עם בירה בחדר של הרב סרן שלי, זה עבירה רצינית אבל עבר מלא זמן אז אני מניח שהם לא יכולים לשפוט ויחשבו טוב טוב אם הם רוצים אותי אצלהם בקבע. זה נכון שאני לא אוכל להשיפט על זה?

חשבתי לבטל את הסיווג הבטחוני שלי, שאני זקוק לו לעבודה בצבא. אפשר לעשות כזה דבר?

אם אני נכנס לקבע כבר ומגיע כל יום נגיד לרבע שעה על אזרחי והולך, יכולים לתת לי כלא?

אני אשמח לשמוע רעיונות, עצות, תמיכה נפשית, פתרונות וכל דבר אחר...

תודה ואני גאה בכם על הפורום הזה, מדינה עלק דמוקרטית.
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

Re: יציאה מקבע של הנדסאי

הודעהעל ידי במילא רגוע » 04 מרץ 2014 02:47

דבר ראשון זה באמת פסילת מקצוע, אבל זה לא פשוט כי הרופאים והקבנים מודעים לזה שאתה במקצוע ולא יתנו לך סעיף פוסל בקלות. חוץ מזה, אם אני לא טועה, ומאוד יכול להיות שאני טועה, המגבלות של פסילות מקצוע לא תקפות בקבע, אבל זה בשליפה מהתחת, לא ממקור אמין. בכל מקרה, אם את יוצא מהמקצוע את משפר פלאים את היכולת להשתחרר, מן הסתם זה מבטל לך את חוזה הקבע, אבל בדיוק בגלל זה בנקודה שבה את נמצא זה כמעט בלתי אפשרי בלי מחלה קשה.

החדשה הרעה זה שאכן כבעל מקצוע נחשק שעומד להיכנס לקבע הצבא ממש לא שש לוותר עליך. ברוך הבא לצד השני של העתודה, שלב ההתפכחות. זה אומר שדברים שמוציאים יחסית מהר אנשים אחרים כמו קבנים וכליאות יעבדו אצלך אבל יותר לאט והרבה יותר קשה. הקטע עם התמונה הוא סתם אידיוטי, אם תעשה בעיות ישפטו אותך וינסו לשבור אותך, ובסוף אבל ישחררו אותך, אבל תתכונן לכמה חודשים ארוכים בכלא הצבאי. אם תפנה לקבן כשאתה עדיין במקצוע הוא בטח ימרח אותך עם טיפול תרופתי ושתבוא אליו לביקורים קבועים, הכל כדי לא לשחרר אותך, ורק אם תהיה במצב נפשי קשה, כולל חוסר תפקוד חריף, כולל כמה התמוטטויות, כולל שאתה נראה במצב נפשי קשה מולו, ישחרר אותך.

אני לא מבין גדולה בסיווג בטחוני. אני יודע שעבירות סמים מורידות סיווג, אבל גם עליהן מענישים יחסית בחומרה, אבל אולי באמת אם רק יתפסו אותך מעשן משהו אז מקסימום תקבל חודש חודשיים בכלא ואחרי זה תצא, אבל זה לא משהו שאני יודע שיעבוד בוודאות. מה שכן, על שתיית בירה לא יורידו לך סיווג.

אם תגיע כל יום לרבע שעה, כן, בטח שיכולים לשפוט אותך על זה. איפה את חי?
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
iwantfreedomnow
יצירת קשר:

הודעהעל ידי iwantfreedomnow » 05 מרץ 2014 22:35

יש לי עדכונים, ביררתי בבסיס אצל מי שאחראי על הכוח אדם אצלנו
שאלתי אם הקה"ס מונע כניסה לקבע - תשובה: כן. איאפשר להכנס אוטומטית, צריך להוריד את הקה"ס או להכנס לתקופת נסיון כלשהיא.
שאלתי אם זה רלוונטי גם לחתימת ר' שעשיתי - תשובה: כן. מעולה
אמרתי מי אני ונאמר לי שבדיוק הזינו את הסיכום ראיון שהיה לי בקשר לקבע עם המפקד יחידה, וראו שזה הפתיע אותם מאוד הקה"ס הזה, כאילו הם לא שמו לב ואני הדלקתי את הנורה האדומה.

כמובן שזה הולשן למפקד שלי והוא עכשיו יודע הכל,

השאלה היא מה השלב הבא מבחינתי כדי לשמור על הקה"ס היקר שלי:
1. לא ללכת לקבן בשום מחיר, כי בלי שאני אלך הוא לא יוכל להוריד לי קהס או להכניס אותי לתקופת נסיון כלשהיא
2. הוא כן יכול לעשות דברים בלי לפגוש אותי, אז ללכת אילו ולהציג עד כמה יש לי קשיי הסתגלות ושאין מצב שהוא מוריד לי את זה ושאין לי שום רצון להיות בנסיון.

ושאלה נוספת, האם יכולים להכניס אותי לתקופת נסיון הזאת (נאמר לי חצי שנה) בלי הסכמתי?

בנוסף בלי קשר יש איזה טופס חדש שמחתימים כל מי שנכנס לקבע אחרי לימודים שמצהיר שאני עוסק במקצוע שאותו למדתי. המפקד ביקש ממני לחתום על זה בטענה שזה רק בשביל העלאה למשכורת של הנגד, אמרתי לו שאני לא חותם ואני לא ישאר שום דבר שאומר שיש לי כוונה כלשהיא להיות בקבע או להסכים עם זה שאני בקבע.

תודה
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 06 מרץ 2014 04:28

הסתדרת :)

אני לא יודע מה זה תקופת ניסיון של קהס, אבל הניחוש שלי זה שזה משהו שבא לפני שנותנים סעיף קבוע, לא אחרי.

קבן לא אמור להיות יכול לשנות לך סעיף בלי לראות אותך. יש כזה דבר ועדה שלא בפניך אבל עושים את זה רק לאנשים לפני גיוס, ורק כדי להוריד פרופיל, לא להעלות אותו ולא לבטל הקלה או פטור.

בגדול כן נשמע שעדיף לא להגיע לקבן. אם יש לך כבר ביד סעיף שפוסל את הקבע, אתה מסודר ואין לך שום סיבה בעולם להגיע לקבן כי זה רק יכול לפנות לרעתך.

עכשיו חשבתי שיכול להיות שיש איזו פרוצדורה שמחתימים איזה רופא בכיר או קצין מאוד בכיר שמאשר שמותר לך לשרת בקבע גם עם הקהס. אולי כדאי לשאול על זה במשרד כח אדם, או אולי עדיף לא לשאול ולחכות ולראות. פשוט אני יודעת שמאוד בעקרון יש פרוצדורות שלפעמים מאפשרים דברים כאלה, אז תיאורטית יכול להיות שאת לא בטוח בחוץ, אבל חוץ מהאפשרות התיאורטית הזאת אין להם מה לעשות בעניין.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
iwantfreedomnow
יצירת קשר:

הודעהעל ידי iwantfreedomnow » 07 מרץ 2014 18:35

זהו שאני חושש מה"מישהו המאוד בכיר הזה", אני לא באיזה בסיס עם 3 מחשבים ומפקד רבסרן נחמד, הסגן אלוף ביחידה שלי יפנה למי שצריך ויבדוק מה שצריך ויארגן מה שצריך כדי להשאיר אותי בכוח...
הם מאוד עקשנים ונחושים אבל אני יותר.
אז אם בכל זאת יש לי איך להתכונן לקרב הזה אני מאוד אשמח לדעת...

ונאמר לי במפורש משהו על תקופת נסיון של חצי שנה וגם ראיתי על זה משהו בשיטוטים הרבים בפורומים בחקירה על הנושא. אני מאוד מאוד מקווה שזה מצריך את ההסכמה שלי. איך אני יכול לברר על זה?

תודה :)
iwantfreedomnow
יצירת קשר:

הודעהעל ידי iwantfreedomnow » 09 מרץ 2014 09:16

עכשיו המפקד שלי התקשר אמר שקבעו לי עם הקפס להיום ב3 (סיימתי שמירה בדיוק ואני לא ילך לקפס עייף, תירוץ להיום אם יהיה צורך) אמרתי לו שרני לא ילך מזה שישכח מזה. הוא אמר נדבר אחרכך.
להמשיך בדרך הזאת?
כרגע הוא לא אמר שזה סירוב פקודה אני מקווה שזה ישאר בגדר בקשה מצידו
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 09 מרץ 2014 12:48

זה שהוא יוזם פגישה עם הקפס נשמע כמו זמימה להוריד לך את הקהס, ואני גם לא הייתי הולך, נראה לי שאפילו כדאי להסתכן להישפט על סירוב פקודה, גם כי הקהס קריטי, וגם כי אם הוא מעלה אותך למשפט נראה לי שיש לך עילה לקבול אותו כי המהלך שהוא עושה, לשלול לך הקלות כדי לאלץ אותך לעשות קבע למרות שנקבע שאת לא כשיר לא נשמע תקין בכלל.
- מלכוד-22
iwantfreedomnow
יצירת קשר:

הודעהעל ידי iwantfreedomnow » 24 מרץ 2014 18:16

המפקדים שלי והקבן אומרים לי שהם כבר "הכניסו" אותי לקבע, שזה כבר אבוד לי ושאני רק אלך לקבן לדבר על זה ברצינות.
אני כתבתי מייל חריף וקצת "משוגע" שבו אני כותב את דעתי על כל העניין הזה ועד כמה אני מוכן ללכת רחוק בשביל לא להיות בקבע, שלחתי אותו לקבן, מפקד ישיר, מפקדת גף ומפקד יחידה (2 פלאפלים) לא קיבלתי תגובה "רשמית" או בקשה לבוא לשיחה מאף אחד מהם, רק המפקד שלי שלא נמצא בבסיס כרגע (קורס) זרק לי כמה מילים על זה שהם ראו את זה ושלפי דעתו זהלא הדרך הנכונה לצאת מזה. (אז כנראה שזה כן הדרך הנכונה)

אני ממש מפחד כבר שהקה"ס לא מספיק ושהם מכניסים אותי לתקופת נסיון בלי לשאול אותי בכלל, למרות שבמייל אני יצאתי הכי פסיכופט שקבן נורמלי לא יכול להתעלם מזה. אני בכל מקרה ממשיך בדרך של לא ללכת לקבן אבל הם בכלל לא לוחצים שאני אלך אליו.

מה שיש לי נגד המערכת הזאת זה ממש בקטע של סרבנות, לא נראה לי אמיתי ש3 שנים אין לי שום זכויות כאזרח ושגם אחרי זה הם עוד יכולים להשאיר אותי עוד, סתם כי בא להם, כי חתמתי על משהו מעורפל לפני שבכלל הייתי מספיק בוגר בשביל להבין מה אני עושה. אני בכל מחיר לא יהיה נגד ואני מאוד צריך עוד דרכי פעולה חוץ מהחוסר שיתוף פעולה הכללי שלי (אני בקושי עובד ומזלזל בהכל והמפקדים לא מענישים אותי על כלום כי הם יודעים שעונש אחד קטן ודבילי ואני יהיה נפקד או יעשה משהו מפגר אחר) אבל עדיין רוצים להשאיר אותי בכוח.

אם מישהו מכיר קבן (שמבין אנשים במצב שלי ומכיר את הנהלים) שאפשר לדבר איתו, אם מישהו חושב על דרך פעולה נוספת, לעשות משהו שמדיח מצהל אני אסכים בכיף, לבטל את הסיווג בטחוני איכשהו, כל דבר שיש לכם אני אשמח לשמוע.

דרך אגב הקבע שהם מבקשים ממני לעשות הוא חצי שנה ולא שנה ו3 חודשים כמו שאני חתום או שנתיים כמו שמשומה הם משאירים חיילים שלא בודקים על מה הם חתמו, הם אומרים שזה רק בגלל שככה זה יהיה עד סוף השנה. אולי בכלל זה משהו שקשור לעובדה שלקה"ס יש תקופת נסיון של חצי שנה. וזה לא כל כך מעודד.

תודה
iwantfreedomnow
יצירת קשר:

הודעהעל ידי iwantfreedomnow » 27 מרץ 2014 21:30

היי
אני ממשיך לעשות בעיות, לא מתפקד יוצא מוקדם ושולח מיילים לבכירים
היום שפטו אותי ואיכשהו כל מה שקיבלתי זה 7 ימי ריתוק :roll:

במשפט אמרתי לה מלא פעמים שאני כבר לא עובד, שאני לא מוכן להישאר קבע, שזה מגוחך שמחייבים אותי להשאר בלי רצוני...
אבל אין עם מי לדבר היא ממשיכה בשלה.

חשבתי לעשות הצגה קטנה, יש לנו חדר לשירותים ומטבח עם מפתח וממנו יציאה לגג, לנעול את עצמי שמה ולעלות לגג ולעשות כאילו התייאשתי מהחיים. זה לא ממש רחוק מהמציאות...
מה המרחק מזה ל21? יש בזה סכנה כלשהיא בעונש?

כל דרך לצאת מהיחידה או מהמחלקה אפילו תפתור אותי מהקבע, המחלקה שלי היא משהו יחיד בתוך היחידה שמתעסק בנושא הזה או שאפילו קרוב אילו, אם אני יוצא מפה זה להיות בתורנות רסר, שזה מעולה. יש דרכים לעשות את זה שאתם יכולים להמליץ לי?

תודה
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 28 מרץ 2014 03:34

לא לתפקד עוזר.
ללכת עם הראש בקיר לא מזיז לאף אחד.

הם נותנים לך עונש מדוד כי הם רוצים שבסופו של יום תתיישר ותישאר, אם היית כל חייל אחר היו מעלים אותך על טיל מזמן. אבל גם נראה שאתה לא רוצה שיעלו אותך על טיל, אבל מה לעשות, אם הכיוון שלך זה להשתחרר על אי התאמה, במצבך, שזה שחרור שאומר שהצבא התייאש מלראות אותך חייל, שאתה מבלה יותר זמן בכלא ובבית מאשר בבסיס, אתה תצטרך לעלות על טיל מיוזמתך כדי לשכנע אותם שלא ייצא ממך כלום, בטח ובטח במצבך, שאתה בקבע עם מקצוע אמיתי. אתה לא הראשון שהבין שקבע זה חרא, ואתה לא הראשון שחשב שאם הוא רק יתעקש מספיק שהוא לא רוצה ולא מוכן בסוף ישחררו אותו, אבל אם תשתחרר רק בגלל זה אתה כן תהיה הראשון.

אם הכיוון שלך זה קבן, הוא ישחרר אותך רק בגלל בעיה נפשית רצינית, לא בגלל שאתה לא רוצה לעשות קבע וגם לא בגלל שממש קשה לך להיות שם. בכיווןן הזה המחאות שלך פועלות נגדך כי הן מאוד מחשידות בעיניי הקבן, שמלכתחילה מאוד מקמץ בשחרור אנשי קבע. אתה יכול לסובב את ההתמרדויות שלך לכיוון נפשי אצלו, כי זה הכיוון היחידי שישחרר אותך אצלו, אלא אם כן נפלת במקרה על מהטמה גנדי שמה.
- מלכוד-22
katya

הודעהעל ידי katya » 28 מרץ 2014 18:11

קבע זה כמו עבודה רגילה אז אם אתה בקבע אז פשוט תתפטר וזהוא
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 28 מרץ 2014 18:49

:מנענע את הראש ונאנח:
- מלכוד-22
katya

הודעהעל ידי katya » 28 מרץ 2014 18:57

זה לא עושה בעיות גב אחר כך?
אני ממש לא מבינה איך אנשים נותנים לצבא לדפוק את הבריאות שלהם אחר כך :|
katya

הודעהעל ידי katya » 28 מרץ 2014 19:00

יואו בטעות הגבתי על משהוא בפוסט הזה על משהוא שקשור לפוסט אחר.
איזה סתומה אני :P
iwantfreedomnow
יצירת קשר:

הודעהעל ידי iwantfreedomnow » 29 מרץ 2014 10:49

במילא רגוע כתב:לא לתפקד עוזר.
ללכת עם הראש בקיר לא מזיז לאף אחד.

הם נותנים לך עונש מדוד כי הם רוצים שבסופו של יום תתיישר ותישאר, אם היית כל חייל אחר היו מעלים אותך על טיל מזמן. אבל גם נראה שאתה לא רוצה שיעלו אותך על טיל, אבל מה לעשות, אם הכיוון שלך זה להשתחרר על אי התאמה, במצבך, שזה שחרור שאומר שהצבא התייאש מלראות אותך חייל, שאתה מבלה יותר זמן בכלא ובבית מאשר בבסיס, אתה תצטרך לעלות על טיל מיוזמתך כדי לשכנע אותם שלא ייצא ממך כלום, בטח ובטח במצבך, שאתה בקבע עם מקצוע אמיתי. אתה לא הראשון שהבין שקבע זה חרא, ואתה לא הראשון שחשב שאם הוא רק יתעקש מספיק שהוא לא רוצה ולא מוכן בסוף ישחררו אותו, אבל אם תשתחרר רק בגלל זה אתה כן תהיה הראשון.

אם הכיוון שלך זה קבן, הוא ישחרר אותך רק בגלל בעיה נפשית רצינית, לא בגלל שאתה לא רוצה לעשות קבע וגם לא בגלל שממש קשה לך להיות שם. בכיווןן הזה המחאות שלך פועלות נגדך כי הן מאוד מחשידות בעיניי הקבן, שמלכתחילה מאוד מקמץ בשחרור אנשי קבע. אתה יכול לסובב את ההתמרדויות שלך לכיוון נפשי אצלו, כי זה הכיוון היחידי שישחרר אותך אצלו, אלא אם כן נפלת במקרה על מהטמה גנדי שמה.

אני כבר לא יודע מה לעשות.. מה ספציפית לעשות שיבהיר שאני לא חייל יותר?

מצאתי טופס לאנשי קבע שמודיע על הכוונה שלהם להשתחרר, עם תשלום על מה שאולי הצבא שילם עליהם (לימודים), כמובן שזה צריך אישור של כל מני אפסים, אבל אני אמלא אותו בכל מקרה שזה יגיע ללמעלה ושזה אולי יעזור במשפטים אחרכך.

בנוסף במשפט של ה7 ימי ריתוק, היא בכלל לא עשתה משפט כמו שצריך, לא שאלה אם אני כופר או לא, לא אמרה מה הסעיף שאני נשפט עליו, את העדויות היא קיבלה לא מולי, לא היה עד בחדר וכל המשפט התנהל כמו שיחה רגילה, וגם היא לא נתנה לי ללכת הביתה להביא ציוד (אני בבסיס פתוח, לא היה לי שום דבר פה) בלי סיבה עניינית, מה שגם אסור לה, אז אני אשלח קבילה על זה סתם בשביל אולי לדפוק את הכלבה קצת. בסוף של הקבילה רשמתי שבגלל יחסים לא תקינים עם המפקדים ובגלל הקבילה הזאת אני חייב לעבור יחידה.. סיכוי קלוש אבל אולי זה יעזור
מבחינתי להפיל את כולם, על המפקד הישיר שלי אני יכול להתלונן על התרדות מניות קלות שהוא באמת עושה כל הזמן, זה יכול להציל?
Lili
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Lili » 29 מרץ 2014 11:34

אתה ממש מסתבך.
אתה צריך קודם כול להחליט על איזה פטור אתה רוצה לצאת,נפשי/רפואי(SAME SHIT) או אי התאמה.
אני לא חושבת שלצאת נגד כול המפקדים ולהתלונן על הטרדות מיניות יבוא לקראתך...
All I want , is my freedom
iwantfreedomnow
יצירת קשר:

הודעהעל ידי iwantfreedomnow » 29 מרץ 2014 11:49

אוקיי, ממש לא אכפת לי על מה לצאת, העיקר לצאת.

נפשי - מעולה, מה לעשות אבל?
רפואי - אין לי שום בעיה שאני מודע לה אז זה בעייתי
אי התאמה - זה האמיתי, אני לא יכול לראות את עצמי חלק מצהל, בטח שלא כנגד, אבל איך יוצאים על אי התאמה?

ומספיק לי פשוט לעבור יחידה, אם יש דרך מהירה לעבור יחידה שזה בטח הרבה יותר קל מלהשתחרר, זה יהיה מעולה לי.
sunnie

הודעהעל ידי sunnie » 29 מרץ 2014 18:05

נפשי- לבקש לראות קפ"ס. באתר של פרופיל יש מדריכים שמדברים על השלבים של לראות קב"ן- אותו הדבר רק שאצלך זה קפ"ס וירפ"א (במקום קב"ן וברה"ן).
אי התאמה- לסרב פקודה ולשבת בכלא מעל 100 ימים.
iwantfreedomnow
יצירת קשר:

הודעהעל ידי iwantfreedomnow » 30 מרץ 2014 11:35

אני לא מתכוון לשבת בכלא מעל 100 ימים :o

עשיתי "נוהל התאבדות" אתמול, סגרתי את עצמי בחדר ולא עניתי לאף אחד וחבר התקשר למשוב ואמר שהוא מפחד עליי, קיבלתי פינוי לפסיכיאטר תורן בבאר יעקוב, הוא כתב המלצה שאני ילך לפסיכיאטר בצבא, היום בבוקר הקפס בבסיס אמר שהוא יתן לי באמת פגישה עם הפסיכיאטר.

אמרתי לו שאני לא יכול עכשיו לבוא למחלקה שיראו אותי ככה ולראות את המפקדים עכשיו, שיביא גימלים, הוא לא הסכים....

הלכתי למחלקה למועדון שיש לנו, בא אליי הראש צוות שיודע מה קרה, ישר בא אליי בוא תעבוד.. אמרתי לו לא יקרה יצאתי עליו. הוא הלשין למפקד, יצאתי גם עליו. עכשיו נראה לי רוצים לשפוט אותי.
הלכתי לקפס סיפרתי לו, ביקשתי שלפחות ידבר עם המפקד שלי שיעזבו אותי בשקט, לא הסכים הגוש חרא, אמר שהוא דיבר עם המפקדת גף ושזה מספיק ושהוא לר ידבר עכשיו עם כל אחד.
אזרח נוסף

הודעהעל ידי אזרח נוסף » 30 מרץ 2014 13:30

עצה קטנה : תנסה לא "לצאת" על האנשים שיכולים אפילו במידה הקטנה ביותר לעזור לך. להוציא עליהם עצבים ולנבוח לא יעזור לך בדבר, ואפילו עלול להחמיר את המצב שלך (i.e : משפט סתם).
כעס משוייך עם תזוזה ופעילות-עצמית/אנוכית, כנגד 'עצב' שמשוייך לחוסר-תנועה והצורך שאחרים יפעלו עבורך (helplessness).
Just my two cents.
iwantfreedomnow
יצירת קשר:

הודעהעל ידי iwantfreedomnow » 30 מרץ 2014 15:04

סבבה המפקדת גף והמפקד יחידה באו אליי ל"מועדון" ו"הרגיעו" אותי, אמרתי להם שלא הגיוני שאני ככה אחרי מצב כזה ושלא ישנתי בלילה והמצב הנפשי שלי פשוט יבואו אליי ויצעקו עליי ללכת לעבוד ויאיימו עליי.. הסכימו איתי, קיבלתי מה שרציתי, אמרתי לה שאני רוצה שהמפקד והראש צוות ירדו ממני שלא ידברו איתי, ואני רואה שזה קורה, וגם אני יכול להמשיך להתנחל במועדון בלי שיגידו לי כלום. סבבה.

קיבלתי זימון לירפ"א ליום שני (לא מחר, שבוע הבא) עכשיו אני אשמח לעצות מה לעשות שמה? אותה גישה כמו שהביאה אותי עד לכאן, או שמשהו אחר? להזכיר את הקהס שיש לי? להשתחרר עוד חודשיים בסיום חובה זה יהיה סבבה לי, לא חייב 21. אבל אני גם לא אקח סיכונים ואין לי שום בעיה להשתחרר על 21 אם זה מה שצריך.

ביום ראשון יש לי ראיון עבודה בחברת הייטק שמישהו המליץ עליי.. שאלה אותי מה הצפיות שכר אמרתי ששמעתי שחברים מאותו מסלול מקבלים 17 אלף... לא אמרתי לה שהשחרור שלי לא כזה בטוח בכלל... איזה יופי יש 17 אלף עם תנאים מדהימים בחוץ ויש 5 אלף ותנאי כלא עם חרא אנשים פה. איזה טעות זו הייתה החתימה הזאת!!!

תודה
אורח'

הודעהעל ידי אורח' » 30 מרץ 2014 15:15

עלאק 17 אלף...
iwantfreedomnow
יצירת קשר:

הודעהעל ידי iwantfreedomnow » 30 מרץ 2014 16:27

לא רוצה לסטות מהשרשור אבל אתה מוזמן לבדוק ואני מדבר על ברוטו.. תבדוק שכר של תוכניתנים, גם קיבלתי זימון אליהם לבוא לראיון, ככה שמה שאמרתי תקין מבחינתם.
חזרה לנושא
אורח

הודעהעל ידי אורח » 30 מרץ 2014 19:00

תמשיך באותו מסלול בירפ"א. בינתיים תהיה על גימלים של חרדות או קושי נפשי אחר...
iwantfreedomnow
יצירת קשר:

הודעהעל ידי iwantfreedomnow » 31 מרץ 2014 01:17

לא רצה להביא לי שום דבר הקפס הדפוק הזה..
בירפא הם שואלים את המפקדים שלי על התפקוד שלי? או שזה היה רלוונטי עד עכשיו רק?
עד כמה קריטי המשחק עד אז?
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 31 מרץ 2014 06:02

כן, קבניות מבררות על מצבך והתנהלותך מהמפקדות שלך, בעבר ובהווה. קבנית יכולה לשחרר אותך גם אם המפקדים אומרים שאתה נראה בסדר, במובן מסוים היא רואה את עצמה כשופט נייטרלי והם בעלי עניין, אבל מצד שני היא לא שופט נייטרלי, היא שומרת האינטרסים של הצבא, לא שלך, ובסיטואציה שלך סביר שתצטרך כל גרם של שכנוע באמינות ורצינות מצבך. באותו עניין, של איך אתה מצטייר, ככל שאתה מנפח יותר את ההתנגדות שלך לקבע, אתה מושך יותר תשומת לב לשם במקום לחוסר היכולת הנפשי שלך לתפקד יותר. אף אחד שם לא טיפש, כולם כולל הקפסית יודעות שאת רוצה לצאת מהקבע, השאלה היא למה לתת לך לצאת. זה שאת לא מתפקד זה שיקול, זה שאת מפריע לתפקוד היחידה זה שיקול, זה שאת עוברת אפיזודה נפשית קשה זה סיבה, זה שאת לא רוצה להישאר בקבע לא מעניין אף אחת שם. אם בכלל בשבילם זה רק סיבה להתעקש יותר איתך, הם היו ברודיאו הזה כבר הרבה פעמים ועוד יהיו בו בעתיד, הם לא יכולות להרשות לעצמם לשחרר אנשים מקבע רק בגלל שפחחח הם לא רוצים להיות שם. אבל לך יש רק רודיאו אחד.

אני גם חייב להגיד, מעבר לזה שזה מוזר בעיניי שאתה הולך לראיון עבודה כשאתה עדיין תקוע היטב בקבע, בעולם הקטן יחסית של צבא-הייטק המפקדות שלך עלולות לגלות שהלכת לראיון, מה שעלול לסבך אותך פי כמה מבחינת אמינות. בהתחשב בזה שאין ממש טעם לעשות ראיון כרגע (חוץ מליטוף לאגו), נראה לי שעדיף להקפיא את ההתעניינות הזאת עד שתצא (שלא לומר שאתה גם עלול לדפוק לעצמך עבודה וחברה לעבוד בה אם אתה בא אליהם כשאתה בכלל לא במצב להתחיל לעבוד).
- מלכוד-22
iwantfreedomnow
יצירת קשר:

הודעהעל ידי iwantfreedomnow » 31 מרץ 2014 21:13

טוב הצגה של חוסר תפקוד טוטאלי אני לא יכול לעשות, זה חוסר תפקוד אבל לא ב100%. המפקד יחידה והמפקדת גף היו צריכים לבוא לדבר איתי כמו ילד בגן שלא רוצה לשחק עם חברים שלו בשביל לשכנע אותי לבוא לעבוד כשאני ארגיש בסדר..
נקווה לטוב...
פעם לפני הצבא הייתי באמת יצור מוזר כזה אז קל לי לחזור להתנהגות של פעם אצלהם. נראה לי בפסיכיאטר והקפ"ס זה עבד בערך, אבל שניהם אמרו שהם לא חוששים שאני יעשה משהו לעצמי עכשיו. אם מזהים אצלי רק דכאון או משהו דומה זה מספיק או שאני צריך להציג שאני הולך לפגוע בעצמי? (אני רוצה להשמע אמין ולא להגזים, ולא לגרום לסתירות במה שכתוב עליי אצלהם)
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 01 אפריל 2014 10:13

מה שאתה צריך זה אבחון. אבחון של בעיה נפשית משמעותית. אובדנות או פגיעה עצמית זה לא חובה (ובאופן כללי אני לא ממליץ לאף אחד לפגוע בעצמו, וגם לא לביים פגיעה, שהרבה פעמים זה גם מסוכן), אבל זה עוזר, כשזה אמין.

עקביות זה נחמד אבל אם הבעיות העקביות שלך לא מספיק חמורות, לא ישחררו אותך, כי אמינות זה לא מספיק. חוץ מזה, עקביות לא אומר שדברים לא משתנים, רק שיש הגיון מסוים בין מה שהיה בעבר למה שיש בהווה. מצב נפשי יכול להחמיר. בעיות מחריפות. לפעמים מתפרצים דברים חדשים שלא היו שם קודם. בעיות נפשיות למשל נוטות להתפרץ בעיקר בשנות הנעורים ושנות ה-20 לחיים. לפעמים יש קטליזטור, לפעמים זה מתחיל בלי סיבה נראית לעין. אבל אתה לא צריך להבין איך פועלת מחלה נפשית כדי שתהיה לך אחת, אתה רק צריך שתהיה לך אחת עם סימפטומים וברמת חומרה מספיק גבוהה כדי שקבן ישים לב אליהם, יאבחן וישחרר אותך.
- מלכוד-22
iwantfreedomnow
יצירת קשר:

הודעהעל ידי iwantfreedomnow » 01 מאי 2014 17:16

הרבה זמן לא עדכנתי.
הגעתי אז לפסיכיאטר והוא אמר שהוא היה משחרר אותי אם הייתי בא כמה חודשים קודם, שעכשיו זה לא נראה טוב :x אפס

בכל מקרה המשכתי בבעיות והעצבים ושום דבר לא עזר, אבא שלי התחיל לדבר עם המפקדת גף גם, אין אבל עם מי לדבר..
הגעתי לפני פסח למצב שאני במשפט אצל סא"ל, אז אמרתי למפקדת גף שאני נכנע אם זה לחצי שנה כמו שהיא אמרה רק שתבטל את המשפט.... :cry:

עכשיו אבל ממש ביומיים האחרונים גיליתי שרק עכשיו התחילו להזין אותי לקבע, הבנתי שרק עכשיו הצליחו להשיג תקן בכלל.
ביקשו ממני לחתום על זה שאני עובד במקצוע שאותו למדתי - לא הסכמתי. אז איכשהו הם אומרים שהם מעבירים את זה בלי האישור שלי, השליש אומר שהם יכולים שמישהו בכיר במטה יאשר במקומי, זה קרה תוך יום איכשהו.
ואתמול הגיע אליי ולמפקדים מייל שצריך לעבור "השארה רפואית", שאני צריך לחתום על וויתור סודיות רפואית ושידונו במצב שלי אם אני יכול להשאר כאילו.
כמובן שלא הסכמתי, ומה מסתבר המפקד שלי שוב הולך לי מאחורי הגב ודיבר ישירות עם "קמד נגדים" (מי ששלחה את המייל) ואמר לה שיש אישור מהפסיכיאטר שאני כשיר, וזה עובד לו!! :x
אבל באיזה זכות בלי אישור וויתור סודיות הוא נכנס לי לעניינים עם הפסיכיאטר ומעביר את זה למי שהוא רוצה? החיילת הטוראית במנהלה מתחילה לדבר איתי על זה שהייתי אצל פסיכיאטר, באיזה זכות זה עובר לכל העולם? ראיתי מייל שלו קצת, חצי עולם מכותב שמה
נשמע לכם תקין?
התקשרתי לנציב קבילות חיילים, הסברתי ממש בדקה את זה ואמרו לי לקבול.
מה לעשות??
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 מאי 2014 18:35

iwantfreedomnow כתב:הרבה זמן לא עדכנתי.
הגעתי אז לפסיכיאטר והוא אמר שהוא היה משחרר אותי אם הייתי בא כמה חודשים קודם, שעכשיו זה לא נראה טוב :x אפס

בכל מקרה המשכתי בבעיות והעצבים ושום דבר לא עזר, אבא שלי התחיל לדבר עם המפקדת גף גם, אין אבל עם מי לדבר..
הגעתי לפני פסח למצב שאני במשפט אצל סא"ל, אז אמרתי למפקדת גף שאני נכנע אם זה לחצי שנה כמו שהיא אמרה רק שתבטל את המשפט.... :cry:

עכשיו אבל ממש ביומיים האחרונים גיליתי שרק עכשיו התחילו להזין אותי לקבע, הבנתי שרק עכשיו הצליחו להשיג תקן בכלל.
ביקשו ממני לחתום על זה שאני עובד במקצוע שאותו למדתי - לא הסכמתי. אז איכשהו הם אומרים שהם מעבירים את זה בלי האישור שלי, השליש אומר שהם יכולים שמישהו בכיר במטה יאשר במקומי, זה קרה תוך יום איכשהו.
ואתמול הגיע אליי ולמפקדים מייל שצריך לעבור "השארה רפואית", שאני צריך לחתום על וויתור סודיות רפואית ושידונו במצב שלי אם אני יכול להשאר כאילו.
כמובן שלא הסכמתי, ומה מסתבר המפקד שלי שוב הולך לי מאחורי הגב ודיבר ישירות עם "קמד נגדים" (מי ששלחה את המייל) ואמר לה שיש אישור מהפסיכיאטר שאני כשיר, וזה עובד לו!! :x
אבל באיזה זכות בלי אישור וויתור סודיות הוא נכנס לי לעניינים עם הפסיכיאטר ומעביר את זה למי שהוא רוצה? החיילת הטוראית במנהלה מתחילה לדבר איתי על זה שהייתי אצל פסיכיאטר, באיזה זכות זה עובר לכל העולם? ראיתי מייל שלו קצת, חצי עולם מכותב שמה
נשמע לכם תקין?
התקשרתי לנציב קבילות חיילים, הסברתי ממש בדקה את זה ואמרו לי לקבול.
מה לעשות??

לקבול, אבל זה צה"ל. ככה זה הכל מתנהל. אין באמת חסיון בצה"ל.

כל המשחקים האלה עם הפסיכיאטר והמשפט... נשמע לי כמו טעות. אני לא מבין מה בעצם הטעם.

מה זה משנה איך זה נראה??? אם אתה לא יכול לשרת - אם אתה באמת לא מסוגל - אתה אמור להיות משוחרר... פה הטעות. אתה חושב על איך זה נראה ומקבל את הטענה שלו, מה שמראה שאתה בריא לגמרי...
iwantfreedomnow
יצירת קשר:

הודעהעל ידי iwantfreedomnow » 01 מאי 2014 19:24

שלחתי קבילה מפורטת, מקווה שזה יבטל את החוות דעת מהפסיכיאטר שהוא העביר בצורה עקומה.

יש מצב כחלק מטיפול בקבילה לעבור יחידה? כי זה יסדר אותי גם כן.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 01 מאי 2014 19:31

iwantfreedomnow כתב:שלחתי קבילה מפורטת, מקווה שזה יבטל את החוות דעת מהפסיכיאטר שהוא העביר בצורה עקומה.

יש מצב כחלק מטיפול בקבילה לעבור יחידה? כי זה יסדר אותי גם כן.

אני כבר אומר לך שזה לא יקרה.

אבל תמשיך בתהליך, אל תעצור עכשיו ואל תזגזג כי כל זגזוג רק יפגע בך יותר.
iwantfreedomnow
יצירת קשר:

הודעהעל ידי iwantfreedomnow » 01 מאי 2014 19:48

מה לא יקרה? שיבטלו את הקומבינה שלו או שיעבירו יחידה או שניהם?
Zmani
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Zmani » 05 מאי 2014 12:49

iwantfreedomnow היי, יש אפשרות לדבר איתך בפרטי?

אני נמצא באותו מצב כמו שלך והייתי שמח להתייעץ איתך. שלח לי הודעה בפרטי אם כן, תודה!

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 10 אורחים