פסיכאטר בירפ”א

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

Techni
יצירת קשר:

פסיכאטר בירפ”א

הודעהעל ידי Techni » 15 פברואר 2015 11:32

אז ככה בקצרה, אני 4 חודשים כבר בצבא בטכני חיפה המטרה שלי בתכלס היא לצאת מהמערך הטכני . אני רואה קפסית כבר חודש וחצי על בסיס שבועי ולא הוצאתי ממנה שום דבר עדיין , בפגישה האחרונה היא ציינה שהמצב מתדרדר והיא מרגישה שהיא מפספסת משו אז היא קבעה לי הפנייה לפסיכאטר בירפא ליום רביעי הקרוב , רציתי לדעת מה בתכלס הולך אצל הפסיכאטר הוא כמו הקפסית ? יתחיל לשאול שאלות על החיים וכל זה ? אני משחק לפי טרגט 21 על דכאון ובינתיים זה רק עזר לי לעבור קורס .. מה הפסיכאטר יכול לעזור וכמה הוא באמת מנסה לעזור ? תודה לכל מי שעוזר אני יודע שהמטרה של הפורום זה לקבל פרופיל 21 אך בינתיים אני לא רואה צורך לצאת מהצבא ומקווה להשיג קהס 43 או פרופיל 45 נפשי .
The_animal
יצירת קשר:

Re: פסיכאטר בירפ”א

הודעהעל ידי The_animal » 15 פברואר 2015 21:55

אני לא יודע איך התנהלו הפגישות שלך אצל הקפסית אבל אני אנסה לעשות קצת סדר . תראה בגדול מהניסיון שלי הפסיכיאטרים בירפא יותר חשדניים ולא סתם (באים הרבה מתחזים אליהם) הפגישה בגדול מתנהלת באופן מאוד דומה לקפסית אני מעריך שהוא ישאל אותך למה הגעת אליו או למה אתם נפגשים כן הוא יותר מנסה שאתה תדבר אבל אם זה לא עובד הוא מנסה "לדובב" אותך בכך שהוא שואל שאלות שמכוונות אותו לבעיה שלך אני אתן לך כמה כללים כי מהקריאה שלי אני רואה שזה מה שאתה רוצה לשמוע אז ככה :)
1) תיהיה גם בהמתנה לפסיכיאטר וכמובן שגם בפגישה עם הראש מורכן למטה לא ליצור קשר עין עם אף אחד , במקרה ומישהו או הפסיכיאטר עצמו אומר לך תסתכל לי בעיניים תיהיה אדיש אל תגיב לזה כול כך (כאן זה נמדד אם אתה רציני או מתחזה ) יכול כל מיני מבחנים שהוא ינסה לעשות עכשיו אנחנו נעבור עליהם.
2) הקפסית אמרה שישנה החמרה? תציג לו החמרה תיכנס לדמות או בגדול תתחבר לכאב שלך למה שמציק לך בצבא למה שמדכא אותך במידה ואתה תצליח לעשות את זה אתה תשדר אמינות יותר גבוהה בנוגע לדיכאון שלך .
3) שוב מניסיון הפגישה הראשונה יכולה להיות קשה וטעונה אני תכף ארחיב למה וגם כאן הכי חשוב לא להשבר להשאר שוב בדיכאון .

עד כאן דיברנו על הזווית ראייה שלך בפגישה .
ועכשיו ננסה להסתכל על הזווית של הפסיכיאטר בפגישה.

לה יש כמה שלבים .
הראשון :
בירור מה מטרת הפגישה איתך . או במילה אחרת לאבחן מה הוא יכול לעשות איתך (בחינת דרכי טיפול, או שחרור).
השלב השני :
אם הוא מזהה שהמצב מחייב שחרור הוא מפנה לתהליך שכולל וועדה רפואית(וועדה מול פסיכיאטר אחד או יותר בדרך כלל שתיים שבוחנים את המצב שלך ומחליטים אם הפתרון הוא שחרור או הקלות מסוימות הפגישה היא עם הורים ) ולאחר מכן ולוועדת שחרור במידה וההחלטה היא על שחרור שמוכר יותר בשם המלצה על פרופיל 21 (פגישה עם סגן אלוף שמסביר לך שהפסיכיאטר החליט לשחרר אותך והאם אתה מודע לזה וחתימה שלך על קבלת פרופיל 21 ).

במידה והוא לא מאבחן שזה המצב או שהוא רוצה לתת לזה הזדמנות נוספת הוא מציע כול מיני דרכי טיפול :
טיפול תרופתי -כדורים נוגדי דיכאון או חרדה במקרה שלך .
וטיפול שיחתי עם הקפסית .
במידה והוא רואה שהוא צריך לשחרר אותך . הוא מפנה אותך לתהליך של וועדה רפואית שפירטתי עליו למעלה.

תימצתי לך את זה לשני שלבים עיקריים .

עכשיו עוד משהו שיכול לתרום לאמינות הוא שיתוף פעולה עם ההורים שלך .
מה זה אומר? נורא פשוט במידה והחלטת ללכת למיון לראות פסיכיאטר הם באים איתך גם לביקור רופא ובקיצור לכול מקום כול עוד הם יכולים מבחינת הזמן שלהם .
שיחות מהם אל המפקדים לקצין העיר וירפא וגם אם זה לא עוזר לכרמלה מנשה (עוזרת המון יש לה כוח מכריע אם אתה נקלע לקשיים)
ולסיום חוות דעת יכולות גם הן לעזור מאוד .

שיהיה בהצלחה!

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 25 אורחים