שאלה לגבי שלילת ויזה למשתחררים על נפשי נוהל התאבדות

מידע לגבי תהליכי קבלת פטור משירות צבאי

המנהלים: newprofile, MSMS

ליאור95
יצירת קשר:

שאלה לגבי שלילת ויזה למשתחררים על נפשי נוהל התאבדות

הודעהעל ידי ליאור95 » 17 פברואר 2015 21:27

שלום רב ,
מעצם הקושי שלי להסתגלות עם המערכת הצבאית , שקלתי לצאת מהצבא על פרופיל 21 דרך נוהל התאבדות , ושיחה עם הקבן לגבי מצבי הנפשי הקשה בעקבות הכניסה למערכת . כמה ימים לפני שהתכוונתי לבצע את המעשה, פגשתי בחור ששמע אותי מדברת , והוא מייד סיפר לי את הסיפור שלו - במהלך הטירונות במטווחים , הוא כיוון על עצמו את הנשק ואמר שאם לא משחררים אותו הביתה באותו יום הוא מתאבד. הבחור סיים צבא ואף חתם קבע .לאחר שהתשחרר, כשניסה לטוס לחול , הודיעו לו ששללו ממנו את הויזה לארהב ושהוא לא יכול להוציא חדשה עד גיל 30 (״אנחנו לא צריכים אנשים כמוך שיעשו לנו בעיות״) .והכל בגלל שפתח בנוהל התאבדות והלך לקבן .

הסיפור אמיתי לגמרי אבל מה שאני שואלת את עצמי זה איך בכל מקום שאני קוראת כתוב שזה רק שמועות ושלילת ויזה לא יכולה לקרות אך לאותו בחור זה קרה !! האם זה בגלל שניסה להשתמש בנשק על עצמו ?? אני לא רוצה לקחת את הסיכון הזה
תודה מראש .
אורח

Re: שאלה לגבי שלילת ויזה למשתחררים על נפשי נוהל התאבדות

הודעהעל ידי אורח » 17 פברואר 2015 23:11

ליאור95 כתב:שלום רב ,
מעצם הקושי שלי להסתגלות עם המערכת הצבאית , שקלתי לצאת מהצבא על פרופיל 21 דרך נוהל התאבדות , ושיחה עם הקבן לגבי מצבי הנפשי הקשה בעקבות הכניסה למערכת . כמה ימים לפני שהתכוונתי לבצע את המעשה, פגשתי בחור ששמע אותי מדברת , והוא מייד סיפר לי את הסיפור שלו - במהלך הטירונות במטווחים , הוא כיוון על עצמו את הנשק ואמר שאם לא משחררים אותו הביתה באותו יום הוא מתאבד. הבחור סיים צבא ואף חתם קבע .לאחר שהתשחרר, כשניסה לטוס לחול , הודיעו לו ששללו ממנו את הויזה לארהב ושהוא לא יכול להוציא חדשה עד גיל 30 (״אנחנו לא צריכים אנשים כמוך שיעשו לנו בעיות״) .והכל בגלל שפתח בנוהל התאבדות והלך לקבן .

הסיפור אמיתי לגמרי אבל מה שאני שואלת את עצמי זה איך בכל מקום שאני קוראת כתוב שזה רק שמועות ושלילת ויזה לא יכולה לקרות אך לאותו בחור זה קרה !! האם זה בגלל שניסה להשתמש בנשק על עצמו ?? אני לא רוצה לקחת את הסיכון הזה
תודה מראש .

קשקוש... כדאי שתפסיקי להיות כזאת תמימה "הסיפור אמיתי לגמרי" עאלק, למה מאיפה את יודעת שהוא אמיתי? כי איזה זר ניסה להתחיל איתך וחירבש לך קצת בשכל? כדאי שתמשיכי לשרת כמו ילדה טובה כי את יותר מידי תמימה עדיין לעולם האמיתי.... חבל עלייך.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 18 פברואר 2015 14:14

הבחור היה טכנאי מחשב שממש לא ניסה להתחיל איתי כל השיחה הייתה מול אמא שלי, זה מה שקרה לו וזה לא שקר זאת המציאות , אחרי ששמעתי את זה בדקתי וגם אבא של חברה שלי שהשתחרר בזמנו על אי התאמה קיבל חותמת שחורה וגם חברה של אחותי . זה לא שמועות זה דברים שקרו זו עובדה. השאלה אם זה מזל רע ,ושסתם יצא שנפלו דווקא עליהם וקיימו את האיום, או שזה ספציפית בגלל דברים מסויימים מהמקרה שלהם ? כמו הבחור שאיים להשתמש בנשק , אולי המעשה נחשב ליוצא דופן
לא קוראים לי

הודעהעל ידי לא קוראים לי » 19 פברואר 2015 01:37

יש לי חבר שהלך לפסיכאטר מאוד ידוע ששירת עשרות שנים בתור קב"ן בצהל, במקרה הוא מכר של המשפחה והיה מוכן לנפק המלצות ולהדריך בשחרור תמורת סכום סמלי.
במהלך השיחה הפסיכאטר פירט לו על היתרונות והחסרונות בתהליך היציאה והודיע לו שבמידה והוא יצא על נפשי הוא לא יוכל לקבל גרין קארד..
החבר החליט שהוא לא יוצא על נפשי ויצא על אי התאמה..
אמרתי לו שזה שטויות ויכול להיות שהוא ניסה לעבוד עליו אבל שוב מאיזה אינטרס הפסיכאטר עמד לקבל סכום כסף לא קטן..
יכול להיות ששגרירויות ארהב מקבלות מידע על כאלו שיצאו על סעיף נפשי בצורה לא חוקית כמו שאומרים מתחת לשולחן...
אשמח אם יש פה מישהו שיצא מהצבא על בריאותי מפסיכאטר ויוכל להעיד שיש בבעלותו ויזה אשר קיבל אחרי היציאה או האם קיבל דחייה
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 19 פברואר 2015 04:32

אורח כתב:הבחור היה טכנאי מחשב שממש לא ניסה להתחיל איתי כל השיחה הייתה מול אמא שלי, זה מה שקרה לו וזה לא שקר זאת המציאות , אחרי ששמעתי את זה בדקתי וגם אבא של חברה שלי שהשתחרר בזמנו על אי התאמה קיבל חותמת שחורה וגם חברה של אחותי . זה לא שמועות זה דברים שקרו זו עובדה. השאלה אם זה מזל רע ,ושסתם יצא שנפלו דווקא עליהם וקיימו את האיום, או שזה ספציפית בגלל דברים מסויימים מהמקרה שלהם ? כמו הבחור שאיים להשתמש בנשק , אולי המעשה נחשב ליוצא דופן

כן.
בגלל שהבחור פעם אחת עשה שטות מינורית בצבא ופתח נוהל התאבדות, הוא לא יכול לקבל גרינקארד. בנוסף, מתי שלא נתת טיפ למלצר דאגו לבטל לך את האפשרות לקחת משכנתה, ביטלו לך את המנוי לטלוויזיה וטיפטפו מים על נייר הטואלט שלך.
...קשה ממש לא להיות ציני כאשר שומעים סיפורי פארנויה כאלו. בכל גוף ההודעה שלך, לא ניתן לוודעות בדיוק למה לא נתנו לו ויזה (את מכירה אותו אישית? לכי תדעי מה הוא עשה בחייו האישיים, ומי לכל הרוחות יגיד משהו מפגר כמו "אנחנו לא רוצים אנשים כמוך"? האם הוא גם דשדש בזקנו וצחק באופן מניקלי?), אף אחד כאן גם לא יודע למה לא אפשרו למשפחה שלך ויזה. אולי יש לכולכם פארנויה זכיזופרנית, זה בהחלט יסביר למה את מאמינה לדברים האלו.
למה לכל הרוחות אני עונה על שטויות בשעה הזאתי...
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 פברואר 2015 08:45

אוקיי דבר ראשון אתה חתיכת בן אדם מגעיל, ועוד משהו , כשאתה מכחיש פה בפורום סיפורים שקרו בוודאות , וזאת עובדה , ובדיוק בגלל הסיבה שסיפרתי - שהיא איום בהתאבדות בטירונות והגעה לקבן שם הוא מספר על נטיות אובדניות. בגלל שאתה מכחיש סיפור שבוודאות קרה ובוחר להשמיץ ולא להאמין לו , מישהו יאמין לך ויחשוב שהוא לא בסיכון , יהרסו לו החיים ושיהיה על מצפונך . תחקור קצת לפני שאתה תדבר בכזה ביטחון - אתה לא יודע הכל - בוודאות

אם מישהו מתעניין בפרטי המקרה יכול לפנות אלי.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 פברואר 2015 08:48

למי שמבין יותר בנושא ממש אשמח לתשובה על השאלה שלי!!!!
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 19 פברואר 2015 13:02

אורח כתב:אוקיי דבר ראשון אתה חתיכת בן אדם מגעיל, ועוד משהו , כשאתה מכחיש פה בפורום סיפורים שקרו בוודאות

"בוודאות".... תוכיחי. תקשרי בין השניים בצורה שאינה אנקדוטית, ואולי אז יהיה לך נקודה כל שהיא. כרגע, הדבר היחידי ששמעתי זה : "מישהו אמר לי שזו האמת ואני מאמינה לזה!! כי אחרת, למה שלא יקבלו אותו?? זו הסיבה היחידה בגלל סיבות!"
לי יש דוגמה אנקדוטית שלפחות מסתמכת על הוכחה לפי שלילה -- יש לי חבר שהלך לעבוד באנגליה, ויזה וכולו. הוא סיפר לי כמה קשה זה להשיג ויזה, אך זה ספציפית בגלל שפשוט אנגליה לא רוצה שאנשים יהגרו אליה. בכלל. יש להם מחסור בעובדים-מקומיים והם לא רוצים לתת לעובדים-זרים פרנסה שאמורה ללכת למקומיים. בנוסף, יש ככל הנראה חברה פרטית שאחראית על טיפולי וקבלת ויזה לאנגליה... להשיג ויזה זו כזו קקפוניה מצחינה, במיוחד באנגליה, שזה לא יפתיע אותי אם האותו דבר תקף לארצות-הברית (הם כל הזמן בוכים שיש להם מהגרים מקסיקנים, לא טרחתי לבדוק את הנושא, אך אני לפחות רואה את קורילציה-סבירה. הבמה שלך.)
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 פברואר 2015 13:28

קודם כל , זה נכון אני לא מכירה אותו אישית , אבל הבחור בחר להיפתח אלי כי הוא שמע אותי מתווכחת עם אמא שלי על המעשה , והתערב . כולנו כאן ניזונים מסיפורים וזה הסיפור שאני שמעתי ממקור ראשון, בנוסף קבןן בפגישה מזהיר אותך שדבר כזה יכול לקרות , מקווה שזה דבר קיצוני שלא קורה בדרכ. מיותר לציין שאני הייתי מאושרת לדעת שזה שטויות במיץ כי אני בעצמי מחפשת דרך מילוט מהצבא.
הבחור , בן 25 , סיים צבא , בטירונות כדי להשתחרר ליום ההולדת של חברה שלו כיוון על עצמו נשק במטווחים באיום שירה אם לא יראה קבן שיתן לו לצאת הביתה , הוא פגש קבן שגם אמר לו תקשיב עצם זה שהגעת לכאן זה חמור, וגם אמר לו שדבר כזה יכול לקרות . הוא שוחרר באותו יום . כשסיים צבא הוא טס לאבא שלו במיאמי לעבוד , הייתה לו ויזה , בשדה במיאמי קראו לו ואמרו לו שהוא חוזר הביתה יש לו חותמת שחורה , הבחור הרים את כל צהל והוא השיג אישור שהייה לחודש וחצי . כשחזר לארץ אמרו לו שהוא חסום עד גיל 30 . הוא סיפר לי שהמעשה הזה הרס לו את החיים ושהוא מצטער מאוד .

גם אני לא שמעתי על מקרים רבים כאלו , מניין להם הגישה !? זה בגלל שהוא איים לירות בנשק ??? לא יודעת לכן קיוויתי לשמוע עוד סיפורים כי דברים כאלה קרו ולא רק לו , מקווה שמעטים !!!
sapir1245
יצירת קשר:

הודעהעל ידי sapir1245 » 19 פברואר 2015 13:29

אבא שלי השתחרר עם נפשי בעקבות נסיון התאבדות, והוא קיבל ויזה לארה"ב לאחר השחרור :)
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 19 פברואר 2015 14:25

אוקי, אני מתחיל להבין את החשש כאן טיפה יותר טוב. הסיטואציה המתוארת היא בהחלט מעניינת...לי אישית אין כרגע את האמצעים לברר מה בדיוק התרחש ברקע בסיפור של הבחור הזה, אם אנחנו מניחים שהוא לא פשוט המציא שטויות (אין ממש דרך להוכיח שלא לא דיבר שטויות, אבל הבא נניח שהוא סיפר את האמת) -- אם רשתות המידע על אנשים הן בהחלט כאלו מעולות שיש להן גישה למידע, שאמור להיות חסום, ועוד עובר בין-גבולות, דבר ראשון -- וואו, זה מטריד. דבר שני -- אני לא חושב שזה מספיק כדי לשים מישהו תחת הרשימה השחורה, כפי שאת קראת לזה. חייב להיות עוד משהו שהוא לא אמר לך.

אבל, אם אנחנו לוקחים עוד צעד אחורה ומניחים באופן מוחלט שאין שום דבר אחר, וזה בהחלט קרה, והשאלה עולה : מה בדיוק התרחש במיאמי? -- התשובה הפשוטה היא שאני לא יודע, וזה יהיה נחמד אם פרופיל-חדש ימצא דרך לברר את כל הסיפורים האלו בדרך כזו אחת או אחרת, מאשר לנפנף אותן.

@סאפיר1245
אני מניח שזה קרה לפני עשרות שנים, כך שזה לא רלוונטי לנושא הנוכחי. לכי תדעי מה השתנה בזמן הזה (שזה בתחלס כל הדיון כאן, מה השיקולים של הגורמים האלו, והאם בכלל יש שיקולים על בסיס השירות הצבאי?).

אם למישהו יש מידע קונקרטי שמציג מהם השיקולים לקבלת ויזה, וכיצד זה איכשהו קשור לשירות הצבאי -- אולי כדי שנעשה על זה אשכול? זה נושא מאוד פופלרי. אם בפועל אין הוכחות, זה מצביע לכיוון שאין כאן דבר חשוד, אלא צירוף מקרים ומחסור במידע בין תיק לתיק.
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 פברואר 2015 21:27

אני אשמח אם מישהו יחקור על זה כי זה הדבר העיקרי שמונע ממני לעשותאת הצעד הזה .
עוד שמועה ששמעתי היא שמחליטים לא לשחרר יותר על נפשי , הנפצה ?
אורח

הודעהעל ידי אורח » 19 פברואר 2015 22:31

לאחר שחרור על פרופיל 21 (בזמן שהויזה הייתה בתוקף)
אני יכול להגיד לך שחידשתי אותה בהצלחה ללא שום בעיה (לאחר השחרור)
יום טוב
אורח נוסף

הודעהעל ידי אורח נוסף » 19 פברואר 2015 23:05

אלו סוג הדברים שאת לא תקבלי אליהם תשובה ממשית אף פעם. את זה אני יכול להגיד לך בביטחון, בשל גודל העניין והסיבוכיות שלו -- את בכל רגע תכלי להגיד : "אבל אנחנו עדיין לא ראינו את כל התמונה", וזה מוצדק במידה מסויימת. באמת אי אפשר לדעת לחלוטין, השאלה היא במקום זה מתפצלת לשתיים :

1. כמה את מאמינה שחשוב לך לצאת מהצבא?
2. מהי הסבירות שלצאת מהצבא, תמנע ממך מלהשיג ויזה?

את מספר שתיים אני יכול להגיד באופן סובייקטיבי, שזה מאוד לא סביר שזה יפריע לך בעליל / שזה יקרה לך באותה מידה שלא כל בן אדם שמקבל 21 צריך לעבור טסט מחדש כדי לקבל רשיון לאוטו. באמת, תחשבי על זה במידה של אחוזים מהי הסבירות שזה ישפיע לך על החיים -- ותחליטי על הבסיס הזה. מאוד, מאוד קשה למצוא תשובות מוחלטות בחיים...אני לא רוצה להצרות לך על זה, אך אני ממש ממליץ לך לא ליפול אל תוך פיר הפארנויה והחרדה חסרת היגיון. לכי לפורום שנוגע להגירה לארצות הברית / לחו"ל, תפתחי אשכול, תבקשי מאנשים שיצאו על 21 שיענו לך האם זה הפריע להם להגר לחו"ל או לא -- ותחליטי על בסיס התשובות שלהם.

כרגע, בפורום הזה, רוב התשובות שאת תקבלי -- זה שאין סיכוי שזה יקרה, אבל את רוצה שאנשים שהיגרו לארצות הברית שיענו לך, כן? אז לכי למקומות הנכונים.
חבל שסתם תפלי לעצלנות, ולחרדה חסרת בסיס. תעשי בחירה חכמה.

חזור אל “רשת הליווי לסרבנים ונמנעים”

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־ 29 אורחים