הצעד הנכון

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Malsabnik
יצירת קשר:

הצעד הנכון

הודעהעל ידי Malsabnik » 09 אפריל 2014 08:48

שלום,
אני כבר ארבעה חודשים בצהל. בהתחלה השאיפה שלי הייתה לקבל קלב והקלות בשירות. אחרי שקיבלתי התש 7 אני עדיין מבין שכנראה זה לא המקום בשבילי. קשה לי לראות את האטימות וחוסר ההתחשבות הזאתי לחיילים. במהלך השירות שלי הציעו לי כמה פעמים לצאת מהצבא, ומבחינת הקבן זאת עדיין אופציה פתוחה שתלויה בהחלטתי. השאלה שלי האם זה באמת הדבר הנכון לעשות? ולמה זה יכול לגרום בחיי האזרחים? כי אני אגיד לכם תאמת אבל באמת קשה לי בצבא אבל מפחד מהתוצאה הסופית.
אזרח נוסף

Re: הצעד הנכון

הודעהעל ידי אזרח נוסף » 09 אפריל 2014 11:00

זה לגמרי תלוי במה אתה רוצה לעסוק, למשל בעבודות מודיעין כנראה לא תהיה. אין לי את הרשימה המלאה, אך אני בטוח שיש אנשים בפורום שכן יודעים.
ואפרופו, לפי מה שאני ראיתי; רוב האנשים ששואלים את השאלה הזו מייחסים יותר חשיבות כלפי היחס של קבוצת-התמיכה שלהם כלפיהם (בעיקר המשפחה) מאשר ההשלכות החוקתיות או אקדמיות של הפרופיל.
אני לא מנסה להכניס לך מילים לפה, כן? זה פשוט הצורך המשוייך להרבה אנשים שיוצאים מהצבא לחוש ש: "אני צריך שיעזרו לי לקום על הרגליים לאחר שעשיתי החלטה כנגד-הנורמא". אם זה נכון כלפיך, סבבה; תדאג שתומכים בך.
אם זה לא העניין, אתה יכול לחכות עד שמישהו אחר יגיב, או שפשוט תחפש באינטרנט (לומרות שזו עבודה קשה, מכיוון שקשה לסנן את כתבות ההפחדה עבור רייטינג כנגד המידע האמיתי בשטח).
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 09 אפריל 2014 11:21

כל הערכה על מה יקרה לך אישית תהיה סופר כללית, ולא לוקחת בחשבון את מי שאת ואת הסיטואציה שאת חי בה. זה די חסר טעם. אם זה מנחם, רוב האוכלוסיה בממדינה לא עשו צבא או עשו רק צבא חלקי.

אם אתה שואל לגבי ההפחדות הקבועות (עבודה, רכב, משכנתה, זוגיות) רק תדע שהקמפיין שאפשר לכנות "לא לעשות צבא מלא יהרוס לך את החיים" הוא קמפיין דיסאינפורמציה שבא מתוך הצבא, בעיקר מקבנים שמפיצים סיפורי זוועה מומצאים ומנפחים הבדלים טכניים קלים לכדי אסונות, מתוך האינטרס הברור להפחיד אנשים להישאר בצבא. אם יש לך שאלות ספציפיות יש להן תשובות בדף השאלות והתשובות באתר רשת הליווי http://www.newprofile.org/livuy/questions, או שתשאל.

חשוב גם לא לזלזל בכמה רע לך עכשיו. אני מתנגד גדולה לגישה לחיים של תסבול בשקט כי תמיד יכול להיות יותר גרוע. תמיד יכול להיות יותר גרוע, אבל רוב הסיכויים שיהיה יותר טוב כשתצא מסיטואציה רעה.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
katya

הודעהעל ידי katya » 09 אפריל 2014 12:01

9 אחוז מהחיילים יוצאים על 21 נפשי אז אין לך מה לדאוג ;)
Malsabnik
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Malsabnik » 10 אפריל 2014 06:32

השאיפה שלי היא לעסוק בהייטק או פסיכולוגיה. זה לא יהווה בעיה עבורי?
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 10 אפריל 2014 08:15

1. לרוב הפסיכולוגים יש עבר טיפולי בעצמם, אז סביר להניח שלא.
2. הייטיק הינו סקטור פרטי, כך שסביר להניח שלא.

דעתי האישית שאם אתה מגיע לחברה בגילך ואומר להם שלא עשית דבר בצהל ורצית לעשות משהו עם החיים שלך אז רכשת השכלה ותארים, בזמן שאנשים אחרים לא עשו דבר; על מה הם יעיפו אותך מבעד היותם צהובים?
אתה יכול לחכות שאנשים אחרים יגיבו לך עם מידע יותר אובייקטיבי בשטח, אך אני פועל על היגיון כלכלי פשוט. הסקטור הפרטי אכפת לו רק מדבר אחד : הצלחה. אנשים רוצים שהעסק שלהם יצליח כדי לרוויח כסף, כך שאם עשית צבא או ממש מעניין להם את הדגדגן כאשר יש לך איזה תואר או שניים וניסיון עבודה.
(ב-3 שנים שאתה תהיה מחוץ לצבא, יהיה לך מספיק זמן לרכוש ניסיון ותארים)
סמל אישי של המשתמש
במילא רגוע
יצירת קשר:

הודעהעל ידי במילא רגוע » 10 אפריל 2014 14:11

לא, זה לא בעיה. כמה מחבריי הטובות ביותר לא עשו צבא והם בפסיכולוגיה והייטק.
"אין בך יראת-כבוד לסמכות יתרה או למסורות שאבד עליהן הכלח. אתה מסוכן ומנוון ויש להוציא אותך החוצה ולירות בך."
- מלכוד-22
Lili
יצירת קשר:

הודעהעל ידי Lili » 11 אפריל 2014 20:55

כשאתה מסיים צבא לאף אחד לא איכפת אם עשית צבא.
מה שמדבר=הניסיון המקצועי שלך וההשכלה.
(אלא אם כן אלו הן עבודות ביטחון או משהו מסווג)
All I want , is my freedom
אורן

הודעהעל ידי אורן » 12 אפריל 2014 21:18

בנוגע להייטק- כנראה שלא יהיה אכפת יותר מדי אם עשית צבא או לא. בנוגע לפסיכולוגיה, אם המטרה שלך היא לעסוק בטיפול, אני יכול להגיד שאני לא הייתי הולך למטפל שהשתחרר על סעיף נפשי כי היה לו קשה אחרי 4 חודשים. ולהיות מטפל כאשר אתה נאלץ להסתיר מידע ממטופל שלך... גם מה אתה תגיד למטופלים שלך בעתיד שיהיה להם קשה בחיים?
אזרח נוסף

הודעהעל ידי אזרח נוסף » 12 אפריל 2014 22:12

@אורן
אתה בבירור לא יודע כיצד קבוצות-תמיכה עבור סמים או אלכוהול עובדות. אתה חושב שהם לוקחים מישהו אקראי שרק למד על אנשים בעלי קושי של התמכרות וקיבל על זה תואר מאוניברסיטה פלונית? לא, מי שעומד מולם עבר האותו דבר ומראה להם שאפשר לצאת מזה דרך הפעולות שלו.
אז, שוב : זה בכלל לא חדש עבור מטפלים להיות בעלי עבר טיפולי, הם יודעים מה אנשים כמותיהם עברו הכי טוב וזו הייתה מוטיבציה מעולה עבורם ללמוד באופן מקצועי ואישי כיצד לעבור מבעד למכשולים שהתקילו אותם בחייהם ובשל מטופליהם.
אחרי הכל, האם היית אומר שמי שעבד עבור תואר בתחום מסוים, הקים עסק משלו (בדרך כלל פרטי), רכש ניסיון וידע רב בתחום ומבעדו; לא מראה באופן נהדר שמה שהמטופל שלו עובר, ניתן לעבור מבעדו?

מי שמטפל בדרך כלל היה מטופל, כך מורישים ידע וניסיון כבר הרבה מאוד זמן בהיסטוריה האנושית.
אורן

הודעהעל ידי אורן » 13 אפריל 2014 08:23

אני מבין שראית לאחרונה קצת סדרות אמריקאיות. במרכזי גמילה וכו'.., אכן לוקחים נגמלים שינחו את הקבוצות וילוו את המתמודדים, אבל זה לצד אנשי טיפול מקצועים, שברוב המוחלט של המקרים לא היו מכורים. אבל לעניינו, גם אותם נגמלים שאתה אומר שעובדים בקבוצות אלו התמודדו עם הבעיות שלהם, לא ניסו להשיג אישורים מזוייפים שהם חוליי נפש.
katya

הודעהעל ידי katya » 13 אפריל 2014 09:30

אורן כתב:אני מבין שראית לאחרונה קצת סדרות אמריקאיות. במרכזי גמילה וכו'.., אכן לוקחים נגמלים שינחו את הקבוצות וילוו את המתמודדים, אבל זה לצד אנשי טיפול מקצועים, שברוב המוחלט של המקרים לא היו מכורים. אבל לעניינו, גם אותם נגמלים שאתה אומר שעובדים בקבוצות אלו התמודדו עם הבעיות שלהם, לא ניסו להשיג אישורים מזוייפים שהם חוליי נפש.

חיב"ס

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot] ו־ 18 אורחים